Харківський окружний адміністративний суд
61700, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
05 березня 2026 р. № 520/33138/25
Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Марини Лук'яненко, розглянувши у приміщенні суду в м. Харкові у порядку спрощеного позовного провадження адміністративну справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «АГРО СХІД УКРАЇНА» до Головного управління ДПС у Харківській області про визнання протиправним та скасування рішення, зобов'язання вчинити певні дії,-
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «АГРО СХІД УКРАЇНА», звернувся до Харківського окружного адміністративного суду із зазначеним позовом, в якому просить суд:
1. визнати протиправним та скасувати Рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Харківській області від 14.11.2025 року №6437 про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку;
2. зобов'язати комісію з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Харківській області (вул. Григорія Сковороди, буд. 46, м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ ВП: 43983495) виключити Товариство з обмеженою відповідальністю «АГРО СХІД УКРАЇНА» (код ЄДРПОУ 45402309) з переліку ризикових платників податку.
В обґрунтування позовних вимог зазначив, що рішення з питань зупинення реєстрації податкових накладних розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних про внесення підприємства позивача до переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості, на думку позивача, є протиправним та підлягає скасуванню.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 24.12.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Представник Відповідача за допомогою системи "Електронний суд" надіслав суду відзив на позовну заяву, в якому просить відмовити у задоволенні позовних вимог посилаючись на те, що аналіз діяльності позивача свідчить про наявність ризиків маніпулювання показниками податкової звітності з ПДВ та втрат бюджету, проходження схемного кредиту - суб'єктів господарювання, які при здійсненні фінансово-господарських операцій здійснюють підміну позицій товарних груп та задіяні в схемах формування ризикового податкового кредиту з ПДВ для реального сектору економіки.
Суд зазначає, що відповідно до положень ст.257 КАС України за правилами спрощеного позовного провадження розглядаються справи незначної складності. За правилами спрощеного позовного провадження може бути розглянута будь-яка справа, віднесена до юрисдикції адміністративного суду, за винятком справ, зазначених у частині четвертій цієї статті.
Відповідно до ч.5 ст.262 КАС України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.
Отже, враховуючи вищевикладене, дана справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними в матеріалах справи доказами.
Розглянувши надані сторонами документи, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Харківський окружний адміністративний суд встановив наступне.
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «АГРО СХІД УКРАЇНА» (код ЄДРПОУ 45402309) (далі - ТОВ «АГРО СХІД УКРАЇНА» або позивач) зареєстроване 16.01.2024 року, про що вчинений відповідний запис в Єдиному державному реєстрі про проведення державної реєстрації юридичної особи за №1010351020000006784.
Підприємство перебуває на податковому обліку Головного управління ДПС у Харківській області Ізюмська ДПІ. Зареєстровано платником податку на додану вартість 01.02.2024 року, індивідуальний податковий номер 454023020053.
Видами діяльності ТОВ «АГРО СХІД УКРАЇНА» є: Вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур і насіння олійних культур (код КВЕД 01.11, основний); 01.41 Розведення великої рогатої худоби молочних порід 01.61 Допоміжна діяльність у рослинництві 46.11 Діяльність посередників у торгівлі сільськогосподарською сировиною, живими тваринами, текстильною сировиною та напівфабрикатами 47.11 Роздрібна торгівля в неспеціалізованих магазинах переважно продуктами харчування, напоями та тютюновими виробами.
31.01.2025 року Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Харківській області (далі також - відповідач) було прийнято рішення про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку №595, яким відповідно до пункту 6 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 року №1165 (далі також - Порядок №1165), у зв'язку з виявленням обставин та/або отриманням інформації контролюючим органом у процесі поточної діяльності, прийнято рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, а саме пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Код податкової інформації, яка є підставою для прийняття рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку: 01 постачання товару, походження якого не прослідковується за ланцюгом постачання; 07 - недостатня кількість трудових ресурсів, необхідних для здійснення господарської операції в обсягах, зазначених у податковій накладній/розрахунку коригування (за відсутності інформації щодо придбання послуг з виконання робіт, які необхідні для здійснення господарської операції); 13 - придбання товарів (послуг) у платника(ів) податку, щодо якого(их) прийняте рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку. Інформація, за якою встановлена відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку:- тип операції: придбання; період здійснення господарської операції: 06.08.2024 14.01.2025; код згідно з Державним класифікатором продукції та послуг операції, визначеної як ризикова: 01.61.10-00.00; податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції: 30141865; дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку: 23.01.2025.- тип операції: постачання; період здійснення господарської операції: 24.09.2024 04.12.2024; код згідно з УКТЗЕД операції, визначеної як ризикова: 1206009900; податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції: 45402309; дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку: 31.01.2025.
Не погоджуючись із Рішенням від 31.01.2025 року №595 та на підставі абзацу 10 пункту 6 Порядку №1165 позивачем подано на розгляд комісії регіонального рівня Повідомлення про подання інформації та копій документів щодо невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку від 06.02.2025 року №1 (квитанція №2 реєстраційний №9019799191), яким надано письмові пояснення та копії відповідних документів, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, а саме: пояснення щодо діяльності ТОВ «АГРО СХІД УКРАЇНА» та господарських операцій за якими встановлена відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податків; документи на підтвердження здійснених господарських операцій.
