Постанова від 06.03.2026 по справі 420/14545/25

П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

06 березня 2026 р.м. ОдесаСправа № 420/14545/25

Перша інстанція: суддя Аракелян М.М.

Колегія суддів П'ятого апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді - Вербицької Н.В.,

суддів - Джабурії О.В.,

- Кравченка К.В.,

розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу Головного управління ДПС в Одеській області на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 12 листопада 2025 року по справі за адміністративним позовом товариства з обмеженою відповідальністю «ІНВЕСТ БУД М» до Головного управління ДПС в Одеській області, Державної податкової служби України про визнання протиправними та скасування рішень, зобов'язання вчинити певні дії,

ВСТАНОВИЛА:

09 травня 2025 року товариство з обмеженою відповідальністю «ІНВЕСТ БУД М» звернулось до Одеського окружного адміністративного суду з позовною заявою, в якій просило:

визнати протиправними та скасувати рішення Комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Одеській області, а саме: №12291180/45219539 від 30.12.2024 року, № 12291179/45219539 від 30.12.2024 року, №12291186/45219539 від 30.12.2024 року, №12291183/45219539 від 30.12.2024 року, № 12233355/45219539 від 19.12.2024 року, № 12291185/45219539 від 30.12.2024 року.

зобов'язати Державну податкову службу України зареєструвати в Єдиному реєстрі податкових накладних податкові накладні: № 1 від 13.06.2024 року, № 2 від 09.04.2024 року, № 3 від 17.09.2024 року, № 4 від 10.04.2024 року, № 10 від 15.04.2024 року, № 4 від 17.09.2024 року датою їх подання на реєстрацію.

В обґрунтування позовних вимог ТОВ «ІНВЕСТ БУД М» зазначило, що у процесі проведення позивачем господарської діяльності складено податкові накладні та направлено їх на реєстрацію до податкового органу, однак, реєстрація зупинена податковим органом з підстав відповідності п.8 критеріям ризиковості. Позивачем направлено на адресу податкового органу рішення про невідповідність платника податків критеріям ризиковості, однак, податковим органом ухвалено рішення про відмову в їх реєстрації.

Відповідно до відзиву Головного управління ДПС у Одеській області, відповідач заперечує проти задоволення позову та зазначає, що реєстрація податкових накладних не здійснена, так як на розгляд комісії були надані документи, які складені з порушенням вимог законодавства.

Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 12 листопада 2025 року позовну заяву задоволено.

Не погодившись з прийнятим рішенням, Головне управління ДПС у Одеській області подало апеляційну скаргу, в якій посилаючись на невірне застосування судом норм матеріального права, невідповідність висновків суду обставинам справи, просить скасувати рішення суду першої інстанції та прийняти нове, яким відмовити в задоволенні позовних вимог. Зокрема, апелянт зазначає, що судом першої інстанції не враховано, що позивачем на розгляд комісії подано не всі документи, передбачені у п.5 Порядку № 520, який до того ж містить орієнтовний перелік підтверджуючих документів. Крім того, апелянт стверджує, що саме через ненадання платником податків копій документів, які документально підтверджують реальність господарських операцій, контролюючим органом прийняті правомірні рішення про відмову у реєстрації ПН.

У поданому відзиві на апеляційну скаргу товариство доводи податкового органу не визнає, тому просить відмовити апелянту у задоволені його скарги та залишити без змін оскаржуване рішення суду першої інстанції.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.311 КАС України справа розглядається в порядку письмового провадження.

Заслухавши доповідача, дослідивши доводи апеляційної скарги, матеріали справи, перевіривши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, правової оцінки обставин у справі, колегія суддів вважає, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Судом першої інстанції встановлено та з матеріалів справи вбачається, що ТОВ «ІНВЕСТ БУД М» перебуває на обліку Головного управління ДПС в Одеській області з 20.02.2024 року. Зареєстровано платником ПДВ з 01.04.2024 року.

Основний вид діяльності згідно КВЕД 46.19 «Діяльність посередників у торгівлі товарами широкого асортименту. Відповідно до штатного розкладу станом на 01.04.2024 року працюють 6 осіб крім директора, а саме: комерційний директор, бетоняр (3 особи), арматурник, монтажник.

ТОВ «ІНВЕСТ БУД М» на підставі договору оренди № 21-24 від 01.04.2024 року з ТОВ «Одеський завод залізобетонних виробів» орендує склад площею 1 500 кв. м. для господарського використання, розташований за адресою: м. Одеса, вул. Миколи Боровського, 33.

