Ухвала від 05.03.2026 по справі 759/5028/26

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

пр. № 1-кс/759/1728/26

ун. № 759/5028/26

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

05 березня 2026 року слідчий суддя Святошинського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , захисника ОСОБА_4 , підозрюваної ОСОБА_5 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання прокурора відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_6 , про продовження строку дії обов'язків у кримінальному провадженні № 42025110000000218 від 17.07.2025, покладених на підозрювану ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженку м. Києва, громадянку України, зареєстровану за адресою: АДРЕСА_1 та проживаючу за адресою: АДРЕСА_2 , не судиму, у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 358, ч. 4 ст. 27 ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 364 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

До Святошинського районного суду міста Києва звернувся прокурор відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_6 , з клопотанням в якому просить продовжити підозрюваній ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , строк дії покладених обов'язків на строк досудового розслідування, тобто до 08 квітня 2026 року, а саме: прибувати до слідчого, прокурора, суду по вказаному кримінальному провадженні за першою вимогою; повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи; не відлучатися за межі м. Києва та Київської області, без дозволу слідчого, прокурора або суду; уникати спілкування із іншими підозрюваними та свідками у даному кримінальному провадженні; здати на зберігання до відповідного територіального органу/підрозділу ДМС України за місцем проживання свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд із України.

Прокурор в судовому засіданні підтримав клопотання та просив його задовольнити.

Захисник, думку якого підтримала підозрювана, просив відмовити у задоволенні клопотання, оскільки підозра не обґрунтована, будь яких збитків діями підозрюваної не завдано, так як їй було відмовлено у отриманні сертифікату на придбання житла ще до початку досудового розслідування. Крім цього, прокурором не наведено доказів будь яких ризиків.

Клопотання обґрунтовано тим, що досудовим розслідуванням встановлено, що 01 березня 2022 року Указом Президента України № 156/2022, як тимчасовий державний орган, що здійснює функції представника органів місцевого самоврядування в Гостомельській територіальній громаді на період дії воєнного стану створено Гостомельську селищну військову адміністрацію (далі - ГСВА). Відповідно до положень частини 5 статті 78 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», повноваження Гостомельської селищної ради достроково припинилися в день набрання чинності вищевказаного Указу Президента. Таким чином, ГСВА виконує роль правонаступника повноважень селищної ради, її виконавчого комітету та селищного голови у встановленому законодавством порядку

Розпорядженням начальника ГСВА № 298 від 29.06.2023 утворено комісію з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкодженні об'єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій спричинених збройною агресією російської федерації проти України (далі комісія)

Цим ж документом затверджено персональний склад комісії (додаток № 1) та положення про вказану комісію (додаток № 2).

Згодом, розпорядженням Начальника ГСВА № 555 від 11.03.2024

«Про внесення змін до розпорядження № 394 від 29.06.2023 ОСОБА_5 , включено до складу комісії.

Крім того, відповідно до розпорядження начальника ГСВА № 394 від 02.08.2023 утворено комісію з розгляду питань щодо надання компенсації за знищенні об'єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій спричинених збройною агресією російської федерації проти України (далі комісія). Цим ж документом затверджено персональний склад комісії (додаток № 1) до якого входили ОСОБА_7 та ОСОБА_8 положення про вказану комісію (додаток № 2).

У подальшому розпорядженням Начальника ГСВА № 661 від 27.03.2024 «Про внесення змін до розпорядження 02.08.2023 № 394» ОСОБА_9 та інші невстановлені на даний час досудовим розслідуванням особи, включені до складу комісії.

Відповідно до додатку № 2 затвердженого розпорядження начальника ГСВА № 394 від 02.08.2023, а саме положення про комісію з розгляду питань щодо надання компенсації за знищенні об'єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій спричинених збройною агресією російської федерації проти України, визначено що комісія є консультативно-дорадчим органом ГСВА, який утворюється для розгляду питань щодо надання компенсації за знищенні об'єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичний актів, диверсій, спричинених військовою агресією рф на території Гостомельської селищної територіальної громади (далі - знищені об'єкти нерухомого майна).

