Справа № 579/2380/25
3/579/9/26
03 березня 2026 року Суддя Кролевецького районного суду Сумської області Придатко В.М., з участю захисника Вернигори В.М., розглянувши справу про адміністративне правопорушення, яка надійшла з відділення поліції №1 (м.Кролевець) Конотопського РВП ГУНП в Сумській області, про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця с.Погорілівка Кролевецького району Сумської області, місце проживання: АДРЕСА_1 , громадянина України, військовослужбовця,
- за ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
водій ОСОБА_1 25 жовтня 2025 року о 03 год. 20 хв. по вул.Деснянська, 12 в с.Погорілівка Конотопського району Сумської області керував автомобілем марки Volkswagen Golf, державний номерний знак НОМЕР_1 , в стані алкогольного сп'яніння, чим порушив п.2.9.а ПДР, за що відповідальність передбачена ч.1 ст.130 КУпАП.
Огляд на стан алкогольного сп'яніння проводився на місці зупинки транспортного засобу із застосуванням приладу “Драгер» Alkotest 6820.
ОСОБА_1 , належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи, у судове засідання не з'явився.
Захисник Вернигора В.М. у судовому засіданні не спростував обставин, викладених в протоколі про адміністративне правопорушення. При накладенні адміністративного стягнення просив врахувати, що ОСОБА_1 є військовослужбовцем, виконання його службових обов'язків пов'язане з керуванням автомобілем
Факт вчинення ОСОБА_1 указаного вище правопорушення підтверджується матеріалами справи:
- протоколом про адміністративне правопорушення від 25.10.2025 року серії ЕПР1 № 493324 (а.с. 2);
- результатом проходження ОСОБА_1 тестування на алкоголь приладом Драгер 25.10.2025 року о 03 год. 25 хв., тест №1374, результат тесту 1,63‰ та актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів (а.с.5, 6);
- відео-файлами, які містяться на DVD-R дискові лазерних систем зчитування (а.с.8).
Таким чином, з досліджених у справі доказів встановлено, що ОСОБА_1 вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 КУпАП, оскільки керував транспортним засобом, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння.
Відповідно до облікових даних автоматизованої системи НПУ на ім'я ОСОБА_1 видано посвідчення водія серії НОМЕР_2 від 20.08.2013 року, позбавленим права керування він не значиться (а.с. 7).
Враховуючи характер вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який має право керування транспортними засобами, ступінь небезпеки для суспільства даного виду правопорушень, обставини, що пом'якшують та обтяжують відповідальність, суд вважає доцільним призначити йому стягнення в межах санкції, встановленої за ч.1 ст.130 КУпАП, у виді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 рік.
Кодекс України про адміністративні правопорушення передбачає можливість відстрочки виконання певних стягнень, проте не містить положень щодо відстрочки виконання стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами. Однак, на думку суду, така відстрочка може бути надана, якщо існують виключні обставини, що свідчать про загальну суспільну користь такої відстрочки та зумовлюють необхідність її надання.
Указом Президента України № 64/2022 від 24.02.2022 р. «Про введення воєнного стану в Україні» в Україні з 05 год. 30 хв. 24 лютого 2022 р. строком на 30 днів введений воєнний стан, який продовжено і до цього часу.
Суд враховує особу ОСОБА_1 , а саме те, що останній має посвідчення водія, є військовослужбовцем (а.с.19), виконання його службових обов'язків пов'язане з керуванням автомобілем, тому позбавлення права керувати транспортним засобом призведе до порушення балансу державного інтересу та вимогами виконати рішення суду.
Також, суд враховує те, що вчинене адміністративне правопорушення не спричинило значної шкоди суспільним чи державним інтересам, натомість позбавлення ОСОБА_1 права керування транспортним засобом призведе до надмірного тягаря, який порушник фактично не зможе виконати під час несення військової служби та унеможливить виконання ним своїх посадових обов'язків, спрямованих на захист інтересів держави в період воєнного стану, що призведе до значної шкоди державним інтересам.
З урахуванням вказаних обставин суд вважає, що ОСОБА_1 слід відстрочити виконання стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами до закінчення періоду дії в Україні воєнного стану, що не призведе до порушення справедливого балансу між державними інтересами та вимогами виконати рішення суду.
Відповідно до ст.40-1, ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, п.5 ч.2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», керуючись ст.ст. 283 - 285, 308 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
ОСОБА_1 , який вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.1 ст.130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, піддати адміністративному стягненню у виді штрафу в розмірі однієї тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17000 (сімнадцять тисяч) гривень з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Відповідно до ч.2 ст.308 КУпАП у порядку примусового виконання цієї постанови в частині стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з ОСОБА_1 стягується подвійний розмір штрафу.
Стягнути з ОСОБА_1 в дохід держави судовий збір у розмірі 665 (шістсот шістдесят п'ять) грн. 60 коп.
Відстрочити ОСОБА_1 до закінчення періоду дії в Україні воєнного стану виконання стягнення у вигляді позбавлення права керування транспортними засобами.
Стягнення у виді позбавлення права керування транспортними засобами підлягає виконанню з дня закінчення періоду дії в Україні воєнного стану.
Строк позбавлення права керування транспортними засобами обчислювати з дня вилучення у ОСОБА_1 посвідчення водія.
Постанова може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду через Кролевецький районний суд протягом 10 днів з дня винесення постанови.
Суддя В. М. Придатко