Справа № 279/393/26
Провадження № 3/279/218/26
іменем України
04 березня 2026 року
Суддя Коростенського міськрайонного суду Житомирської області Недашківська Л.А., розглянувши справу про притягнення до адміністративної відповідальності відносно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживає: АДРЕСА_1 , РНОКПП - НОМЕР_1 , працює депутатом Горщиківської сільської ради Коростенського району Житомирської області, за ч. 1 ст. 172-6 Кодексу України про адміністративні правопорушення,-
ОСОБА_1 , будучи у період з 24.11.2020 року по теперішній час депутатом Горщиківської сільської ради Коростенського району Житомирської області восьмого скликання та відповідно п.п. «б» п. 1 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», суб'єктом відповідальності за правопорушення, пов'язані з корупцією, в порушення вимог ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції», несвоєчасно, без поважних причин, подав декларацію особи, яка уповноважена на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за 2024 рік, чим порушив вимоги, передбачені чинним законодавством України.
Своїми діями ОСОБА_1 , вчинив правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 172-6 КУпАП.
ОСОБА_1 в судовому засіданні вину у вчиненні адміністртивного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП визнав, надав суду пояснення, що забув, просив суворо не карати.
Прокурор Калитович Т.В. в судовому засіданні просила визнати ОСОБА_1 винним у вчиненні адміністративного правопорушення передбаченого ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти стягнення відповідно до чинного законодавства.
Заслухавши ОСОБА_1 , висновок прокурора, дослідивши матеріали справи приходжу до наступного висновку.
Відповідно до п.п. «б» п. 1 ч. 3 ст. 1 Закону України «Про запобігання корупції» суб'єктами, на яких поширюється дія цього Закону, є: народні депутати України, депутати Верховної Ради Автономної Республіки Крим, депутати місцевих рад, сільські, селищні, міські голови.
Згідно примітки до ст. 172-6 КУпАП суб'єктом правопорушень у цій статті є особи, які відповідно до частин першої та другої статті 45 Закону України «Про запобігання корупції» зобов'язані подавати декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Частиною 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» особи, зазначені у п. 1, п.п «а», «в»-«г» п. 2 ч. 1 ст. 3 Закону України «Про запобігання корупції», зобов'язані щорічно до 1 квітня подати шляхом заповнення на офіційному веб-сайті Національного агентства з питань запобігання корупції декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, за минулий рік за формою, що визначається Національним агентством з питань запобігання корупції.
Порядком заповнення та подання декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, затвердженого наказом голови НАЗК від 23.07.2021 № 449/21 щорічна декларація - декларація, яка подається відповідно до ч. 1 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» (щороку), аб. 2 ч. 2 ст. 45 Закону України «Про запобігання корупції» (після припинення діяльності (після звільнення) у період з 00 годин 00 хвилин 01 січня до 00 годин 00 хвилин 01 квітня. Така декларація охоплює звітний рік (період з 01 січня до 31 грудня включно), що передує року, в якому подається декларація, та містить інформацію станом на 31 грудня звітного періоду.
Згідно з Роз'ясненням НАЗК № 4 від 07.03.2022 щодо застосування окремих положень Закону України «Про запобігання корупції» стосовно заходів фінансового контролю в умовах воєнного стану (подання декларації, повідомлення про суттєві зміни в майновому стані, повідомлення про відкриття валютного рахунка в установі банку-нерезидента, проведення перевірок), декларація при звільненні, якщо звільнення відбулось під час дії воєнного стану, подається у період з 00 годин 00 хвилин дня, наступного за днем припинення чи скасування воєнного стану, до 00 годин 00 хвилин відповідного числа третього місяця від такого дня.
12 жовтня 2023 року набрав чинності Закон України № 3384-1X, "По внесення змін до деяких законів України про визначення порядку подання декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, в умовах воєнного стану", відповідно до якого відновлено електронне декларування та відкритий доступ (з урахуванням безпекових заходів) до реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування.