Так, комісія може виконувати функції з розгляду питань надання компенсації за знищенні об'єкти нерухомого майна у разі прийняття КМУ рішення щодо покладення на неї таких функцій.

Комісія у своїй діяльності керується Конституцією України, Законом України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об'єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій спричинених збройною агресією російської федерації проти України та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій , терористичних актів диверсій спричинених збройною агресією російської федерації проти України (далі - закон), іншими законами України, актами КМУ, іншими нормативно-правовими актами та вищевказаним Положенням.

Відповідно до закону комісія є користувачем Державного реєстру майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів диверсій спричинених збройною агресією російської федерації проти України (далі- реєстр), і виконує покладені на неї функції з використанням реєстру.

Згідно положення до основних завдань комісії входить:

1) розгляд заяв про надання компенсації за знищений об'єкт нерухомого майна (далі - заява);

2) надання отримувачам компенсації консультацій та вичерпної інформації з питань отримання компенсації за знищений об'єкт нерухомого майна;

3) встановлення наявності/відсутності підстав для отримання компенсації за знищений об'єкт нерухомого майна шляхом перевірки наявних документів та/або інформації щодо:

-обсягу відомостей, які додані до заяви та перелік яких встановлений Законом;

-права власності на об'єкт нерухомого майна (у разі його відсутності в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно); права на спадщину на знищений об'єкт нерухомого майна (у разі необхідності);

-наявності відсутності заперечень інших співвласників щодо отримання компенсації одним із співвласників (у разі подання заяви одним із співвласників);

-наявності/відсутності пріоритетного права на отримання компенсації за знищений об?єкт нерухомого майна, визначеного Законом; наявності договорів, інших визначених Законом документів, які стосуються знищеного об?єкта будівництва;

-перевірки матеріалів фото- і відеофіксації знищеного об?єкта нерухомого майна;

4) забезпечення проведення обстеження об?єкта незавершеного будівництва або знищеного об?єкта нерухомого майна (крім випадків проведення обстеження до розгляду заяви), зокрема з метою встановлення факту проведення ремонтних робіт за рахунок інших джерел фінансування;

5) надання отримувачам компенсації за знищений об?єкт нерухомого майна (у разі подання відповідного звернення) допомоги в поновленні або отриманні документів, які не додано до заяви внаслідок їх втрати або у зв'язку з необхідністю встановлення фактів, що мають юридичне значення;

6) забезпечення підготовки рішень комісії для їх затвердження уповноваженим органом;

7) виготовлення за допомогою Реєстру та надіслання заявнику житлового сертифіката в електронній та/або паперовій формі (у разі прийняття рішення про надання компенсації за знищений об?єкт нерухомого майна).

8) Під час розгляду заяви комісія приймає рішення про:

-наявність/відсутність у спадкодавця правових підстав для отримання компенсації за знищений об?єкт нерухомого майна, яке надається протягом 30 календарних днів з дня надходження запиту від спадкоємця або нотаріуса, який завів спадкову справу;

-зупинення/поновлення розгляду заяви у випадках та строки, встановлені Законом;

-надання/відмову в наданні компенсації за знищений об?єкт нерухомого майна із зазначенням способу надання та розміру компенсації відповідно до Порядку надання компенсації за знищений об?єкт нерухомого майна, затвердженого Кабінетом Міністрів України.

Таким чином, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуваючи у складі комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкодженні об'єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій спричинених збройною агресією російської федерації проти України, будучи обізнаною з Порядок розгляду заяви про надання компенсації за пошкоджене (знищене) майно комісією, у невстановленому досудовим розслідуванні місці та у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше кінця травня 2024 року, вчинила умисне діяння, з метою підбурення учасників комісії до дій спрямованих щодо зловживанням службовими особами своїм службовим становищем з метою одержання неправомірної вигоди, всупереч інтересам служби, під час реалізації державної програми щодо надання компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна, передбаченої Постановою Кабінету Міністрів України № 600 від 30 травня 2023 року.

Відповідно до пункту 1 порядку - надання компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна вказаний порядок визначає механізм надання компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна та її використання відповідно до Закону України «Про компенсацію за пошкодження та знищення окремих категорій об'єктів нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України, та Державний реєстр майна, пошкодженого та знищеного внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України» (далі - Закон).

