Справа № 301/309/26
3/301/156/26
"05" березня 2026 р. м. Іршава
Суддя Іршавського районного суду Закарпатської області Даруда І.А., за участі особи стосовно якої надійшов протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 , розглянувши матеріали, які надійшли з віділення поліції №1 Хустського РУП ГУНП в Закарпатській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , непрацюючого, мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, РНОКПП- НОМЕР_1 ,
за ч. 5 ст. 126 КУпАП,-
ОСОБА_1 30.01.2026 року о 20.40 годин в с. Сільце по вулиці Центральній, керував транспортним засобом марки ВАЗ 21043 державний номерний знак НОМЕР_2 , без посвідчення водія відповідної категорії, тобто не маючи права керування транспортними засобами, правопорушення вчинено повторно протягом року, оскільки 14.05. 2025, гр. ОСОБА_1 притягнуто до адміністративної відповідальності за ч. 2 ст. 126 КУпАП, що стверджується рішенням Виноградівського районного суду у справі 299/2061/25. Дії правопорушника кваліфіковано за ч. 5 ст. 126 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненому визнав, щиро розкаявся, просив суд його суворо не карати.
Заслухавши особу стосовно якої надійшов протокол про адміністративне правопорушення ОСОБА_1 та дослідивши матеріали справи суд приходить до наступних висновків.
Згідно вимог ст.245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення є всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її у точній відповідності із законом та забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що сприяють вчиненню адміністративних правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян у дусі додержання законів, зміцнення законності.
Відповідно до ст.251 КУпАП доказами в справі про адміністративне правопорушення є будь-які фактичні дані, на основі яких у визначеному законом порядку орган (посадова особа) встановлює наявність чи відсутність адміністративного правопорушення, винність даної особи в його вчиненні та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються протоколом про адміністративне правопорушення, поясненнями особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, потерпілих, свідків, висновком експерта, речовими доказами, показаннями технічних приладів та технічних засобів, що мають функції фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, чи засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі тими, що використовуються особою, яка притягається до адміністративної відповідальності, або свідками, а також працюючими в автоматичному режимі, які використовуються при нагляді за виконанням правил, норм і стандартів, що стосуються забезпечення безпеки дорожнього руху, протоколом про вилучення речей і документів, а також іншими документами.
За положеннями ст. 280 КУпАП, суддя при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати: чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна дана особа в його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують і обтяжують відповідальність, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Відповідно до ст. 252 КУпАП, орган (посадова особа) оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному дослідженні всіх обставин справи в їх сукупності, керуючись законом і правосвідомістю.
Винність правопорушника стверджується матеріалами справи, зокрема протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 579564 від 30.01.2026 року (а.с. 1), довідкою, яка видана про те, що згідно бази даних ІП «АДМІНПРАКТИКА» ITC ІПНП було виявлено, що гр. ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , мешканець АДРЕСА_1 , 11.04.2025 року працівниками Берегівського РУП ГУНП в Закарпатській області притягувався до адміністративної відповідальності за ч.2 ст.126 КУпАП (постанова серії ЕПР1 №296852) з накладенням адміністративного стягнення у вигляді штрафу у розмірі 3400 (три тисячі чотириста) гривень (а.с. 5), копією постанови про накладення адміністративного стягнення серії ЕПР1 №296852 (а.с. 6), копією постанови Виноградівського районного суду Закарпатської області від 14.05.2025 по справі за № 299/2061/25 (а.с. 8-9), відеозаписом та іншими матеріалами долученими до справи.
Дослідивши та оцінивши матеріали справи, суд вважає, що ОСОБА_1 скоєно правопорушення передбаченеч. 5 ст. 126 КУпАП, повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою статті 126 КУпАП, а саме керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом.
Санкція ч.5 ст.126 КУпАП передбачає конфіскацію транспортного засобу. Однак, докази того, що ОСОБА_1 є власником даного транспортного засобу матеріали справи не містять, оскільки згідно з копією свідоцтва прореєстрацію ТЗ, власником транспортного засобу марки «ВАЗ -21043», д.н.з. НОМЕР_2 є гр. ОСОБА_2 (а.с. 13).
Враховуючи обставини справи, особу винного, суд приходить до висновку, що до правопорушника слід застосувати адміністративне у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортним засобом без оплатного вилучення транспортного засобу, оскільки такий йому не належить.
Керуючись ст. ст. 283, 284 КУпАП, суд ,-
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч 5 ст. 126 КУпАПта притягнути до адміністративної відповідальності у вигляді 40800,00 (сорок тисяч вісімсот) гривень штрафу з позбавленням права керувати транспортними засобами на строк 5 (п'ять) років без оплатного вилучення транспортного засобу.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , судовий збір у сумі 665,60 (шістсот шістдесят п'ять гривень, шістдесят копійок) в користь держави до ГУК у м. Києві /м. Київ/ 22030106, код отримувача (код ЄДРПОУ 37993783), банк отримувача: Казначейство України (ЕАП), рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, кодкласифікації доходів бюджету: 22030106.
Штраф має бути сплачений не пізніше як через 15 днів з дня вручення копії постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження постанови - не пізніше як через 15 днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Роз'яснити правопорушнику, що в разі несплати штрафу в п'ятнадцяти денний строк з дня вручення йому копії постанови, сума штрафу буде стягнена в порядку примусового виконання постанови в подвійному розмірі.
Постанова пред'являється до примусового виконання протягом трьох місяців з дня набрання нею законної сили.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку оскарження цієї постанови
Суддя: І.А. Даруда