Іменем України
05 березня 2026 рокум. ДніпроСправа № 360/2273/25
Суддя Луганського окружного адміністративного суду Свергун І.О., розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом адвоката Меламеда Вадима Борисовича в інтересах ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,
27.11.2025 до Луганського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява адвоката Меламеда Вадима Борисовича в інтересах ОСОБА_1 (далі - позивач) до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (далі- відповідач), в якій представник позивача після уточнення вимог просить:
1) визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо перебування громадянки ОСОБА_1 - представниці дискримінованої групи громадян України, євреїв та неєвреїв, асоційованих з ними, які виїхали на постійне місце проживання до Ізраїлю - у ситуації забороненої дискримінації порівняно з іншими пенсіонерами;
2) зобов'язати відповідача вжити позитивні дії:
2.1 негайно усунути виявлену дискримінацію шляхом:
2.1.1 - скасування всіх змін, внесених відповідачем до електронної пенсійної справи позивача в режимі «макетної обробки», як таких, що здійснені у спосіб, не передбачений чинним законодавством та відновлення попередніх значень;
2.1.2 - скасування результатів протиправних розрахунків пенсії, здійснених із порушенням вимог законодавства, зокрема протоколу/розрахунку №909230175307 від 17.09.2025;
2.2 застосувати до позивача загальний, передбачений законом порядок поновлення, нарахування та розрахунку пенсії з використанням стандартних алгоритмів програмного забезпечення ІКІС ПФУ, без ручного або «макетного» втручання в електронну пенсійну справу, скасувати позначку в “особливостях» пенсійної справи позивачки - “Не підлягають МП, признач.за ріш.суду в тверд.розм. - з 01.09.2021 по довічно»;
2.3 включити позивача до кола осіб, яким відповідач проводить індексацію, автоматичні масові перерахунки, доплати та надбавки до пенсії, відповідно до пенсійного законодавства в редакції, чинній на момент здійснення перерахунку пенсії для фактичної виплати;
2.4 розробити та впровадити заходи щодо недопущення подальшої дискримінації громадян України, які виїхали на постійне проживання за кордон, зокрема позивача, у тому числі шляхом аналізу внутрішніх практик, співпраці з профільними громадськими організаціями, проведення просвітницької роботи серед працівників територіальних органів Пенсійного фонду України;
2.5 здійснити перерахунок пенсії позивачки за період починаючи з 07.10.2009 року з врахуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка відповідно до цього Закону враховується для обчислення пенсій, в розмірі на момент виплати, відповідно до статей 27, 28 та частин 2, 3 статті 42, пунктів 4-1, 4-3 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 № 251 та від 20 лютого 2019 р. № 124 "Питання проведення індексації пенсій у 2019 році", саме - в чинній редакції на момент виконання судового рішення та здійснити виплату нарахованої пенсії за винятком виплаченої за винятком виплаченої суми на визначений Позивачкою банківський рахунок;
2.6 встановити судовий контроль за виконанням судового рішення та зобов'язати відповідача подати звіт про його виконання у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили.
В обґрунтування позовних вимог представник позивача зазначив, що починаючи з 01 січня 2001 року виплата призначеної пенсії ОСОБА_2 була припинена у зв'язку з виїздом за кордон. Позивачка виїхала з України до Ізраїлю на постійне місце проживання.
01.09.2021 року постановою Першого апеляційного адміністративного суду по справі №360/1065/21 зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області поновити та виплатити ОСОБА_1 пенсію, з 07 жовтня 2009 року відповідно до Закону №1058-IV, в розмірі не меншому за прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, на підставі документів наданих позивачем, з компенсацією втрати частини доходів.».
Відповідач відмовив позивачці у виплаті пенсії на її банківський рахунок.
31.03.2025 рішенням Луганського окружного адміністративного суду по справі №360/78/25 зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області провести виплату пенсії ОСОБА_1 , в тому числі недоотриманої з 07.10.2009, на визначений у заяві від 05.11.2024 № ВЕБ-12001-Ф-С-24-178240 банківський рахунок.
Відповідач здійснив в жовтні 2025 року виплату недоотриманої пенсії позивачки за період з 07.10.2009 по теперішній час в значно меншому розмірі, ніж було розраховано Відповідачем в рішенні від 27.09.2021.
На думку представника позивача, це сталося внаслідок ручного втручання в програмне забезпечення ППВП з використанням модулю “Макетна обробка», що призвело до ретроактивного зменшення розміру пенсії позивачки.
Вказані обставини стали підставою для звернення позивача до суду.
Ухвалою суду від 02.12.2025 позов було залишено без руху. Позивачеві було надано строк для усунення недоліків позовної заяви протягом десяти календарних днів з дня отримання копії ухвали шляхом надання до суду заяви про поновлення пропущеного строку звернення до суду із зазначенням підстав для поновлення строку, з обґрунтуванням та документальним підтвердженням наявності поважних причин пропуску строку звернення до суду з позовною заявою; позовної заяви, приведеної у відповідність до вимог статті 160 КАС України, та її копії відповідно до кількості учасників справи; документа про сплату судового збору в дохід Державного бюджету України в розмірі 7751,68 грн.
Ухвалою суду від 22.12.2025 продовжено ОСОБА_1 строк для усунення недоліків її позовної заяви до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити певні дії на п'ять календарних днів з дня отримання копії ухвали, запропонувавши позивачеві усунути в установлений судом строк зазначені в ухвалі недоліки позовної заяви, шляхом надання до суду документа про сплату судового збору в дохід Державного бюджету України в розмірі 968,96 грн.
Ухвалою суду від 05.01.2026 відкрито провадження в справі, визначено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
20.01.2026 від відповідача до суду надійшов відзив на позовну заяву, в якому відповідач посилається на те, що постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 01.09.2021 у справі № 360/1065/21 Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області зобов'язано поновити та виплатити ОСОБА_1 пенсію з 07.10.2009 відповідно до Закону № 1058-IV в розмірі не меншому за прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, на підставі документів наданих позивачем, з компенсацією втрати частини доходів.
В Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області для нарахування заборгованості з виплати пенсії з урахуванням норм статті 46 Закону України від 09.07.2003 № 1058-IV «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» за період з 07.10.2009 по 01.09.2021 виникла технічна необхідність для опрацювання справи ОСОБА_1 за допомогою макетної обробки.
На виконання постанови Першого апеляційного адміністративного суду від 01.09.2021 у справі № 360/1065/21 Управлінням Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області 27.09.2021 ОСОБА_1 поновлено нарахування пенсії з 07.10.2009 відповідно до Закону № 1058-IV в розмірі не меншому за прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, та проведено розрахунок суми компенсації втрати частини доходів за період з 07.10.2009 по 30.09.2021.
Макетна обробка застосовувалась виключно для включення до розрахунку “виплати пенсії за минулий час (ст. 46 Закону № 1058)», а не для зміни розміру розрахункових складових пенсії ОСОБА_1 .
Сума заборгованості з пенсії, нарахованої на виконання постанови Першого апеляційного адміністративного суду від 01.09.2021 у справі № 360/1065/21, за період з 07.10.2009 по 30.09.2021 складала 188214,10 грн.
20.09.2021 заборгованість з нарахованої пенсії за період з 07.10.2009 по 30.09.2021 включено до Реєстру судових рішень, реєстраційний номер С1898310.
У заяві ОСОБА_1 про призначення/перерахунок пенсії від 28.07.2020 номеру банківського рахунку не зазначено та зазначено як місце реєстрації та проживання: АДРЕСА_1 .
Позивач з 08.06.2020 постійно проживає в державі Ізраїль, з якою Україна не укладала міжнародних договорів (угод) у галузі соціального (пенсійного) забезпечення.
За таких обставин, здійснити виплату пенсії ОСОБА_1 неможливо у зв'язку з відсутністю заяви, поданої відповідно до пункту 1.2 Порядку № 22-1, про виплату пенсії через банківський рахунок відповідно до вимог п. 10 Порядку № 1596.
Нараховані на виконання постанови Першого апеляційного адміністративного суду від 01.09.2021 у справі № 360/1065/21, пенсію за період з 07.10.2009 по 30.09.2021 у сумі 188214,10 грн та компенсацію втрати частини доходів на суму пенсії за зазначений період у розмірі 18905,54 грн нараховано на відомості квітня 2022 року для виплати через національного оператора поштового зв'язку АТ “Укрпошта».
