Ухвала від 05.03.2026 по справі 750/16136/25

Справа № 750/16136/25

Провадження № 2/750/754/26

УХВАЛА

05 березня 2026 року м. Чернігів

Деснянський районний суд міста Чернігова у складі:

головуючого - судді Слісаря А.В.,

за участю секретаря - Примак Т.В.,

представника позивача - ОСОБА_1 ,

розглянув у підготовчому судовому засіданні позовну заяву ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання особистою приватною власністю майна, набутого під час шлюбу,

ВСТАНОВИВ:

у листопаді 2025 року ОСОБА_2 звернулася до суду із позовом ОСОБА_3 про визнання особистою приватною власністю майна, набутого під час шлюбу.

У підготовчому засіданні представник позивач підтримав клопотання про витребування доказів, в якому просив: - витребувати у Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області оригінал довідки за формою ОК-5 відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ; - витребувати у Головного управління ДПС у Чернігівській області інформацію чи подавалась по фізичній особі ОСОБА_3 будь-яка інформація, яка стосується отримання доходів, а саме інформація як по найманому працівнику, керівнику підприємства, ФОП, засновнику або інша інформація та чи сплачувались фізичною особою ОСОБА_3 або іншими особами будь які податки та збори, які стосуються ОСОБА_3 ; - витребувати у Дочірного підприємства «Укрсівербуд» Закритого акціонерного товариства «ДСК» інформацію щодо того коли (з проханням зазначити точні дати) і в якому розмірі (з проханням зазначити точні суми) сплачувались грошові кошти ОСОБА_2 за квартиру АДРЕСА_1 , згідно з договором купівлі-продажу від 21.08.2007 року, просив викликати в якості свідків ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 . Також в засіданні представник позивач заявив клопотання про проведення судового засідання за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання особистою приватною власністю майна, набутого під час шлюбу в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів за допомогою системи відеоконференцзв'язку EasyCon.

Відповідно до ч. 2 ст. 84 ЦПК України у клопотанні про витребування доказів повинно бути зазначено:

1) який доказ витребовується;

2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;

3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;

4) вжиті особою, яка подає клопотання, заходи для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу.

Як вбачається з матеріалів наданих до клопотання про витребування доказів, що представником позивача надіслано адвокатський запит до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, Головного управління ДПС у Чернігівській області, Дочірного підприємства «Укрсівербуд» Закритого акціонерного товариства «ДСК» 17.11.2025, що підтверджується фіскальним чеком Укрпошти, а позов і клопотання про витребування доказів було надіслано засобами поштового зв'язку вже на наступний день - 18.11.2025 року. Проте матеріали справи не містять відомостей про отримання відповіді представником позивача на надіслані 17.11.2025 адвокатські запити, а отже представником не надано доказів на підтвердження причини неможливості самостійного отримання відповідних доказів, а сам факт направлення запиту не є таким доказом.

Тому заявлене клопотання про витребування доказів є передчасним і задоволенню не підлягає. Суд пропонує представнику позивача надати в наступне підготовче засідання отримані відповіді на адвокатські запити скеровані до Головного управління Пенсійного фонду України в Чернігівській області, Головного управління ДПС у Чернігівській області, Дочірного підприємства «Укрсівербуд» Закритого акціонерного товариства «ДСК».

Клопотання про виклик та допит в якості свідків ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Відповідно до ст. 212 ЦПК України учасники справи мають право брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду за умови наявності у суді відповідної технічної можливості, про яку суд зазначає в ухвалі про відкриття провадження у справі, крім випадків, коли явка цього учасника справи в судове засідання визнана судом обов'язковою. Учасник справи подає заяву про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду не пізніше ніж за п'ять днів до судового засідання. Копія заяви в той самий строк надсилається іншим учасникам справи.

З метою оперативного розгляду справи, забезпечення швидкого, повного та неупередженого судового розгляду, суд вважає за необхідне провести судове засідання в режимі відеоконференції.

Враховуючи викладене, керуючись ст. 84, 212 ЦПК України, суд

ПОСТАНОВИВ:

Відкласти підготовче засідання по справі за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_3 про визнання особистою приватною власністю майна, набутого під час шлюбу на 23 квітня 2026 року о 09-00 годині.

Повідомити осіб, які беруть участь у справі, про відкладення підготовчого засідання.

В задоволенні клопотання представника позивача про витребування доказів відмовити.

Клопотання про виклик свідків задовольнити.

Викликати та допитати в якості свідків ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 . Зобов'язати представника позивача забезпечити явку свідків.

Клопотання представника позивача ОСОБА_2 - адвоката Сіваченка Володимира Васильовича про проведення судового засідання в режимі відеоконференції - задовольнити.

Забезпечити участь адвокату Сіваченку Володимиру Васильовичу у підготовчому засіданні у справі № 750/16136/25, яке призначене на 23 квітня 2026 року о 09-00 год. в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів.

Ухвала не оскаржується.

Суддя А.В.СЛІСАР

Попередній документ
134578410
Наступний документ
134578412
Інформація про рішення:
№ рішення: 134578411
№ справи: 750/16136/25
Дата рішення: 05.03.2026
Дата публікації: 06.03.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Цивільне
Суд: Деснянський районний суд м. Чернігова
Категорія справи: Цивільні справи (з 01.01.2019); Справи позовного провадження; Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них:; про приватну власність, з них:; визнання права власності
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Призначено до судового розгляду (27.04.2026)
Дата надходження: 26.11.2025
Предмет позову: про визнання особистою приватною власністю майна
Розклад засідань:
06.01.2026 10:30 Деснянський районний суд м.Чернігова
03.02.2026 10:00 Деснянський районний суд м.Чернігова
04.03.2026 09:00 Деснянський районний суд м.Чернігова
23.04.2026 09:00 Деснянський районний суд м.Чернігова
10.06.2026 11:30 Деснянський районний суд м.Чернігова