04 березня 2026 року м. Кропивницький Справа № 340/7449/25
Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Сагуна А.В., розглянув за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 (далі - позивач) до ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - відповідач) про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язати вчинити певні дії, -
Представник позивача звернувся до суду з позовом, у якому просить:
- визнати протиправною бездіяльність відповідача щодо невнесення даних про визнання позивача непридатним до проходження військової служби з виключенням з військового обліку та виключення з військового обліку до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів;
- зобов'язати відповідача привести у відповідність дані у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів відносно позивача шляхом внесення даних до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів про його визнання непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку, а також виключення з військового обліку відповідно до відомостей, які містяться у військовому квитку серії НОМЕР_1 .
Ухвалою судді Пасічника Ю.П. від 04.11.2025 року відкрито провадження, а справу було призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін (а.с.38).
На підставі розпорядження керівника апарату Кіровоградського окружного адміністративного суду № 328 "Щодо призначення повторного автоматизованого розподілу справ" призначено проведення повторного автоматизованого цієї справи у зв'язку із смертю судді ОСОБА_2 (а.с.68).
Згідно протоколу повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями адміністративну справу розподілено на суддю Сагуна А.В. (а.с.69).
Ухвалою судді Сагуна А.В. від 26.12.2025 року справу прийнято до провадження та призначено до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін (а.с.70).
В обґрунтування вимог зазначено, що відповідно до довідки військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 від 21.10.2022 року №4/1940 позивача визнано непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку. Зазначені відомості внесені до військового квитка серії НОМЕР_1 . Водночас у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів (ІКС "Оберіг", застосунок "Резерв+") відсутні дані про виключення його з військового обліку, що, на думку позивача, свідчить про протиправну бездіяльність відповідача щодо невнесення відповідної інформації до Реєстру. Позивач вважає, що вказана бездіяльність порушує його право на належний військовий облік та породжує для нього негативні правові наслідки, а тому просить визнати її протиправною та зобов'язати відповідача привести відомості Реєстру у відповідність до записів у військовому квитку.
Представник відповідача подав відзив, у якому заперечив проти позову, зазначивши, що довідка військово-лікарської комісії від 21.10.2022 року № 4/1940 не була затверджена штатною військово-лікарською комісією регіону, тому не могла бути підставою для внесення відомостей до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів. У зв'язку з цим відповідач вважає свої дії правомірними та такими, що не містять ознак протиправної бездіяльності (а.с.50-51).
Представник позивача подав до суду відповідь на відзив, у якій виклав заперечення проти доводів відповідача (а.с.54-56).
Фактичні обставини справи, встановлені судом.
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , перебував на військовому обліку у ІНФОРМАЦІЯ_2 .
21.10.2022 року позивач пройшов медичний огляд військово-лікарською комісією при ІНФОРМАЦІЯ_2 , за результатами якого складено довідку № 4/1940 від 21.10.2022 року, відповідно до якої позивача визнано непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку на підставі статей 38 "А", 74 "А" графи ІІ Розкладу хвороб, затвердженого наказом Міністерства оборони України від 14.08.2008 року № 402, що підтверджується Витягом з книги протоколів засідань позаштатної військово-лікарської комісії та Витягом з журналу обліку військовозобов'язаних, направлених на повторне медичне обстеження (а.с.43-47).
Зазначені відомості також були внесені до військового квитка серії НОМЕР_1 , виданого на ім'я ОСОБА_1 , а саме у пункті 29 та розділі VIII, де зазначено, що 21.10.2022 року позивача виключено з військового обліку військовозобов'язаних ІНФОРМАЦІЯ_4 (а.с.13-25).
Після реєстрації позивача в електронному кабінеті "Резерв+" та перевірки інформації в інформаційно-комунікаційній системі "Оберіг" ним встановлено, що у Реєстрі відсутні відомості про виключення його з військового обліку за результатами ВЛК від 21.10.2022 року.
Так, з метою з'ясування причин такої невідповідності представником позивача було направлено адвокатський запит до ІНФОРМАЦІЯ_5 з вимогою надати копію протоколу ВЛК або витяг з книги протоколів та повідомити про наявність відомостей щодо виключення його з військового обліку.