03.04.2024 року між ТОВ «ІНВЕСТ БУД М» (постачальник) та ТОВ «МІСЬКІ ТЕХНОЛОГІЇ» (покупець) укладено договір поставки № 25/17, відповідно до умов якого постачальник зобов'язується здійснити поставку і передати у власність покупцю товар: піраміда загороджувальна ПЗ-1 з опціями та за номенклатурою, кількістю та ціною, що вказані у специфікації, яка є невід'ємною частиною цього договору, а покупець зобов'язується прийняти товар та оплатити його в строк та на умовах, визначених цим договором (т.1 а.с.103-104).

Специфікацією № 1 від 03.04.2024 року до договору сторонами погоджено ціну та кількість товару (т.1 а.с.105).

03.06.2024 року ТОВ «ІНВЕСТ БУД М» виставлено ТОВ «МІСЬКІ ТЕХНОЛОГІЇ» рахунок № 115, відповідно до якого покупець повинен оплатити постачальнику грошові кошти за поставку товару (т.1, а.с.106).

Платіжною інструкцією № 659 від 13.06.2024 року підтверджується сплата покупцем грошових коштів у розмірі 2 999 560 грн 02 коп., в тому числі ПДВ 499 926 грн 67 коп. (т.1, а.с.107).

13.06.2024 року (за правилом першої події - дата зарахування коштів) ТОВ «ІНВЕСТ БУД М» складено податкову накладну №1 від 13.06.2024 року на загальну суму 2499633,35 грн, у тому числі ПДВ 499926,67 грн (т. 1 а.с.98).

19.07.2024 року ТОВ «ІНВЕСТ БУД М» отримано квитанцію, у якій зазначалось, що відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 13.06.2024 №1 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=.3689%, "Рпоточ"=0 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Пропонуємо надати пояснення та копії документів (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/ придбання товарів / послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі), достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (т.1 а.с.99.).

ТОВ «ІНВЕСТ БУД М» направлено до Головного управління ДПС в Одеській області повідомлення № 1 від 25.12.2024 року (т. 1 а.с.100) про подання пояснень та копій документів щодо податкової накладної № 1 від 13.06.2024, реєстрацію якої було зупинено. Разом з повідомленням позивачем було подано рішення голови комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН від 12.11.2024 № 112524 про невідповідність підприємства критеріям ризиковості (т.3 а.с.244).

Однак, комісією регіонального рівня з питань зупинення реєстрації податкової накладної, що діє у складі Головного управління ДПС в Одеській області, 30.12.2024 прийнято рішення № 12291180/45219539 про відмову в реєстрації в ЄРПН податкової накладної № 1 від 13.06.2024 р. Підставою для відмови в реєстрації спірної податкової накладної, на думку контролюючого органу, стало: “надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства». Додаткова інформація: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні (т. 1 а.с. 101).

У подальшому, ТОВ «ІНВЕСТ БУД М» поставлено ТОВ “МІСЬКІ ТЕХНОЛОГІЇ» товар (піраміда загороджувальна ПЗ-1) у загальній кількості 700шт. на суму 2 999 560 грн. 02 коп., в тому числі ПДВ 499 926 грн. 67 коп. Поставка товару підтверджується видатковою накладною №151 від 14.06.2024 року та товарно-транспортними накладними №№ 151 від 14.06.2024 року, 151-1 від 14.06.2024 року, 151-2 від 14.06.2024 року, 151-3 від 14.06.2024 року, 151-4 від 14.06.2024 року, 151-5 від 14.06.2024 року, 151-6 від 14.06.2024 року, 151-7 від 14.06.2024 року, 151-8 від 14.06.2024 року, 151-9 від 14.06.2024 року, 151-10 від 14.06.2024 року, 151-11 від 14.06.2024 року, 151-12 від 14.06.2024 року, 151-13 від 14.06.2024 року, а також ВН № 152 від 16.06.2024 року та ТТН №№ 152-1 від 16.06.2024 року, 152-2 від 16.06.2024 року, 152-3 від 16.06.2024 року, 152-4 від 16.06.2024 року, 152-5 від 16.06.2024 року, 152-6 від 16.06.2024 року, 152-7 від 16.06.2024 року, 152-8 від 16.06.2024 року, 152-9 від 16.06.2024 року(т.1 а.с.108-132)

01.04.2024 року між ТОВ «ІНВЕСТ БУД М» (постачальник) та ТОВ «МІСЬКІ ТЕХНОЛОГІЇ» (покупець) укладено договір поставки № 23/15, відповідно до умов якого постачальник зобов'язується здійснити поставку і передати у власність покупцю товар: трос металевий діаметр 20 мм з опціями та за номенклатурою, кількістю та ціною, що вказані у специфікації, яка є невід'ємною частиною цього договору, а покупець зобов'язується прийняти товар та оплатити його в строк та на умовах, визначених цим договором (т.3 а.с.148-149, т.4 а.с.21-22).