За результатами розгляду пояснень та документів, 11.02.2025 року Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Харківській області прийнято рішення про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку №855, яким відповідно до пункту 6 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 року №1165, з урахуванням отриманих від платника податку інформації та копій відповідних документів від 06.02.2025 №1, прийнято рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, а саме пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку.
Код податкової інформації, яка є підставою для прийняття рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку: 01 - постачання товару, походження якого не прослідковується за ланцюгом постачання; 07 - недостатня кількість трудових ресурсів, необхідних для здійснення господарської операції в обсягах, зазначених у податковій накладній/ розрахунку коригування (за відсутності інформації щодо придбання послуг з виконання робіт, які необхідні для здійснення господарської операції); 13 придбання товарів (послуг) у платника(ів) податку, щодо якого(их) прийняте рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку.
Інформація, за якою встановлена відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку:- тип операції: придбання; період здійснення господарської операції: 06.08.2024 14.01.2025; код згідно з Державним класифікатором продукції та послуг операції, визначеної як ризикова: 01.61.10-00.00; податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції: 30141865; дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку: 23.01.2025.- тип операції: постачання; період здійснення господарської операції: 24.09.2024 04.12.2024; код згідно з УКТЗЕД операції, визначеної як ризикова: 1206009900; податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції: 45402309; дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку: 31.01.2025. У розділі «ненадання платником податку копій документів, які можуть свідчити про невідповідність критеріям ризиковості платника податку» зазначено: «Документи»; «взаємовідносини з ризиковим контрагентом».
Відповідно до абзацу 26 пункту 6 Порядку №1165, у разі прийняття комісією регіонального рівня рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку за результатами розгляду інформації та копій документів, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, попереднє рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку втрачає чинність.
Таким чином, Рішення від 31.01.2025 року №595 втратило чинність.
Не погоджуючись із Рішенням від 11.02.2025 року №855, з метою спростування його висновків та на підставі абзацу 10 пункту 6 Порядку №1165 позивачем було подано на розгляд комісії регіонального рівня Повідомлення про подання інформації та копій документів щодо невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку від 12.11.2025 року №1 (квитанція №2 реєстраційний №9350645108), яким надано письмові пояснення та копії відповідних документів, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, а саме: пояснення щодо діяльності ТОВ «АГРО СХІД УКРАЇНА» та господарських операцій за якими встановлена відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податків; документи на підтвердження здійснених господарських операцій.
Згідно поданих документів ТОВ «АГРО СХІД УКРАЇНА» за податковою адресою використовує під офіс нежитлові будівлі літ. «Б» площею 24,6 кв.м., літ. «Г» площею 21,5 кв.м. та літ. «З» площею 32,4 кв.м., що підтверджується договором позички об'єкта нерухомості №19/01-1 від 19.01.2024 року та актом приймання-передачі об'єктів нерухомості №19/01-1 від 19.01.2024 року.
ТОВ «АГРО СХІД УКРАЇНА» діє на підставі установчого документа - Модельного Статуту. Розмір статутного капіталу юридичної особи складає 43 437 300,00 грн.
Позивач є сільгоспвиробником та спеціалізується на вирощуванні зернових та технічних культур. Для забезпечення господарської діяльності використовує на умовах оренди земельні ділянки сільськогосподарського призначення загальною площею 2322,6468 га., в т.ч.:- в селищі Степи (попередня назва Першотравневе), Борівської територіальної громади, Ізюмського району, Харківської області - 893,4074 га;- в селі Ізюмське, Борівської територіальної громади, Ізюмського району, Харківської області - 739,2344 га;- в селі Богуславка, Борівської територіальної громади, Ізюмського району, Харківської області - 407,1974 га;- в селі Вище Солоне, Борівської територіальної громади, Ізюмського району, Харківської області - 282,8076 га.
Відомості про речові права на орендовані земельні ділянки внесені до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, що підтверджується Інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта №408352359 від 16.12.2024 року.
Наявність у користуванні ТОВ «АГРО СХІД УКРАЇНА» земельних ділянок та вирощування на них сільськогосподарської продукції також підтверджується звітами про посівні площі сільськогосподарських культур форми № 4-сг під урожай 2024 року, про площі та валові збори сільськогосподарських культур, плодів, ягід і винограду форми № 29-сг у 2024 році, звітами про збирання врожаю сільськогосподарських культур форми 37-сг за жовтень, листопад, грудень 2024 року, які подавались до Державної служби статистику України. Позивач має ліцензію на зберігання пального виключного для потреб власного споживання, реєстр. №2014041420250005 від 09.01.2025, яка була видана Головним управлінням ДПС у Харківській області, що підтверджується Витягом з Єдиного реєстру ліцензіатів та місць обліку пального.