У відповідь на адвокатських запит листом від 20.09.2025 року № 2684 ІНФОРМАЦІЯ_4 повідомив, що ОСОБА_1 ніколи не виключався з військового обліку (а.с.32).
Не погоджуючись з бездіяльністю щодо невнесення відповідної інформації до Реєстру, позивач звернувся до суду з даним позовом.
Мотиви, з яких виходить суд, та застосовані норми права.
Відповідно до частини 2 статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є обов'язком громадян України (стаття 65 Конституції України).
Указом Президента України від 24.02.2022 року № 64/2022 "Про введення воєнного стану в Україні" у зв'язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини 1 статті 106 Конституції України, Закону України "Про правовий режим воєнного стану", введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24.02.2022 року.
Пунктом 2 вказаного Указу військовому командуванню разом із Міністерством внутрішніх справ України, іншими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування доручено запроваджувати та здійснювати передбачені Законом України "Про правовий режим воєнного стану" заходи і повноваження, необхідні для забезпечення оборони України, захисту безпеки населення та інтересів держави.
Станом на час розгляду справи строк дії воєнного стану в Україні продовжений.
Окрім того, Указом Президента України від 24.02.2022 року № 69/2022 "Про загальну мобілізацію" постановлено оголосити та провести загальну мобілізацію.
Правове регулювання відносин між державою і громадянами України у зв'язку з виконанням ними конституційного обов'язку щодо захисту Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України, а також загальні засади проходження в Україні військової служби визначає Закон України Законом України "Про військовий обов'язок і військову службу" від 25.03.1992 року № 2232-ХІІ (далі - Закон №2232-ХІІ), частиною першою статті 1 якого передбачено, що захист Вітчизни, незалежності та територіальної цілісності України є конституційним обов'язком громадян України.
Військовий обов'язок включає: підготовку громадян до військової служби; приписку до призовних дільниць; прийняття в добровільному порядку (за контрактом) та призов на військову службу; проходження військової служби; виконання військового обов'язку в запасі; проходження служби у військовому резерві; дотримання правил військового обліку (частина третя статті 1 Закону №2232-ХІІ).
Згідно частини першої статті 27 Закону № 2232-ХІІ у запас Збройних Сил України та інших військових формувань зараховуються громадяни України, які придатні за станом здоров'я до проходження військової служби в мирний або воєнний час і не досягли граничного віку перебування в запасі. Вони перебувають на військовому обліку в відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки та відповідних органах інших військових формувань.
При цьому, приписами частини сьомої статті 1 Закону № 2232-ХІІ регламентовано, що виконання військового обов'язку громадянами України забезпечують державні органи, органи місцевого самоврядування, утворені відповідно до законів України військові формування, підприємства, установи та організації незалежно від підпорядкування і форм власності в межах їх повноважень, передбачених законом, центри надання адміністративних послуг, центри рекрутингу та районні (об'єднані районні), міські (районні у містах, об'єднані міські) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, міст Києва та Севастополя (далі - територіальні центри комплектування та соціальної підтримки).
Відтак, територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є органами військового управління, що забезпечують виконання законодавства з питань військового обов'язку і військової служби, мобілізаційної підготовки та мобілізації (п. 1 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 154 від 23.02.2022 року).
Згідно пункту 9 Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України № 154 від 23.02.2022 року (далі-Положення №154) територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, зокрема: ведуть військовий облік призовників, військовозобов'язаних та резервістів, а також облік громадян України, які уклали контракт добровольця територіальної оборони, ветеранів війни та військової служби, та інших осіб, які мають право на пенсійне забезпечення відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; оформлюють та видають військово-облікові документи призовникам, військовозобов'язаним та резервістам; забезпечують захист цілісності бази Реєстру, його апаратного та програмного забезпечення, достовірності даних Реєстру, захист від несанкціонованого доступу, незаконного використання, копіювання, спотворення, знищення даних Реєстру, безпеку персональних даних відповідно до Законів України “Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів», “Про захист інформації в інформаційно-комунікаційних системах», “Про захист персональних даних» та міжнародних договорів у сфері захисту інформації, згоду на обов'язковість яких надано Верховною Радою України; ведуть облік осіб, звільнених з військової служби із Збройних Сил в запас або у відставку (далі - особи, звільнені з військової служби), які проживають на відповідній території, для оформлення документів, що додаються до пенсійної справи відповідно до Закону України “Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб»; виконують інші функції відповідно до законодавства.
