вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua
"25" лютого 2026 р. Cправа № 902/1364/25
Господарський суд Вінницької області у складі головуючого судді Виноградського О. Є., за участю секретаря судового засідання Ганкіної А. Л., за участю:
представника позивача - Мельник С. С.,
представник Вінницької міської ради - Чуй В. П.,
інші учасники не з'явились,
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в місті Вінниці, в приміщенні Господарського суду Вінницької області справу № 902/1364/25
за позовом: Виконавчого комітету Вінницької міської ради (місцезнаходження: вул. Соборна, 59, м. Вінниця, Вінницький район, Вінницька область, 21050, ідентифікаційний код юридичної особи: 03084813)
до: відповідача-1 Комунального підприємства Вінницької міської ради «Вінницяміськтеплоенерго» (місцезнаходження: вул. 600-річчя, 13, м. Вінниця, Вінницька область, 21021, ідентифікаційний код юридичної особи: 33126849)
до: відповідача-2 Першого відділу державної виконавчої служби у м. Вінниці Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) (місцезнаходження: вул. Соборна, 15-А, м. Вінниця, Вінницька область, 21050, ідентифікаційний код юридичної особи: 40143408)
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Вінницької міської ради (місцезнаходження: вул. Соборна, 59, м. Вінниця, Вінницький район, Вінницька область, 21050, ідентифікаційний код юридичної особи: 03084813)
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів Акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України», вул. Богдана Хмельницького, 6, м. Київ, 01001, ідентифікаційний код юридичної особи: 20077720)
про звільнення майна з-під арешту
02.10.2025 Виконавчий комітет Вінницької міської ради звернувся до Господарського суду Вінницької області з позовом до Комунального підприємства Вінницької міської ради «Вінницяміськтеплоенерго» та Першого відділу державної виконавчої служби у м. Вінниці Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) про звільнення з під арешту транспортного засобу марки «SKODA OCTAVIA» 2025 року випуску колір білий, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , номер кузова (VIN) НОМЕР_2 , який належить на праві комунальної власності Вінницькій міській територіальній громаді та перебуває на балансі Виконавчого комітету Вінницької міської ради.
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що в рамках виконавчого провадження № 63151090 з примусового виконання судових рішень про стягнення заборгованості з комунального підприємства Вінницької міської ради «Вінницяміськтеплоенерго» державним виконавцем Першого відділу ДВС у м. Вінниця було накладено арешт на майно боржника, що підтверджується листом відповідача-2 від 24.07.2025 року № 120014.
В той же час, Рішенням виконавчого комітету Вінницької міської ради № 1652 від 17.07.2025 «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету міської ради від 26.06.2025 року № 1546» вирішено безоплатно передати зазначений автомобіль, який є комунальною власністю, з балансу комунального підприємства Вінницької міської ради «Вінницяміськтеплоенерго» на баланс виконавчого комітету Вінницької міської ради. В свою чергу, Вінницькою міською радою було підписано Акт приймання-передач, згідно з яким, транспортний засіб було передано на баланс виконавчого комітету Вінницької міської ради.
Позивач стверджує, що є законним володільцем та балансоутримувачем автомобіля, при цьому не будучи боржником у зведеному виконавчому проваджені.
Відтак, існування арешту, накладеного в рамках виконавчого провадження щодо боргів іншої юридичної особи, грубо порушує право позивача, унеможливлює повноцінне використання та розпорядження цим майном.
Згідно протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 15.10.2025 справа розподілена судді Міліціанову Р. В.
Ухвалою судді Господарського суду Вінницької області Міліціанова Р. В. від 07.10.2025 позовну заяву залишено без руху, встановлено строк для усунення недоліків позовної заяви.
17.10.2025 до суду надійшла заява позивача № 01/00/011/63535 від 16.10.2025 про усунення недоліків.
22.10.2025 ухвалою судді Господарського суду Вінницької області позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження у справі та постановлено розглядати справу за правилами загального позовного провадження. Підготовче провадження у справі призначено на 19.11.2025 на 09:30 год. Залучено до участі у розгляді справи в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Вінницьку міську раду та в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів Акціонерне товариство «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України».