Специфікацією № 1 від 01.04.2024 року до договору сторонами погоджено ціну та кількість товару.

08.04.2024 року ТОВ «ІНВЕСТ БУД М» виставлено ТОВ «МІСЬКІ ТЕХНОЛОГІЇ» рахунок № 0112/1, відповідно до якого покупець повинен оплатити постачальнику грошові кошти за поставку товару.

29.04.2024 року між сторонами укладено додаткову угоду №1 до договору, відповідно якої було змінено предмет договору та затверджено нову специфікацію № 2 від 29.04.2024 року до договору, відповідно до якої постачальник зобов'язався поставити покупцю товар: пасма арматурні.

Платіжною інструкцією № 08/04/2024 від 09.04.2024 року підтверджується сплата покупцем грошових коштів у розмірі 2 677 939 грн 20 коп., в тому числі ПДВ 15 446 323 грн 20 коп., що було першою подією та стало підставою для складання та подачі ТОВ «ІНВЕСТ БУД М» на реєстрацію в податкової накладної № 2 від 09.04.2024 року,

ТОВ «ІНВЕСТ БУД М» отримано квитанцію, у якій зазначалось, що відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 13.06.2024 №1 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=.0000%, "Рпоточ"=0 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Пропонуємо надати пояснення та копії документів (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання/ придбання товарів / послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі), достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (т.1 а.с.99.).

ТОВ «ІНВЕСТ БУД М» направлено до Головного управління ДПС в Одеській області повідомлення № 5 від 25.12.2024 року про подання пояснень та копій документів щодо податкової накладної №2 від 09.04.2024 року, реєстрацію якої було зупинено. Разом з повідомленням позивачем подано рішення про невідповідність підприємства критеріям ризиковості (т. 4 а.с.18).

Однак, комісією регіонального рівня з питань зупинення реєстрації податкової накладної, що діє у складі Головного управління ДПС в Одеській області, прийнято рішення № 12291179/45219539 від 30.12.2024 про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № №2 від 09.04.2024 року. Підставою для відмови в реєстрації спірної податкової накладної, на думку контролюючого органу, стало: надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства». Додаткова інформація: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні (т. 4 а.с.19).

У подальшому, ТОВ «ІНВЕСТ БУД М» поставлено ТОВ “МІСЬКІ ТЕХНОЛОГІЇ» товар (пасма арматурні) у загальній кількості 17 700 шт. на суму 2 677 939,20 грн, у тому числі ПДВ 446 323,20 грн. Поставка товару підтверджується видатковою накладною № 19 від 16.05.2024 року.

Крім цього, щодо товару, що поставлявся на користь ТОВ «МІСЬКІ ТЕХНОЛОГІЇ», позивач надав до суду первинні документи, які підтверджують походження такого товару (його купівлю у ПрАТ «Стальканат» (код ЄДРПОУ - 44437592)), а саме: договір купівлі-продажу № 202/24 від 20.03.2024 року та специфікація від 25.03.2024 року, специфікація від 30.04.2024 року, платіжна інструкція № 4 від 10.04.2024 року, лист від 02.05.2024 року, адресований позивачем на користь ПрАТ «Стальканат», рахунок № 3482 від 13.05.2024 року, накладна № 2880 від 13.05.2024 року, ТТН № 962 від 13.05.2024 року, рахунок № 3584 від 14.05.2024 року, накладна № 2970 від 14.05.2024 року, ТТН №999 від 14.05.2024 року, рахунок № 4078 від 29.05.2024 року, накладна № 3395 від 29.05.2024 року, ТТН № 1349 від 29.05.2024 року.

29.04.2024 року між сторонами було укладено додаткову угоду № 1 до договору(т.3, а.с. 152), відповідно якої було змінено предмет договору та затверджено нову специфікацію №2 від 29.04.2024 року до договору, відповідно до якої постачальник зобов'язався поставити покупцю товар: пасма арматурні (т.3, а.с. 153).

Платіжною інструкцією № 08/04/2024 від 10.04.2024 року підтверджується сплата покупцем грошових коштів у розмірі 6 172 876 грн 80 коп., в тому числі ПДВ 1 028 812 грн 80 коп. (т.3 а.с.154).

Видатковою накладною № 30 від 30.05.2024 року підтверджується поставка Позивачем товару на користь ТОВ “МІСЬКІ ТЕХНОЛОГІЇ» на загальну суму 6 172 876 грн. 80 коп., в тому числі ПДВ 1 028 812 грн. 80 коп.(т.3 а.с.155).