Для забезпечення власної господарської діяльності у користуванні ТОВ «АГРО СХІД УКРАЇНА», на підставі укладеного з ФГ «АГРО-БОРОВА» договору позички №15/01-1 від 15.01.2025 року, перебуває наступна техніка: трактор колісний JOHN DEERE 8345R, 2011 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_1 ; трактор колісний JOHN DEERE 8335R, 2012 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_2 ; трактор колісний JOHN DEERE 8335R, 2016 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_3 ; трактор колісний JOHN DEERE 8335R, 2013 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_4 ; трактор колісний БЕЛАРУС-892, 2012 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_5 ; трактор колісний БЕЛАРУС-892, 2012 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_6 ; трактор колісний БЕЛАРУС-892, 2012 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_7 ; комбайн зернозбиральний JOHN DEERE Т660, 2012 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_8 ; комбайн зернозбиральний РСМ-142 ACROS-550, 2017 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_9 ; комбайн зернозбиральний КЗС-1218, 2015 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_10 ; комбайн зернозбиральний РСМ-142 ACROS 530, 2007 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_11 ; навантажувач телескопічний JCB 531-70 AGRI, 2016 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_12 ; бульдозер НОМЕР_13 , 2016 року випуску, реєстраційний номер НОМЕР_14 . Також для забезпечення місця зберігання техніки, зважування та зберігання сільськогосподарської продукції ТОВ «АГРО СХІД УКРАЇНА» з ПП ПАФ «ЗЛАГОДА» було укладено договір позички №15/01-5 від 15.01.2025 року на користування комплексом будівель та споруд у селі Богуславка, Борівської територіальної громади, Ізюмського району, Харківської області, а саме: нежитловою будівлею «склад зерна» літ. «Б» загальною площею 1522,3 кв.м.; нежитловою будівлею «кормоцех» літ. «В-В» загальною площею 1149 кв.м.; нежитловою будівлею «гараж» літ. «Г-Г» загальною площею 204,7 кв.м.; нежитловою будівлею «вагова» загальною площею 8,8 кв.м.
Наявність у користуванні ТОВ «АГРО СХІД УКРАЇНА» земельних ділянок, сільськогосподарської техніки і агрегатів та нерухомих об'єктів (адміністративні будівлі, склад зерна, кормоцех, гараж, вагова і т.ін.) для вирощування, збирання та зберігання сільськогосподарської продукції підтверджується Повідомленнями про об'єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність, форми № 20-ОПП, які подавались до Головного управління ДПС у Харківській області та відповідними квитанціями до них.
Також, позивачем зазначено, що у 2024 році, окрім директора, товариством на період виконання сезонних робіт у вересні місяці прийнято двох працівників на посаду «Робітник з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва», код класифікатора професій 6131.
Крім того, позивач пояснює, що у 2024 році агротехнічні роботи виконувались підрядною організацією на замовлення позивача, а тому утримувати значний штат працівників у позивача не було виробничої необхідності.
У зв'язку із збільшенням матеріально технічної бази товариства, в грудні 2024 року прийнятий на роботу працівник «Водій автотранспортних засобів», код класифікатора професій 8322, а в січні 2025 року два працівники на посаду «Тракторист», код класифікатора професій 8331, та один працівник на посаду «Робітник з комплексного обслуговування сільськогосподарського виробництва», код класифікатора професій 6131.
Вказані обставини підтверджуються відповідними Податковими розрахунками сум доходу, нарахованого (сплаченого) на користь платників податків - фізичних осіб, і сум утриманого з них податку, а також сум нарахованого єдиного внеску та Повідомленнями про прийняття працівника (домашнього працівника) на роботу / укладення гіг-контракту, які подавались відповідачу у законодавчо встановлені строки.
Як було зазначено вище, у 2024 році ТОВ «АГРО СХІД УКРАЇНА» залучало підрядника ПП ПАФ «ЗЛАГОДА» (код ЄДРПОУ 30141865) для виконання агротехнічних робіт (код послуги згідно з ДКПП 01.61.10-00.00) на своїх землях сільськогосподарського призначення, на підставі укладених договорів підряду на виконання сільськогосподарських робіт №1505-1 від 15.05.2024 року, №0108-1 від 04.08.2024 року, №1408-1 від 14.08.2024 року, №0109-1 від 01.09.2024 року та №1212/24 від 12.12.2024 року.
Виконання ПП ПАФ «ЗЛАГОДА» (код ЄДРПОУ 30141865) агротехнічних робіт підтверджується актами: №269 від 16.05.2024 року, №270 від 20.05.2024 року, №271 від 24.05.2024 року, №272 від 31.05.2024 року, №3 від 01.08.2024 року, №1 від 16.08.2024 року, №2 від 18.08.2024 року, №1 від 02.09.2024 року, №2 від 02.09.2024 року, №3 від 28.10.2024 року, №2 від 05.11.2024 року, №5 від 03.12.2024 року, №6 від 04.12.2024 року, №1 від 16.12.2024 року та калькуляціями вартості виконаних робіт №1 від 16.05.2024 року, №2 від 20.05.2024 року, №1 від 24.05.2024 року, №4 від 31.05.2024 року, №3 від 01.08.2024 року, №1 від 16.08.2024 року, №2 від 18.08.2024 року, №1 від 02.09.2024 року, №2 від 02.09.2024 року, №3 від 28.10.2024 року, №2 від 05.11.2024 року. №5 від 03.12.2024 року, №7 від 04.12.2024 року, №1 від 16.12.2024 року.
