Ухвала від 04.03.2026 по справі 420/4453/26

Справа № 420/4453/26

УХВАЛА

04 березня 2026 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Кузьменко Н.А., вивчивши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) , Краматорського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області (вул. Академічна, 25, м. Краматорськ, Краматорський р-н, Донецька обл., 84333) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії, -

ВСТАНОВИВ:

До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Краматорського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області в якій позивач просить суд:

- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо направлення звернення від 12.05.2025 Nє Е2150298 (яке зареєстроване в автоматичному режимі 13.05.2025 за Nє 21872 у Краматорському районному управлінні поліції Головного Управління Національної поліції в Донецькій області) про вчинення ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 210, 210-1 КУпап, та оголошення його у розшук, з вимогою адміністративного затримання / доставки працівниками Національної поліції до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки для складання протоколу про адміністративне правопорушення та вчинення інших дій;

- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо направлення звернення від 12.05.2025 Nє Е2150298 (яке зареєстроване в автоматичному режимі 13.05.2025 за Nє 21872 у Краматорському районному управлінні поліції Головного Управління Національної поліції в Донецькій області) про вчинення ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) адміністративного правопорушення, передбаченого ст. 210, 210-1 КУпа, та оголошення його у розшук, з вимогою адміністративного затримання / доставки працівниками Національної поліції до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки для складання протоколу про адміністративне правопорушення та вчинення інших дій;

- визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо внесення до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов?язаних та резервістів (система «ОБЕРІГ»), інформаційно-комунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України», електронного кабінету призовника, військовозобов?язаного та резервіста (мобільного застосунку "РЕЗЕРВ+") інформації про вчинення ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПІ: НОМЕР_1 ) адміністративних правопорушень, передбачених ст. 210, 210-1 КУпАП, та оголошення його у розшук, з вимогою адміністративного затримання / доставки працівниками Національної поліції до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки для складання протоколу про адміністративне правопорушення та вчинення інших дій;

- визнати протиправними дії Краматорського районного управління поліції Головного Управління Національної поліції в Донецькій області щодо внесення до інформаційно-комунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України», інших баз Національної поліції всієї інформації (яка була внесена на підставі звернення ІНФОРМАЦІЯ_1 від 12.05.2025 Nє E2150298 та інших звернень) про вчинення ОСОБА_1 (19.05.1992 РНОКПП: НОМЕР_1 ) адміністративних правопорушень, передбачених ст. 210, 210-1 КУпАП, та оголошення його у розшук, з вимогою адміністративного затримання / доставки працівниками Національної поліції до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки для складання протоколу про адміністративне правопорушення та вчинення інших дій.

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 направити до Краматорського районного управління поліції Головного Управління Національної поліції в Донецькій області (у разі потреби до інших органів Національної поліції), повідомлення про відсутність підстав для адміністративного затримання та доставлення ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 ), як такого, що вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ст. 210, 210-1 КУпАП до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки для складання протоколу про адміністративне правопорушення, відповідно до п. 79 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов?язаних Та резервістів, затвердженого постановою КМУ від 30.12. 2022 року Nє 1487 (та іншого чинного законодавства України);

- зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_3 виключити з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов?язаних та резервістів (система «ОБЕРІГ»), інформаційно-комунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України», електронного кабінету призовника, військовозобов?язаного та резервіста (мобільного застосунку "РЕЗЕРВ+") всю інформацію про вчинення ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) адміністративних правопорушень, передбачених ст. 210, 210-1 КУпАП, та оголошення його у розшук, з вимогою адміністративного затримання / доставки працівниками Національної поліції до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки для складання протоколу про адміністративне правопорушення та вчинення інших дій;

- зобов?язати Краматорське районне управління поліції Головного Управління Національної поліції в Донецькій області виключити з інформаційно-комунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України», інших баз Національної поліції всю інформацію (яка була внесена на підставі звернення ІНФОРМАЦІЯ_1 від 12.05.2025 Nє Е2150298 та інших звернень) про вчинення ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) адміністративних правопорушень, передбачених ст. 210, 210-1 КУпАП, та оголошення його у розшук, з вимогою адміністративного затримання / доставки працівниками Національної поліції до районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки для складання протоколу про адміністративне правопорушення та вчинення інших дій.