У зв'язку з неотриманням призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд з 01.08.2022 виплату пенсії ОСОБА_1 призупинено відповідно до пункту 4 частини першої статті 49 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Враховуючи, що разом із заявою ОСОБА_1 від 28.07.2020 не надано заяви про виплату пенсії або грошової допомоги, за формою, що є додатком 1 до постанови Кабінету Міністрів України від 30.08.1999 № 1596, з рахунком, що відповідає стандартам IBAN, виплату заборгованості з пенсії за період з 07.10.2009 по 30.09.2021 в сумі 188214,10 грн та компенсації втрати частини доходів на суму пенсії за зазначений період у розмірі 18905,54 грн, нарахованих на виконання постанови Першого апеляційного адміністративного суду від 01.09.2021 у справі № 360/1065/21, у тому числі поточної пенсії за період з 01.10.2021 по 31.07.2022, не проведено не з вини Головного управління.
Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 31.03.2025 у справі № 360/78/25, яке залишено без змін постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 16.06.2025, Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області зобов'язано провести виплату пенсії ОСОБА_1 , в тому числі недоотриманої з 07.10.2009, на визначений у заяві від 05.11.2024 № ВЕБ-12001-Ф-С-24-178240 банківський рахунок.
19.06.2025 рішення Луганського окружного адміністративного суду від 31.03.2025 у справі № 360/78/25 внесено до підсистеми «Реєстр судових рішень» інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України (ІКІС ПФУ: РСР), реєстраційний номер С2524959.
На виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 31.03.2025 у справі № 360/78/25 Головним управлінням до електронної пенсійної справи ОСОБА_1 внесено виплатні реквізити банківської установи АТ “Ощадбанк», які зазначено у заяві від 05.11.2024 ВЕБ-12001-Ф-С-24-178240.
З метою виконання судового рішення у справі № 360/78/25, у зв'язку з відсутністю технічної можливості опрацювання електронної пенсійної справи Головне управління листом від 30.06.2025 № 1200-0306-5/16485 звернулось до Пенсійного фонду України з проханням надати доступ для проведення макетної обробки пенсії ОСОБА_1 , електронна пенсійна справа № 909230175307.
04.08.2025 за вхідним № 1082/16 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області зареєстровано лист Пенсійного фонду України від 01.08.2025 № 2800-030101-9/51334, яким Пенсійний фонд України повернув без опрацювання лист від 30.06.2025 № 1200-0306-5/16485 щодо ініціювання перерахунку в режимі «макетна обробка» по пенсійній справі № 909230175307 ОСОБА_1 .
У листі від 01.08.2025 № 2800-030101-9/513 зазначено, що запит на технічну можливість опрацювання ЕПС в режимі «макетна обробка» надсилається після вирішення питання щодо порядку виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 31.03.2025 у справі № 360/78/25 та постанови Першого апеляційного адміністративного суду від 01.09.2021 у справі № 360/1065/21.
Вдруге листом від 07.08.2025 № 1200-0307-5/20118 Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області просило Пенсійний фонд України надати дозвіл на макетну обробку НОМЕР_1 ОСОБА_1 .
04.09.2025 за вхідним № 1217/16 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області зареєстровано лист Пенсійного фонду України від 03.09.2025 № 2800-030101-9/58353, яким повідомлено, що користувачем центрального рівня в підсистемі «Призначення та виплати пенсій на базі електронної пенсійної справи» ініційовано перерахунок «Макетна обробка» для надання можливості подальшого опрацювання ЕПС користувачем регіонального рівня.
Також у листі від 03.09.2025 № 2800-030101-9/58353 Пенсійний фонд України зазначив, що після проведення повного виплатного циклу по ЕПС необхідно вжити відповідні заходи щодо контролю нарахування та подальшої виплати пенсії у вірному розмірі.
Водночас Пенсійний фонд України повідомив, що в постанові Першого апеляційного адміністративного суду від 01.09.2021 у справі № 360/1065/21 відсутні зобов'язання щодо подальших перерахунків пенсії.
Після перерахунку пенсії, проведеного на виконання постанови Першого апеляційного адміністративного суду від 01.09.2021 у справі № 360/1065/21 та рішення Луганського окружного адміністративного суду від 31.03.2025 у справі № 360/78/25, з урахуванням листа Пенсійного фонду України від 03.09.2025 № 2800-030101-9/58353, виплату пенсії ОСОБА_1 з 07.10.2009 поновлено у розмірі не меншому за прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, а саме: з 07.10.2009 - 498 грн; з 01.11.2009 - 573 грн; з 01.01.2010 - 695 грн; з 01.04.2010 - 706 грн; з 01.07.2010 - 709 грн; з 01.10.2010 - 723 грн; з 01.12.2010 - 734 грн; з 01.01.2011 - 750 грн; з 01.04.2011 - 764 грн; з 01.10.2011 - 784 грн; з 01.12.2011 - 800 грн; з 01.01.2012 - 822 грн; з 01.04.2012 - 838 грн; з 01.07.2012 - 844 грн; з 01.10.2012 - 856 грн; з 01.12.2012 - 884 грн; з 01.01.2013 - 894 грн; з 01.12.2013 - 949 грн; з 01.09.2015 - 1074 грн; з 01.05.2016 - 1130 грн; з 01.12.2016 - 1247 грн; з 01.05.2017 - 1312 грн; з 01.10.2017 - 1452 грн; з 01.12.2018 - 1497 грн; з 01.07.2019 - 1564 грн; з 01.12.2019 - 1638 грн; з 01.07.2020 - 1712 грн; з 01.12.2020 - 1769 грн; з 01.07.2021 - 1854 грн.
Згідно з протоколом перерахунку пенсії за період з 01.10.2009 по 30.09.2025 заборгованість з пенсії, з моменту її призначення, склала 250917,61 грн, у тому числі заборгованість з пенсії за період з 07.10.2009 по 30.09.2021 в сумі 188214,10 грн, нарахована на виконання постанови Першого апеляційного адміністративного суду від 01.09.2021 у справі № 360/1065/21.
Після надання Пенсійним фондом України доступу до ЕПС № 909230175307 ОСОБА_1 , з урахуванням того, що Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області відповідно до статті 47 Закону № 1058 здійснює нарахування пенсії у поточному місяці на виплату у майбутньому місяці, Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області у вересні 2025 року на додаткову відомість жовтня 2025 року нарахувало до виплати ОСОБА_1 на визначений у заяві від 05.11.2024 № ВЕБ-12001-Ф С-24-178240 банківський рахунок пенсію за період з 07.10.2009 по 30.09.2025 в сумі 250917 гривень 61 копійка та на основну відомість жовтня 2025 року поточну пенсію за жовтень 2025 року в розмірі 1854 гривні 00 копійок.
Пенсію за період 07.10.2009 по 31.10.2025 у сумі 252771,61 грн нараховано на виплатні відомості жовтня 2025 року на розрахунковий рахунок вищезазначеної банківської установи, день виплати - 10 число.
Компенсацію втрати частини доходів, нараховану на виконання постанови Першого апеляційного адміністративного суду від 01.09.2021 у справі № 360/1065/21 за період невиплати пенсії з 07.10.2009 по 30.09.2021, у сумі 18905,54 грн нараховано на виплатну відомість листопада 2025 року на розрахунковий рахунок вищезазначеної банківської установи, день виплати - 22 число.
Відповідно до витягу з інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України (підсистема «Призначення та виплати пенсій (ППВП)») щодо електронної пенсійної справи ОСОБА_1 , 10.10.2025 на банківський рахунок ОСОБА_1 виплачено вищезазначену заборгованість з пенсії в сумі 250917,61 грн та поточну пенсію за жовтень 2025 року в сумі 1854,00 грн.
Відповідно до витягу з інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України (підсистема «Призначення та виплати пенсій (ППВП)») щодо електронної пенсійної справи ОСОБА_1 , 22.11.2025 на банківський рахунок ОСОБА_1 виплачено компенсацію втрати частини доходів на суму пенсії за період 07.10.2009 по 30.09.2021 в розмірі 18905,54 грн.
Нараховані на виконання постанови Першого апеляційного адміністративного суду від 01.09.2021 у справі № 360/1065/21, заборгованість з пенсії за період з 07.10.2009 по 30.09.2021 у сумі 188214,10 грн та компенсація втрати частини доходів на суму пенсії за зазначений період у розмірі 18905,54 грн, вперше були нараховані на відомості квітня 2022 року для виплати через національного оператора поштового зв'язку АТ “Укрпошта».