Постановою Кабінету Міністрів України від 30.12.2022 року № 1487 затверджено Порядок організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, який визначає механізм організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Порядок № 1487).
Згідно до пункту 79 Порядку № 1487, районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки, зокрема: організовують та ведуть військовий облік на території адміністративно-територіальної одиниці; здійснюють взяття, зняття або виключення з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів у випадках, передбачених законодавством; організовують та забезпечують зберігання облікової документації призовників, військовозобов'язаних та резервістів, персональних даних, які містяться в них; виключають з військового обліку на підставі відповідних підтвердних документів осіб, які померли або визнані в установленому законом порядку безвісно відсутніми або оголошені померлими, визнані непридатними до військової служби, досягли граничного віку перебування в запасі, припинили громадянство України; виконують функції з ведення Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
З аналізу вищенаведених норм слідує, що територіальні центри комплектування та соціальної підтримки забезпечують виконання військового обов'язку громадянами України, організовують та ведуть військовий облік на території адміністративно-територіальної одиниці, здійснюють взяття, зняття та виключення з військового обліку в установленому порядку.
Відповідно до пункту 22 Порядку № 1487, взяття на військовий облік, зняття та виключення з військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів у районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки, органах СБУ, відповідних підрозділах розвідувальних органів здійснюється відповідно до Закону України “Про військовий обов'язок і військову службу».
Частиною 6 статті 37 Закону України "Про військовий обов'язок і військову службу" визначено підстави виключення з військового обліку.
Зокрема, згідно з пунктом 3 частини шостої статті 37 Закону № 2233-ХІІ (в редакції, чинній на момент визнання позивача непридатним до військової служби з виключенням з військового обліку) передбачалося, що виключенню з військового обліку у відповідних районних (міських) територіальних центрах комплектування та соціальної підтримки (військовозобов'язаних та резервістів Служби безпеки України - у Центральному управлінні або регіональних органах Служби безпеки України, військовозобов'язаних та резервістів Служби зовнішньої розвідки України - у відповідному підрозділі Служби зовнішньої розвідки України) підлягають громадяни України, які визнані військово-лікарськими комісіями непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку.
Крім того, на час складення постанови військово-лікарської комісії, оформленої довідкою № 4/1940 від 21.10.2022 року, про непридатність позивача до військової служби з виключенням з військового обліку, був чинним пункт 3.8 глави 3 розділу II Положення про військово-лікарську експертизу в Збройних силах України, затвердженого наказом Міністерства Оборони України від 14.08.2008 року № 402 та зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 17.11.2008 року за №1109/15800 (далі - Положення № 402), який передбачав, що за статтями (пунктами статей) Розкладу хвороб, які передбачають індивідуальне визначення придатності до військової служби і військової спеціальності, ВЛК щодо військовозобов'язаних, яких призивають на військову службу або приймають на військову службу у добровільному порядку за контрактом, виносить одну із таких постанов:
"Непридатний до військової служби у мирний час, обмежено придатний у воєнний час";
"Обмежено придатний до військової служби";
"Придатний (або непридатний) до військової служби за контрактом, за спеціальністю _____________ (вказати спеціальність)";
"Придатний (або непридатний) до військової служби в миротворчій місії за спеціальністю _____________ (вказати спеціальність)";
Після закінчення медичного обстеження під час мобілізації ВЛК виносить щодо військовозобов'язаного одну із таких постанов:
"Придатний до військової служби";
"Тимчасово непридатний до військової служби (вказати дату повторного огляду)";
"Непридатний до військової служби з виключенням з військового обліку".
Відповідно до пункту 22.1 глави 22 розділу II Положення № 402, дані про тих, хто пройшов медичний огляд (прізвище, ім'я та по батькові, рік народження, військове звання, військова частина, місяць та рік призову на військову службу тощо), діагноз та постанова ВЛК про ступінь придатності до військової служби та про причинний зв'язок записуються в Книгу протоколів засідань ВЛК (ЛЛК).
Крім того, діагноз та постанови ВЛК записуються:
в) на військовозобов'язаних, резервістів - у Картку амбулаторного обстеження та медичного огляду, а зміст постанови комісії, крім того, - у військовий квиток та облікову картку. На офіцерів запасу, визнаних ВЛК непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку, а також на військовозобов'язаних, резервістів, які знаходяться на зборах та визнані непридатними до подальшого проходження зборів, складається Свідоцтво про хворобу.