Оплата за виконані роботи здійснювалась позивачем у 2025 році та підтверджується випискою банку та платіжними інструкціями №73 від 19.03.2025 року, №78 від 26.03.2025 року, №79 від 28.03.2025 року, №85 від 09.04.2025 року, №83 від 09.04.2025 року, №81 від 09.04.2025 року, №82 від 09.04.2025 року, №87 від 10.04.2025 року, №88 від 11.04.2025 року, №89 від 15.04.2025 року, №90 від 17.04.2025 року, №91 від 18.04.2025 року, №92 від 22.04.2025 року, №93 від 22.04.2025 року. У вересні - грудні 2024 року ТОВ «АГРО СХІД УКРАЇНА» на виконання умов договору поставки №ХРВ25-07701 від 23.09.2024 року здійснювало реалізацію товару за кодом УКТЗЕД 1206009900 (насіння соняшника) на адресу ТОВ «КЕРНЕЛ-ТРЕЙД» (код ЄДРПОУ 31454383), що підтверджується видатковими накладними №ЗП25-74129 від 24.09.2024 року, №ЗП25-74239 від 25.09.2024 року, №ЗП25-74246 від 28.09.2024 року, №ЗП25-74251 від 29.09.2024 року, №ЗП25-74257 від 30.09.2024 року, №ЗП25-75754 від 04.10.2024 року, №ЗП25-75756 від 05.10.2024 року, №ЗП25-75759 від 06.10.2024 року, №ЗП25-76267 від 07.10.2024 року, №ЗП25-76268 від 08.10.2024 року, №ЗП25-76735 від 10.10.2024 року, №ЗП25-78332 від 11.10.2024 року, №ЗП25-78339 від 12.10.2024 року, №ЗП25-78344 від 13.10.2024 року, №ЗП25-78351 від 14.10.2024 року, №ЗП25-82707 від 28.10.2024 року, №ЗП25-84004 від 30.10.2024 року, №ЗП25-85603 від 31.10.2024 року, №ЗП25-90876 від 12.11.2024 року, №ЗП25-90879 від 13.11.2024 року, №ЗП25-93447 від 14.11.2024 року.
Транспортування товару у вказаний період підтверджується товарно-транспортними накладними №125 від 24.09.2024 року, №126 від 24.09.2024 року, №131 від 25.09.2024 року, №132 від 25.09.2024 року, №133 від 25.09.2024 року, №134 від 25.09.2024 року, №148 від 28.09.2024 року, №149 від 28.09.2024 року, №150 від 28.09.2024 року, №155 від 29.09.2024 року, №156 від 29.09.2024 року, №158 від 29.09.2024 року, №159 від 30.09.2024 року, №160 від 30.09.2024 року, №168 від 04.10.2024 року, №169 від 04.10.2024 року, №177 від 05.10.2024 року, №178 від 05.10.2024 року, №187 від 06.10.2024 року, №188 від 06.10.2024 року, №197 від 07.10.2024 року, №198 від 07.10.2024 року, №199 від 08.10.2024 року, №200 від 08.10.2024 року, №214 від 10.10.2024 року, №215 від 10.10.2024 року, №222 від 11.10.2024 року, №224 від 11.10.2024 року, №228 від 12.10.2024 року, №236 від 13.10.2024 року, №237 від 13.10.2024 року, №239 від 14.10.2024 року, №240 від 14.10.2024 року, №271 від 28.10.2024 року, №272 від 28.10.2024 року, №285 від 30.10.2024 року, №286 від 30.10.2024 року, №297 від 31.10.2024 року, №329 від 12.11.2024 року, №330 від 12.11.2024 року, №335 від 13.11.2024 року, №336 від 13.11.2024 року, №346 від 14.11.2024 року.
На думку позивача, надані ним пояснення та копії підтверджуючих документів свідчать про те, що підприємство має достатні матеріальні та виробничі ресурси для здійснення господарських операцій, у тому числі тих які були визначені як ризикові, а також повністю спростовують податкову інформацію, за якою було встановлено його ризиковість.