З огляду на відсутність технічної можливості обробки електронної пенсійної справи ОСОБА_1 , яка унеможливлювала здійснення належного перерахунку пенсії позивачки, лише після отримання дозволу Пенсійного фонду України на макетну обробку електронної пенсійної справи ОСОБА_1 у вересні 2025 року рішення у справі № 360/78/25 виконано повністю.
З 01.10.2025 ОСОБА_1 нараховується та виплачується пенсія в повному обсязі на поточний рахунок у АТ «Ощадбанк», зазначений у заяві від 05.11.2024.
Станом на день подання цього відзиву залишок заборгованості за рішеннями у справах № 360/1065/21 та № 360/78/25 складає 0,00 гривень. Рішення виконано фактично та в повному обсязі.
Відповідач діяв виключно в межах наданих йому повноважень та суворо дотримав встановлені Законом № 1058, Порядком № 1165 та Порядком № 22-1 норми. Отже своїми діями законні права позивача не порушував, за таких обставин позовні вимоги повністю не підлягають задоволенню в зв'язку з їх необґрунтованістю.
З урахуванням викладеного відповідач просив відмовити у задоволені позовних вимог.
Дослідивши матеріали справи, розглянувши справу в межах заявлених позовних вимог і наданих доказів, оцінивши докази відповідно до вимог статей 72-76, 90 Кодексу адміністративного судочинства України, суд встановив такі обставини справи.
29.12.2020 (вхідний номер 3456/В-1200-20) на адресу головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області засобами поштового зв'язку надійшло звернення представника Вадима Меламеда від 24.12.2020 № 3288 щодо поновлення пенсії ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , яке відповідно до підпункту 3 пункту 4 Положення про головні управління та підпункту 7 пункту 4 Положення про територіальні управління, згідно Постанови №9-1 було направлено разом з доданими до нього документами до УПФУ в Попаснянському районі Луганської області (вхідний номер 22/9 від 06.01.2021) для розгляду по суті та прийняття відповідного рішення.
УПФУ в Попаснянському районі розглянуло заяву ОСОБА_1 від 28.07.2020 про поновлення виплати пенсії, за результатами якої прийнято рішення від 13.01.2021 № 22/9/2-21 ( ОСОБА_1 ) про відмову у призначенні пенсії за віком.
Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 22.04.2021 по справі № 360/1065/21 у задоволенні позову ОСОБА_1 відмовлено повністю.
Постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 01.09.2021 рішення Луганського окружного адміністративного суду від 22.04.2021 у справі № 360/1065/21 скасовано. Прийнято нову постанову. Позов Меламеда Вадима Борисовича, як представника ОСОБА_1 - задоволено частково, зобов'язано Управління Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області поновити та виплатити ОСОБА_1 пенсію, з 07 жовтня 2009 року відповідно до Закону № 1058-IV, в розмірі не меншому за прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, на підставі документів наданих позивачем, з компенсацією втрати частини доходів.
На виконання постанови Першого апеляційного адміністративного суду від 01.09.2021 у справі № 360/1065/21 Управлінням Пенсійного фонду України в Попаснянському районі Луганської області 27.09.2021 ОСОБА_1 поновлено нарахування пенсії з 07.10.2009 відповідно до Закону № 1058-IV в розмірі не меншому за прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, та проведено розрахунок суми компенсації втрати частини доходів за період з 07.10.2009 по 30.09.2021.
Сума заборгованості з пенсії, нарахованої на виконання постанови Першого апеляційного адміністративного суду від 01.09.2021 у справі № 360/1065/21, за період з 07.10.2009 по 30.09.2021 складала 188214,10 грн.
20.09.2021 заборгованість з нарахованої пенсії за період з 07.10.2009 по 30.09.2021 включено до Реєстру судових рішень, реєстраційний номер С1898310.
Нараховані на виконання постанови Першого апеляційного адміністративного суду від 01.09.2021 у справі № 360/1065/21, пенсію за період з 07.10.2009 по 30.09.2021 у сумі 188214,10 грн та компенсацію втрати частини доходів на суму пенсії за зазначений період у розмірі 18905,54 грн нараховано на відомості квітня 2022 року для виплати через національного оператора поштового зв'язку АТ “Укрпошта».
У зв'язку з неотриманням призначеної пенсії протягом 6 місяців підряд з 01.08.2022 виплату пенсії ОСОБА_1 призупинено відповідно до пункту 4 частини першої статті 49 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Рішенням Луганського окружного адміністративного суду від 31.03.2025 по справі № 360/78/25, залишеним без змін постановою Першого апеляційного адміністративного суду від 16.06.2025, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області провести виплату пенсії ОСОБА_1 , в тому числі недоотриманої з 07.10.2009, на визначений у заяві від 05.11.2024 № ВЕБ-12001-Ф-С-24-178240 банківський рахунок.
19.06.2025 рішення Луганського окружного адміністративного суду від 31.03.2025 у справі № 360/78/25 внесено відповідачем до підсистеми «Реєстр судових рішень» інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України (ІКІС ПФУ: РСР), реєстраційний номер С2524959.
На виконання рішення Луганського окружного адміністративного суду від 31.03.2025 у справі № 360/78/25 Головним управлінням до електронної пенсійної справи ОСОБА_1 внесено виплатні реквізити банківської установи АТ “Ощадбанк», які зазначено у заяві від 05.11.2024 ВЕБ-12001-Ф-С-24-178240.
04.09.2025 за вхідним № 1217/16 Головним управлінням Пенсійного фонду України в Луганській області зареєстровано лист Пенсійного фонду України від 03.09.2025 № 2800-030101-9/58353, яким повідомлено, що користувачем центрального рівня в підсистемі «Призначення та виплати пенсій на базі електронної пенсійної справи» ініційовано перерахунок «Макетна обробка» для надання можливості подальшого опрацювання ЕПС користувачем регіонального рівня.
Після перерахунку пенсії, проведеного на виконання постанови Першого апеляційного адміністративного суду від 01.09.2021 у справі № 360/1065/21 та рішення Луганського окружного адміністративного суду від 31.03.2025 у справі № 360/78/25 виплату пенсії ОСОБА_1 з 07.10.2009 поновлено у розмірі не меншому за прожитковий мінімум для осіб, які втратили працездатність, а саме: з 07.10.2009 - 498 грн; з 01.11.2009 - 573 грн; з 01.01.2010 - 695 грн; з 01.04.2010 - 706 грн; з 01.07.2010 - 709 грн; з 01.10.2010 - 723 грн; з 01.12.2010 - 734 грн; з 01.01.2011 - 750 грн; з 01.04.2011 - 764 грн; з 01.10.2011 - 784 грн; з 01.12.2011 - 800 грн; з 01.01.2012 - 822 грн; з 01.04.2012 - 838 грн; з 01.07.2012 - 844 грн; з 01.10.2012 - 856 грн; з 01.12.2012 - 884 грн; з 01.01.2013 - 894 грн; з 01.12.2013 - 949 грн; з 01.09.2015 - 1074 грн; з 01.05.2016 - 1130 грн; з 01.12.2016 - 1247 грн; з 01.05.2017 - 1312 грн; з 01.10.2017 - 1452 грн; з 01.12.2018 - 1497 грн; з 01.07.2019 - 1564 грн; з 01.12.2019 - 1638 грн; з 01.07.2020 - 1712 грн; з 01.12.2020 - 1769 грн; з 01.07.2021 - 1854 грн.
Згідно з протоколом перерахунку пенсії за період з 01.10.2009 по 30.09.2025 заборгованість з пенсії, з моменту її призначення, склала 250917,61 грн, у тому числі заборгованість з пенсії за період з 07.10.2009 по 30.09.2021 в сумі 188214,10 грн, нарахована на виконання постанови Першого апеляційного адміністративного суду від 01.09.2021 у справі № 360/1065/21.
Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області у вересні 2025 року на додаткову відомість жовтня 2025 року нарахувало до виплати ОСОБА_1 на визначений у заяві від 05.11.2024 № ВЕБ-12001-Ф С-24-178240 банківський рахунок пенсію за період з 07.10.2009 по 30.09.2025 в сумі 250917 гривень 61 копійка та на основну відомість жовтня 2025 року поточну пенсію за жовтень 2025 року в розмірі 1854 гривні 00 копійок.