Указом Президента України № 944/2025 від 13.12.2025, який оприлюднено 15.12.2025, суддю Господарського суду Вінницької області Міліціанова Р.В. призначено на посаду судді Західного апеляційного господарського суду.
У зв'язку з наведеним, на підставі розпорядження керівника апарату Господарського суду Вінницької області № 01-28/38/2025 від 17.12.2025 було призначено повторний автоматизований розподіл справи № 902/1364/25, за результатами якого, згідно із протоколом повторного автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 17.12.2025, зазначену справу передано для розгляду судді Виноградському О.Є.
Ухвалою Господарського суду Вінницької області від 22.12.2026 (суддя Виноградський О.Є.) суд постановив прийняти справу № 902/1364/25 до свого провадження, розгляд справи почати спочатку та здійснювати за правилами загального позовного провадження, підготовче засідання у справі призначити на 28 січня 2026 року о 10:00 год.
Протягом призначеного ухвалою судді Господарського суду Вінницької області строку, відповідачі не скористались своїм правом та не подали до суду відзив на позовну заяву, а отже суд, відповідно до частин дев'ятої статті 165 ГПК України вирішує справу за наявними матеріалами.
28.01.2026 в підготовчому засіданні суд постановив ухвалу, занесену до протоколу судового засідання, про закриття підготовчого провадження та призначення справи до розгляду по суті на 25.02.2026 о 10:00 год.
29.01.2025 учасники справи отримали, надіслану їм через підсистему «Електронний суд» Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, ухвалу повідомлення про дату, місце та час судового засідання, що підтверджується довідками про доставку електронних листа (а.с.181, 182 т.1).
В судове засідання з'явився представник позивача, та третьої особи - Вінницької міської ради.
Відповідачі та третя особа - Акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України'належним чином повідомлені про місце, дату та час розгляду справи в судове засідання не з'явились та своїх представників не направили.
Статтею 202 Господарського процесуального кодексу України визначені наслідки неявки в судове засідання учасника справи. Зокрема, згідно із частиною третьою статті 202 Господарського процесуального кодексу України якщо учасник справи або його представник були належним чином повідомлені про судове засідання, суд розглядає справу за відсутності такого учасника справи у разі, неявки в судове засідання учасника справи (його представника) без поважних причин або без повідомлення причин неявки; повторної неявки в судове засідання учасника справи (його представника) незалежно від причин неявки. При цьому, суд зазначає, що відповідно до частини четвертої статті 13 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов'язаних з вчиненням чи не вчиненням нею процесуальних дій.
У судовому засіданні представник позивача та третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Вінницька міська рада підтримали позов.
За наслідками розгляду справи, у судовому засіданні після судових дебатів суд оголосив про перехід до стадії ухвалення рішення та час його проголошення в цьому судовому засіданні.
Після ухвалення судом рішення, у судовому засіданні, 25.02.2026, оголошено вступну та резолютивну частину рішення, яка долучена до матеріалів справи.
Заслухавши пояснення представника позивача, оцінивши письмові докази, наявні у матеріалах справи, суд установив.
Відповідно до статті 41 Конституції України ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.
Власник володіє, користується, розпоряджається своїм майном на власний розсуд (частина перша статті 319 ЦК України).
Право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні (частина перша статті 321 ЦК України).
24.12.2021 Вінницька міська рада на 16 сесії 8 скликання ухвалила рішення «Про збільшення розміру Статутного капіталу, внесення змін та затвердження в новій редакції Статуту комунального підприємства Вінницької міської ради «Вінницяміськтеплоенерго» (а.с.8, 9 т.1).
Вказаним рішення Вінницька міська рада вирішила збільшити розмір Статутного капіталу комунального підприємства Вінницької міської ради «Вінницяміськтеплоенерго» на 31'289'774 грн за рахунок внеску власника та затвердити його розмір в сумі 813'871'188 грн. та затвердити Статут в новій редакції (далі за текстом - «Статут»).
Відповідно до пункту 1.1. Статуту Підприємство створено на підставі рішення Вінницької міської ради № 1577 від 10.08.2004 р. Власником Підприємства є Вінницька міська територіальна громада в особі Вінницької міської ради (надалі - Власник). Органом, за яким закріплено функції управління Підприємством, є департамент енергетики, транспорту та зв'язку Вінницької міської ради (далі - Орган Управління).