Разом із тим, 14.11.2025 року Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Харківській області прийнято рішення про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку №6437, яким відповідно до пункту 6 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 року №1165, з урахуванням отриманих від платника податку інформації та копій відповідних документів від 12.11.2025 №1, прийнято рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, а саме пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку. Код податкової інформації, яка є підставою для прийняття рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку: 01 - постачання/вивезення за межі митної території України товару, походження якого не прослідковується за ланцюгом придбання, якщо постачальник не є виробником такого товару; 07 - відсутність відомостей щодо сплати сум єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування та/або недостатня кількість трудових ресурсів, необхідних для здійснення господарської операції в обсягах, зазначених у податковій накладній/розрахунку коригування (за відсутності інформації щодо придбання послуг з виконання робіт, які необхідні для здійснення господарської операції) - для виробників товарі/ постачальників послуг; 13 - придбання товарів/послуг у платника(ів) податку, щодо якого(их) прийняте рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку, якщо дата податкової накладної/розрахунку коригування для реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних за операцією з придбання припадає на період після дати прийняття щодо постачальника рішення про відповідність такого постачальника критеріям ризиковості платника податку. Інформація, за якою встановлена відповідність платника податку критеріям ризиковості платник податку:- тип операції: придбання; період здійснення господарської операції: 06.08.2024 14.01.2025; код згідно з Державним класифікатором продукції та послуг операції, визначеної як ризикова: 01.61.10-00.00; податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції: 30141865; дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку: 23.01.2025.- тип операції: постачання; період здійснення господарської операції: 24.09.2024 04.12.2024; код згідно з УКТЗЕД операції, визначеної як ризикова: 1206009900; податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції: 45402309; дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку: 31.01.2025. У розділі «ненадання платником податку копій документів, які можуть свідчити про невідповідність критеріям ризиковості платника податку» зазначено: «Документи»; «взаємовідносини з ризиковим контрагентом».
А отже, відповідно до абзацу 26 пункту 6 Порядку №1165 рішення від 11.02.2025 року №855 втратило чинність.
Слід зазначити, що рішення №855 від 11.02.2025 та №6437 від 14.11.2025 (що оскаржується в рамках даної справи) є повністю ідентичними.
Позивач вважаючи протиправним оскаржуване рішення комісії регіонального рівня від 14.11.2025 №6437, звернувся з даним позовом до суду.
Надаючи оцінку правомірності та обґрунтованості такого рішення, яке є предметом оскарження в даній адміністративній справі, суд виходить з приписів ч. 2 ст. 2 КАС України, якою визначено, що у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб'єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони, зокрема: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо.
Спірні правовідносини регулюються приписами Податкового кодексу України, Порядком зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 №1165 (далі по тексту - Порядок №1165) та Порядком прийняття рішень про реєстрацію/відмову в реєстрації ПН/РК в ЄРПН, затверджених наказом Міністерства фінансів України від 12.12.2019 №520 (далі по тексту - Порядок №520), застосовується у редакції, чинній на момент виникнення таких правовідносин.
Положеннями пункту 61.1. статті 61 ПК України визначено, що податковий контроль- система заходів, що вживаються контролюючими органами з метою контролю правильності нарахування, повноти і своєчасності сплати податків і зборів, а також дотримання законодавства з питань регулювання обігу готівки, проведення розрахункових та касових операцій, патентування, ліцензування та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи.
Згідно підпункту 62.1.2 пункту 62.1 статті 62 ПК України податковий контроль здійснюється шляхом, серед іншого, інформаційно-аналітичного забезпечення діяльності контролюючих органів.
Відповідно до пункту 71.1 статті 71 Податкового кодексу України інформаційно- аналітичне забезпечення діяльності контролюючих органів - комплекс заходів щодо збору, опрацювання та використання інформації, необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій.
Згідно пункту 74.1, пункту 74.3 статті 74 ПК України податкова інформація, зібрана відповідно до цього Кодексу, зберігається в базах даних Інформаційних, телекомунікаційних та інформаційно-телекомунікаційних систем (далі - Інформаційні системи) центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну податкову та митну політику.
Постановою Кабінету Міністрів України № 1165 від 11.12.2019 затверджено Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних.
Відповідно до пункту 6 Порядку у разі коли за результатами автоматизованого моніторингу платник податку, яким складено та/або подано податкову накладну/розрахунок коригування для реєстрації в Реєстрі, відповідає хоча б одному критерію ризиковості платника податку, реєстрація такої податкової накладної/розрахунку коригування зупиняється.
Питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку розглядається комісією регіонального рівня.
У разі встановлення відповідності платника податку хоча б одному з критеріїв ризиковості платника податку комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Включення платника податку до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.
Платник податку отримує рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку через електронний кабінет у день прийняття такого рішення (додаток 4).
У рішенні зазначається підстава та інформація, за якою встановлено відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
У разі відповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку згідно з пунктом 8 додатка 1 у відповідних полях рішення зазначаються детальна інформація, за якою встановлено відповідність критеріям ризиковості платника податку, тип операції (придбання/постачання), період здійснення господарської операції, код згідно з УКТЗЕД/Державним класифікатором/умовним кодом товару, податковий номер платника податку, задіяного в ризиковій операції, дата включення платника податку, задіяного в ризиковій операції, до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.
У рішенні про відповідність платника податку вимогам пункту 8 додатка 1 комісія регіонального рівня зазначає наявну інформацію, що свідчить про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, виявлену під час моніторингу господарських операцій, відображених у податкових накладних/розрахунках коригування, поданих для реєстрації в Реєстрі, у тому числі податкових накладних/розрахунках коригування, реєстрацію яких зупинено.
При цьому не може бути підставою для розгляду питання відповідності/невідповідності платника податку критеріям ризиковості платника податку згідно з пунктом 8 додатка 1 операція, відображена у податковій накладній/розрахунку коригування, дата реєстрації якої/якого у Реєстрі припадає на період, що перевищує 180 днів до дати прийняття рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку.