Пенсію за період 07.10.2009 по 31.10.2025 у сумі 252771,61 грн нараховано на виплатні відомості жовтня 2025 року на розрахунковий рахунок вищезазначеної банківської установи, день виплати - 10 число.
Компенсацію втрати частини доходів, нараховану на виконання постанови Першого апеляційного адміністративного суду від 01.09.2021 у справі № 360/1065/21 за період невиплати пенсії з 07.10.2009 по 30.09.2021, у сумі 18905,54 грн нараховано на виплатну відомість листопада 2025 року на розрахунковий рахунок вищезазначеної банківської установи, день виплати - 22 число.
Відповідно до витягу з інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України (підсистема «Призначення та виплати пенсій (ППВП)») щодо електронної пенсійної справи ОСОБА_1 , 10.10.2025 на банківський рахунок ОСОБА_1 виплачено вищезазначену заборгованість з пенсії в сумі 250917,61 грн та поточну пенсію за жовтень 2025 року в сумі 1854,00 грн.
Відповідно до витягу з інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України (підсистема «Призначення та виплати пенсій (ППВП)») щодо електронної пенсійної справи ОСОБА_1 , 22.11.2025 на банківський рахунок ОСОБА_1 виплачено компенсацію втрати частини доходів на суму пенсії за період 07.10.2009 по 30.09.2021 в розмірі 18905,54 грн.
Як зазначає, відповідач у відзиві на позов, з 01.10.2025 ОСОБА_1 нараховується та виплачується пенсія в повному обсязі на поточний рахунок у АТ «Ощадбанк», зазначений у заяві від 05.11.2024. Залишок заборгованості за рішеннями у справах № 360/1065/21 та № 360/78/25 складає 0,00 гривень. Рішення виконано фактично та в повному обсязі.
При цьому з витягу з інтегрованої комплексної інформаційної системи Пенсійного фонду України (підсистема «Призначення та виплати пенсій (ППВП)») щодо електронної пенсійної справи ОСОБА_1 , судом встановлено, що внаслідок перерахунку пенсії, проведеного на виконання постанови Першого апеляційного адміністративного суду від 01.09.2021 у справі № 360/1065/21 та рішення Луганського окружного адміністративного суду від 31.03.2025 у справі № 360/78/25, розмір пенсії ОСОБА_1 з 07.10.2009 становить - 498 грн; з 01.11.2009 - 573 грн; з 01.01.2010 - 695 грн; з 01.04.2010 - 706 грн; з 01.07.2010 - 709 грн; з 01.10.2010 - 723 грн; з 01.12.2010 - 734 грн; з 01.01.2011 - 750 грн; з 01.04.2011 - 764 грн; з 01.10.2011 - 784 грн; з 01.12.2011 - 800 грн; з 01.01.2012 - 822 грн; з 01.04.2012 - 838 грн; з 01.07.2012 - 844 грн; з 01.10.2012 - 856 грн; з 01.12.2012 - 884 грн; з 01.01.2013 - 894 грн; з 01.12.2013 - 949 грн; з 01.09.2015 - 1074 грн; з 01.05.2016 - 1130 грн; з 01.12.2016 - 1247 грн; з 01.05.2017 - 1312 грн; з 01.10.2017 - 1452 грн; з 01.12.2018 - 1497 грн; з 01.07.2019 - 1564 грн; з 01.12.2019 - 1638 грн; з 01.07.2020 - 1712 грн; з 01.12.2020 - 1769 грн; з 01.07.2021 - 1854 грн.
Пенсію ОСОБА_1 обчислено із страхового стажу 39 років 08 місяців 23 дні, коефіцієнт страхового стажу складає 0.39667; середньомісячний заробіток - 0.00000. Розмір пенсії позивачці з 07.10.2009 по теперішній час обраховано лише зі складової «доплата до прожиткового мінімуму (ст. 28 ч.1. абз.1)».
Таким чином, судом встановлено, що виплата пенсії позивачці з 07.10.2009 по теперішній час здійснюється в розмірі мінімального розміру пенсії за віком, та з 01.07.2021 по теперішній час здійснюється в твердому розмірі 1854,00 грн.
Вирішуючи адміністративну справу по суті заявлених вимог, надаючи оцінку обставинам (фактам), якими обґрунтовано вимоги і заперечення учасників справи, суд виходить з такого.
Відповідно до частини другої статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно із частиною першою статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Закон України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 № 1058-IV (далі - Закон № 1058-ІV) розроблений відповідно до Конституції України та Основ законодавства України про загальнообов'язкове державне соціальне страхування, визначає принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, призначення, перерахунку і виплати пенсій, надання соціальних послуг з коштів Пенсійного фонду, що формуються за рахунок страхових внесків роботодавців, бюджетних та інших джерел, передбачених цим Законом, а також регулює порядок формування Накопичувального пенсійного фонду та фінансування за рахунок його коштів видатків на оплату договорів страхування довічних пенсій або одноразових виплат застрахованим особам, членам їхніх сімей та іншим особам, передбаченим цим Законом.
Статтею 1 Закону № 1058-ІV передбачено, що пенсія - це щомісячна пенсійна виплата в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, яку отримує застрахована особа в разі досягнення нею передбаченого цим Законом пенсійного віку чи визнання її інвалідом, або отримують члени її сім'ї у випадках, передбачених цим Законом.
Згідно з ч. 1 ст. 8 Закону № 1058-ІV право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають, зокрема, громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом, досягли встановленого цим Законом пенсійного віку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж.
Як зазначено у статті 1 цього Закону, мінімальна пенсія - державна соціальна гарантія, розмір якої визначається цим Законом.
Положенням частини 2 ст. 5 Закону № 1058-ІV визначено, що виключно цим Законом визначаються мінімальний розмір пенсії за віком.
Статтею 24 Закону № 1058-ІV визначено, що страховий стаж - період (строк), протягом якого особа підлягає загальнообов'язковому державному пенсійному страхуванню та за який щомісяця сплачені страхові внески в сумі не меншій, ніж мінімальний страховий внесок.
Страховий стаж обчислюється територіальними органами Пенсійного фонду відповідно до вимог цього Закону за даними, що містяться в системі персоніфікованого обліку, а за періоди до впровадження системи персоніфікованого обліку - на підставі документів та в порядку, визначеному законодавством, що діяло до набрання чинності цим Законом.
Умови призначення та розмір пенсії за віком визначено статтями 26, 27 Закону № 1058-ІV.
В свою чергу, статтею 28 Закону № 1058-IV врегульовано мінімальний розмір пенсії за віком.
Згідно з ч. ч. 1, 2 ст. 27 Закону № 1058-IV розмір пенсії за віком визначається за формулою: П = Зп х Кс, де:
П - розмір пенсії, у гривнях; Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, у гривнях;
Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього Закону.
За бажанням застрахованої особи частина розміру пенсії за віком за період страхового стажу, набутого до дня набрання чинності цим Законом, може бути визначена відповідно до раніше діючого законодавства, а частина розміру пенсії за період страхового стажу, набутого після набрання чинності цим Законом, - відповідно до цього Закону.
При цьому частина розміру пенсії за віком, обчислена за раніше діючим законодавством, не може перевищувати максимальних розмірів пенсій, визначених законом для відповідних категорій пенсіонерів, та не може бути нижчою, ніж розмір трудової пенсії за віком з урахуванням цільової грошової допомоги на прожиття, що діяли на день набрання чинності цим Законом.
Розмір пенсії за віком, обчислений за раніше діючим законодавством, підвищується з дня набрання чинності цим Законом до дня її призначення в порядку, передбаченому частинами першою та другою статті 42 цього Закону.
Відповідно до ч. 1 ст. 28 Закону № 1058-IV мінімальний розмір пенсії за віком за наявності у чоловіків 35 років, а у жінок 30 років страхового стажу встановлюється в розмірі прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. У разі виплати застрахованій особі довічної пенсії, передбаченої цим Законом, пенсії або аналогічної виплати, встановленої в інших державах, мінімальний розмір пенсії за віком у солідарній системі встановлюється з урахуванням зазначених сум.