10.04.2024 року ТОВ «ІНВЕСТ БУД М» складено податкову накладну №1 від 13.06.2024 на загальну суму 6172876,80 грн, ПДВ - 1028812,80 грн (т. 3 а.с.143).

03.05.2024 р. ТОВ ІНВЕСТ БУД М отримано квитанцію, у якій зазначалось, що відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 10.04.2024 №4 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=.0000%, "Рпоточ"=0 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних» (т.3 а.с.144.).

ТОВ «ІНВЕСТ БУД М» направлено до Головного управління ДПС в Одеській області повідомлення № 4 від 25.12.2024 року про подання пояснень та копій документів щодо податкової накладної №4 від 10.04.2024, реєстрацію якої зупинено. Разом з повідомленням позивачем подано рішення про невідповідність підприємства критеріям ризиковості (т. 3 а.с. 145).

Однак, комісією регіонального рівня з питань зупинення реєстрації податкової накладної, що діє у складі Головного управління ДПС в Одеській області, прийнято рішення № 12291183/45219539 від 30.12.2024 про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 4 від 10.04.2024 р. Підставою для відмови в реєстрації спірної податкової накладної, на думку контролюючого органу, стало надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства. Додаткова інформація: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні (т. 3 а.с. 146).

29.04.2024 року між сторонами укладено додаткову угоду № 1 до договору (т.3, а.с.152, т.4, а.с.25), відповідно якої було змінено предмет договору та затверджено нову специфікацію № 2 від 29.04.2024 року до договору, відповідно до якої постачальник зобов'язався поставити покупцю товар: пасма арматурні (т.3, а.с.153, т.4, а.с.26).

Платіжною інструкцією № 08/04/2024 від 09.04.2024 року підтверджується сплата покупцем грошових коштів у розмірі 2 677 939,20 грн, у тому числі ПДВ 446 323,20 грн, що було першою подією та стало підставою для складання та подачі ТОВ «ІНВЕСТ БУД М» на реєстрацію в ЄРПП ПН № 2 від 09.04.2024 року, реєстрація якої була зупинена 03.05.2024 року на підставі відповідності платника податків п.8 Критерії ризиковості (т.3 а.с.154, т.4 а.с.27).

Видатковою накладною № 19 від 16.05.2024 року підтверджується поставка Позивачем товару на користь ТОВ «МІСЬКІ ТЕХНОЛОГІЇ» на загальну суму 2 677 939 грн 20 коп., в тому числі ПДВ 446 323 грн. 20 коп (т.3, а.с.155, т.4, а.с.28).

01.04.2024 року між ТОВ «ІНВЕСТ БУД М» (постачальник) та ТОВ «МІСЬКІ ТЕХНОЛОГІЇ» (покупець) укладено договір поставки № 25/15, відповідно до умов якого постачальник зобов'язується здійснити поставку і передати у власність покупцю товар: піраміда загороджувальна ПЗ-1 з опціями та за номенклатурою, кількістю та ціною, що вказані у специфікації, яка є невід'ємною частиною цього договору, а покупець зобов'язується прийняти товар та оплатити його в строк та на умовах, визначених цим договором (т.4, а.с.49-50).

16.09.2024 року ТОВ «ІНВЕСТ БУД М» виставлено ТОВ «МІСЬКІ ТЕХНОЛОГІЇ» рахунок № 30, відповідно до якого покупець повинен оплатити постачальнику грошові кошти за поставку товару (т.4, а.с.51).

Платіжною інструкцією № 16/09/2024 від 16.09.2024 року підтверджується сплата покупцем грошових коштів у розмірі 17 217 172 грн 80 коп., в тому числі ПДВ 2 869 528 грн. 80 коп., що було першою подією та стало підставою для складання та подачі ТОВ «ІНВЕСТ БУД М» на реєстрацію в ЄРПП ПН № 3 від 17.09.2024 року, реєстрація якої була зупинена 23.10.2024 року на підставі відповідності платника податків п. 8 Критерії ризиковості (т.4, а.с.52).

17.09.2024 року ТОВ «ІНВЕСТ БУД М» складено податкову накладну №3 від 17.09.2024 на загальну суму 17 217 172 грн 80 коп., в тому числі ПДВ 2 869 528 грн 80 коп. (т. 4 а.с.44).

23.10.2024 року ТОВ «ІНВЕСТ БУД М» отримано квитанцію, у якій зазначалось, що відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 17.09.2024 №3 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=.7746%, "Рпоточ"=0 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Пропонуємо надати пояснення та копії документів (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів / послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі), достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (т.4 а.с. 45).

ТОВ «ІНВЕСТ БУД М» направлено до Головного управління ДПС в Одеській області повідомлення №7 від 25.12.2024 року про подання пояснень та копій документів щодо податкової накладної №3 від 17.09.2024 року, реєстрацію якої зупинено. Разом з повідомленням позивачем подано рішення про невідповідність підприємства критеріям ризиковості (т. 4 а.с.46).

