Справа № 761/53953/25
Провадження № 3/761/901/2026
13 лютого 2026 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Слободянюк П.Л., розглянувши матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 , яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 155-1 КУпАП,
ОСОБА_1 , будучи директором ТОВ «МОКА ГРУП ІМПОРТ» (код 38748790), за адресою: м. Київ, вул. Брановицького Ігоря, буд. 3, кв. 12, допустила порушення встановленого законом порядку ведення розрахунків у сфері торгівлі, а саме проведення розрахункових операцій через програмний реєстратор розрахункових операцій із порушенням режиму програмування кожного підакцизного товару (не зазначено код товарної підкатегорії згідно з УКТЗЕД для підакцизного товару «Коньяк») та не забезпечено ведення у встановленому законодавством порядку обліку товарних запасів за місцем їх реалізації (відсутні документи, що підтверджують походження товару (накладні, чеки тощо)), чим порушено п. 11, 12 ст. 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування, та послуг».
Дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суд дійшов висновку, що справа підлягає направленню до ГУ ДПС у м. Києві для доопрацювання.
Відповідно до положень ст. 256 КУпАП, у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи.
При цьому протокол підписується особою, яка притягується до адміністративної відповідальності, і при складанні такого протоколу цій особі роз'яснюються її права та обов'язки, передбачені ст. 268 КУпАП, про що робиться відмітка в протоколі. У разі відмови особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, від підписання протоколу, в ньому робиться запис про це. Особа, яка притягається до адміністративної відповідальності, має право подати пояснення і зауваження щодо змісту протоколу, які додаються до протоколу, а також викласти мотиви свого відмовлення від його підписання.
В той же час, як встановлено судом, вказаний протокол про адміністративне правопорушення, всупереч ст. 256 КУпАП, не містить підпису особи яка притягається до адміністративної відповідальності, дані щодо вручення примірника протоколу ОСОБА_1 також відсутні.
У зв'язку із зазначеним, такі матеріали підлягають поверненню до ГУ ДПС у м. Києві для належного доопрацювання, в ході якого необхідно усунути згадані недоліки.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст. 278, 280 КУпАП, -
Справу про адміністративне правопорушення відносно ОСОБА_1 - направити до ГУ ДПС у м. Києві для належного доопрацювання.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Павло Слободянюк