Ухвалою суду від 23.02.2026 року позов залишений без руху.

02.03.2026 року до суду від позивача надійшло клопотання, яким усунуто недоліки позовної заяви, зазначені в ухвалі від 23.02.2026 року.

Позовна заява підсудна Одеському окружному адміністративному суду та подана у строк, встановлений законом. Підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви відповідно до ст.169 КАС України, а також підстав для відмови у відкритті провадження у справі згідно зі ст.170 КАС України не встановлено.

З наведених підстав суддя вважає за можливе прийняти дану позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі.

Відповідно до ч.2, 6 ст.12 КАС України та оцінюючи справу за критеріями, переліченими у ч.3 ст.257 КАС України критеріїв, які суд враховує при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження, суддя прийшов до висновку, що дана справа може бути розглянута за правилами спрощеного позовного провадження.

Одночасно з позовною заявою ОСОБА_1 звернувся до суду з клопотанням про витребування доказів, в якій просить суд:

-інформацію (у письмовому вигляді) про те, чи дійсно ІНФОРМАЦІЯ_4 розшукує Позивача?

-інформацію (у письмовому вигляді) про те, чи звертався ІНФОРМАЦІЯ_4 до правоохоронних органів щодо Позивача? Якщо так, то надати копії таких звернень та всіх додатків до них (докази підписання їх ЕЦП у разі надсилання електронних звернень);

-копії матеріалів справ про адміністративні правопорушення щодо вчинення Позивачем адміністративних правопорушень, передбачених ст. 210, 210-1 КУпАП (якщо такі є);

-копії доказів, які підтверджують вчинення Позивачем адміністративних правопорушеннь, передбачених ст. 210, 210-1 КУпАП (якщо такі є);

-копії протоколів, постанов про вчинення Позивачем адміністративних правопорушень, передбачених ст. 210, 210-1 КУпА (якщо такі є);

- інформацію у письмовому вигляді про те, чи вносив ІНФОРМАЦІЯ_4 відомості про розшук та порушення Позивачем законодавства України до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов?язаних та резервістів (система «Оберіг») та мобільного застосунку РЕЗЕРВ+? Якщо так, то на якій правовій підставі, у зв?язку із чим та з якою метою?

Відповідно до положень ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Суд може вийти за межі позовних вимог, якщо це необхідно для ефективного захисту прав, свобод, інтересів людини і громадянина, інших суб'єктів у сфері публічно-правових відносин від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

Кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Таким правом користуються й особи, в інтересах яких подано позовну заяву, за винятком тих, які не мають адміністративної процесуальної дієздатності.

Суд вживає визначені законом заходи, необхідні для з'ясування всіх обставин у справі, у тому числі щодо виявлення та витребування доказів з власної ініціативи.

Згідно з положеннями ст.72 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.

Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків.

Відповідно до положень ст.77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

Докази суду надають учасники справи. Суд може пропонувати сторонам надати докази та збирати докази з власної ініціативи, крім випадків, визначених цим Кодексом.

Суд не може витребовувати докази у позивача в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень, окрім доказів на підтвердження обставин, за яких, на думку позивача, відбулося порушення його прав, свобод чи інтересів.

Якщо учасник справи без поважних причин не надасть докази на пропозицію суду для підтвердження обставин, на які він посилається, суд вирішує справу на підставі наявних доказів.

Згідно з положеннями ст.79 КАС України учасники справи подають докази у справі безпосередньо до суду.

Позивач, особи, яким законом надано право звертатися до суду в інтересах інших осіб, повинні подати докази разом із поданням позовної заяви.