Частиною третьою цієї ж статті передбачено, що за наявності страхового стажу меншої тривалості, ніж передбачено абзацом першим частини першої цієї статті, мінімальний розмір пенсії за віком встановлюється у розмірі, пропорційному до наявного страхового стажу, виходячи з прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом. Для пенсій, призначених після 1 січня 2018 року, мінімальний розмір пенсії за віком, передбачений абзацом першим цієї частини, виплачується після досягнення особою віку 65 років. До досягнення цього віку таким особам може бути призначена державна соціальна допомога на умовах і в порядку, визначених Законом України "Про державну соціальну допомогу малозабезпеченим сім'ям".
За кожний повний рік страхового стажу понад 35 років чоловікам і 30 років жінкам пенсія за віком збільшується на 1 відсоток розміру пенсії, обчисленої відповідно до статті 27цього Закону, але не більш як на 1 відсоток мінімального розміру пенсії за віком, передбаченого абзацом першим цієї частини. Наявний в особи понаднормовий страховий стаж не може бути обмежений.
Згідно частини 3 статті 42 Закону № 1058-IV з 1 січня 2016 року у разі збільшення розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, визначеного законом, а також у разі збільшення розміру мінімальної заробітної плати, визначеної законом про Державний бюджет України на відповідний рік, підвищується розмір пенсії, обчислений відповідно до статті 28 цього Закону (крім пенсіонерів, які працюють (провадять діяльність, пов'язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування). Перерахунок пенсії проводиться з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму/мінімальної заробітної плати. Пенсіонерам, які працюють (провадять діяльність, пов'язану з отриманням доходу, що є базою нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування), після звільнення з роботи або припинення такої діяльності пенсія перераховується з урахуванням прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність/мінімальної заробітної плати, визначених законом на дату звільнення з роботи або припинення такої діяльності.
Також, частинами 1 та 2 статті 42 Закону №1058-ІV передбачено, що пенсії, призначені за цим Законом, індексуються відповідно до законодавства про індексацію грошових доходів населення.
Відповідно до Закону України від 03.10.2017 року № 2148-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій" було виключено частину 1 статті 42 Закону № 1058-IV та викладено у новій редакції частину 2 статті 42 цього Закону.
Зокрема, положеннями абзаців 1 та 2 частини 2 статті 42 Закону № 1058-IV (в редакції від 11.10.2017) було установлено, що для забезпечення індексації пенсії щороку проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії. Показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, щороку збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.
Вказаним Законом України від 03.10.2017 № 2148-VIII було доповнено статтю 2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» від 03.07.1991 № 1282-XII частиною 5, якою визначено, що індексація пенсій здійснюється шляхом їх підвищення відповідно до законодавства про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування.
Законом України від 15.02.2022 № 2040-IX «Про внесення змін до деяких законів України щодо вдосконалення пенсійного законодавства» було внесено зміни, серед іншого, до абзацу 1 частини 2статті 42 Закону № 1058-IV та передбачено, що для забезпечення індексації пенсії щороку з 1 березня проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.
Одночасно Законом України від 15.02.2022 № 2040-IX було викладено у новій редакції частину 5 статті 2 Закону України «Про індексацію грошових доходів населення» та установлено, що індексація пенсій проводиться у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, із застосуванням коефіцієнта збільшення, що визначається відповідно до абзаців другого і третього частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».
Крім індексації пенсії, передбаченої частиною першою цієї статті, у разі якщо величина середньомісячної заробітної плати штатного працівника в Україні за даними центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики, за минулий рік зросла, з 1 березня поточного року розмір пенсії підвищується на коефіцієнт, що відповідає не менш як 20 відсоткам темпів зростання середньомісячної заробітної плати штатного працівника в Україні порівняно з попереднім роком, крім випадків, коли підвищення пенсійних виплат за минулий рік перевищило цей коефіцієнт. Якщо коефіцієнт підвищення пенсійних виплат у минулому році був менший, ніж зазначений у цій частині, то збільшення пенсій здійснюється з урахуванням попереднього підвищення.
Розділ XV Закону № 1058-ІV доповнено пунктом 4-3 згідно із Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій» № 2148-VIII від 03.10.2017, відповідно до якого пенсії, призначені відповідно до цього Закону до набрання чинності Законом України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій», з 01.10.2017 перераховуються із застосуванням середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, обчисленої як середній показник за 2014, 2015 та 2016 роки із застосуванням величини оцінки одного року страхового стажу в розмірі 1%. При здійсненні перерахунку пенсій відповідно до абзацу першого цього пункту використовується розмір прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність, установлений на 1 грудня 2017року Законом України «Про Державний бюджет України на 2017 рік», збільшений на 79 гривень.
Також постановою Кабінету Міністрів України «Питання проведення індексації пенсій» у 2019 році від 20.02.2019 № 124 установлено, що у 2019 році перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до ч. 2 ст. 42 Закону № 1058-ІV затвердженим цією постановою, проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,17.
Постановою Кабінету Міністрів України «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році» від 20.02.2019 № 124 затверджено Порядок проведення перерахунку пенсій відповідно до ч. 2 ст. 42 Закону № 1058-ІV (далі - Порядок № 124), яким визначено механізм проведення перерахунку раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії відповідно до ч. 2 ст. 42 Закону № 1058-ІV.
01 квітня 2020 року Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Деякі питання підвищення пенсійних виплат і надання соціальної підтримки окремим категоріям населення у 2020 році», згідно п.п. 1 п. 2 якої у 2020 році перерахунок пенсій згідно з Порядком № 124 проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, який враховується для обчислення пенсії, в розмірі 1,11.
Також Кабінетом Міністрів України прийнято постанову «Про додаткові заходи соціального захисту пенсіонерів у 2021 році» № 127 від 22.02.2021, якою установлено, що у 2021 році перерахунок пенсій згідно з Порядком № 124 проводиться з 1 березня із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,11.
У 2022 році відповідно до п. 1 постанови Кабінету Міністрів України «Про індексацію пенсій та заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2022 році» від 16.02.2022 № 118 перерахунок пенсій згідно з Порядком № 124 проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,14.
Кабінетом Міністрів України у 2023 році також прийнято постанову «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткових заходів щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2023 році» від 24.02.2023 №168, пунктом першим якої установлено, що з 01.03.2023 перерахунок пенсій згідно з Порядком № 124 проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, у розмірі 1,197.
Пунктом 1 Постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 № 185 установлено, що з 1 березня 2024 року перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно частини другої статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 № 124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році», проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та яких враховується для обчислення пенсії у розмірі (7405,03*1,0796=7994,47).
Постановою Кабінету Міністрів України від 25 лютого 2025 р. № 209 «Про індексацію пенсійних і страхових виплат та додаткові заходи щодо підвищення рівня соціального захисту найбільш вразливих верств населення у 2025 році» (далі - Постанова № 209) з 1 березня 2025 року перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 р. № 124 Питання проведення індексації пенсій у 2019 році (Офіційний вісник України, 2019 р., № 19, ст. 663), проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (далі - коефіцієнт збільшення), у розмірі 1,115.
Суд зазначає, що протягом усього періоду існування спірних у цій справі правовідносин, починаючи з 07.10.2009, норми Закону № 1058-IV у тій чи іншій редакції передбачали перерахунок раніше призначених пенсій з метою забезпечення індексації пенсії.
Крім індексації пенсії, передбаченої частиною першою цієї статті, у разі якщо величина середньомісячної заробітної плати штатного працівника в Україні за даними центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері статистики, за минулий рік зросла, з 1 березня поточного року розмір пенсії підвищується на коефіцієнт, що відповідає не менш як 20 відсоткам темпів зростання середньомісячної заробітної плати штатного працівника в Україні порівняно з попереднім роком, крім випадків, коли підвищення пенсійних виплат за минулий рік перевищило цей коефіцієнт. Якщо коефіцієнт підвищення пенсійних виплат у минулому році був менший, ніж зазначений у цій частині, то збільшення пенсій здійснюється з урахуванням попереднього підвищення.
Із системного аналізу наведених норм суд дійшов висновку, що перерахунок пенсії на виконання рішення суду повинен був автоматично розрахувати пенсію позивача за матеріалами пенсійної справи, виходячи з прожиткового мінімуму, встановленого для осіб, які втратили працездатність, з дня встановлення нового розміру прожиткового мінімуму у відповідному році, з урахуванням масових перерахунків згідно з постановами Кабінету Міністрів України, прийнятими відповідно до Порядку № 124 на виконання ч. 2 ст. 42 Закону № 1058-ІV.
