печерський районний суд міста києва
Справа № 757/11259/26-к
пр. № 1-кс-16947/26
Примірник №__
05 березня 2026 року м. Київ
Слідчий суддя Печерського районного суду м. Києва ОСОБА_1 ,
за участю секретаря судових засідань ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду клопотання старшого слідчого в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів у кримінальному провадженні № 12026000000000364 від 09.02.2026, -
Старший слідчий в ОВС Головного слідчого управління Національної поліції України ОСОБА_3 , за погодженням з прокурором Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 , звернувся до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, зазначених в клопотанні, які знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 , у м. Києві за адресою: АДРЕСА_1 .
В судове засідання слідчий не з'явився, подав до суду заяву про розгляд вказаного клопотання у його відсутність, клопотання підтримав та просив його задовольнити.
На підставі ч. 2 ст. 163 КПК України слідчий суддя визнав за можливе проводити розгляд клопотання без виклику особи, у володінні якої знаходяться речі і документи.
Згідно норми ч. 4 ст. 107 КПК України фіксація за допомогою технічних засобів під час розгляду клопотання слідчим суддею не здійснювалась.
Дослідивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Судовим розглядом встановлено, що Головним слідчим управлінням НП України здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні № 12026000000000364 від 09.02.2026 за ознаками вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
З матеріалів клопотання вбачається, що службові особи АБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (ЄДРПОУ НОМЕР_2 ), які діючи умисно, за попередньою змовою між собою та зі службовими особами і бенефіціарами суб'єктів господарювання з ознаками фіктивності, організували та впровадили стійкий протиправний механізм легалізації (відмивання) доходів, одержаних злочинним шляхом.
Зазначений механізм полягав у створенні штучних фінансово-господарських операцій із використанням підконтрольних підприємств, які формально здійснювали фінансову діяльність, однак фактично використовувалися як транзитні та конвертаційні ланки з метою приховування джерел походження грошових коштів, їх реальних отримувачів, а також маскування незаконного характеру відповідних фінансових операцій.
На виконання досягнутих домовленостей службові особи АБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », зловживаючи службовим становищем та всупереч вимогам чинного законодавства України у сфері фінансового моніторингу, умисно забезпечували окремим клієнтам банківської установи можливість безперешкодного здійснення порогових та ризикових фінансових операцій без належного проведення первинного фінансового моніторингу, належної ідентифікації клієнтів та аналізу фінансових операцій.
Зокрема, за сприяння службових осіб банку такі можливості надавалися підприємствам, зокрема: ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_4 " (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_5 " (ЄДРПОУ НОМЕР_5 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_6 " (ЄДРПОУ НОМЕР_6 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_7 " (ЄДРПОУ НОМЕР_7 ), ПП " ОСОБА_5 " (ЄДРПОУ НОМЕР_8 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_8 " (ЄДРПОУ НОМЕР_9 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_9 " (ЄДРПОУ НОМЕР_10 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_10 " (ЄДРПОУ НОМЕР_11 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_11 " (ЄДРПОУ НОМЕР_12 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_12 " (ЄДРПОУ НОМЕР_13 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_13 " (ЄДРПОУ НОМЕР_14 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_14 " (ЄДРПОУ НОМЕР_15 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_15 " (ЄДРПОУ НОМЕР_16 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_16 " (ЄДРПОУ НОМЕР_17 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_17 " (ЄДРПОУ НОМЕР_18 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_18 " (ЄДРПОУ НОМЕР_19 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_19 " (ЄДРПОУ НОМЕР_20 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_20 " (ЄДРПОУ НОМЕР_21 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_21 " (ЄДРПОУ НОМЕР_22 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_22 " (ЄДРПОУ НОМЕР_23 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_23 " (ЄДРПОУ НОМЕР_24 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_24 " (ЄДРПОУ НОМЕР_25 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_25 " (ЄДРПОУ НОМЕР_26 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_26 " (ЄДРПОУ НОМЕР_27 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_27 " (ЄДРПОУ НОМЕР_28 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_28 " (ЄДРПОУ НОМЕР_29 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_29 " (ЄДРПОУ НОМЕР_30 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_30 " (ЄДРПОУ НОМЕР_31 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_31 " (ЄДРПОУ НОМЕР_32 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_32 » (ЄДРПОУ НОМЕР_33 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_33 " (ЄДРПОУ НОМЕР_34 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_34 " (ЄДРПОУ НОМЕР_35 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_35 " (ЄДРПОУ НОМЕР_36 ), ФГ " ОСОБА_6 " (ЄДРПОУ НОМЕР_37 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_36 " (ЄДРПОУ НОМЕР_38 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_37 " (ЄДРПОУ НОМЕР_39 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_38 " (ЄДРПОУ НОМЕР_40 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_39 " (ЄДРПОУ НОМЕР_41 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_40 " (ЄДРПОУ НОМЕР_42 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_41 " (ЄДРПОУ НОМЕР_43 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_42 " (ЄДРПОУ НОМЕР_44 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_43 " (ЄДРПОУ НОМЕР_45 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_44 " (ЄДРПОУ НОМЕР_46 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_45 " (ЄДРПОУ НОМЕР_47 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_46 " (ЄДРПОУ НОМЕР_48 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_47 " (ЄДРПОУ НОМЕР_49 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_48 " (ЄДРПОУ НОМЕР_50 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_49 " (ЄДРПОУ НОМЕР_51 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_50 " (ЄДРПОУ НОМЕР_52 ), ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_51 » (ЄДРПОУ НОМЕР_53 ), ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_52 " (ЄДРПОУ НОМЕР_54 ), а також іншим підконтрольним та афілійованим суб'єктам господарювання які на даний час органом досудового розслідування не встановлено.