У разі отримання рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку платник податку має право подати на розгляд комісії регіонального рівня інформацію та копії відповідних документів, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Комісією регіонального рівня розглядається питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, у разі виявлення обставин та/або отримання інформації, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, та/або отримання інформації та копій відповідних документів від платника податку, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
У разі виявлення обставин та/або отримання інформації, визначених абзацом дев'ятим цього пункту, та прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку платник податку отримує таке рішення в електронному кабінеті в день його прийняття (додаток 4).
Інформація та копії документів подаються платником податку до ДПС в електронній формі засобами електронного зв'язку з урахуванням вимог Законів України «Про електронні документи та електронний документообіг», «Про електронні довірчі послуги» та Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого Мінфіном.
Документами, необхідними для розгляду питання виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, можуть бути:
договори, зокрема зовнішньоекономічні контракти, з додатками до них;
договори, довіреності, акти керівного органу платника податку, якими оформлено повноваження осіб, які одержують продукцію в інтересах платника податку для здійснення операції;
первинні документи щодо постачання/придбання товарів/послуг, зберігання і транспортування, навантаження, розвантаження продукції, складські документи (інвентаризаційні описи), у тому числі рахунки-фактури/інвойси, акти приймання-передачі товарів (робіт, послуг) з урахуванням наявних типових форм та галузевої специфіки, накладні;
розрахункові документи та/або банківські виписки з особових рахунків;
документи щодо підтвердження відповідності продукції (декларації про відповідність, паспорти якості, сертифікати відповідності), наявність яких передбачено договором та/або законодавством;
інші документи, що підтверджують невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку.
Інформацію та копії документів, подані платником податку, комісія регіонального рівня розглядає протягом семи робочих днів, що настають за датою їх надходження, та приймає відповідне рішення.
За результатами розгляду інформації та копій документів комісією регіонального рівня приймається рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, яке платник податку отримує в електронному кабінеті у день його прийняття (додаток 4).
Якщо за результатами розгляду інформації та копій документів, що свідчать про невідповідність платника податку вимогам пункту 8 додатка 1, комісією регіонального рівня прийнято рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, в такому рішенні зазначається:
- актуальна інформація щодо податкової інформації, що стала підставою для розгляду питання про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, та ризикових операцій, відображених у попередньому рішенні про відповідність критеріям ризиковості платника податку. До такої інформації не застосовуються вимоги абзацу дев'ятого цього пункту;
- інформація щодо операцій, відображених у податковій накладній/розрахунку коригування, дата подання для реєстрації в Реєстрі яких не раніше 180 днів до дати прийняття попереднього рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку. До такої інформації не застосовуються вимоги абзацу дев'ятого цього пункту.
У разі прийняття комісією регіонального рівня рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку за результатами розгляду інформації та копій документів, що свідчать про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, попереднє рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку втрачає чинність.
У разі виявлення обставин та/або отримання інформації, визначених абзацом одинадцятим цього пункту, та прийняття комісією регіонального рівня рішення про невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку платник податку отримує таке рішення в електронному кабінеті в день його прийняття (додаток 4).
У рішенні про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку (додаток 4) за результатами розгляду інформації та копій документів, надісланих відповідно до абзацу восьмого цього пункту, комісія регіонального рівня у відповідних полях рішення зазначає детальну інформацію, за якою встановлено відповідність критеріям ризиковості платника податку, зазначає/обирає з переліку документ/документи, не наданий/не надані платником податку, який може/які можуть свідчити про невідповідність критеріям ризиковості платника податку.
Виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, здійснюється в день проведення засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.
Якщо комісією регіонального рівня протягом семи робочих днів, що настають за датою надходження зазначеної інформації та документів, не прийнято відповідного рішення, платник податку виключається з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.
У разі надходження до контролюючого органу відповідного рішення суду, яке набрало законної сили, комісія регіонального рівня за основним місцем обліку платника податку виключає платника податку з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості платника податку.
У разі виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, на підставі рішення комісії регіонального рівня або рішення суду автоматично виключаються з переліку ризикових його контрагенти за умови, що:
виключною підставою для включення такого контрагента до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості на підставі пункту 8 додатка 1, було здійснення операції з таким платником податку;
відсутні інші підстави та інформація, за якою встановлено відповідність контрагента критеріям ризиковості платника податку.
Рішення про відповідність/невідповідність критеріям ризиковості платника податку набирає чинності у день засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення.
Рішення про відповідність/невідповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку може бути оскаржено в адміністративному або судовому порядку.
Комісія регіонального рівня постійно проводить моніторинг щодо відповідності/невідповідності платників податку критеріям ризиковості платника податку.
Аналіз наведених норм права дає можливість дійти висновку, що законодавцем встановлена послідовність прийняття рішення про відповідність платника Критеріям ризиковості платника податку на додану вартість.
Отже, вирішенню Комісією регіонального рівня питання відповідності платника податку Критеріям ризиковості платника має передувати складання та направлення таким платником податкової накладної/розрахунку коригування, потім моніторинг платника податку, податкової накладної/розрахунку коригування.