Відповідно до пункту 2-1 порядку - подання особою, яка є власником знищеного об'єкта нерухомого майна, заяви про надання компенсації за знищений об'єкт нерухомого майна, визначеного згідно з підпунктом «а» пункту 4 частини першої статті 1 Закону, в електронній формі здійснюється з використанням засобів Єдиного державного веб-порталу електронних послуг, зокрема мобільного додатка Порталу Дія (Дія), за умови, що право власності такої особи на зазначений знищений об'єкт нерухомого майна зареєстровано в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно та підтверджено відповідними відомостями з нього.

Відповідно до пункту 3 порядку - джерелами фінансування компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна (далі - компенсація) є кошти, визначені статтею 13 Закону.

Відповідно до статті 13 Закону - джерела фінансування компенсації за пошкоджені та знищені об'єкти нерухомого майна є:

1) кошти державного (у тому числі Фонду відновлення майна та зруйнованої інфраструктури, Фонду ліквідації наслідків збройної агресії) та місцевих бюджетів;

2) кошти міжнародних фінансових організацій, інших кредиторів та інвесторів;

3) міжнародна технічна та/або поворотна чи безповоротна фінансова допомога;

4) репарації або інші стягнення з російської федерації;

5) інші джерела, не заборонені законодавством України.

2. Органи місцевого самоврядування можуть затверджувати місцеві програми та створювати фонди з метою надання компенсації та відновлення пошкоджених/знищених (зруйнованих) об'єктів нерухомого майна.

Відповідно до пункту 6 порядку - для отримання компенсації заявник подає до Комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна (далі - Комісія), уповноваженої розглядати заяви на відповідній території, заяву.

Відповідно до пункту 8 порядку - заява про надання компенсації подається до Комісії за вибором заявника в електронній формі - засобами Єдиного державного веб-порталу електронних послуг (далі - Портал Дія), зокрема з використанням мобільного додатка Порталу Дія (Дія);

Відповідно до пункту 10 порядку - заявник, який подає заяву в електронній формі:

1) встановлює мобільний додаток Порталу Дія (Дія) на електронному носії, критерії якого підтримують його використання (у разі подання заяви через мобільний додаток Порталу Дія (Дія), та проходить електронну ідентифікацію та автентифікацію;

2) відкриває поточний рахунок із спеціальним режимом використання для зарахування компенсації (далі - спеціальний рахунок) в одному з банків України, з яким Мінцифри укладено відповідний договір електронної інформаційної взаємодії (далі - банк), та перевіряє номер спеціального рахунка (за стандартом IBAN) для виплати компенсації, інформація щодо якого передана банком та який наявний у мобільному додатку Порталу Дія (Дія);

3) обирає у мобільному додатку Порталу Дія (Дія) послугу «Компенсація за знищене майно»;

4) подає у мобільному додатку Порталу Дія (Дія) заяву;

5) отримує у мобільному додатку Порталу Дія (Дія) автоматичне повідомлення про реєстрацію поданої заяви та про початок її розгляду;

6) забезпечує доповнення запитуваної інформації у разі надходження відповідних повідомлень у мобільному додатку Порталу Дія (Дія) або додаткове подання документів у випадку, передбаченому частиною дев'ятою статті 4 Закону.

Так, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , маючи у власності житловий будинок, який згідно Витягу з державного реєстру речових прав на нерухоме майно належить їй на праві приватної власності за адресою: АДРЕСА_1 , не пізніше вересня 2021 року (точний час та місце у ході досудового розслідування не встановлені), спільно з чоловіком ОСОБА_10 , залучила невстановлених досудовим розслідуванням осіб (будівельників) з метою виконання будівельних робіт, а саме: демонтажу житлового будинку та інших будівель на території домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 , які в подальшому були демонтовані будівельниками, а саме: житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами.

Водночас, за результатами повномасштабного збройного вторгнення рф на територію України, а саме після 24 лютого 2022 року, цивільні об'єкти на території Київської області, Бучанського району, с. Горенка, знаходились під тимчасовою окупацією зс рф та в подальшому, після деокупації Збройними силами України перебували під постійними обстрілами, від чогозазнали знищення та пошкодження цивільні та інші об'єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій та інших протиправних дій військовими рф.

З 11 липня 2023 року по теперішній час ОСОБА_5 згідного Трудового договору № 45 працює на посаді «Головного спеціалісту відділу документообігу, контролю та зверненню громадян» Гостомельської селищної військової адміністрації» та згідно розпорядженням Начальника ГСВА № 555 від 11.03.2024 «Про внесення змін до розпорядження № 298 від 29.06.2023 ОСОБА_5 , включено до складу комісії з розгляду питань щодо надання компенсації за пошкодженні об'єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій спричинених збройною агресією російської федерації проти України.

Проте у невстановлений досудовим розслідуванням час та місці ОСОБА_5 , маючи достатній рівень освіти, спеціальних знань та навичок, життєвий та трудовий досвід, розуміючи факт збройного конфлікту та будучи достовірно обізнаною стосовно програми з надання компенсації громадянам України за пошкодженні (знищенні) об'єкти нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій спричинених збройною агресією російської федерації проти України, маючи мету злочинним шляхом отримати сертифікат за повністю зруйноване житло, яке було демонтовано у 2021 році шляхом будівельних робіт, подала заяву на компенсації за зруйнований (знищений) будинок у вигляді житлового сертифікату, через застосунок «Дія».

Отже, ОСОБА_5 , маючи на меті злочину ціль, повністю знаючи та розуміючи процедуру подання та оформлення документів, для отримання компенсації з бюджетних коштів у вигляді житлового сертифікату, заздалегідь залучила та підбурила групу службових осіб з числа членів Комісії, а саме: голову комісії ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , заступника голови комісії ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , члена Комісії ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_5 та інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб, до протиправних дій, з цілю досягнення своєї злочинної мети.

Крім того, ОСОБА_5 , будучу обізнаною та розуміючи про те, що до переліку документів при поданні Комісії на розгляд, для отримання компенсації, необхідно долучати висновок експерта з технічного обстеження будівель та споруд класу наслідків (відповідальності) СС3 (значні наслідки), остання у невідомий досудовому розслідуванням спосіб, залучила експерта ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , до протиправних дій, з цілю досягнення своєї злочинної мети, при цьому не пояснюючи про свою злочину мету та подальших дій щодо використання вказаного висновку.

Після чого, ОСОБА_5 , діючи спільно та за попередньою змовою з вищевказаною групою осіб з числа Комісії, вчинила дії, які в подальшому призвели до отримання сертифікату за повністю зруйноване житло.

З метою досягнення своєї злочинної цілі, в червні 2024 року (точний час та місце у ході досудового розслідування не встановлені), ОСОБА_5 , у невідомий досудовому розслідуванням спосіб, залучила експерта Технічного обстеження будівель та споруд класу наслідків (відповідальності) СС3 (значні наслідки) ОСОБА_11 , який не був обізнаним у меті досягненні її злочинної цілі, а саме проведення завідомо недостовірного технічного обстеження житлового будинку з господарськими будівлями та спорудами розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , з метою визначення можливості виконання робіт по ліквідації наслідків збройної агресії рф проти України, на відповідність вимогам будівельних норм чинного законодавства України та в подальшому складанні завідомо підробленого Технічного звіту «Технічне обстеження та оцінка технічного стану будівлі постраждалої внаслідок збройної агресії російської федерації проти України, житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, власник - ОСОБА_5 , розташованої за адресою: АДРЕСА_3 » Шифр № 04/06-3 Т/З 04062024» (далі - Технічний звіт), для реалізації злочинної мети, а саме отримання сертифікату за повністю зруйноване житло.

Водночас, виконуючи роль експерта, ОСОБА_11 склав та завірив завідомо підроблений Технічний звіт з печатками та підписами за результатом огляду, за адресою житлового будинку та прилеглої території, за участю власника ОСОБА_5 .

Водночас, ОСОБА_5 , будучи обізнаною, маючи професійний досвід та навики, розуміючи, що вчиняє протиправні дії з метою досягнення своєї злочинної цілі, перестраховуючись та залишаючи шляхи для уникнення від юридичних наслідків та відповідальності, цілеспрямовано не підписала вищезазначений Технічний звіт.

В подальшому, ОСОБА_5 , діючи спільно та за попередньою змовою з ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_9 , реалізуючи спільний план щодо отримання житлового сертифікату, знаючи та розуміючи, що Технічний звіт підроблений, використала вказаний звіт при поданні повного пакету документів на розгляд Комісії.

Отже, ОСОБА_5 , діючи умисно, достовірно знаючи та будучу обізнаною, що вказаний Технічний звіт підроблений, з метою реалізації свого злочинного діяння та досягненні злочинної цілі в отриманні компенсації за повністю зруйнований об'єкт нерухомого майна (будинок), надала Комісії завідомо підроблений документ, а саме: Технічний звіт за результатами огляду домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 , зруйнованого (пошкодженого) внаслідок збройною агресією російської федерації, з метою отримання сертифікату за повністю зруйноване житло.

В подальшому, ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше травня 2024 року, розуміючи, що без підроблення документів та схилення шляхом підбурення Комісії до протиправних дій, реалізувати свої злочинні дії спрямовані на заволодіння державними коштами та досягненні своєї злочинної цілі, неможливо, ОСОБА_5 , заздалегідь повідомила членів Комісії про свої злочинні наміри, роз'яснивши роль кожного, з метою досягнення своєї злочинної мети, після чого, у невідомий досудовому розслідуванні спосіб, схилила службових осіб Гостомельської селищної військової адміністрації Бучанського району Київської області з числа членів Комісії, а саме: голову Комісії ОСОБА_7 , заступника голови комісії ОСОБА_8 , члена Комісії ОСОБА_9 та інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб, до вчинення неправомірних дій, шляхом зловживання службовим становищем, тобто умисних дій з метою отримання для себе неправомірної вигоди у розмірі 2 926 675, 15 гривень, а також залучила експерта ОСОБА_11 для отримання підробленої експертизи, який не був обізнаним у досягненні її злочинної цілі,.

Отримавши згоду Комісії, ОСОБА_5 , вчинила всі дієві заходи з метою швидкого зібрання повного пакету документів, а також завідомо підроблених документів, для подання на розгляд Комісії з метою відшкодування та отримання сертифікату за зруйноване житло.

18 травня 2024 року ОСОБА_12 , знаючи та розуміючи, що для досягнення своєї злочинної цілі, вже залучила Комісію до складу злочинної групи з визначенням та розподіленням ролі кожного, використовуючи веб-портал «Дія», подала заяву № ЗВ-18.05.2024-104914 з метою реалізації державної програми про надання компенсації за знищені об'єкти нерухомого майна передбаченого Постановою Кабінету міністрів України № 600 від 30 травня 2023 року, за фактом пошкодження (знищення) житлового будинку, який належить їй на праві приватної власності за адресою: АДРЕСА_1 .

У подальшому, ОСОБА_5 , (точний час та місце у ході досудового розслідування не встановлені), діючи спільно та за попередньою змовою з ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, з метою реалізації своїх злочинних дій та досягненні злочинної цілі,подала на розгляд Комісії завідомо неправдиву інформацію у вигляді заяви на відшкодування за зруйноване житло, завідомо підроблений висновок експерта за результатами огляду домоволодіння за адресою: АДРЕСА_1 , зруйновного (пошкодженого) внаслідок збройною агресією російської федерації та інші документи.

Після чого, на підставі поданих ОСОБА_5 24.06.2024 завідомо підроблених документів (точний час та місце у ході досудового розслідування не встановлені), Комісія достовірно знаючи та будучи обізнаною про невідповідність фактичним даним, з метою виконання заздалегідь розподілених ролей з метою отримання неправомірної вигоди для ОСОБА_5 , яким остання довела план злочинних дій та роль кожного у досягненні своєї злочинної цілі - у складі голови комісії ОСОБА_7 , заступника голови комісії ОСОБА_8 та члена комісії ОСОБА_9 та інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб, склала та затвердила завідомо неправдивий акт обстеження житла за адресою: АДРЕСА_1 , зруйнованого (пошкодженого) внаслідок надзвичайної ситуації воєнного характеру, спричиненої збройною агресією російської федерації № 548.

Таким чином, Комісією на підставі вищевказаного акту обстеження житла від 24.06.2024, здійснено розрахунок вартості компенсації за зруйнований об'єкт нерухомого майна (будинок) за підписом учасників комісії: ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та прийняла рішення надати ОСОБА_5 , згідно із заявою № 3B-18.05.2024-104914 компенсацію за знищений об?єкт нерухомого майна внаслідок бойових дій, терористичних актів, диверсій, спричинених збройною агресією російської федерації проти України, у вигляді житлового сертифікату на суму 2 926 675 гривень 15 копійок (два мільйони дев'ятсот двадцять шість тисяч шістсот сімдесят п'ять гривень п'ятнадцять копійок), відповідно до розрахунку компенсації за знищений об'єкт нерухомого майна.

За результатами вчинених вище вказаних протиправних дій, 01.07.2024 ОСОБА_5 , з метою досягнення своєї злочинної цілі, отримано сформований у застосунку веб-портал «Дія» житловий сертифікат на суму 2 926 675 гривень 15 копійок, для придбання житлового об'єкта нерухомого майна за державні грошові кошти виділені Міністерством інфраструктури України.

Отже, ОСОБА_5 виконуючи роль підбурювача та діючи за попередньою змовою з ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, усвідомлюючи характер своїх протиправних дій, передбачаючи їх наслідки і бажаючи їх настання, вчинила дії, які виразились в підбуренні (схилені) службових осіб, підробленні та підписані документів, а саме: акт обстеження, чек - лист розрахунку компенсації та інших документів, які стали підставою для затвердження незаконного рішення про надання компенсації у вигляді житлового сертифікату, що призвело до завдання матеріальної шкоди державному бюджету України, у сумі 2 926 675 гривень 15 копійок (два мільйони дев'ятсот двадцять шість тисяч шістсот сімдесят п'ять гривень 15 копійок), що є тяжкими наслідками згідно з приміткою до ст. 364 КК України.

08.10.2025 ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч. 4 ст. 358, ч. 4 ст. 27 ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 364 КК України.

13.10.2024 слідчим суддею Святошинського районного суду міста Києва відносно ОСОБА_5 застосовано запобіжний захід у вигляді у розмірі 500 (п'ятсот) розмірів прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що становить 1 514 000 грн.

В подальшому в ході досудового розслідування встановлено, що 14.10.2025 за ОСОБА_5 внесено заставу.

03.12.2025 постановою першого заступника керівника Київської обласної прокуратури строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42025110000000218 продовжено до 3-х місяців - тобто до 08.01.2026 включно.

06.01.2026 ухвалою слідчого судді Святошинського районного суду м. Києва строк досудового розслідування у кримінальному провадженні № 42025110000000218 продовжено до 6-ти місяців - тобто до 08.04.2026 включно.

08.01.2026 слідчим суддею Святошинського районного суду міста Києва продовжено строк дії покладених на підозрювану ОСОБА_5 обов'зків.

Обґрунтованість підозри у вчиненні ОСОБА_5 вище вказаних кримінальних правопорушень повністю підтверджується зібраними у кримінальному провадженні доказами, а саме: Рапортом про виявлення кримінального правопорушення. заявою про злочин; протоколом допиту свідка ОСОБА_13 ; протоколом допиту свідка ОСОБА_14 ; протоколом допиту свідка ОСОБА_15 ; протоколом допиту свідка ОСОБА_16 ; протоколом допиту свідка ОСОБА_17 ; протоколом допиту свідка ОСОБА_18 ; протоколом допиту свідка ОСОБА_19 ; протоколом допиту свідка ОСОБА_20 ; листом з Державного космічного агентства; протоколами оглядів; протоколами обшуків; іншими матеріалами кримінального провадження у їх сукупності.

На даному етапі кримінального провадження стороною обвинувачення та слідчим суддею не вирішуються питання, які повинен вирішувати суд під час розгляду кримінального провадження по суті, зокрема оцінювати докази з точки зору їх достатності і допустимості для визнання особи винною чи невинною у вчиненні кримінального правопорушення.