Крім того, зазначено, що зібрані органом досудового розслідування матеріали свідчать про можливе втручання службових осіб АБ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » у роботу автоматизованих програмних та інформаційно-аналітичних модулів банківської установи, що використовуються для виявлення фінансових операцій, які підлягають фінансовому моніторингу, з метою штучного заниження рівня ризику таких операцій або їх повного невідображення в системах контролю.
Вказано, що вказаними суб'єктами господарювання для здійснення протиправної діяльності використовуються банківські рахунки у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 , наступні товариства ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_7 " (ЄДРПОУ НОМЕР_7 ): НОМЕР_55 , ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_10 " (ЄДРПОУ НОМЕР_11 ): НОМЕР_56 , НОМЕР_57 , ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_33 " (ЄДРПОУ НОМЕР_34 ): НОМЕР_58 , ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_34 " (ЄДРПОУ НОМЕР_35 ): НОМЕР_59 , НОМЕР_60 .
У зв'язку з вищевикладеним в органу досудового розслідування виникла необхідність у отриманні тимчасового доступу до документів, які знаходяться у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 , у м. Києві за адресою: АДРЕСА_1 .
Відповідно до ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ст. 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, зокрема, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Частина 6 ст. 163 КПК України регламентує, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Частина 4 статті 165 КПК України вказує, що на вимогу володільця особою, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, має бути залишено копію вилучених оригіналів документів. Копії документів, які вилучаються або оригінали яких вилучаються, виготовляються з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред'являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів.
Таким чином, слідчий суддя, дослідивши матеріали клопотання, дійшов висновку про наявність підстав для надання тимчасового доступу до речей та документів, оскільки без отримання вказаних документів неможливо встановити істину у кримінальному провадженні, що має суттєве значення для розслідування кримінального провадження.
На підставі викладеного та керуючись ст. ст. 160, 162-164, 166, 309 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання - задовольнити.
Надати слідчим групи слідчих Головного слідчого управління Національної поліції України у кримінальному провадженні № 12026000000000364 від 09.02.2026, а саме: ОСОБА_3 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 , ОСОБА_20 , ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів, які перебувають у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ЄДРПОУ НОМЕР_1 , у м. Києві за адресою: АДРЕСА_1 , в електронному та паперовому вигляді відомостей та з можливістю копіювання документів про рух коштів по банківським рахункам юридичних та фізичних осіб що використовують: ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_7 " (ЄДРПОУ НОМЕР_7 ): НОМЕР_55 , ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_10 " ( НОМЕР_61 ): НОМЕР_56 , НОМЕР_57 , ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_33 " (ЄДРПОУ НОМЕР_34 ): НОМЕР_58 , ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_34 " (ЄДРПОУ НОМЕР_35 ): НОМЕР_59 , НОМЕР_60 , за період з 01.01.2023 по 05.03.2026, а саме; відомості про рух коштів, української гривні так і в іноземних валютах, платіжні документи, які підтверджують рух коштів: платіжні доручення, меморіальні ордери, заявки на зняття готівки тощо; касові документи банку щодо операцій зі зняття/внесення готівкових коштів (заявки на видачу готівки, підтвердження видачі, документи інкасації); документи про операції з великими сумами готівки, зокрема ті, що підпадають під фінансовий моніторинг; договори на банківське обслуговування, включаючи умови дистанційного доступу до рахунків, послуг інтернет-банкінгу, еквайрингу тощо; картки зі зразками підписів, документи про уповноважених осіб, які мали доступ до рахунків та право підпису; інформація щодо доступу до інтернет-банкінгу; IP-адреси, з яких здійснювався вхід у систему; дата, час, геолокація входу (за наявності); дані про підтверджені операції (тип операції, сума, контрагент); відомості про використані пристрої та методи авторизації; журнали внутрішнього банківського обліку (в т.ч. реєстрації транзакцій, підозрілих операцій тощо); документи щодо укладення договорів з іншими банками/фінансовими установами, у т.ч. щодо гарантій, акредитивів, факторингу, лізингу, тощо; повідомлення до уповноважених органів (НБУ, ДПС, Держфінмоніторинг) про підозрілі або значні фінансові операції; інформація про оренду банківських сейфів або скриньок, якщо така мала місце,дані про відкриття та обслуговування банківських рахунків (у тому числі анкети клієнтів, договори банківського обслуговування, картки зі зразками підписів і відбитків печаток).
Визначити строк дії ухвали тривалістю два місяці, який обраховувати з дня постановлення ухвали слідчим суддею.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_25