73027, м. Херсон, вул. Робоча, 66, тел. 48-51-90
11 січня 2011 р. Справа № 2-а-1748/10/2170
Херсонський окружний адміністративний суд у складі головуючої судді Ковбій О.В.,
розглянувши в порядку письмового провадження адміністративну справу за позовом
Державної податкової інспекції у м. Херсоні до ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,
встановив:
Державна податкова інспекція у м. Херсоні (далі -позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (далі -відповідач) про стягнення фінансових санкцій в сумі 2003,00 грн.
Представник позивача надала заяву про розгляд справи в порядку письмового провадження. Позивач свої вимоги обґрунтовує тим, що під час перевірки виявлено порушення п. п. 5, 13 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 року № 265/95-ВР "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" (зі змінами і доповненнями).
Відповідач в судове засідання не з"явився, заперечень на позов не надав, про дату, час та місце слухання справи був належним чином повідомлений.
Відповідно до ч. 6 ст. 128 КАС України, якщо немає перешкод для розгляду справи у судовому засіданні, визначених цією статтею, але прибули не всі особи, які беруть участь у справі, хоча і були належним чином повідомлені про дату, час і місце судового розгляду, суд має право розглянути справу у письмовому провадженні і в разі відсутності потреби заслухати свідка чи експерта.
Виходячи з вищевикладеного суд вважає за можливе розглядати справу в порядку письмового провадження.
Дослідивши наявні у матеріалах справи докази, суд приходить до висновку про обгрунтованість підстав для задоволення позову.
Судом встановлено, що 14 травня 2009 року працівниками ДПІ у м. Херсоні на підставі затвердженого плану перевірок на травень 2009 року, направлення від 13 травня 2009 року № 719/237 було проведено перевірку з питань контролю за здійсненням розрахункових операцій в сфері готівкового обігу.
За результатами перевірки складено акт від 14 травня 2009 р. №382/21/03/23/НОМЕР_1, в якому зафіксовано порушення п. п. 5, 13 ст. 3 Закону України від 06.07.1995 року № 265/95 "Про застосування РРО в сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", а саме, проведення розрахункових операцій без використання КОРО та РК на суму 8,40 грн., що є порушенням п. 5 ст. Закону України № 265/95-ВР; невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена в денному звіті РРО, що є порушенням п. 13 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР.
Перевірка проведена в присутності продавця ОСОБА_2, Акт нею підписаний власноруч та другий примірник Акту нею отриманий, про свідчить її особистий підпис на Акті перевірки.
На підставі складеного акту та виявлених порушень винесено рішення від 21.05.2009р. №0004782307 про застосування штрафних санкцій на суму 2003,00 грн.
Визначаючись щодо позовних вимог, суд виходить з наступного.
Відповідно до статті 1 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їx філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами), які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (iз застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції з купівлі-продажу іноземної валюти.
Стаття 2 зазначеного Закону містить визначення термінів, а саме: розрахункова операція - приймання від покупця готівкових коштів, платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо за місцем реалізації товарів (послуг), видача готівкових коштів за повернутий покупцем товар (ненадану послугу), а у paзi застосування банківської платіжної картки - оформлення відповідного розрахункового документа щодо оплати в безготівковій формі товару (послуги) банком покупця або, у разі повернення товару (відмови від послуги), оформлення розрахункових документа щодо перерахування коштів у банк покупця; розрахунковий документ - документ встановленої форми та змісту (касовий чек, товарний чек, розрахункова квитанція, проїзний документ тощо), що підтверджує факт продажу (повернення) товарів, надання послуг, отримання (повернення) коштів, купівлі-продажу іноземноі валюти, надрукований у випадках, передбачених цим Законом, i зареєстрованим у встановленому порядку реєстратором розрахункових операцій або заповнений вручну.
Відповідно до пунктів 1, 2 ст. 3 вказаного Закону, суб'єкти підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції в готівковій та/або в безготівковій формі (iз застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг зобов'язані, зокрема:
- у разі незастосування реєстраторів розрахункових операцій у випадках, визначених цим Законом, проводити розрахунки з використанням книги обліку розрахункових операцій та розрахункової книжки з додержанням встановленого порядку їх ведення, крім випадків, коли ведеться облік через електронні системи прийняття ставок, що контролюються у режимі реального часу Державним казначейством України (п. 5 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР);
- забезпечувати відповідність сум готівкових коштів на місці проведення розрахунків сумі коштів, яка зазначена в денному звіті реєстратора розрахункових операцій, а у випадку використання ролзрахункової книжки - загальній сумі продажу за розрахунковими квітанціями, виданими з початку робочого дня (п. 13 ст. 3 закону України № 265/95-ВР);
Пункт 6.5 Інструкції про порядок застосовування та стягнення сум штрафних (фінансових) санкцій органами державної податкової служби, передбачає, що у разі порушення юридичними особами та фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності норм, визначених Законом України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", законами з питань зовнішньоекономічної діяльності та іншими законодавчими актами, контроль за виконанням яких покладено на органи державної податкової служби, штрафні санкції застосовуються в розмірах, передбачених відповідними законодавчими актами.
Згідно п.1 ст. 17 Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг", за порушення вимог цього Закону до суб"єктів підприємницької діяльності, які здійснюють розрахункові операції за товари (послуги), за рішенням відповідних органів державної податкової служби України застосовуються фінансові.
За проведення розрахункових операцій при продажу пива в пляшках без використання КОРО та РК на суму 8,40 грн. (порушення п. 5 ст. 3 Закону України № 265/95-ВР), відповідно до п. 3 ст. 17 аказаного Закону сума фінансової санкції становить 20х17=340,00 грн.
За невідповідність суми готівкових коштів на місці проведення розрахункових операцій сумі, яка зазначена в денному звіті РРО, (порушення п. 13 ст. 3 Закону № 265/95-ВР), відповідно до ст. 22 вказаного Закону та податкового роз"яснення, затвердженого Наказом ДПА України від 14.01.2002 року № 20, сума фінансової санкції становить (341,00-8,40)*5=1663,00 грн.
Загальна сума заборгованості на актом перевірки становить 2003,00 грн.
Згідно ч.1 ст.9 КАС України суд при вирішенні справи керується принципом законності, відповідно до якого органи державної влади, органи місцевого самоврядування, їхні посадові і службові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Таким чином, застосування штрафних (фінансових) санкцій за виявлені під час перевірки порушення, відповідають вимогам чинного законодавства України.
Проаналізувавши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню в повному обсязі.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 8, 9, 12, 19, 128, 158 - 163, 167 КАС України, суддя, -
постановив:
Адміністративний позов задовольнити.
Стягнути з ФОП ОСОБА_1 (ідент.код НОМЕР_1) фінансові санкції в сумі 2003 (дві тисячі три) грн. 00 коп. до державного бюджету (код платежу 21080900, р/р 31118104700002, Держказначейство у м. Херсоні, ЗКПО 24104230, УДК у Херсонській обл., МФО 852010).
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Одеського апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подачі апеляційної скарги в 10-денний строк з дня її проголошення. В разі складення постанови у повному обсязі відповідно до ст. 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлений строк. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
Суддя Ковбій О.В.
кат. 8.1.4