про відкриття провадження в адміністративній справі
06 березня 2026 року № 320/9514/26
Київський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Вісьтак М. Я., перевіривши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "М'ЯСОКОМБІНАТ "МИРГОРОДСЬКИЙ" до Головного управління ДПС у місті Києві про визнання протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення,
встановив:
Представник позивача Товариства з обмеженою відповідальністю "М'ЯСОКОМБІНАТ "МИРГОРОДСЬКИЙ" в особі керівника звернувся у Київський окружний адміністративний суд із адміністративним позовом до Головного управління ДПС у місті Києві про визнання протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення, у якому просить суд:
-Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення рішення ГУ ДПС у м. Києві № 00087230702 від 04.02.2026р. за яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на прибуток, на загальну суму 1 748 498,00грн., в тому числі сума грошового зобов'язання: за податковими зобов'язаннями в сумі 1 398 798,00грн., за штрафними (фінансовими) санкціями в сумі 349 700,00 грн.
Протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями для розгляду зазначеної справи визначено головуючого суддю - Вісьтак М. Я.
Спір виник із публічно-правових відносин та відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства України належить до юрисдикції адміністративних судів і підлягає розгляду у порядку адміністративного судочинства.
Суд зазначає, що подана позовна заява відповідає вимогам ст. 160-161 Кодексу адміністративного судочинства України.
Підстав, установлених ст. 169 Кодексу адміністративного судочинства України для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви, чи відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, згідно з ст. 170 Кодексу адміністративного судочинства України не встановлено.
Вирішуючи питання про те, за якими правилами позовного провадження (загального чи спрощеного) буде розглядатися справа, як це передбачено п. 4 ч. 9 ст. 171 Кодексу адміністративного судочинства України, суд приймає до уваги наступне.
Частиною 3 ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні призначене загальне позовне провадження.
Згідно з ч. 3 ст. 257 Кодексу адміністративного судочинства України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) значення справи для сторін; 2) обраний позивачем спосіб захисту; 3) категорію та складність справи; 4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо; 5) кількість сторін та інших учасників справи; 6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до ч. 4 ст. 12 Кодексу адміністративного судочинства України виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах: 1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом; 2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності; 4) щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб; 5) щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років»; 6) щодо оскарження індивідуальних актів Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Міністерства фінансів України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, рішень Кабінету Міністрів України, визначених частиною першою статті 266-1 цього Кодексу.
Відповідно до положень статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України справа підлягає розгляду за правилами загального позовного провадження.
Призначаючи справу до розгляду суд приймає до уваги, що згідно з ст. 179 Кодексу адміністративного судочинства України для виконання завдання підготовчого провадження в кожній судовій справі, яка розглядається за правилами загального позовного провадження, проводиться підготовче засідання. Дата і час підготовчого засідання призначається судом з урахуванням обставин справи і необхідності вчинення відповідних процесуальних дій. Підготовче засідання має бути розпочате не пізніше ніж через тридцять днів з дня відкриття провадження у справі.
З огляду на зазначене, суд дійшов висновку про призначення підготовчого засідання з урахуванням часу, необхідного для належного повідомлення усіх учасників судового процесу про судове засідання, завантаженості суду та розумних строків розгляду справи.
Окрім цього, з урахуванням викладених обставин, з метою забезпечення повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи, суд вважає за доцільне зобов'язати позивача (представника) надати документи, зазначені у додатках до позовної заяви, поданої через підсистему «Електронний суд» Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Вказані документи необхідно подати у паперовій формі (оригінали або належним чином засвідчені копії) наручно до суду або надіслати поштовим відправленням у встановлений судом строк.
Така вимога зумовлена необхідністю належного оформлення матеріалів справи у паперовому вигляді для подальшого їх зберігання, а також з метою забезпечення можливості повноцінної оцінки їх змісту судом, належного долучення до матеріалів справи та підтвердження їх автентичності. Окрім цього, надання документів у доступній для всіх учасників формі сприятиме дотриманню принципів змагальності та рівності сторін у судовому процесі.
Враховуючи викладене, керуючись статтями 79, 171, 243 та 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -
Відкрити провадження у адміністративній справі за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю "М'ЯСОКОМБІНАТ "МИРГОРОДСЬКИЙ" до Головного управління ДПС у місті Києві про визнання протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення.
Розгляд справи буде проводитись суддею Вісьтак М. Я. одноособово у порядку загального позовного провадження.
Розпочати підготовче провадження у справі.
Призначити підготовче засідання на 08 квітня 2026 року о 10.00 год.
Судове засідання відбуватиметься в приміщенні Київського окружного адміністративного суду (адреса: м. Київ, бульвар Лесі Українки, 26, 1-й під'їзд, 6-й поверх).
Учасникам справи направити копію ухвали про відкриття провадження у справі.
Запропонувати позивачеві протягом п'яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву подати до суду відповідь на відзив та/або клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін.
Запропонувати відповідачу подати до суду заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів протягом п'яти днів з дня отримання відповіді на відзив.
Зобов'язати уповноваженого представника позивача надати:
-документи, зазначені у додатках до позовної заяви, поданої через підсистему «Електронний суд» Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, наручно або надіслати поштовим відправленням протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання ухвали суду.
Роз'яснити учасникам справи про можливість отримання інформації по справі, що розглядається, на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за посилання: http://adm.ko.court.gov.ua/sud1070/.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає.
Суддя Вісьтак М.Я.