Виконання вимог закону, в тому числі щодо проведення підвищення та перерахунку пенсій, є обов'язком відповідача.
Водночас, відповідачем всупереч вказаним нормам законодавства не було проведено перерахунок пенсії позивача з урахуванням підвищень, індексації, передбачених Законом України.
Як установлено судом, на виконання постанови Першого апеляційного адміністративного суду від 01.09.2021 у справі № 360/1065/21 та рішення Луганського окружного адміністративного суду від 31.03.2025 у справі № 360/78/25 позивачці поновлено виплату пенсії, починаючи з 07.10.2009.
Відповідно до рішення Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області від 17.09.2025 № 909230175307 в графі вид перерахунку зазначено: «Макетна обробка»; з 07.10.2009 по 31.10.2009 в графі розмір пенсії за віком (ст.27) (0.00 * 0.39667) - 0,00 грн; доплата до прожиткового мінімуму (ст.28 ч.1. абз.1) (498 грн) - 498,00 грн; загальний розмір пенсії - 498,00 грн; розмір пенсії з надбавками становить 498,00 грн;
з 01.11.2009 по 31.12.2009 в графі розмір пенсії за віком (ст.27) (0.00 * 0.39667) - 0,00 грн; доплата до прожиткового мінімуму (ст.28 ч.1. абз.1) (573 грн) - 573,00 грн; загальний розмір пенсії - 573,00 грн; розмір пенсії з надбавками становить 573,00 грн;
з 01.01.2010 по 31.03.2010 в графі розмір пенсії за віком (ст.27) (0.00 * 0.39667) - 0,00 грн; доплата до прожиткового мінімуму (ст.28 ч.1. абз.1) (695 грн) - 695,00 грн; загальний розмір пенсії - 695,00 грн; розмір пенсії з надбавками становить 695,00 грн;
з 01.04.2010 по 30.06.2010 в графі розмір пенсії за віком (ст.27) (0.00 * 0.39667) - 0,00 грн; доплата до прожиткового мінімуму (ст.28 ч.1. абз.1) (706 грн) - 706,00 грн; загальний розмір пенсії - 706,00 грн; розмір пенсії з надбавками становить 706,00 грн;
з 01.07.2010 по 30.09.2010 в графі розмір пенсії за віком (ст.27) (0.00 * 0.39667) - 0,00 грн; доплата до прожиткового мінімуму (ст.28 ч.1. абз.1) (709 грн) - 709,00 грн; загальний розмір пенсії - 709,00 грн; розмір пенсії з надбавками становить 709,00 грн;
з 01.10.2010 по 30.11.2010 в графі розмір пенсії за віком (ст.27) (0.00 * 0.39667) - 0,00 грн; доплата до прожиткового мінімуму (ст.28 ч.1. абз.1) (723 грн) - 723,00 грн; загальний розмір пенсії - 723,00 грн; розмір пенсії з надбавками становить 723,00 грн;
з 01.12.2010 по 31.12.2010 в графі розмір пенсії за віком (ст.27) (0.00 * 0.39667) - 0,00 грн; доплата до прожиткового мінімуму (ст.28 ч.1. абз.1) (734 грн) - 734,00 грн; загальний розмір пенсії - 734,00 грн; розмір пенсії з надбавками становить 734,00 грн;
з 01.01.2011 по 31.03.2011 в графі розмір пенсії за віком (ст.27) (0.00 * 0.39667) - 0,00 грн; доплата до прожиткового мінімуму (ст.28 ч.1. абз.1) (750 грн) - 750,00 грн; загальний розмір пенсії - 750,00 грн; розмір пенсії з надбавками становить 750,00 грн;
з 01.04.2011 по 30.09.2011 в графі розмір пенсії за віком (ст.27) (0.00 * 0.39667) - 0,00 грн; доплата до прожиткового мінімуму (ст.28 ч.1. абз.1) (764 грн) - 764,00 грн; загальний розмір пенсії - 764,00 грн; розмір пенсії з надбавками становить 764,00 грн;
з 01.10.2011 по 30.11.2011 в графі розмір пенсії за віком (ст.27) (0.00 * 0.39667) - 0,00 грн; доплата до прожиткового мінімуму (ст.28 ч.1. абз.1) (784 грн) - 784,00 грн; загальний розмір пенсії - 784,00 грн; розмір пенсії з надбавками становить 784,00 грн;
з 01.12.2011 по 31.12.2011 в графі розмір пенсії за віком (ст.27) (0.00 * 0.39667) - 0,00 грн; доплата до прожиткового мінімуму (ст.28 ч.1. абз.1) (800 грн) - 800,00 грн; загальний розмір пенсії - 800,00 грн; розмір пенсії з надбавками становить 800,00 грн;
з 01.01.2012 по 31.03.2012 в графі розмір пенсії за віком (ст.27) (0.00 * 0.39667) - 0,00 грн; доплата до прожиткового мінімуму (ст.28 ч.1. абз.1) (822 грн) - 822,00 грн; загальний розмір пенсії - 822,00 грн; розмір пенсії з надбавками становить 822,00 грн;
з 01.04.2012 по 30.06.2012 в графі розмір пенсії за віком (ст.27) (0.00 * 0.39667) - 0,00 грн; доплата до прожиткового мінімуму (ст.28 ч.1. абз.1) (838 грн) - 838,00 грн; загальний розмір пенсії - 838,00 грн; розмір пенсії з надбавками становить 838,00 грн;
з 01.07.2012 по 30.09.2012 в графі розмір пенсії за віком (ст.27) (0.00 * 0.39667) - 0,00 грн; доплата до прожиткового мінімуму (ст.28 ч.1. абз.1) (844 грн) - 844,00 грн; загальний розмір пенсії - 844,00 грн; розмір пенсії з надбавками становить 844,00 грн;
з 01.10.2012 по 30.11.2012 в графі розмір пенсії за віком (ст.27) (0.00 * 0.39667) - 0,00 грн; доплата до прожиткового мінімуму (ст.28 ч.1. абз.1) (856 грн) - 856,00 грн; загальний розмір пенсії - 856,00 грн; розмір пенсії з надбавками становить 856,00 грн;
з 01.12.2012 по 31.12.2012 в графі розмір пенсії за віком (ст.27) (0.00 * 0.39667) - 0,00 грн; доплата до прожиткового мінімуму (ст.28 ч.1. абз.1) (884 грн) - 884,00 грн; загальний розмір пенсії - 884,00 грн; розмір пенсії з надбавками становить 884,00 грн;
з 01.01.2013 по 30.11.2013 в графі розмір пенсії за віком (ст.27) (0.00 * 0.39667) - 0,00 грн; доплата до прожиткового мінімуму (ст.28 ч.1. абз.1) (894 грн) - 894,00 грн; загальний розмір пенсії - 894,00 грн; розмір пенсії з надбавками становить 894,00 грн;
з 01.12.2013 по 31.08.2015 в графі розмір пенсії за віком (ст.27) (0.00 * 0.39667) - 0,00 грн; доплата до прожиткового мінімуму (ст.28 ч.1. абз.1) (949 грн) - 949,00 грн; загальний розмір пенсії - 949,00 грн; розмір пенсії з надбавками становить 949,00 грн;
з 01.09.2015 по 30.04.2016 в графі розмір пенсії за віком (ст.27) (0.00 * 0.39667) - 0,00 грн; доплата до прожиткового мінімуму (ст.28 ч.1. абз.1) (1074 грн) - 1074,00 грн; загальний розмір пенсії - 1074,00 грн; розмір пенсії з надбавками становить 1074,00 грн;
з 01.05.2016 по 30.11.2016 в графі розмір пенсії за віком (ст.27) (0.00 * 0.39667) - 0,00 грн; доплата до прожиткового мінімуму (ст.28 ч.1. абз.1) (1130 грн) - 1130,00 грн; загальний розмір пенсії - 1130,00 грн; розмір пенсії з надбавками становить 1130,00 грн;
з 01.12.2016 по 30.04.2017 в графі розмір пенсії за віком (ст.27) (0.00 * 0.39667) - 0,00 грн; доплата до прожиткового мінімуму (ст.28 ч.1. абз.1) (1247 грн) - 1247,00 грн; загальний розмір пенсії - 1247,00 грн; розмір пенсії з надбавками становить 1247,00 грн;
з 01.05.2017 по 30.09.2017 в графі розмір пенсії за віком (ст.27) (0.00 * 0.39667) - 0,00 грн; доплата до прожиткового мінімуму (ст.28 ч.1. абз.1) (1312 грн) - 1312,00 грн; загальний розмір пенсії - 1312,00 грн; розмір пенсії з надбавками становить 1312,00 грн;
з 01.10.2017 по 30.11.2018 в графі розмір пенсії за віком (ст.27) (0.00 * 0.39667) - 0,00 грн; доплата до прожиткового мінімуму (ст.28 ч.1. абз.1) (1452 грн) - 1452,00 грн; загальний розмір пенсії - 1452,00 грн; розмір пенсії з надбавками становить 1452,00 грн;
з 01.12.2018 по 30.06.2019 в графі розмір пенсії за віком (ст.27) (0.00 * 0.39667) - 0,00 грн; доплата до прожиткового мінімуму (ст.28 ч.1. абз.1) (1497 грн) - 1497,00 грн; загальний розмір пенсії - 1497,00 грн; розмір пенсії з надбавками становить 1497,00 грн;
з 01.07.2019 по 30.11.2019 в графі розмір пенсії за віком (ст.27) (0.00 * 0.39667) - 0,00 грн; доплата до прожиткового мінімуму (ст.28 ч.1. абз.1) (1564 грн) - 1564,00 грн; загальний розмір пенсії - 1564,00 грн; розмір пенсії з надбавками становить 1564,00 грн;
з 01.12.2019 по 30.06.2020 в графі розмір пенсії за віком (ст.27) (0.00 * 0.39667) - 0,00 грн; доплата до прожиткового мінімуму (ст.28 ч.1. абз.1) (1638 грн) - 1638,00 грн; загальний розмір пенсії - 1638,00 грн; розмір пенсії з надбавками становить 1638,00 грн;
з 01.07.2020 по 30.11.2020 в графі розмір пенсії за віком (ст.27) (0.00 * 0.39667) - 0,00 грн; доплата до прожиткового мінімуму (ст.28 ч.1. абз.1) (1712 грн) - 1712,00 грн; загальний розмір пенсії - 1712,00 грн; розмір пенсії з надбавками становить 1712,00 грн;
з 01.12.2020 по 30.06.2021 в графі розмір пенсії за віком (ст.27) (0.00 * 0.39667) - 0,00 грн; доплата до прожиткового мінімуму (ст.28 ч.1. абз.1) (1769 грн) - 1769,00 грн; загальний розмір пенсії - 1769,00 грн; розмір пенсії з надбавками становить 1769,00 грн;
з 01.07.2021 по довічно в графі розмір пенсії за віком (ст.27) (0.00 * 0.39667) - 0,00 грн; доплата до прожиткового мінімуму (ст.28 ч.1. абз.1) (1854 грн) - 1854,00 грн; загальний розмір пенсії - 1854,00 грн; розмір пенсії з надбавками становить 1854,00 грн.
Після виконання постанови Першого апеляційного адміністративного суду від 01.09.2021 у справі № 360/1065/21 та рішення Луганського окружного адміністративного суду від 31.03.2025 у справі № 360/78/25 відповідачем позивачу встановлена особливість «не підлягають МП, признач.за ріш.суду в тверд. розм. - з 01.09.2021 по довічно; призначення за рішенням суду - з 07.10.2009 по довічно».
Викладені обставини свідчать про те, що після поновлення позивачу виплати пенсії, перерахунок пенсії у відповідності до вимог пункту 4-3 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та щорічна індексація пенсії передбачена статтею 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» позивачу не здійснювалася.
Суд зазначає, що вирішуючи питання про поновлення нарахування та виплати позивачу пенсії з 07.10.2009, відповідач зобов'язаний був розрахувати пенсію позивача відповідно до положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», в т.ч. враховуючи заробітну плату (дохід) позивача, розмір стажу (коефіцієнт стажу) тощо, а також в обов'язковому порядку врахувати усі зміни у законодавстві України, які були спрямовані на проведення перерахунків та підвищення пенсій громадянам України.
При цьому суд звертає увагу, що постанова Першого апеляційного адміністративного суду від 01.09.2021 у справі № 360/1065/21 та рішення Луганського окружного адміністративного суду від 31.03.2025 у справі № 360/78/25 не містять застережень щодо встановлення твердого розміру пенсійної виплати позивачеві та щодо того, що пенсія позивача не підлягає масовим перерахункам.
Таким чином, при поновленні позивачеві пенсії та здійсненні перерахунку відповідачем безпідставно встановлено особливість «не підлягають МП, признач.за ріш.суду в тверд. розм. - з 01.09.2021 по довічно; призначення за рішенням суду - з 07.10.2009 по довічно», що беззаперечно призвело до порушення права позивача на належний розрахунок пенсії та подальше підвищення її розміру відповідно до приписів статті 42 Закону № 1058-ІV.
При цьому застосовуючи до пенсійних виплат позивача в графі Особливості позначку не підлягає масовому перерахунку, призначені за рішенням суду в твердому розмірі, відповідачем на підтвердження своїх дій не надано рішення суду, згідно якого відповідача зобов'язано призначити пенсію позивачу саме в твердому розмірі.
Отже, суд дійшов до висновку, що у спірних правовідносинах відповідач безпідставно провів перерахунок пенсії позивача у фіксованому розмірі.
З дня поновлення виплати пенсії на підставі рішення суду позивач користується усіма правами на підвищення та перерахунок пенсії згідно вимог Закону України № 1058-IV, будь-яких обмежень його прав, як пенсіонера, якому призначено виплату пенсії за рішенням суду, наведеним Законом не встановлено.
Твердження відповідача про те, що будь-які зобов'язання щодо проведення перерахунків пенсійної виплати на органи Пенсійного фонду судом не покладалося є безпідставними, так як відповідач в силу закону зобов'язаний проводити автоматичні перерахунки пенсії без будь-якого спеціального припису.
З огляду на вищевказане суд дійшов висновку про те, що при виплаті пенсії позивачу відповідачем безпідставно встановлено особливість «не підлягають МП, признач.за ріш.суду в тверд. розм. - з 01.09.2021 по довічно; призначення за рішенням суду - з 07.10.2009 по довічно», що призвело до порушення права позивача на перерахунок пенсії, оскільки Закон №1058 не містить застережень щодо встановлення твердого розміру пенсійної виплати та заборону перерахунків пенсій осіб, які постійно проживають за межами України.
Окрім визначеного, суд звертає увагу на наступне. За приписами статті 6 КАС України, суд при вирішення справи керується принципом верховенства права, відповідно до якого, зокрема, людина, її права та свободи визнаються найвищими цінностями та визначають зміст і спрямованість діяльності держави. Суд застосовує принцип верховенства права з урахуванням судової практики Європейського суду з прав людини. Звернення до адміністративного суду для захисту прав і свобод людини і громадянина безпосередньо на підставі Конституції України гарантується. Забороняється відмова в розгляді та вирішенні адміністративної справи з мотивів неповноти, неясності, суперечливості чи відсутності законодавства, яке регулює спірні відносини.
Стосовно доводів представника позивача про дискримінації по відношенню до позивача суд зазначає таке.
Згідно з пунктом 6 частини першої статті 1 Закону України «Про засади запобігання та протидії дискримінації в Україні» від 06.09.2012 № 5207-VI прямою дискримінацією є ситуація, за якої з особою та/або групою осіб за їх певними ознаками поводяться менш прихильно, ніж з іншою особою та/або групою осіб в аналогічній ситуації, крім випадків, коли таке поводження має правомірну, об'єктивно обґрунтовану мету, способи досягнення якої є належними та необхідними. Таке поводження за змістом пункту 2 частини першої статті 1 цього ж Закону може полягати, в тому числі, в обмеженні у визнанні, реалізації або користуванні правами і свободами у будь-якій формі.
У контексті вказаного питання, суд вважає за необхідне зазначити, що однаковий підхід до визначення порядку призначення пенсії, переведення з одного на інший вид пенсії, поновлення раніше призначеної пенсії (в частині переліку необхідних документів, зокрема, щодо посвідчення особи заявника) відповідає принципу рівності та заборони дискримінації, передбаченого Конституцією України (частина друга статті 24 Конституції України), Конвенцією про захист прав людини і основоположних свобод (стаття 14) та КАС України (пункт 7 частини другої статті 2).