Вина ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, підтверджується дослідженими письмовими доказами, а саме: протоколом про адміністративні правопорушення № 46 від 14.01.2026 року; витягом з єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування; поясненнями ОСОБА_1 ; рапортом оперуповноваженого УСР в Житомирській області від 14.01.2026 року.
Рішенням від 24.11.2020 року за №1 Горщиківської сільської ради Коростенського району Житомирської області про початок повноважень депутатів Горщиківської сільської ради; Списки депутатів Горщиківської сільської ради восьмого скликання станом на 31.01.2024 року, 31.03.2024 року, 31.03.2025 року, Протоколом п'ятої сесії восьмого скликання Горщиківської сільської ради від 29.01.2021 року, Протоколом тридцять другої сесії восьмого скликання Горщиківської сільської ради від 23.12.2023 року; Протоколом сорок четвертої сесії восьмого скликання Горщиківської сільської ради від 12.03.2025 року.
Згідно даних публічної частини Єдиного державного реєстру декларацій осіб, уповноважених на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, ОСОБА_1 подав декларацію особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування за 2024 рік тільки 10.10.2025 року о 13 год. 59 хв., тобто несвоєчасно.
Таким чином, факт вчинення ОСОБА_1 корупційного правопорушення підтверджується дослідженими у судовому засіданні та описаними вище доказами.
Обставин, які пом'якшують та обтяжують відповідальність правопорушника не встановлено.
Проаналізувавши докази, що містяться в матеріалах справи про адміністративне правопорушення, враховуючи характер вчиненого правопорушення, яке є корупційним діянням, його суспільну небезпеку, особу правопорушника, ступінь вини ОСОБА_2 , суд дійшов висновку, що в діях ОСОБА_1 наявний склад адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 172-6 ч. 1 КУпАП, суд вважає за необхідне застосувати до нього адміністративне стягнення у виді штрафу.
Відповідно до положень ст.40-1 КУпАП з ОСОБА_1 в дохід держави слід стягнути судовий збір у сумі 665,60 грн.
На підставі викладеного, керуючись ст.172-6 ч.1, ст.283, 284 КУпАП, ЗУ «Про запобігання корупції»,
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні правопорушень, передбачених ч. 1 ст. 172-6 КУпАП та накласти на нього стягнення у виді штрафу у розмірі п'ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 850 (вісімсот п'ятдесят) гривень, який підлягає зарахуванню до спеціального фонду Державного бюджету України (Отримувач ГУК у Жит.обл/Коростен.р-н/21081100, Код отримувача (ЄДРПОУ) 37976485, Банк отримувача Казначейство України(ел. адм. подат.) ККД 21081100, Номер рахунку (IBAN) UA228999980313070106000006827, Найменування коду класифікації доходів бюджету Адміністративні штрафи та інші санкції )
Стягнути з ОСОБА_1 665,60 грн. судового збору, який підлягає зарахуванню до спеціального фонду Державного бюджету України (отримувач ГУК у м.Києві /22030106/, код за ЄДРПОУ 37993783, банк отримувача Казначейство України (ЕАП), МФО 899998, рахунок отримувача UA908999980313111256000026001, код класифікації доходів бюджету 22030106).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку протягом десяти днів з дня її винесення через Коростенський міськрайонний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги і може бути звернута до виконання протягом трьох місяців з дня її винесення, перебіг яких зупиняється в разі оскарження постанови до розгляду скарги (подання прокурора).
Відповідно до ч. 1 ст. 307 та ч. 2 ст. 308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу протягом 15-и днів з дня отримання постанови, а в разі її оскарження (внесення подання) - протягом 15-и днів з дня отримання повідомлення про залишення скарги (подання) без задоволення, постанова підлягає примусовому виконанню, у порядку якого з правопорушника підлягає стягненню подвійний розмір зазначеного у постанові штрафу та витрати на облік правопорушення.
Суддя Леся НЕДАШКІВСЬКА
копія згідно з оригіналом