Відповідач, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, повинні подати суду докази разом із поданням відзиву або письмових пояснень третьої особи.

Якщо доказ не може бути поданий у встановлений законом строк з об'єктивних причин, учасник справи повинен про це письмово повідомити суд та зазначити: доказ, який не може бути подано; причини, з яких доказ не може бути подано у зазначений строк. Учасник справи також повинен надати докази, які підтверджують, що він здійснив усі залежні від нього дії, спрямовані на отримання відповідного доказу.

Відповідно до ч.1 ст.80 КАС України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений в частинах другій та третій статті 79 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.

З урахуванням зазначеного, з метою з'ясування обставин по справі та перевірку їх доказами суд вважає за необхідне витребувати у відповідача вказані докази по справі.

Згідно з ч.3 ст.80 КАС України про витребування доказів за власною ініціативою або за клопотанням учасника справи, або про відмову у витребуванні доказів суд постановляє ухвалу.

Керуючись ст.12, 160, 161, 171, 248, 257-261, 262 КАС України, -

УХВАЛИВ:

Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ) , Краматорського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Донецькій області (вул. Академічна, 25, м. Краматорськ, Краматорський р-н, Донецька обл., 84333) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.

Справа розглядатиметься за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів із дня відкриття провадження у справі, за наявними у електронній та паперовій справі матеріалами.

Встановити відповідачам строк для подання відзиву на позовну заяву протягом п'ятнадцяти днів з дня отримання ухвали. Відзив подається до суду разом із документами, що підтверджують надіслання (надання) відзиву і доданих до нього доказів іншим учасникам справи.

Запропонувати позивачу надати відповідь на відзив протягом п'яти днів з дня отримання відзиву на позовну заяву разом із документами, що підтверджують надіслання відповіді на відзив і доданих до неї доказів іншим учасникам справи.

Запропонувати відповідачам надати протягом п'яти днів з дня отримання відповіді на відзив заперечення щодо наведених позивачем у відповіді на відзив пояснень, міркувань та аргументів і мотиви їх визнання або відхилення разом із документами, що підтверджують їх надіслання (надання) і доданих до них доказів іншим учасникам справи.

Витребувати у ІНФОРМАЦІЯ_1 :

-інформацію (у письмовому вигляді) про те, чи дійсно ІНФОРМАЦІЯ_4 розшукує Позивача?

-інформацію (у письмовому вигляді) про те, чи звертався ІНФОРМАЦІЯ_4 до правоохоронних органів щодо Позивача? Якщо так, то надати копії таких звернень та всіх додатків до них (докази підписання їх ЕЦП у разі надсилання електронних звернень);

-копії матеріалів справ про адміністративні правопорушення щодо вчинення Позивачем адміністративних правопорушень, передбачених ст. 210, 210-1 КУпАП (якщо такі є);

-копії доказів, які підтверджують вчинення Позивачем адміністративних правопорушеннь, передбачених ст. 210, 210-1 КУпАП (якщо такі є);

-копії протоколів, постанов про вчинення Позивачем адміністративних правопорушень, передбачених ст. 210, 210-1 КУпА (якщо такі є);

- інформацію у письмовому вигляді про те, чи вносив ІНФОРМАЦІЯ_4 відомості про розшук та порушення Позивачем законодавства України до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов?язаних та резервістів (система «Оберіг») та мобільного застосунку РЕЗЕРВ+? Якщо так, то на якій правовій підставі, у зв?язку із чим та з якою метою?

Зазначені інформацію та документи надати у 15-денний строк з моменту отримання копії ухвали.

Веб-адреса сторінки Одеського окружного адміністративного суду на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет, за якою учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається: http://adm.od.court.gov.ua.

Копію ухвали направити сторонам у справі, разом з інформацією про їхні процесуальні права та обов'язки.

Справа розглядатиметься суддею одноособово.

Ухвала набирає законної сили з моменту підписання та оскарженню не підлягає.

Суддя Н.А. Кузьменко