Прийняття територіальним органом Пенсійного фонду України рішення про відмову у призначенні пенсії, переведення з одного виду на інший або поновлення раніше призначеної пенсії само собою не може бути ознакою дискримінації або зловживання дискреційними повноваженнями, водночас таке рішення може бути предметом перевірки під час розгляду справи адміністративним на відповідність критеріям, встановленим частиною другою статті 2 КАС України, а саме чи прийняте таке рішення: 1) на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; 2) з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; 3) обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); 4) безсторонньо (неупереджено); 5) добросовісно; 6) розсудливо; 7) з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи всім формам дискримінації; 8) пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); 9) з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; 10) своєчасно, тобто протягом розумного строку.
Як зазначено Конституційним Судом України в Рішенні від 12.04.2012 № 9-рп/2012, рівність та недопустимість дискримінації особи є не тільки конституційними принципами національної правової системи України, а й фундаментальними цінностями світового співтовариства, на чому наголошено у міжнародних правових актах з питань захисту прав і свобод людини і громадянина, зокрема у Міжнародному пакті про громадянські і політичні права 1966 року (статтях 14, 26),Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (статті 14), Протоколі № 12 до Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року (статті 1), ратифікованих Україною та у Загальній декларації прав людини 1948 року (статтях 1, 2, 7). Гарантована Конституцією України рівність усіх людей в їх правах і свободах означає необхідність забезпечення їм рівних правових можливостей як матеріального, так і процесуального характеру для реалізації однакових за змістом та обсягом прав і свобод.
Суд звертає увагу на те, що у судах перебуває велика кількість адміністративних справ щодо порушення пенсійних прав громадян, як за позовами осіб які постійно проживають на території України, так і від громадян, які проживають за її межами.
Таким чином, доводи представника позивача про дискримінацію по відношенню до позивача, не знайшли свого підтвердження відповідно позовні вимоги про визнання дій такими, що містять ознаки дискримінації, не підлягають задоволенню, оскільки за результатами розгляду справи судом не встановлено ознак дискримінації позивачки.
Щодо встановлення судового контролю за виконанням судового рішення та зобов'язання відповідача подати звіт про його виконання у десятиденний строк з моменту набрання рішенням законної сили, суд зазначає наступне.
Згідно з ч. 5 ст. 382 КАС України за письмовою заявою заявника суд під час ухвалення рішення суду може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене таке рішення, подати звіт про його виконання.
Отже, зазначені процесуальні дії є диспозитивним правом суду, яке може використовуватися в залежності від наявності об'єктивних обставин, які підтверджені належними та допустимими доказами.
Згідно зі ст. 129-1 Конституції України суд ухвалює рішення іменем України. Судове рішення є обов'язковим до виконання. Держава забезпечує виконання судового рішення у визначеному законом порядку.
Відповідно до ст. 370 КАС України, судове рішення, яке набрало законної сили, є обов'язковим для учасників справи, для їхніх правонаступників, а також для всіх органів, підприємств, установ та організацій, посадових чи службових осіб, інших фізичних осіб і підлягає виконанню на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України, або за принципом взаємності, - за її межами. Невиконання судового рішення тягне за собою відповідальність, встановлену законом.
З наведеного слідує, що рішення суду, яке набрало законної сили є обов'язковим для учасників справи. Це забезпечується, в першу чергу, через примусове виконання судових рішень відповідно до Закону України "Про виконавче провадження". Судовий контроль у формі зобов'язання подати звіт, також є формою забезпечення виконання судових рішень.
Наразі, судом з матеріалів справи не виявлено наявності підстав для зобов'язання відповідача подати звіт про виконання рішення суду у даній справі.
Разом з тим, відповідно до ч. 1 ст. 382 КАС України суд, який розглянув адміністративну справу як суд першої інстанції і ухвалив судове рішення, за письмовою заявою особи, на користь якої ухвалено судове рішення і яка не є суб'єктом владних повноважень, або за власною ініціативою може зобов'язати суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати у встановлений судом строк звіт про виконання судового рішення.
В адміністративних справах з приводу обчислення, призначення, перерахунку, здійснення, надання, одержання пенсійних виплат, соціальних виплат непрацездатним громадянам, виплат за загальнообов'язковим державним соціальним страхуванням, виплат та пільг дітям війни, інших соціальних виплат, доплат, соціальних послуг, допомоги, захисту та пільг за письмовою заявою заявника суд зобов'язує суб'єкта владних повноважень, не на користь якого ухвалене судове рішення, подати звіт про виконання судового рішення.
Отже, позивач в подальшому не позбавлений права подати до суду відповідну письмову заяву в порядку ст. 382 КАС України за наявності відповідних підстав.
Розглянувши подані документи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд дійшов висновку, що позовні вимоги слід задовольнити частково.
Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.
У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
Щодо заявленого клопотання про поновлення строку звернення суд зазначає, що з наданих відповідачем доказів судом встановлено, що у вересні 2025 року на виконання постанови Першого апеляційного адміністративного суду від 01.09.2021 у справі № 360/1065/21 та рішення Луганського окружного адміністративного суду від 31.03.2025 у справі № 360/78/25, Головним управлінням поновлено виплату пенсії ОСОБА_1 починаючи з 07.10.2009.
Як зазначає відповідач у відзиві на позов, пенсію за період 07.10.2009 по 31.10.2025 у сумі 252771,61 грн нараховано на виплатні відомості жовтня 2025 року на розрахунковий рахунок вищезазначеної банківської установи, день виплати - 10 число.
Таким чином, про порушення своїх прав позивачка об'єктивно могла дізнатися з моменту отримання пенсійної виплати, тобто з жовтня 2025 року.
До суду з даним позовом представник позивача звернувся 27.11.2025, тобто в межах шестимісячного строк, визначеного статтею 122 КАС України, тому клопотання про поновлення строку звернення до суду судом не розглядається.
Вирішуючи питання про розподіл судових витрат, суд виходить з такого.
Згідно з матеріалами справи позивач при зверненні до суду з позовом сплатив 968,96 грн судового збору.
Відповідно до частини першої статті 139 КАС України при задоволенні позову сторони, яка не є суб'єктом владних повноважень, всі судові витрати, які підлягають відшкодуванню або оплаті відповідно до положень цього Кодексу, стягуються за рахунок бюджетних асигнувань суб'єкта владних повноважень, що виступав відповідачем у справі, або якщо відповідачем у справі виступала його посадова чи службова особа.
У зв'язку з частковим задоволенням позовних вимог суд дійшов висновку, що судові витрати, понесені позивачем, належать відшкодуванню за рахунок бюджетних асигнувань ГУПФУ в Луганській області пропорційно до задоволеної частини позовних вимог, а саме - в сумі 484,48 грн.
Керуючись статтями 2, 8, 9, 19, 20, 32, 72, 77, 90, 94, 132, 241-246, 250, 255, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
Задовольнити частково позов адвоката Меламеда Вадима Борисовича в інтересах ОСОБА_1 (реєстраційний номер облікової картки платника податків НОМЕР_2 , місце проживання: АДРЕСА_2 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області (код за ЄДРПОУ 21782461, місце знаходження: 93404, Луганська область, м. Сєвєродонецьк, вул. Шевченка, 9) про визнання бездіяльності неправомірною та зобов'язання вчинити певні дії.
Визнати протиправною бездіяльність Головного управління Пенсійного фонду України в Луганській області щодо нездійснення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 у відповідності до статей 27, 28, частин другої, третьої статті 42 та пунктів 4-1, 4-3 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 № 251 та від 20.02.2019 №124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році».
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Луганській області здійснити з 07.10.2009 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 у відповідності до статей 27, 28, частин другої, третьої статті 42 та пунктів 4-1, 4-3 Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 № 251 та від 20.02.2019 № 124 «Питання проведення індексації пенсій у 2019 році», з урахуванням висновків суду та норм чинного законодавства.
У задоволенні решти позовних вимог відмовити.
Стягнути за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного Фонду України в Луганській області на користь ОСОБА_1 судові витрати зі сплати судового збору в сумі 484,48 грн (чотириста вісімдесят чотири грн 48 коп.).
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.
У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.
Апеляційна скарга подається безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду.
Суддя І.О. Свергун