Справа № 751/2031/25
Провадження № 1-кп/750/106/26
05 березня 2026 року м. Чернігів
Деснянський районний суд м. Чернігова у складі:
головуючого судді ОСОБА_1
із секретарем судових засідань ОСОБА_2
з участю: прокурора ОСОБА_3 ,
захисника ОСОБА_4 ,
захисника ОСОБА_5 ,
захисника ОСОБА_6 ,
обвинуваченого ОСОБА_7 ,
обвинуваченої ОСОБА_8 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали кримінального провадження, внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42023272320000391 від 01 листопада 2023 року, по обвинуваченню ОСОБА_9 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 307 КК України, ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 307, ч.3 ст.307, ч.2 ст. 309 КК України, ОСОБА_8 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 307, ч.3 ст.307, ч.2 ст. 309 КК України,-
В провадженні Деснянського районний суду м. Чернігова перебуває кримінальне провадження по обвинуваченню ОСОБА_9 обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 307 КК України, ОСОБА_7 обвинуваченого у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 307, ч.3 ст.307, ч.2 ст. 309 КК України, ОСОБА_8 обвинуваченої у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 307, ч.3 ст.307, ч.2 ст. 309 КК України.
Обвинувачений ОСОБА_9 у судове засідання не з'явився.
Від захисника ОСОБА_4 через електронний суд надійшло клопотання про зупинення провадження в частині обвинувачення ОСОБА_9 , у зв'язку з тим, що він на даний час проходить військову службу за призовом під час мобілізації, яке в судовому засіданні підтримав.
Інші учасники судового провадження у судовому засіданні не заперечувала проти задоволення клопотань захисника обвинуваченого ОСОБА_9 .
Відповідно до ч.2 ст.318 КПК України судовий розгляд здійснюється в судовому засіданні з обов'язковою участю сторін кримінального провадження, крім випадків, передбачених цим Кодексом. У судове засідання викликаються потерпілий та інші учасники кримінального провадження.
Згідно ст. 335 КПК України, у разі якщо обвинувачений був призваний для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, суд зупиняє судове провадження до його звільнення з військової служби.
З огляду на те, що на всій території України указом Президента України № 64/2022 «Про ведення воєнного стану в Україні» від 24 лютого 2022 року введено воєнний стан який триває і на сьогоднішній день, участь обвинуваченого при розгляді судового провадження відносно нього на усіх стадіях судового провадження є обов'язковою, а обвинувачений ОСОБА_9 був призваний для проходження військової служби за призовом під час мобілізації та направлений до ВЧ НОМЕР_1 , суд визнає цю обставину такою, що виключає можливість участі обвинуваченого в судовому провадженні на час перебування його на військовій службі, а тому вважає за необхідне задовольнити клопотання захисника ОСОБА_9 , проти чого не заперечували інші учасники судового провадження та зупинити судове провадження стосовно обвинуваченого ОСОБА_9 , який був призваний для проходження військової служби за призовом під час мобілізації, на особливий період до його звільнення з військової служби.
Згідно ч. 1 ст. 334 КПК України матеріали кримінального провадження можуть об'єднуватися в одне провадження або виділятися в окреме провадження ухвалою суду, на розгляді якого вони перебувають, згідно з правилами, передбаченими статтею 217 цього Кодексу.
Відповідно до приписів ч. 3 ст. 217 КПК України, у разі необхідності матеріали досудового розслідування щодо одного або кількох кримінальних правопорушень можуть бути виділені в окреме провадження, якщо одна особа підозрюється у вчиненні кількох кримінальних правопорушень або дві чи більше особи підозрюються у вчиненні одного чи більше кримінальних правопорушень.
З огляду на викладене, матеріали справи за обвинуваченням ОСОБА_9 піддягають виділенню в окреме провадження.
Керуючись ст.ст. 217, 318, 334, 335, 372 КПК України суд, -
Клопотання захисника ОСОБА_4 задовольнити.
Кримінальне провадження, внесене в Єдиний реєстр досудових розслідувань за №42023272320000391 від 01 листопада 2023 року, по обвинуваченню ОСОБА_9 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 307 КК України, зупинити до звільнення обвинуваченого з військової служби.
Кримінальне провадження в частині обвинувачення ОСОБА_9 у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст. 307 КК України виділити в окреме провадження, яке передати для реєстрації в Автоматизованій системі документообігу суду.
Подальше провадження у справі №751/2031/25 здійснювати в частині обвинувачення ОСОБА_7 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 307, ч.3 ст.307, ч.2 ст. 309 КК України та ОСОБА_8 у вчиненні кримінальних правопорушень, передбачених ч.2 ст. 307, ч.3 ст.307, ч.2 ст. 309 КК України.
Ухвала окремому оскарженню не підлягає. Заперечення проти ухвали можуть бути включені до апеляційної скарги на вирок суду.
Суддя ОСОБА_1