Більш того, встановленню наявності у контролюючих органах податкової інформації, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, яка стала відома контролюючому органу у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, має передувати моніторинг податкової накладної/розрахунку коригування, поданої для реєстрації.
Додатком 1 до Порядку № 1165 визначені наступні критерії ризиковості платника податку на додану вартість:
1. Платника податку на додану вартість (далі - платник податку) зареєстровано (перереєстровано) на підставі недійсних (втрачених, загублених) та підроблених документів згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах.
2. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами з подальшою передачею (оформленням) у володіння чи управління неіснуючим, померлим, безвісти зниклим особам згідно з інформацією, наявною в контролюючих органах.
3. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) в органах державної реєстрації фізичними особами, що не мали наміру провадити фінансово-господарської діяльності або здійснювати повноваження, згідно з інформацією, наданою такими особами.
4. Платника податку зареєстровано (перереєстровано) та ним проваджено фінансово-господарську діяльність без відома і згоди його засновників і призначених у законному порядку керівників згідно з інформацією, наданою такими засновниками та/або керівниками.
5. Платник податку - юридична особа не має відкритих рахунків у банку/небанківського надавача платіжних послуг, крім рахунків у Казначействі (крім бюджетних установ).
6. Платником податку не подано контролюючому органу податкової звітності з податку на додану вартість за два останніх звітних (податкових) періоди всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та абзацу першого пункту 49.2 і пункту 49.18 статті 49 Податкового кодексу України (далі - Кодекс), з урахуванням вимог підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу.
7. Платником податку на прибуток підприємств не подано контролюючому органу фінансової звітності за останній звітний період всупереч нормам підпункту 16.1.3 пункту 16.1 статті 16 та пункту 46.2 статті 46 Кодексу, з урахуванням вимог підпункту 69.1 пункту 69 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу.
8. У контролюючих органах наявна податкова інформація, яка стала відома у процесі провадження поточної діяльності під час виконання покладених на контролюючі органи завдань і функцій, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.
Довідник кодів податкової інформації, що стала підставою для розгляду питання про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, визначається ДПС та затверджується відповідним наказом, який оприлюднюється на офіційному веб-сайті ДПС.
Наказом ДПС України від 11.01.2023 року №17 затверджено довідник кодів податкової інформації, яка є підставою для прийняття рішення про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку.
У даному випадку, оскаржуване рішення не містить встановлених обставин, які б свідчили про невиконання позивачем чи його контрагентами договірних зобов'язань за господарськими операціями або встановлення обставин, які б свідчили про неправдивість чи ризиковість господарських операцій між позивачем та його контрагентами.
Верховний Суд у складі колегії суддів Касаційного адміністративного суду у постанові від 23 червня 2022 року у справі № 640/6130/20 прийшов до висновку, що аналіз приписів Порядку №1165 дає підстави вважати, що право комісії регіонального рівня щодо розгляду питання про відповідність/невідповідність платника ПДВ критеріям ризиковості платника податку самостійно ініціювати процедуру розгляду вказаного питання лише з підстав наявності певної податкової інформації вказаним Порядком не передбачено. Відповідно до пункту 6 Порядку №1165 виявлення обставин та/або отримання інформації може бути самостійною підставою лише для розгляду комісією регіонального рівня питання виключення платника податку з переліку платників, а не питання щодо включення його до такого переліку.
Проте з оскаржуваного рішення про відповідність Позивача критеріям ризиковості неможливо встановити на підставі яких документів чи якої інформації податковий орган дійшов відповідного висновку, що унеможливлює самостійно визначити позивачем обсяг та перелік документів, необхідних для спростування вказаного висновку, а тому дане рішення не відповідає критерію правової визначеності та обґрунтованості.
Суд враховує, що 11.02.2025 року Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Харківській області прийнято рішення про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку №855, яким відповідно до пункту 6 Порядку зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 11.12.2019 року №1165, з урахуванням отриманих від платника податку інформації та копій відповідних документів від 06.02.2025 №1, прийнято рішення про відповідність платника податку критеріям ризиковості платника податку, а саме пункту 8 Критеріїв ризиковості платника податку.
Відповідно до абзацу 26 пункту 6 Порядку №1165 рішення від 11.02.2025 року №855 втратило чинність.
Водночас, рішення №855 від 11.02.2025 та оскаржуване рішення №6437 від 14.11.2025 є повністю ідентичними.
Верховний Суд у постановах від 16 грудня 2020 року в справі № 340/474/20, від 05 січня 2021 року в справі № 640/10988/20, від 05 січня 2021 року в справі № 640/11321/20 зазначав, що при вирішенні спорів такої категорії суди попередніх інстанцій, з огляду на правове регулювання і характер цих відносин, мають досліджувати і надавати оцінку змісту оскаржуваного Рішення, змісту протоколу засідання комісій та наданих податковим органом документів, порядку прийняття рішення та повноваженням комісії контролюючого органу.