Пунктами 22.5 та 22.6 глави 22 розділу II Положення № 402 було передбачено, що Свідоцтво про хворобу у воєнний час складається:
на всіх військовослужбовців, визнаних непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку, непридатними до військової служби з переоглядом через 6-12 місяців;
на офіцерів запасу, визнаних непридатними до військової служби з виключенням з військового обліку.
У всіх інших випадках у особливий період постанова ВЛК оформляється довідкою ВЛК. У воєнний час довідка на контроль у штатну ВЛК не направляється.
Свідоцтво про хворобу підлягає розгляду, а постанова ВЛК - затвердженню:
б) у воєнний час:
на генералів (адміралів), а також на всіх осіб, які оглянуті у ГВМКЦ, - ЦВЛК, на всіх військовослужбовців, військовозобов'язаних, резервістів - ВЛК регіону, евакуаційного пункту (місцевого евакуаційного пункту, госпітальної бази).
Спірним у справі є питанням правомірності бездіяльності відповідача щодо внесення змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів відомостей про непридатність позивача до військової служби та виключення його з 21.10.2022 року з військового обліку на підставі пункту 3 частини шостої статті 37 Закону № 2232-XII та постанови ВЛК, оформленої довідкою від 21.10.2022 року № 4/1940.
Закон України "Про Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів" від 16.03.2017 № 1951-VIII (далі - Закон № 1951-VIII) визначає правові та організаційні засади створення, функціонування Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів, регулює відносини у сфері державної реєстрації громадян України, які перебувають у запасі для комплектування Збройних Сил України та інших утворених відповідно до законів України військових формувань на особливий період, а також для виконання робіт із забезпечення оборони держави, та осіб, приписаних до призовних дільниць (далі - призовники, військовозобов'язані та резервісти).
Відповідно до статті 1 Закону № 1951-VIII Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Реєстр) - інформаційно-комунікаційна система, призначена для збирання, зберігання, обробки та використання даних про призовників, військовозобов'язаних та резервістів, створена для забезпечення військового обліку громадян України.
Згідно зі статтею 3 Закону № 1951-VIII основними завданнями Реєстру є: 1) ідентифікація призовників, військовозобов'язаних, резервістів та забезпечення ведення військового обліку громадян України; 2) інформаційне забезпечення комплектування Збройних Сил України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань особовим складом у мирний час та в особливий період; 3) інформаційне забезпечення громадян України, у тому числі осіб, звільнених з військової служби, які мають право на пенсію, та членів сімей загиблих військовослужбовців відомостями щодо виконання ними військового обов'язку.
Відповідно до частини першої статті 9 Закону № 1951-VIII призовник, військовозобов'язаний та резервіст має право: 1) отримувати інформацію про своє включення (невключення) до Реєстру та відомості про себе, внесені до Реєстру, в тому числі через електронний кабінет призовника, військовозобов'язаного, резервіста; 2) звертатися в порядку, встановленому адміністратором Реєстру, до відповідного органу ведення Реєстру з мотивованою заявою щодо неправомірного включення (невключення) до Реєстру запису про себе, виправлення недостовірних відомостей Реєстру.
Згідно з частиною першою статті 14 Закону № 1951-VIII ведення Реєстру включає:
1) внесення запису про призовників, військовозобов'язаних та резервістів до бази даних Реєстру для взяття на облік або при відновленні на військовому обліку з перевіркою відповідності персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних та резервістів існуючим обліковим даним;
2) внесення змін до персональних та службових даних призовників, військовозобов'язаних, резервістів на підставі відомостей органів виконавчої влади, інших державних органів, органів влади Автономної Республіки Крим, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ, організацій, закладів освіти незалежно від підпорядкування і форми власності, а також відомостей, що подаються органу ведення Реєстру призовниками, військовозобов'язаними, резервістами;
3) знищення повторного запису Реєстру в разі його виявлення.
Постановою Кабінету Міністрів України від 16 травня 2024 року № 559 затверджено Порядок оформлення (створення) та видачі військово-облікового документа для призовників, військовозобов'язаних та резервістів (далі - Порядок № 559).
