Справа № 692/1898/25
Провадження № 2/692/173/26
06.03.2026
06 березня 2026 року с-ще Драбів
Суддя Драбівського районного суду Черкаської області Левченко Л.О., розглянувши клопотання представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Ткаченка Олега Анатолійовича про проведення засідання в режимі відеоконференції,
На розгляді Драбівського районного суду Черкаської області перебуває позовна заява Органу опіки та піклування Драбівської селищної ради Черкаської області в інтересах неповнолітніх ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на утримання дітей.
Підготовче судове засідання призначено на 10.03.2026 о 14:10 год.
05.03.2026 до суду надійшло клопотання представника відповідача ОСОБА_1 - адвоката Ткаченка О.А. про проведення засідання в режимі відеоконференції, у якому представник, посилаючись на неможливість прибуття у судове засідання у зв'язку з участю у слідчих діях, просить надати можливість участі у наступному судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та вказав контактну інформацію: тел. 0976993164.
Відповідно до вимог ст. 212 ЦПК України, учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою.
Згідно ч. 3 ст.212 ЦПК України учасники справи беруть участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації, що мають високий рівень довіри, відповідно до вимог законів України "Про електронні документи та електронний документообіг" та "Про електронну ідентифікацію та електронні довірчі послуги", у порядку, визначеному Положенням про Єдину судову інформаційно-комунікаційну систему та/або положеннями, що визначають порядок функціонування її окремих підсистем (модулів).
Зважаючи на клопотання представника відповідача Ткаченка О.А., місцезнаходження його в іншому населеному пункті, що має значну віддаленість від с-ща Драбів, Черкаської обл., суд вважає за можливе задовольнити клопотання та провести підготовче судове засідання, призначене на 10.03.2026 року о 14:10 год. за участі представника відповідача в режимі відеоконференції на базі системи відеоконференцзв'язку «ВКЗ» в системі «Електронний суд» з використанням стороною власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації.
На підставі викладеного, керуючись ст. 212, ст.ст. 258-261 ЦПК України, суддя
Клопотання адвоката Ткаченка Олега Анатолійовича - задовольнити.
Підготовче судове засідання, призначене на 10 березня 2026 року о 14:10 год. у справі за позовом Органу опіки та піклування Драбівської селищної ради Черкаської області в інтересах неповнолітніх ОСОБА_2 , ОСОБА_3 до ОСОБА_1 про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів на утримання дітей здійснити дистанційно в режимі відеоконференції на базі системи відеоконференцзв'язку «ВКЗ» в системі «Електронний суд», з використанням представником відповідача Ткаченком О.А. власних технічних засобів та засобів електронної ідентифікації.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Л.О. Левченко