Справа № 161/895/26
Провадження № 3/161/880/26
04 березня 2026 року м. Луцьк
Луцький міськрайонний суд Волинської області в особі судді Плахтій І.Б., з участю особи, яка притягається до адміністративної відповідальності - ОСОБА_1 , розглянувши справу про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за ч. 7 ст. 121 Кодексу України про адміністративні правопорушення, -
14 січня 2026 року до Луцького міськрайонного суду Волинської області надійшов протокол про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №563840 від 11 січня 2026 року.
У судовому засіданні ОСОБА_1 зазначив, зокрема, що протокол про адміністративне правопорушення, складений стосовно нього не підписаний працівником поліції, а тому не може бути належним доказом у справі.
Заслухавши пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Статтею 256 КУпАП встановлено вимоги до змісту протоколу про адміністративне правопорушення, а саме у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складання, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол, відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності, місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення, інші відомості необхідні для вирішення справи.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання чи правильно складено протокол та інші матеріали справи про адміністративне правопорушення.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 256 КУпАП у протоколі про адміністративне правопорушення зазначаються: дата і місце його складення, посада, прізвище, ім'я, по батькові особи, яка склала протокол; відомості про особу, яка притягається до адміністративної відповідальності (у разі її виявлення); місце, час вчинення і суть адміністративного правопорушення; нормативний акт, який передбачає відповідальність за дане правопорушення; прізвища, адреси свідків і потерпілих, прізвище викривача (за його письмовою згодою), якщо вони є; пояснення особи, яка притягається до адміністративної відповідальності; інші відомості, необхідні для вирішення справи. Якщо правопорушенням заподіяно матеріальну шкоду, про це також зазначається в протоколі.
Протокол підписується особою, яка його склала, і особою, яка притягається до адміністративної відповідальності; при наявності свідків і потерпілих протокол може бути підписано також і цими особами.
Як вбачається із протоколу про адміністративне правопорушення серії ЕПР1 №563840 від 11 січня 2026 року у такому, в порушення вимог ч. 2 ст. 256 КУпАП відсутній підпис особи, яка його склала.
Постановою Пленуму Верховного Суду України за №14, від 23.12.2005 року, визнано правильною практику судів, які вмотивованими постановами повертають протоколи про адміністративні правопорушення, складені без дотримання вимог, передбачених ст. 256 КУпАП, відповідному правоохоронному органу для належного оформлення
Таким чином, матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ознаками вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 121 КУпАП необхідно повернути до Управління патрульної поліції у Волинській області для належного оформлення.
При доопрацюванні матеріалів справи, посадовою особою, необхідно врахувати, вимоги передбачені ст. 38 КУпАП, щодо строків накладення адміністративного стягнення.
Керуючись ст.ст. 256, 278, 280 КУпАП, суд, -
Матеріали справи про адміністративне правопорушення стосовно ОСОБА_1 за ознаками вчинення ним адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 7 ст. 121 КУпАП повернути до Управління патрульної поліції у Волинській області для належного оформлення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Луцького міськрайонного
суду Волинської області І.Б. Плахтій