Справа № 551/118/26
Провадження №3/551/64/26
"04" березня 2026 р. селище Шишаки
Суддя Шишацького районного суду Полтавської області Вергун Н.В., розглянувши матеріали, які надійшли з Головного управління ДПС у Полтавській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , фактично проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , українця, громадянина України, одруженого, фізичну особу - підприємця, реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , який раніше до адміністративної відповідальності не притягувався
за вчинення правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 155-1 КУпАП, -
За результатами фактичної перевірки щодо дотримання порядку проведення розрахункових операцій, яка мала місце 03 лютого 2026 року, о 12 год. 40 хв. у кафетерію « ІНФОРМАЦІЯ_2 », що розташований за адресою: АДРЕСА_2 , встановлено, що ОСОБА_1 , будучи фізичною особою - підприємцем, є відповідальною особою за ведення порядку проведення розрахункових операцій, порушив встановлений законом порядок проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а саме: не забезпечив проведення розрахункової операції через РРО та не забезпечив проведення розрахункової операції через РРО із зазначення повних реквізитів фіскального чеку.
Незважаючи на своєчасність повідомлення про місце, дату та час розгляду справи, ОСОБА_1 у судове засідання не з'явився, причин своєї неявки не повідомив, клопотання про відкладення розгляду справи не заявив.
Керуючись положеннями ч.1 ст. 268 КУпАП, суд вважає за можливе провести розгляд справи у відсутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності, за наявними у ній матеріалами.
Дослідивши матеріали справи в їх сукупності та взаємозв'язку, суд приходить до висновку про визнання ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, виходячи з наступного.
Так, вина ОСОБА_1 у вчиненому підтверджується наступними, перевіреними в судовому засіданні, доказами в їх сукупності та взаємозв'язку:
- протоколом про адміністративне правопорушення № 762 від 03 лютого 2026 року, особисто ним підписаним без будь - яких зауважень щодо його змісту та форми ( а.с.4 );
- актом ( довідкою ) фактичної перевірки № 008638 від 03 лютого 2026 року ( а.с.1-2 );
- пояснюючою запискою головного державного інспектора відділу фактичних перевірок ГУ ДФС у Полтавській області Качапут О.О. ( а.с. 3 ).
Зважаючи на викладене, ґрунтуючись на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності та взаємозв'язку, керуючись законом і правосвідомістю, суд вважає повністю доведеним факт порушення ОСОБА_1 , як фізичною собою - підприємцем, встановленого законом порядку ведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, що мало місце 03 лютого 2026 року, о 12 год. 40 хв. за адресою: АДРЕСА_2 , відтак кваліфікує його дії за ч.1 ст.155 - 1 КУпАП.
При накладенні адміністративного стягнення на ОСОБА_1 суд, з урахуванням характеру вчиненого правопорушення, даних про особу останнього, який раніше не притягувався до адміністративної відповідальності, ступеня вини, за відсутності обставин, які пом'якшують й обтяжують відповідальність, приходить до висновку про накладення на винного адміністративного стягнення у виді штрафу, визначеного санкцією ч.1 ст. 155-1 КУпАП, що буде необхідним і достатнім для його виправлення та попередження вчиненню подібних правопорушень у майбутньому.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП судовий збір у провадженні по справі про адміністративне правопорушення у разі винесення судом ( суддею ) постанови про накладення адміністративного стягнення сплачується особою, на яку накладено таке стягнення.
З огляду на наведене, керуючись статтями 40-1, ч.1 ст. 155-1, 283-285, 287 КУпАП, статтею 4 Закону України «Про судовий збір», -
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винуватим у вчиненні правопорушення, передбаченого ч.1 ст.155-1 КУпАП, та піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі 85 ( вісімдесят п'ять ) грн. 00 коп.
Штраф має бути сплачений на розрахунковий рахунок UA138999980313080106000016577, отримувач коштів: ГУК у Полтавській області/тгсмт Шишаки/ 21081100, код отримувача /ЄДРПОУ/ 37959255, Банк отримувача - Казначейство України /ЕАП/, код бюджетної класифікації доходів бюджету: 21081100, не пізніше, як через п'ятнадцять днів з дня вручення копії постанови про його накладення, а в разі оскарження або опротестування такої постанови - не пізніше, як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги або протесту без задоволення.
У разі не сплати штрафу у визначений строк, постанова про накладення штрафу та судового збору буде надіслана для примусового виконання до відділу державної виконавчої служби за місцем проживання правопорушника, з якого буде стягнуто подвійний розмір штрафу, визначений у цій постанові.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , в дохід держави судовий збір у розмірі 665 ( шістсот шістдесят п'ять ) грн. 60 коп. на рахунок отримувача: UA908999980313111256000026001, код отримувача / ЄДРПОУ / 37993783, Банк отримувача коштів Казначейство України /ЕАП/, отримувач коштів - ГУК у м. Києві/м. Київ/ 22030106, код класифікації доходів бюджету - 22030106.
Постанова може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду, шляхом подання апеляційної скарги через Шишацький районний суд Полтавської області, протягом десяти днів з дня її винесення.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги.
Суддя: