Справа № 758/14553/17
Провадження № 6-а/758/1/26
05 березня 2026 року місто Київ
Подільський районний суд м. Києва у складі:
головуючого - судді Ларіонової Н.М.,
при секретарі судового засідання Оболонській Ю.С.,
розглянувши в порядку письмового провадження заяву ОСОБА_1 про накладення штрафу на керівника суб'єкта владних повноважень в справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії щодо перерахунку пенсії, -
У провадженні районного суду м. Києва перебувала адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії щодо перерахунку пенсії.
До суду звернувся ОСОБА_1 із заявою, в якій просив накласти на начальника Головного управління Пенсійного фонду в місті Києві штраф у розмірі сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, половину з якого стягнути на користь Державного бюджету України, а другу половину - на користь ОСОБА_1 . Посилається на те, що ухвалою від 05.11.2021 р. встановлено Головному управлінню Пенсійного фонду України в м. Києві строк для подачі звіту про виконання рішення Подільського районного суду м. Києва від 06.04.2018 року у справі № 758/14553/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві подати до Подільського районного суду м. Києва звіт про виконання судового рішення протягом одного місяця з дня отримання копії даної ухвали, що набрала законної сили. Рішення Подільського районного суду м. Києва від 06.04.2018 р. у справі № 758/14553/17 не виконано.
Дослідивши матеріали заяви та матеріали адміністративної справи, суд дійшов таких висновків.
Як вбачається з матеріалів справи, Рішенням Подільського районного суду м.Києва від 06 квітня 2018 року було розглянуто адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, якою позовні вимоги задоволено, а саме: 1) визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в м.Києві щодо непроведення перерахунку пенсії ОСОБА_1 з урахуванням всіх видів грошового забезпечення у розмірах, встановлених законодавством для поліцейських, з 01 січня 2016 року; 2) зобов'язати Головне управління Пенсійного Фонду України в м. Києві (місцезнаходження за адресою: м.Київ, вул.Ярославська, 40, код ЄДРПОУ 22933548) здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , зареєстрована адреса проживання: АДРЕСА_1 ) з урахуванням середньомісячної суми додаткових видів ГЗ за 24 місяці, (відповідно до Грошового атестату №10/11, довідки про виплату одноразової грошової допомоги при звільненні № 54/17 від 22.12.2017 р., довідки про виплату суми доплат згідно накопичувальної відомості щомісячного обліку робочого часу для обчислення та нарахування підвищених окладів працівникам згідно додатку №2 до п. 2.5. «Інструкції про порядок оплати праці працівникам підрозділів оперативної служби ОВС України під час виконання оперативних заходів» №55/17 від 22.12.2017 р., довідки про виплату матеріальної допомоги на оздоровлення при наданні основних відпусток № 56/17 від 22.12.2017 р., довідки про виплату грошових винагород № 58/17 від 22.12.201 р., довідки про виплату індексації заробітної плати, за останні 24 календарні місяці служби підряд перед звільненням № 59/17 від 22.12.2017 р), надбавки особам, які працюють в умовах режимних обмежень 15%, надбавки за оперативно-розшукову діяльність 50%, надбавки за особливо-важливі завдання 50% та премії 80,92%, що входять до розрахунку його пенсії, без обмеження максимального розміру пенсії (з урахуванням надбавок, підвищень, цільової грошової допомоги, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством) відповідно до ст.ст.51, 63 Закону України "Про пенсійне забезпечення осіб звільнених з військової служби та деяких інших осіб", починаючи з 01 січня 2016 р.; 3) встановити судовий контроль за виконанням рішення суду шляхом зобов'язання Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві подати у місячний строк з моменту набрання рішенням законної сили звіт про виконання рішення суду.
Ухвалою Київського апеляційного адміністративного суду від 26.09.2018 р. апеляційна скарга відповідача на вищевказане рішення була повернута апелянту разом із доданими до скарги матеріалами.
Згідно матеріалів справи, 10.10.2018 р. позивач отримав рішення суду, що набрало законної сили, та виконавчий лист.
Ухвалою Подільського районного суду м.Києва від 19.07.2019 р. була задоволена заява ОСОБА_1 та замінено боржника у виконавчому провадженні щодо примусового виконання виконавчого листа № 758/14553/17, виданого Подільським районним судом м.Києва 09.10.2018 р. на підставі рішення від 06 квітня 2018 р., - Головне управління Пенсійного фонду України в місті Києві (код ЄДРПОУ 22869069) на процесуального правонаступника - Головне управління Пенсійного фонду України в м.Києві (код ЄДРПОУ 42098368).
Ухвалою від 05.11.2021 р. встановлено Головному управлінню Пенсійного фонду України в м. Києві строк для подачі звіту про виконання рішення Подільського районного суду м. Києва від 06.04.2018 року у справі № 758/14553/17 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві, зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в м. Києві подати до Подільського районного суду м. Києва звіт про виконання судового рішення протягом одного місяця з дня отримання копії даної ухвали, що набрала законної сили. Рішення Подільського районного суду м. Києва від 06.04.2018 р. у справі № 758/14553/17 не виконано.
Відповідно до ч. 1 ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
Вбачається, що статтею 382 КАС України встановлено спосіб здійснення судового контролю за виконанням судового рішення. Зокрема, відповідно до частин 1-2 ст. 382 КАС України суд, який ухвалив судове рішення в адміністративній справі, може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення. За наслідками розгляду звіту суб'єкта владних повноважень про виконання рішення суду або в разі неподання такого звіту суддя своєю ухвалою може встановити новий строк подання звіту, накласти на керівника суб'єкта владних повноважень, відповідального за виконання рішення, штраф у сумі від двадцяти до сорока розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
З аналізу зазначених норм законодавства слідує, що стаття 382 КАС України надає право суду, який ухвалив відповідне судове рішення, з метою забезпечення його належного виконання, застосовувати інститут судового контролю шляхом зобов'язання відповідача подати до суду звіт про виконання такого судового рішення у строк, встановлений судом.
Для застосування наведених процесуальних заходів повинні існувати відповідні правові підстави. Зокрема, правовою підставою для зобов'язання відповідача подати до суду звіт про виконання судового рішення у порядку ст. 382 КАС України може слугувати наявність у суду об'єктивних підтверджених належними і допустимими доказами підстав вважати, що за відсутності такого заходу судового контролю судове рішення залишиться невиконаним або для його виконання доведеться докласти значних зусиль. При цьому суд, встановлюючи строк для подання звіту, повинен враховувати особливості покладених обов'язків згідно із судовим рішенням та можливості суб'єкта владних повноважень їх виконати.
Аналогічна правова позиція наведена у постановах Верховного Суду від 27 лютого 2020 року у справі № 640/3719/18 та від 11 червня 2020 року у справі № 640/13988/19.
За таких обставин, у суду відсутні підстави, підтверджені належними і допустимими доказами, вважати, що за відсутності такого заходу судового контролю, як зобов'язання подати звіт про порядок виконання постанови суду, судове рішення залишиться невиконаним або для його виконання доведеться докласти значних зусиль.
З огляду на наведене, заява підлягає залишенню без задоволення.
Керуючись положеннями ст. ст. 382, 241 - 243, 248, 250 Кодексу адміністративного судочинства України,
Залишити без задоволення заяву ОСОБА_1 про накладення штрафу на керівника суб'єкта владних повноважень в справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в м. Києві про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити дії щодо перерахунку пенсії.
Ухвала може бути оскаржена до Шостого апеляційного адміністративного суду шляхом подачі апеляційної скарги через Подільський районний суд м.Києва протягом 15 днів з дня складання ухвали в повному тексті.
Учасник справи, якому копія повного тексту ухвали е була вручена в день її складання, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом 15 днів з дня вручення йому копії повного тексту ухвали.
Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано протягом встановленого законом строку. У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Суддя Н. М. Ларіонова