Згідно пункту 1.7. Статуту Власник та Орган управління не відповідають за зобов'язаннями Підприємства, Підприємство не відповідає за зобов'язаннями власника та Органу управління.
Для забезпечення діяльності Підприємства Власником створено Статутний капітал підприємства в сумі 813'871'188,00 грн (пункт 5.1. Статуту).
Майно Підприємства складають основні та оборотні засоби, інші цінності, вартість яких відображається у самостійному балансі підприємства (пункт 5.2. Статуту).
Відповідно до пункту 5.3. Статуту майно підприємства є комунальною власністю територіальної громади міста та передається підприємству в експлуатацію на правах господарського відання. Підприємство користується майном без права його відчуження, вчиняючи щодо нього будь-які дії, які не суперечать чинному законодавству та Статуту підприємства. На це майно не може бути звернено стягнення на вимогу кредиторів підприємства.
В пункті 5.5. Статуту визначено, що належність майна на правах господарського відання надає підприємству право:
- користуватися зазначеним майном згідно вимогами Господарського кодексу України, Цивільного кодексу України та Статуту;
- здавати в оренду підприємствам, організаціям та установам, відповідно до «Положення про оренду комунального майна територіальної громади м. Вінниці» затвердженого рішенням Вінницької міської ради;
- списувати основні засоби з балансу підприємства за погодженням Власником, згідно з вимогами чинного законодавства та у порядку, встановленому рішенням міської ради;
- відчужувати майно на підставі рішення Вінницької міської ради.
12.06.2025 між Комунальним підприємством Вінницької міської ради «Вінницяміськтеплоенерго» та Дочірнім підприємством «Автотрейдінг-Вінниця» укладено Договір про закупівлю товарів № 892-25/26 (далі за текстом - «Договір») (а.с.150-157 т.1).
Відповідно до пункту 1.1. Договору постачальник зобов'язується на умовах, визначених Договором, поставити і передати у власність покупцю Товар, зазначений в специфікації, що додається до Договору і є його невід'ємною частиною, а покупець зобов'язується на умовах, визначених договором прийняти ті оплатити Товар.
В пункті 2.1. Договору ціна цього Договору становить 1' 253' 700,00 грн, у тому числі ПДВ.
В Технічній специфікації, що є додатком № 2 до Договору зазначено: автомобіль SKODA OCTAVIA 1 шт., 1,4 TSI/110 Kw 8AQ, бензин.
17.06.2025 сторони Договору склали Акт прийому-передачі автомобіля (а.с.159 т.1).
Оплата за автомобіль була здійснена відповідачем-1 згідно платіжної інструкції № 2100 від 18.06.2025 (а.с.158 т.1).
17.07.2025 Виконавчий комітет Вінницької міської ради прийняв рішення № 1652 «Про внесення змін до рішення виконавчого комітету міської ради від 26.06.2025 № 1546 (а.с.25 т.1).
Виконавчий комітет Вінницької міської ради вирішив внести зміним у пункт 1 рішення виконавчого комітету, виклавши його у новій редакції, а саме: «1. Комунальному підприємству Вінницької міської ради «Вінницяміськтеплоенерго» безоплатно передати автомобіль SKODA OCTAVIA 1.4SI/110kW 8AQ, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 у кількості 1 шт. вартістю 1'307'017,04 грн, який перебуває у комунальній власності, на баланс виконавчого комітету міської ради.
18.07.2025 в.о. Генерального директора КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» Корчак С. І. заступник головного бухгалтера КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» та заступник міського голови Вінницької міської ради Очеретний А. М., начальник відділу обліку та звітності апарату міської ради та її виконавчого комітету головний бухгалтер Плахотнюк П. П. склали акт про те, що згідно рішення виконавчого комітету Вінницької міської ради від 26.06.2025 № 1546 (зі змінами рішення № 1652 від 17.07.2025) КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго» безоплатно передає з балансу майно, яке перебуває у комунальній власності і належить підприємству на правах господарського відання, а Вінницька міська рада приймає автомобіль «SKODA OCTAVIA» А8 Selection 1.4SI/110kW 8AQ реєстраційний номер НОМЕР_1 (а.с.26 т.1).