Відповідно до вимог п. 4 ч. 1 ст. 184 КПК України під час досудового розслідування встановлено наявність ризиків, передбачених ч. 1 ст. 177 КПК України:

- ризик передбачений п. 1 ч. 1 ст. 177 КПК України, обґрунтовується тим, що ОСОБА_5 підозрюється у вчиненні тяжкого злочину, санкція за який передбачає покарання у вигляді позбавлення волі на строк від трьох до шести років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, а тому під загрозою можливого покарання, у випадку відсутності процесуальних обов'язків таких як: не відлучатися із населеного пункту, в якому вона проживає та здати на зберігання до територіальних органів УДМС України свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, може вчиняти дії направлені на переховування від органів досудового розслідування та/або суду.

- ризик передбачений п. 2 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме знищити, сховати або спотворити будь-яку із речей чи документів, які мають істотне значення для встановлення обставин кримінального правопорушення, обґрунтовується тим, що ОСОБА_5 обіймає посаду головного спеціаліста відділу документообігу, контролю та звернень громадян Гостомельської селищної військової адміністрації користуючись налагодженими зв'язками та здобутими знайомствами, може особисто або опосередковано негативно впливати на хід досудового слідства та судового розгляду, через прохання, погрози або іншим шляхом щодо знищення, приховання або спотворення документів, У випадку відсутності процесуальних обов'язків таких як: не відлучатися із населеного пункту, в якому вона проживає, ОСОБА_7 , знаючи місцезнаходження зазначених речей і документів, може їх безперешкодно знищити, сховати або спотворити.

- ризики, передбачені п. п. 3, 4 ч. 1 ст. 177 КПК України, а саме незаконно впливати на свідка у цьому ж кримінальному провадженні, перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином, проявляється у тому, що ОСОБА_5 може впливати на працівників Гостомельської селищної військової адміністрації, свідків та заявника у даному кримінальному провадженні, з метою тиску на них.

Крім того, слідчий суддя приймає до уваги дані про особу підозрюваної ОСОБА_5 , міцність її соціальних зв'язків, її репутацію та тяжкість покарання, що загрожує підозрюваній у разі визнання її винуватою.

Згідно з практики Європейського суду з прав людини, суд своїм рішенням повинен забезпечити не тільки права підозрюваного, а й високі стандарти охорони загальносуспільних прав та інтересів. Забезпечення таких стандартів, як підкреслює Європейський суд з прав людини, вимагає від суду більшої суворості в оцінці порушень цінностей суспільства.

Враховуючи вищевикладене, слідчий суддя вважає за необхідне продовжити строки покладених на підозрювану ОСОБА_5 обов'язків, які в повній мірі забезпечать запобігання ризиків, передбачених ст. 177 КПК України.

На підставі вищенаведеного, керуючись ст.ст. 176-178, 182, 184, 194, 205, 309 КПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання прокурора відділу Київської обласної прокуратури ОСОБА_6 , про продовження строку дії обов'язків у кримінальному провадженні № 42025110000000218 від 17.07.2025, покладених на підозрювану ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні кримінальних правопрушень, передбачених ч. 4 ст. 358, ч. 4 ст. 27 ч. 2 ст. 28 ч. 2 ст. 364 КК України - задовольнити.

Продовжити строк дії, покладених на підозрювану ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,обов'язків, які діють під час запобіжного заходу у вигляді застави, в межах строку досудового розслідування, тобто до 08.04.2026, а саме:

-прибувати до слідчого, прокурора, суду по вказаному кримінальному провадженні за першою вимогою;

-повідомляти слідчого, прокурора чи суд про зміну свого місця проживання та/або місця роботи;

-не відлучатися за межі м. Києва та Київської області, без дозволу слідчого, прокурора або суду;

-уникати спілкування із іншими підозрюваними та свідками у даному кримінальному провадженні;

-здати на зберігання до відповідного територіального органу/підрозділу ДМС України за місцем проживання свій паспорт (паспорти) для виїзду за кордон, інші документи, що дають право на виїзд із України.

Ухвала підлягає негайному виконанню.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1