Однак, комісією регіонального рівня з питань зупинення реєстрації податкової накладної, що діє у складі Головного управління ДПС в Одеській області, прийнято рішення № 12291186/45219539 від 30.12.2024 про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 3 від 17.09.2024 р. Підставою для відмови в реєстрації спірної податкової накладної визначено - ненадання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства. Додаткова інформація: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні (т. 4 а.с.47).

15.04.2024 року між ТОВ «ІНВЕСТ БУД М» (постачальник) та ТОВ «МІСЬКІ ТЕХНОЛОГІЇ» (покупець) укладено договір поставки № 26/15, відповідно до умов якого постачальник зобов'язується здійснити поставку і передати у власність покупцю товар: матеріал для гідроізоляції з опціями та за номенклатурою, кількістю та ціною, що вказані у специфікації, яка є невід'ємною частиною цього договору, а покупець зобов'язується прийняти товар та оплатити його в строк та на умовах, визначених цим договором (т.3 а.с.161-162).

Специфікацією №1 від 15.04.2024 року до договору сторонами погоджено ціну та кількість товару (т. 3 а.с.163).

09.04.2024 року ТОВ “ІНВЕСТ БУД М» виставлено ТОВ “МІСЬКІ ТЕХНОЛОГІЇ» рахунок № 9, відповідно до якого покупець повинен оплатити постачальнику грошові кошти за поставку товару (т. 3 а.с. 164).

Видатковою накладною № 1 від 15.04.2024 року підтверджується поставка позивачем товару на користь ТОВ «МІСЬКІ ТЕХНОЛОГІЇ» на загальну суму 1 774 185 грн 11 коп., в тому числі ПДВ 295 697 грн 52 коп. (т.3 а.с.165).

15.04.2024 року ТОВ «ІНВЕСТ БУД М» складено податкову накладну №10 від 150.4.2024 року на загальну суму 1 774 185 грн 11 коп., в тому числі ПДВ 295 697 грн. 52 коп. (т. 3 а.с.156).

03.05.2024 року ТОВ «ІНВЕСТ БУД М» отримано квитанцію, у якій зазначалось, що відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 15.0.4.2024 №10 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=.0000%, "Рпоточ"=0 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.» (т.3 а.с.157).

ТОВ «ІНВЕСТ БУД М» направлено до Головного управління ДПС в Одеській області повідомлення № 1 від 16.12.2024 року про подання пояснень та копій документів щодо податкової накладної № 10 від 15.04.2024 року, реєстрацію якої зупинено. Разом з повідомленням позивачем подано рішення про невідповідність підприємства критеріям ризиковості (т. 3 а.с.158).

Однак, комісією регіонального рівня з питань зупинення реєстрації податкової накладної, що діє у складі Головного управління ДПС в Одеській області, прийнято рішення № 12233355/45219539 від 19.12.2024 року про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 1 від 13.06.2024 р. Підставою для відмови в реєстрації спірної податкової накладної, на думку контролюючого органу, стало: надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства. Додаткова інформація: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні (т. 3 а.с. 159).

03.04.2024 року між ТОВ «ІНВЕСТ БУД М» (постачальник) та ТОВ “МІСЬКІ ТЕХНОЛОГІЇ» (покупець) укладено договір поставки № 25/17, відповідно до умов якого Постачальник зобов'язується здійснити поставку і передати у власність Покупцю товар: піраміда загороджувальна ПЗ-1 з опціями та за номенклатурою, кількістю та ціною, що вказані у Специфікації, яка є невід'ємною частиною цього договору, а Покупець зобов'язується прийняти товар та оплатити його в строк та на умовах, визначених цим Договором (т.3 а.с. 176-177).

Специфікацією № 1 від 03.04.2024 року до договору сторонами погоджено ціну та кількість товару (т.3 а.с.178).

16.09.2024 року ТОВ «ІНВЕСТ БУД М» виставлено ТОВ «МІСЬКІ ТЕХНОЛОГІЇ» рахунок № 29, відповідно до якого покупець повинен оплатити постачальнику грошові кошти за поставку товару (т.3 а.с.179).

Платіжною інструкцією № 16/09/2024 від 17.09.2024 року підтверджується сплата покупцем грошових коштів у розмірі 7 360 732 грн 80 коп., в тому числі ПДВ 1 226 788 грн 80 коп. (т. 3 а.с.180).

17.09.2024 року ТОВ «ІНВЕСТ БУД М» складено податкову накладну №4 від 17.09.2024 року на загальну суму 7 360 732 грн 80 коп., в тому числі ПДВ 1 226 788 грн 80 коп. (т. 3 а.с.171).