24.07.2025 начальник першого відділу Державної виконавчої служби у місті Вінниці Центрального міжрегіонального управління юстиції (м. Київ) листом за № 120014 повідомив Керуючому справами виконкому Вінницької міської ради, що на виконанні у відділу перебуває зведене виконавче провадження № 63151090 про стягнення з КП ВМР «Вінницяміськтеплоенерго», ЄДРПОУ 33126849, яке зупинено на підставі п. 10 ч.1 ст.34 (відповідно до Закону України № 1730-VIII).
Також, в листі повідомляється, що примусова реалізація та звернення стягнення на автомобіль OCTAVIA, категорія: легковий, колір: білий, рік виробництва: 2025, реєстраційний номер НОМЕР_1 , VIN код: НОМЕР_2 не проводиться (а.с.28 т.1).
Згідно Свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу транспортного 12.07.2025 транспортний засіб марки «SKODA OCTAVIA» 2025 року реєстраційний номер НОМЕР_1 , номер кузова (VIN) НОМЕР_2 зареєстровано за відповідачем-1 (а.с. 24, 161 т.1).
Норми права, які застосував суд, та мотиви їх застосування
За приписами частин першої-третьої статті 96 ЦК України юридична особа самостійно відповідає за своїми зобов'язаннями. Юридична особа відповідає за своїми зобов'язаннями усім належним їй майном. Учасник (засновник) юридичної особи не відповідає за зобов'язаннями юридичної особи, а юридична особа не відповідає за зобов'язаннями її учасника (засновника), крім випадків, встановлених установчими документами та законом.
Відповідно до частин першої-третьої статті 78 ГК України (чинного на дату створення відповідача-1 комунальне унітарне підприємство утворюється компетентним органом місцевого самоврядування в розпорядчому порядку на базі відокремленої частини комунальної власності і входить до сфери його управління. Орган, до сфери управління якого входить комунальне унітарне підприємство, є представником власника - відповідної територіальної громади і виконує його функції у межах, визначених цим Кодексом та іншими законодавчими актами. Майно комунального унітарного підприємства перебуває у комунальній власності і закріплюється за таким підприємством на праві господарського відання (комунальне комерційне підприємство) або на праві оперативного управління (комунальне некомерційне підприємство).
Право господарського відання є речовим правом суб'єкта підприємництва, який володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим ним органом), з обмеженням правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою власника у випадках, передбачених цим Кодексом та іншими законами (частина перша статті 136 ГК України).
Аналогічне положення встановлено в частині першій статті 11 Закону України «Про особливості регулювання діяльності юридичних осіб окремих організаційно-правових форм у перехідний період та об'єднання юридичних осіб» відповідно до якого право господарського відання є речовим правом суб'єкта підприємництва, що володіє, користується і розпоряджається майном, закріпленим за ним власником (уповноваженим суб'єктом управління об'єктами державної власності, уповноваженим органом місцевого самоврядування), з обмеженням правомочності розпорядження щодо окремих видів майна за згодою власника (уповноваженого суб'єкта управління об'єктами державної власності, уповноваженого органу місцевого самоврядування) у випадках, передбачених законом та установчими документами.
Як встановлено судом, відповідно до пункту 5.3. Статуту відповідача-1, майно підприємства є комунальною власністю територіальної громади міста та передається підприємству в експлуатацію на правах господарського відання. Підприємство користується майном без права його відчуження, вчиняючи щодо нього будь-які дії, які не суперечать чинному законодавству та Статуту підприємства. На це майно не може бути звернено стягнення на вимогу кредиторів підприємства.
Також, відповідно пункту 1.7. Статуту відповідача-1 Власник та Орган управління не відповідають за зобов'язаннями Підприємства, Підприємство не відповідає за зобов'язаннями власника та Органу управління.
Згідно статті 327 ЦК України у комунальній власності є майно, у тому числі грошові кошти, яке належить територіальній громаді. Управління майном, що є у комунальній власності, здійснюють безпосередньо територіальна громада та утворені нею органи місцевого самоврядування.