Зі змісту оскаржуваного рішення вбачається, що в якості підстави його прийняття контролюючим органом зазначено наступне: "відсутність необхідних умов та/або обсягів матеріальних ресурсів для виробництва товарів, виконання робіт або надання послуг в обсягах, відображених у податковій накладній/розрахунку коригування (відсутні відомості про об'єкти оподаткування, відсутнє придбання послуг оренди об'єктів оподаткування, послуг транспортування, послуг оренди місць зберігання товарно-матеріальних цінностей, послуг оренди місць зберігання паливно-мастильних матеріалів тощо), відповідно до поданої до контролюючих органів звітності; накопичення залишків нереалізованих товарів за відсутності (недостатності) місць для їх зберігання (власних, орендованих складських приміщень) відповідно до поданої до контролюючих органів звітності; недостатня кількість трудових ресурсів, необхідних для здійснення господарської операції в обсягах, зазначених у податковій накладній/розрахунку коригування (за відсутності інформації щодо придбання послуг з виконання робіт, які необхідні для здійснення господарської операції); постачання товарів (послуг) платнику (ам) податку, щодо якого (их) прийняте рішення про відповідність критеріям ризиковості платника податку".
Суд вважає, що відповідач, як суб'єкт владних повноважень, не надав належних доказів в обґрунтування своєї позиції та у зв'язку з цим не довів наявність обґрунтованих підстав для віднесення позивача до переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості відповідно до пункту 8 Критеріїв ризиковості, а судом такі не встановлені.
Відтак, оскаржуване рішення про відповідність Позивача критеріям ризиковості платника податків носить протиправний характер та підлягає скасуванню.
На думку суду, належним способом відновлення порушеного права позивача є зобов'язання відповідача виключити позивача з переліку платників податку, які відповідають критеріям ризиковості.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 Кодексу адміністративного судочинства України.
Аналогічний висновок щодо застосування норм матеріального права, викладений в постановах Верховного Суду від 07.04.2023 р. у справі № 280/3639/20, від 06.02.2024 р. у справі №320/13271/20.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для повного задоволення позовної заяви.
Розподіл судових витрат зі сплати судового збору здійснюється відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України.
Щодо стягнення судових витрат на правничу допомогу суд зазначає наступне:
Згідно частин 1, 2 статті 134 КАС України, витрати, пов'язані з правничою допомогою адвоката, несуть сторони, крім випадків надання правничої допомоги за рахунок держави.
За результатами розгляду справи витрати на правничу допомогу адвоката підлягають розподілу між сторонами разом з іншими судовими витратами, за винятком витрат суб'єкта владних повноважень на правничу допомогу адвоката.
У відповідності до частини 3 статті 143 якщо сторона з поважних причин не може до закінчення судових дебатів у справі подати докази, що підтверджують розмір понесених нею судових витрат, суд за заявою такої сторони, поданою до закінчення судових дебатів у справі, може вирішити питання про судові витрати після ухвалення рішення по суті позовних вимог.
У позовній заяві позивач зазначає про те, що додатково підлягають відшкодуванню витрати на професійну правничу допомогу, які позивач поніс та очікує понести у зв'язку з розглядом справи.
Разом з тим, у позовній заяві позивач просить суд надати йому строк у 5 днів з моменту прийняття рішення для подання доказів понесених судових витрат.
Відповідно до частини 7 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України розмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв'язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п'яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву.
Таким чином, наразі суд не вирішує питання щодо розподілу витрат на професійну правничу допомогу.
На підставі вищевикладеного та керуючись ст. 243, ст. 246, ст.255, ст. 293, ст. 295, ст. 297 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,
Адміністративний позов - задовольнити.
Визнати протиправним та скасувати Рішення комісії з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Харківській області від 14.11.2025 року №6437 про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податку.
Зобов'язати комісію з питань зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних Головного управління ДПС у Харківській області (вул. Григорія Сковороди, буд. 46, м. Харків, 61057, код ЄДРПОУ ВП: 43983495) виключити Товариство з обмеженою відповідальністю «АГРО СХІД УКРАЇНА» (код ЄДРПОУ 45402309) з переліку ризикових платників податку.
Стягнути з Головного управління ДПС у Харківській області (61057, місто Харків, вул. Григорія Сковороди, будинок 46, код ЄДРПОУ ВП 43983495) на користь Товариство з обмеженою відповідальністю «АГРО СХІД УКРАЇНА» (код ЄДРПОУ 45402309) сплачений судовий збір в розмірі у розмірі 2422 (дві тисячі чотириста двадцять дві) гривні 40 копійок.
Роз'яснити, що судове рішення набирає законної сили відповідно до ст.255 КАС України (а саме: після закінчення строку подання скарги усіма учасниками справи або за наслідками процедури апеляційного перегляду; підлягає оскарженню до Другого апеляційного адміністративного суду у строк згідно з ч.1 ст.295 КАС України (а саме: протягом 30 днів з дати складення повного судового рішення).
Повний текст рішення виготовлено та підписано - 05.03.2026, з урахуванням наявності сталого енергозабезпечення та Інтернет з'єднання, безпечних умов для життя та здоров'я учасників процесу, суддів та працівників суду.
Суддя Марина Лук'яненко