Сквирський районний суд Київської області
Справа № 376/76/26
Провадження № 3/376/114/2026
05 лютого 2026 року суддя Сквирського районного суду Київської області Батовріна І.Г розглянувши матеріали, які надійшли з ППП в місті Біла Церква та Білоцерківському районі батальйону №2 про притягнення до адміністративної відповідальності
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , посвідка на постійне проживання НОМЕР_1 від 26.01.2009 року, РНОКПП: НОМЕР_2 ,
за ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
31.12.2025 року о 22:24 год. у с. Великополовецьке по вул. Заярчанській ОСОБА_1 керував транспортним засобом Fada без державного номерного знаку у стані алкогольного сп'яніння, що підтверджується чеками приладу «Драгер» ARLM 0328 № 1563, результат позитивний - 1,93 ‰. Від проходження огляду на стан алкогольного сп'яніння в медичному закладі ОСОБА_1 відмовився.
У судове засідання ОСОБА_1 з'явився, вину визнав повністю.
Суд, дослідивши матеріали справи та переглянувши відеозапис, дійшов наступного.
Завданням провадження у справах про адміністративні правопорушення, згідно зі ст. 245 КУпАП, є всебічне, повне й об'єктивне з'ясування обставин кожної справи з дотриманням процесуальної форми її розгляду.
Згідно з практикою Європейського суду з прав людини, будь-яка особа, яка володіє чи керує автомобілем, підпадає під дію спеціальних правил, оскільки володіння та використання автомобілів є діяльністю, що потенційно може завдати серйозної шкоди. Ті, хто реалізували своє право володіти автомобілями та керувати ними, тим самим погодилися нести певну відповідальність і виконувати додаткові обов'язки у правовому полі.
Відповідно до ст. 280 КУпАП, орган (посадова особа) при розгляді справи про адміністративне правопорушення зобов'язаний з'ясувати, чи було вчинено адміністративне правопорушення, чи винна особа у його вчиненні, чи підлягає вона адміністративній відповідальності, чи є обставини, що пом'якшують або обтяжують відповідальність, чи заподіяно майнову шкоду, а також з'ясувати інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи.
Порядок дорожнього руху на території України, відповідно до Закону України «Про дорожній рух» від 30 червня 1993 року № 3353, встановлюють Правила дорожнього руху, затверджені постановою Кабінету Міністрів України від 10 жовтня 2001 року № 1306 (із змінами та доповненнями, ПДР України).
Пунктом 1.3 ПДР України встановлено, що учасники дорожнього руху зобов'язані знати й неухильно виконувати вимоги цих Правил, а також бути взаємно ввічливими.
Відповідно до пункту 2.9а ПДР України водієві забороняється керувати транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння або перебуваючи під впливом наркотичних чи токсичних речовин.
Відповідальність за порушення вимог п. 2.9а ПДР України передбачена ст. 130 КУпАП.
Правопорушення, передбачені ст. 130 КУпАП, вважають закінченим з того моменту, коли транспортний засіб почав рухатись.
Факт керування транспортним засобом підтверджуються переглянутим в судовому засіданні відеозаписом з нагрудної камери працівника поліції. В ході перегляду також встановлено, що ОСОБА_1 пройшов огляд на стан алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу, від огляду в медичному закладі відмовився.
Винуватість ОСОБА_1 у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 КУпАП, доведена у повному обсязі та підтверджується матеріалами справи, зокрема: протоколом про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 № 556062 від 31.12.2025; актом огляду на стан алкогольного сп'яніння з використанням спеціальних технічних засобів; направленням водія транспортного засобу для проходження огляду з метою виявлення стану алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння або перебування під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції; відеозаписом з нагрудної боді-камери працівників поліції.
На переконання суду, усі надані докази є належними, допустимими та достовірними, оскільки отримані з передбачених законом джерел, у передбачений законом спосіб, зафіксовані у належній процесуальній формі, узгоджуються між собою та доповнюють один одного.
З відеозапису вбачається, що під час спілкування з водієм працівниками поліції були виявлені ознаки алкогольного сп'яніння. Поліцейські пропонували ОСОБА_1 пройти огляд на стан алкогольного сп'яніння у медичному закладі, від чого він відмовився. Після цього йому були роз'яснені права та обов'язки і повідомлено про складення протоколу про адміністративне правопорушення.
Відеозапис містить об'єктивні дані, що мають істотне значення для розгляду справи, оскільки дозволяють встановити поведінку ОСОБА_1 та обставини вчинення адміністративного правопорушення, пов'язаного з керуванням транспортним засобом у стані алкогольного сп'яніння та відмовою від проходження медичного огляду.
Право ОСОБА_1 на участь у розгляді справи, користування правовою допомогою захисника, надання пояснень та доказів було забезпечено, у зв'язку з чим його право на захист не порушено.
Обираючи вид і міру адміністративного стягнення, суд враховує характер і ступінь суспільної небезпеки вчиненого правопорушення, особу правопорушника, який має право керування транспортними засобами, та приходить до висновку про необхідність застосування адміністративного стягнення у вигляді штрафу з позбавленням права керування транспортними засобами в межах санкції ч. 1 ст. 130 КУпАП.
Відповідно до ст. 40-1 КУпАП та пункту 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір», з правопорушника підлягає стягненню судовий збір.
Керуючись ст. ст. 40-1, 130 ч. 1, 268, 284, 287, 294, 307, 308, 310 КУпАП, суддя, -
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 130 Кодексу України про адміністративні правопорушення та накласти на нього стягнення у вигляді штрафу у розмірі тисячі неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 17 000 (сімнадцять тисяч) гривень 00 коп. в дохід держави з позбавленням права керування транспортними засобами на строк 1 (один) рік.
Штраф необхідно внести через установу банку України на розрахунковий рахунок: Отримувач: ГУК у Київ. Обл./м.Київ/21081300; Код отримувача (код ЄДРПОУ): 37955989; Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП); Номер рахунку: UA488999980313030149000010001; Код класифікації доходів бюджету: 21081300.
Стягнути з ОСОБА_1 судовий збір у сумі 665.60 грн. за ухвалення суддею постанови про накладення адміністративного стягнення на користь держави в особі ГУК у м.Києві/м.Київ/22030106, Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783; Банк отримувача Казначейство України (ЕАП); Рахунок отримувача UA908999980313111256000026001; Код класифікації доходів бюджету 22030106
Постанова судді у справі про адміністративне правопорушення може бути оскаржена протягом десяти днів з дня винесення постанови особою, яку притягнуто до адміністративної відповідальності, її законним представником, захисником, потерпілим, його представником, а також прокурором у випадках, передбачених частиною п'ятою статті 7 та частиною першою статті 287 цього Кодексу.
Апеляційна скарга подається до Київського апеляційного суду через Сквирський районний суд Київської області, в порядку ст. 287 Кодексу України про адміністративні правопорушення. Постанова судді у справах про адміністративне правопорушення набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги.
Штраф має бути сплачений порушником не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, а в разі оскарження такої постанови не пізніше як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
У разі несплати правопорушником штрафу у цей строк, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
Строк виконання постанови протягом трьох місяців з дня її винесення.
Суддя І. Г. Батовріна