Відповідно до статті 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (далі за тестом - «Закон № 280/97-ВР») територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, корпоративні права в юридичних особах, у тому числі банках, страхових компаніях чи інших господарських товариствах, майно житлового фонду, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.
Органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, укладати договори в рамках публічно-приватного партнерства, у тому числі концесійні договори, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду (частина п'ята статті 60 Закону № 280/97-ВР).
Відповідно до частини восьмої статті 60 Закону № 280/97-ВР право комунальної власності територіальної громади захищається законом на рівних умовах з правами власності інших суб'єктів. Об'єкти права комунальної власності не можуть бути вилучені у територіальних громад і передані іншим суб'єктам права власності без згоди безпосередньо територіальної громади або відповідного рішення ради чи уповноваженого нею органу, за винятком випадків, передбачених законом.
Враховуючи наведене суд зазначає, що власником майна комунального комерційного підприємства є територіальна громада, а правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності здійснюють органи місцевого самоврядування.
За приписами частини першої, другої, статті 34 Закону України «Про дорожній рух» державна реєстрація транспортного засобу полягає у здійсненні комплексу заходів, пов'язаних із перевіркою документів, які є підставою для здійснення реєстрації, а також відсутності будь-яких обтяжень, у тому числі за даними Державного реєстру обтяжень рухомого майна, звіркою і, за необхідності, дослідженням ідентифікаційних номерів складових частин та оглядом транспортного засобу, присвоєнням буквено-числової комбінації номерних знаків з їх видачею або без такої, оформленням і видачею реєстраційних документів та/або їх формуванням в електронному вигляді.
Державний облік зареєстрованих транспортних засобів включає в себе процес реєстрації, накопичення, узагальнення, зберігання та передачі інформації про зареєстровані транспортні засоби та їх власників.
Державна реєстрація та облік автомобілів, автобусів, мотоциклів та мопедів усіх типів, марок і моделей, самохідних машин, причепів та напівпричепів до них, мотоколясок, інших прирівняних до них транспортних засобів здійснюються територіальними органами Міністерства внутрішніх справ України (частина четверта статті 34 Закону України «Про дорожній рух»).
Порядок здійснення відомчої реєстрації та ведення обліку транспортних засобів визначається Кабінетом Міністрів України. Для ведення відомчого обліку зареєстрованих транспортних засобів відповідними органами, якими вони зареєстровані, створюються уніфіковані автоматизовані електронно-облікові системи. Відомості відомчого обліку щодо зазначених транспортних засобів є складовою частиною Єдиного державного реєстру. У разі наявності будь-яких обтяжень, реєстрація (перереєстрація) транспортних засобів здійснюється виключно за умови надання згоди на це обтяжувачем (обтяжувачами). Власники транспортних засобів та особи, які використовують їх на законних підставах, зобов'язані зареєструвати (перереєструвати) належні їм транспортні засоби протягом десяти діб після придбання, митного оформлення, одержання транспортних засобів або виникнення обставин, що потребують внесення змін до реєстраційних документів (частина дев'ята, десята статті 34 Закону України «Про дорожній рух»).
Отже, положення частин дев'ятої, десятої статі 34 Закону України «Про дорожній рух» визначають обов'язок власників транспортних засобів та осіб, які використовують їх на законних підставах, зареєструвати (перереєструвати) належні їм транспортні засоби. Однак, факт реєстрації транспортного засобу не визначає права власності на такий транспортний засіб.
Відповідно до частини першої статті 48 Закону України «Про виконавче провадження» звернення стягнення на майно боржника полягає в його арешті, вилученні (списанні коштів з рахунків) та примусовій реалізації (пред'явленні електронних грошей до погашення в обмін на кошти, що перераховуються на відповідний рахунок органу державної виконавчої служби, рахунок приватного виконавця).
Особа, яка вважає, що майно, на яке накладено арешт, належить їй, а не боржникові, може звернутися до суду з позовом про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту (частина перша статті 59 Закону України «Про виконавче провадження»).
Відповідно до частини третьої статті 13 ГПК України кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень (частина перша статті 74 ГПК України).
Статтею 86 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об'єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів. Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності.