23.10.2024 року ТОВ «ІНВЕСТ БУД М» отримано квитанцію, у якій зазначалось, що відповідно до п.201.16 ст.201 Податкового кодексу України, Порядку зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок), затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 № 1165 (зі змінами), реєстрація податкової накладної від 17.09.2024 №4 в Єдиному реєстрі податкових накладних зупинена. ПН складена та подана платником податку, який відповідає п.8 Критеріїв ризиковості платника податку (додаток 1 Порядку). Додатково повідомляємо: показник "D"=.7746%, "Рпоточ"=0 Пропонуємо надати пояснення та копії документів, достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Пропонуємо надати пояснення та копії документів (договори, у тому числі зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них; договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції; первинні документи щодо постачання / придбання товарів / послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні; розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків; документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством; інші документи, що підтверджують інформацію, зазначену у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі), достатніх для прийняття рішення про реєстрацію податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (т.3 а.с.172.).

ТОВ «ІНВЕСТ БУД М» направлено до Головного управління ДПС в Одеській області повідомлення №8 від 25.12.2024 року про подання пояснень та копій документів щодо податкової накладної №4 від 17.09.2024, реєстрацію якої було зупинено. Разом з повідомленням позивачем було подано рішення про невідповідність підприємства критеріям ризиковості (т. 3 а.с. 173).

Однак, комісією регіонального рівня з питань зупинення реєстрації податкової накладної, що діє у складі Головного управління ДПС в Одеській області, було прийнято рішення № 12291185/45219539 від 30.12.2024 про відмову в реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної № 4 від 17.09.2024 року. Підставою для відмови в реєстрації спірної податкової накладної, на думку контролюючого органу, стало: надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства. Додаткова інформація: первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури / інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні (т. 3 а.с. 174).

Не погоджуючись з відмовою у реєстрації податкових накладних, позивач звернувся до суду з даним позовом.

Задовольняючи позовні вимоги, суд першої інстанції виходив з того, що контролюючим органом під час зупинення реєстрації податкових накладних визначено недоліком віднесення позивача до критерію ризикових платників податків. Позивачем подано письмові пояснення та рішення про визнання його таким, що не відповідає критерію ризикових, надані позивачем пояснення та рішення не були враховані та відповідачем прийнято . Оскаржувані рішення податкового органу не відповідає критеріям чіткості та зрозумілості актів індивідуальної дії, та породжує їх неоднозначне трактування, що в свою чергу впливає на можливість реалізації права або виконання обов'язку платником податків виконати юридичне волевиявлення суб'єкта владних повноважень.

Судова колегія погоджується з висновками суду першої інстанції, враховуючи наступне.

Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, зокрема, визначення вичерпного переліку податків та зборів, що справляються в Україні, порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства, регулюються Податковим кодексом України.

Згідно з п.201.1 ст.201 ПК України дату виникнення податкових зобов'язань платник податку зобов'язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

Пунктом 201.10 ст.201 ПК України передбачено, що при здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку продавець товарів/послуг зобов'язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Пунктом 2 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 1246 від 29.12.2010 року (далі-Порядок № 1246) визначено, що податкова накладна - електронний документ, який складається платником податку на додану вартість (далі платник податку) відповідно до вимог Податкового кодексу України(далі - Кодекс) в електронній формі у затвердженому в установленому порядку форматі (стандарті) та надсилається для реєстрації.

Згідно з пунктом 12 Порядку №1246 після надходження податкової накладної та/або розрахунку коригування до ДФС в автоматизованому режимі здійснюється їх розшифрування та проводяться перевірки: відповідності податкової накладної та/або розрахунку коригування затвердженому формату (стандарту); чинності електронного цифрового підпису, порядку його накладення та наявності права підписання посадовою особою платника податку таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; реєстрації особи, що надіслала на реєстрацію податкову накладну та/або розрахунок коригування, платником податку на момент складення та реєстрації таких податкової накладної та/або розрахунку коригування; дотримання вимог, установлених пунктом 192.1 статті 192 та пунктом 201.10 статті 201 Кодексу; наявності помилок під час заповнення обов'язкових реквізитів відповідно до пункту 201.1 статті 201 Кодексу; наявності суми податку на додану вартість відповідно до пунктів 200-1.3 і 200-1.9 статті 200-1 Кодексу (для податкових накладних та/або розрахунків коригування, що реєструються після 1 липня 2015 р.); наявності в Реєстрі відомостей, що містяться у податковій накладній, яка коригується; факту реєстрації/зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування з такими ж реквізитами; відповідності податкових накладних та/або розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків, достатнім для зупинення їх реєстрації відповідно до пункту 201.16 статті 201 Кодексу; дотримання вимог Законів України Про електронний цифровий підпис, Про електронні документи та електронний документообіг та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого в установленому порядку.