Відповідно до пункту 3 Порядку № 559, відомості, що зазначені у військово-обліковому документі громадянина України, який перебуває на військовому обліку Збройних Сил або був виключений з такого обліку, повинні відповідати відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
У цьому ж пункті встановлено, що у разі коли відомості, зазначені у графах 1-5, 13 та 14 військово-облікового документа на бланку, не відповідають відомостям, що містяться у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів, він вважається недійсним (крім військово-облікових документів військовозобов'язаних та резервістів СБУ, розвідувальних органів).
Відповідно до пункту 4 Порядку № 559, у разі невідповідності відомостей, зазначених у посвідченні призовника, тимчасовому посвідченні військовозобов'язаного, військовому квитку осіб рядового, сержантського і старшинського складу та військовому квитку офіцера запасу, відомостям, що містяться в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів (крім військовозобов'язаних та резервістів СБУ, розвідувальних органів або громадян України, звільнених у відставку із зазначених органів), громадянин України для внесення відповідних змін повинен скористатися засобами Порталу або особисто звернутися до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки, його відділу за місцем перебування на військовому обліку.
Зміни вносяться протягом п'яти робочих днів з дня реєстрації заяви про внесення змін.
Як зазначено представником позивача у позовній заяві, після з'ясування відсутності у мобільному додатку "Резерв+", а також в інформаційно-комунікаційній системі "Оберіг" відомостей про виключення позивача з військового обліку за результатами проходження військово-лікарської комісії при ІНФОРМАЦІЯ_2 від 21.10.2022 року, сторона позивача звернулася до відповідача з адвокатським запитом (копії такого запиту до матеріалів позовної заяви не долучено), у якому просила надати копії документів та інформацію щодо наявності або відсутності відповідних записів у картотеці та Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів.
Водночас адміністративної матеріали справи не містять доказів звернення позивача або його представника до відповідача із заявою про внесення змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів у порядку, визначеному пунктом 4 Порядку № 559, тобто шляхом подання відповідної заяви через Портал або ж шляхом особистого звернення до районного (міського) територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Таким чином, позивач не дотримався встановленого законодавством обов'язкового порядку звернення до органу ведення Реєстру щодо внесення змін до персональних та службових даних, а саме щодо відображення у Реєстрі результатів проходження військово-лікарської комісії у 2022 році та виключення його з військового обліку за станом здоров'я.
Отже, за відсутності звернення позивача у встановленому законом порядку відсутні правові підстави для висновку про протиправну бездіяльність відповідача.
Долучений до матеріалів справи лист ІНФОРМАЦІЯ_5 від 20.09.2025 року № 2684 (а.с.32), наданий на адвокатський запит представника позивача, не є рішенням про відмову у внесенні змін до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів та не свідчить про наявність бездіяльності відповідача у розумінні предмета цього спору, оскільки за своїм змістом стосується виключно надання інформації, яка запитувалася представником, і не містить вирішення питання щодо внесення або відмови у внесенні відповідних відомостей до Реєстру за результатами розгляду заяви, поданої у порядку, передбаченому пунктом 4 Порядку № 559.
При цьому суд також не надає правової оцінки доводам сторін у частині наявності чи відсутності правових підстав для відображення в Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів інформації про визнання позивача непридатним до військової служби та виключення його з військового обліку за результатами військово-лікарської комісії від 21.10.2022 року, оскільки спір у цій частині є передчасним з огляду на недотримання позивачем установленого порядку звернення до уповноваженого органу з відповідною заявою.
За таких обставин суд доходить висновку, що позовні вимоги є необґрунтованими та такими, що не підлягають задоволенню.
Оскільки в задоволенні позову відмовлено судові витрати розподілу не підлягають.
Керуючись ст.ст.139, 242-246, 255, 293, 295-297 КАС України, суд, -
Відмовити у задоволенні адміністративного позову ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( АДРЕСА_2 , ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) про визнання дій протиправними та зобов'язати вчинити певні дії.
Рішення набирає законної сили після закінчення строку апеляційного оскарження, а у разі його апеляційного оскарження - з моменту проголошення судового рішення суду апеляційної інстанції. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Рішення суду може бути оскаржено в апеляційному порядку до Третього апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення за правилами, встановленими ст.ст.293, 295 - 297 КАС України.
Суддя Кіровоградського
окружного адміністративного суду А.В. САГУН