Проаналізувавши вищевказані норми права, оцінивши належність, допустимість та достовірність кожного окремого доказу, а також достатність і взаємний зв'язок доказів у їх сукупності суд прийшов до висновку, що позовні вимоги Виконавчого комітету Вінницької міської ради до Комунального підприємства Вінницької міської ради «Вінницяміськтеплоенерго» та Першого відділу державної виконавчої служби у м. Вінниці Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) підлягають задоволенню.
Щодо судового збору
Відповідно до частини першої статті 129 ГПК України судові витрати покладаються на відповідача.
Відповідно до підпункту другого пункту другого частини другої статті 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору складає 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Статтею 7 Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» встановлено, що прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2025 року становить 3028,00 грн.
Виконавчим комітетом Вінницької міської ради за подання позову сплачено 3028,00 грн, що підтверджується платіжною інструкцією № 1196 від 18.09.2025.
При вирішенні питання про стягнення судового збору суд враховую, що солідарне стягнення суми судових витрат законом не передбачено. Аналогічний висновок викладений у постанові Касаційного господарського суду в складі Верховного Суду від 24.01.2018 у справі № 907/425/16, постановах Касаційного цивільного суду в складі Верховного Суду від 17.05.2023 у справі № 522/5582/16-ц, від 17.08.2022 у справі № 745/342/19, від 24.03.2021 у справі № 462/2077/17.
Отже, судовий збір необхідно покласти на відповідачів в рівних частинах.
Керуючись статтями 74, 76- 80, 129, 233, 236-242 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд Вінницької області,
1. Позов Виконавчого комітету Вінницької міської ради до Комунального підприємства Вінницької міської ради «Вінницяміськтеплоенерго» та Першого відділу державної виконавчої служби у м. Вінниці Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ), третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача Вінницька міська рада, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідачів Акціонерного товариства «Національна акціонерна компанія «Нафтогаз України» про звільнення майна з-під арешту майна задовольнити.
2. Звільнити з під арешту, накладеного в рамках зведеного виконавчого провадження № 63151090, транспортний засіб марки «SKODA OCTAVIA» 2025 року випуску колір білий, державний реєстраційний номер НОМЕР_1 , номер кузова (VIN) НОМЕР_2 , який належить на праві комунальної власності Вінницькій міській територіальній громаді та перебуває на балансі Виконавчого комітету Вінницької міської ради.
3. Стягнути з Комунального підприємства Вінницької міської ради «Вінницяміськтеплоенерго», (місцезнаходження: вул. 600-річчя, 13, м. Вінниця, 21021, ідентифікаційний код юридичної особи: 33126849) на користь Виконавчого комітету Вінницької міської ради (місцезнаходження: вул. Соборна, 59, м. Вінниця, Вінницький район, Вінницька область, 21050, ідентифікаційний код юридичної особи: 03084813) витрати зі сплати судового збору в розмірі 1514 грн.
4. Стягнути з Першого відділу державної виконавчої служби у м. Вінниці Центрального міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Київ) (місцезнаходження: вул. Соборна, 15-А, м. Вінниця, Вінницька область, 21050, ідентифікаційний код юридичної особи: 40143408) на користь Виконавчого комітету Вінницької міської ради (місцезнаходження: вул. Соборна, 59, м. Вінниця, Вінницький район, Вінницька область, 21050, ідентифікаційний код юридичної особи: 03084813) витрати зі сплати судового збору в розмірі 1514 грн.
5. Видати накази після набрання рішенням законної сили.
6. Відповідно до статті 241 Господарського процесуального кодексу України, рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закритті апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
7. Згідно частини першої статті 256 Господарського процесуального кодексу України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня його проголошення. Якщо в судовому засіданні було проголошено скорочене (вступну та резолютивну частини) рішення суду або якщо розгляд справи (вирішення питання) здійснювався без повідомлення (виклику) учасників справи, зазначений строк обчислюється з дня складення повного судового рішення.
8. Примірник рішення надіслати учасникам справи до електронних кабінетів у підсистемі (модулі) ЄСІТС.
Повне рішення складено 04 березня 2026 р.
Суддя Олег ВИНОГРАДСЬКИЙ
віддрук. прим.:
1 - до справи