Відповідно до пункту 13 Порядку №1246, за результатами перевірок, визначених пунктом 12 цього Порядку, формується квитанція про прийняття або неприйняття, або зупинення реєстрації податкової накладної та/або розрахунку коригування (далі - квитанція).

З 01 лютого 2020 року набрала чинності постанова Кабінету Міністрів України від 11 грудня 2019 року № 1165 "Про затвердження порядків з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних", яка визначає механізм зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, організаційні та процедурні засади діяльності комісій з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Реєстрі (далі - комісії контролюючих органів), права та обов'язки їх членів.

Відповідно до п. 2 Порядку № 1165 автоматизований моніторинг відповідності податкової накладної/розрахунку коригування критеріям оцінки ступеня ризиків - сукупність заходів та методів, що застосовуються контролюючим органом для виявлення ознак наявності ризиків порушення норм податкового законодавства за результатами проведення автоматизованого аналізу наявної в інформаційних системах контролюючих органів податкової інформації.

Як вбачається зі змісту квитанцій про зупинення реєстрації податкових накладних, фактичною підставою для такого зупинення став п.1 Критеріїв ризиковості здійснення операцій.

Критерії ризиковості визначені Додатком №3 до Порядку №1165.

Відповідно до п. 8 Критеріїв ризиковості здійснення операцій, яких у контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.

Додатком 4 до Порядку № 1165 затверджено типову форму рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку, яка містить наступне формулювання: «Рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.»

Отже, самим Порядком № 1165 встановлена можливість платника податку оскаржити рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, у тому числі в судовому порядку.

У квитанціях про зупинення контролюючий орган запропонував надати платнику податку пояснення та/або копії документів, достатніх для прийняття контролюючим органом рішення про реєстрацію ПН в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Колегія суддів зауважує, що контролюючий орган не конкретизував обсяг документів, які має подати підприємство, однак позивач, діючи на власний розсуд та з метою подальшої реєстрації (після зупинення) податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних направив до контролюючого органу пояснення та копії первинних документів, які розкривають спростовують факт віднесення його до ризикових підприємств.

Наказом Міністерства фінансів України № 520 від 12 грудня 2019 року затверджено Порядок прийняття рішень про реєстрацію/ відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі Порядок № 520 у редакції від 08.03.2023 року), прийняття рішень про реєстрацію / відмову в реєстрації податкових накладних / розрахунків коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено, здійснюють комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі головних управлінь Державної податкової служби України в областях, м. Києві та Офісу великих платників податків ДПС (далі - комісія регіонального рівня).

Згідно з п. 4 Порядку №520, у разі зупинення реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі платник податку має право подати копії документів та письмові пояснення стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі.

Пунктом 5 Порядку №520 визначений перелік документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію / відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, який (перелік) може включати:

договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;

договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;

первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи, інвентаризаційні описи, у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявності певних типових форм і галузевої специфіки, накладні;

розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;

документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством.

Водночас колегія суддів зазначає, що наведений перелік документів є загальним, а застосований законодавцем вираз «може включати» безумовно свідчить про необхідність індивідуального застосування відповідної норми, виходячи з конкретних господарських операцій та об'єму наданих документів.

Також колегія суддів зауважує, що п. 9 Порядку № 520 з 08.03.2023 року викладено в новій редакції на підставі наказу Міністерства фінансів № 19 від 12.01.2023 року, яким змінено порядок розгляду контролюючим органом поданих платником податків письмових пояснень та копій документів до зупинених ПН/РК, а саме передбачено, що за результатами розгляду поданих письмових пояснень та копій документів комісія регіонального рівня протягом 5 робочих днів, що настають за днем отримання пояснень та копій документів, поданих відповідно до пункту 4 цього Порядку, окрім рішень про реєстрацію або відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування може направити повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та / або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією регіонального рівня рішення про реєстрацію податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі з пропозицією щодо надання платником податку додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній/ розрахунку коригування.

Відповідно до абз.6 п.9 Порядку № 520 платник податку має право подати до контролюючого органу додаткові пояснення та копії документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, протягом 5 робочих днів з дня, наступного за днем отримання Повідомлення.

Згідно з абз.9 п.9 Порядку № 520 якщо платник податку не надав додаткових пояснень та копій документів на підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної / розрахунку коригування в Реєстрі протягом 5 робочих днів, що настають за днем граничного строку їх подання, визначеного абзацом шостим цього пункту.

Пунктом 10 Порядку № 520 визначено, що комісія регіонального рівня приймає рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Реєстрі в разі:

ненадання / часткового надання додаткових письмових пояснень та копій документів стосовно підтвердження інформації, зазначеної у податковій накладній / розрахунку коригування, реєстрацію яких зупинено в Реєстрі, при отриманні Повідомлення;

та/або надання платником податку копій документів, складених/оформлених із порушенням законодавства.

Отже, з 08.03.2023 року контролюючий орган на етапі зупинення реєстрації ПН/РК має можливість реалізувати свої функції шляхом складення та направлення повідомлення про надання додаткових пояснень та та/або документів, а затверджена форма повідомлення зобов'язує податковий орган зазначати конкретні пояснення та документи, яких не вистачає платнику податку для реєстрації поданої ПН/РК. Також передбачена відповідальність платника податків у разі невиконання зазначених вимог комісії у формі відмови у реєстрації ПН/РК.

Проте контролюючим органом не були складені повідомлення про необхідність надання додаткових пояснень та/або документів, необхідних для розгляду питання прийняття комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Отже, контролюючий орган, за наявної необхідності та можливості конкретизації переліку документів та зазначення відповідних мотивів зупинення реєстрації податкової накладної, не виконав покладений обов'язок.

Стосовно прийнятого у відношенні позивача рішення про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку, 12.11.2024 року Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в ЄРПН Головного управління ДПС в Одеській області прийнято рішення № 112524 про невідповідність ТОВ «ІНВЕСТ БУД М» п. 8 Критеріїв ризиковості платника податку (т.3, а.с.244-245), повідомлення про подання пояснень були подані позивачем ГУ ДПС в Одеській області 25.12.2024 року, а оскаржувані рішення прийняті відповідачем 30.12.2024 року.

У повідомленнях від 25.12.2024 року позивач просив зареєструвати спірні податкові накладні у зв'язку із прийняттям ГУ ДПС в Одеській області рішення від 12.11.2024 року, надавши копії цього рішення.

В той же час під розгляду даної справи у суді позивач подав первинні документи щодо постачання товарів, його оплати. Також надавалось документи щодо наявних основних засобів та виробничих запасів, оренди нежитлових приміщень, штатний розклад. Таким чином, відповідач на час прийняття рішення про відмову у реєстрації податкових накладних поза розумним сумнівом мав належне документальне підтвердження господарських операцій, по яким виписані спірні податкові накладні, проте не міг первинні документи контролюючого органу з огляду на недотримання процедури останнім.

Колегія суддів звертає увагу, що Верховний Суд неодноразово, зокрема, у постановах від 12 листопада 2019 року у справі № 816/2183/18, від 18 лютого 2020 року у справі №360/1776/19, від 27 квітня 2020 року у справі № 360/1050/19, від 18 червня 2020 року у справі № 824/245/19-а та ряді інших наголошував на тому, що здійснення моніторингу відповідності податкових накладних/розрахунків коригування критеріям оцінки ступеня ризиків є превентивним заходом, спрямованим на убезпечення від безпідставного формування податкового кредиту за операціями, що не підтверджені первинними документами або підтверджені платником податку копіями документів, які складені з порушенням законодавства. Здійснення моніторингу не повинно підміняти за своїм змістом проведення податкових перевірок як способу реалізації владних управлінських функцій податкового органу.

Оцінюючи викладене в сукупності, судова колегія вважає, що суд першої інстанції правильно та у достатньому обсязі встановив обставини справи, і ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального та процесуального права, що відповідно до ст.316 КАС України є підставою для залишення апеляційної скарги без задоволення, а рішення суду першої інстанції без змін.

Враховуючи, що дана справа правомірно віднесена судом першої інстанції до категорії незначної складності та розглядалась за правилами спрощеного провадження, що підтверджується ухвалою суду про відкриття провадження від 14 травня 2025 року, постанова суду апеляційної інстанції може бути оскаржена до Верховного Суду лише з підстав, передбачених пп. "а"- "г" п.2 ч.5 ст.328 КАС України.

Керуючись ст.ст.308, 310, 315, 316, 321, 322, 325, 328 КАС України, судова колегія

ПОСТАНОВИЛА:

Апеляційну скаргу Головного управління ДПС в Одеській області - залишити без задоволення.

Рішення Одеського окружного адміністративного суду від 12 листопада 2025 року - залишити без змін.

Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її прийняття, але може бути оскаржена в касаційному порядку до Верховного Суду протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту судового рішення, з підстав, передбачених ст.328 КАС України.

Головуючий: Н.В.Вербицька

Суддя: О.В.Джабурія

Суддя: К.В.Кравченко