Постанова від 13.01.2011 по справі 2а-8859/10/1270

Категорія №6.6.5

ПОСТАНОВА

Іменем України

13 січня 2011 року Справа № 2а-8859/10/1270

Луганський окружний адміністративний суд у складі:

судді: Кравцової Н.В.,

при секретарі: Бражник В.І.,

за участю:

представника позивача: Білаш Л.І.;

відповідача: не з'явився;

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області до ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3 400,00 грн.,-

ВСТАНОВИВ :

18 листопада 2010 року до суду надійшов адміністративний позов Державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області до ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3 400,00 грн.

В обґрунтування позов позивачем вказано, що 06.08.2010 працівниками ДПІ в м. Свердловську проведено перевірку господарської одиниці - торгового павільйону, що належить ОСОБА_2

Проведеною перевіркою були встановлені порушення вимог Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів».

За результатами перевірки складено акт № 0082/12/13/23/НОМЕР_1.

На підставі акту перевірки було прийнято рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3 400,00 грн.

Тому, позивач просив суд стягнути з ОСОБА_2 штрафну (фінансову) санкцію в розмірі 3 400,00 грн.

Представник позивача у судовому засіданні позовні вимоги підтримав у повному обсязі, надав пояснення. Аналогічні викладеним у позові та просив задовольнити позов.

Відповідач у судове засідання не з'явився, про час та місце слухання справи був повідомлений належним чином, заперечення щодо позовних вимог суду не надав.

Дослідивши матеріали справи, суд дійшов до висновку, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено, що відповідач зареєстрований виконавчим комітетом Свердловської міської ради луганської області 10.09.1999 року за № 2 391 017 0000 003702.

У період з 06.08.2010 по 19.08.2010 була проведена перевірка господарської одиниці - торгового павільйону, що розташований за адресою: АДРЕСА_1, який належить суб'єкту господарської діяльності - ОСОБА_2, щодо дотримання вимог суб'єктами господарювання порядку проведення розрахунків за товари послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, за результатами якої складено акт перевірки № 0082/12/13/23/НОМЕР_1 від 19.08.2010.

На момент перевірки були встановлені порушення, а саме: роздрібна торгівля алкогольними напоями без наявності відповідної ліцензії та зберігання алкогольних напоїв у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру.

10 вересня 2010 року на підставі акту перевірки № 0082/12/13/23/НОМЕР_1 від 19.08.2010 позивачем було прийнято рішення № 0001272343 про застосування штрафних (фінансових) санкцій у сумі 3 400,00 грн.

Рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій було надіслано поштою з повідомленням про вручення суб'єкту підприємницької діяльності 10.9.2010.

До теперішнього часу відповідач рішення про застосування фінансових санкцій не оскаржив, штраф у сумі 3 400,00 грн. не сплатив.

01 січня 2011 року набув чинності Податковий Кодекс України, який встановлює перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства. Відповідно до п. 2 Прикінцевих положень Податкового кодексу України з 01.01.2011 року Закон України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів” втратив чинність.

Проте, у зв'язку з тим, що правовідносини щодо наслідків несплати штрафних (фінансових) санкцій виникли до набрання чинності Податковим Кодексом України, в даному випадку слід застосовувати норми Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, який був чинний на момент виникнення даних правовідносин.

У відповідності до ч. 30 ст. 15 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів здійснюється в місцях зберігання алкогольних напоїв та тютюнових виробів, внесених до Єдиного реєстру, незалежно від того, кому належить таке місце зберігання, або того, за заявою якого суб'єкта підприємницької діяльності таке місце зберігання було внесено до Єдиного реєстру.

Згідно зі ст. 15 цього Закону імпорт, експорт і оптова торгівля алкогольними напоями та тютюновими виробами можуть здійснюватися суб'єктами підприємницької діяльності всіх форм власності за наявності ліцензій.

Як вбачається зі змісту ст. 17 вказаного Закону, за порушення норм цього Закону щодо виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами посадові особи і громадяни притягаються до відповідальності згідно з чинним законодавством.

До суб'єктів підприємницької діяльності застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів у разі оптової (включаючи імпорт та експорт) і роздрібної торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, алкогольними напоями та тютюновими виробами без наявності ліцензій, - 200 відсотків вартості отриманої партії товару, але не менше 1700 гривень; зберігання спирту, або алкогольних напоїв, або тютюнових виробів у місцях зберігання, не внесених до Єдиного реєстру, - 100 відсотків вартості товару, який знаходиться в такому місці зберігання, але не менше 1700 гривень.

Відповідно до ч. 2 ст. 17 Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» рішення про стягнення штрафів, передбачених частиною другою цієї статті, приймаються органом, який видав ліцензію на право виробництва і торгівлі спиртом етиловим, коньячним і плодовим, спиртом етиловим ректифікованим виноградним, спиртом етиловим ректифікованим плодовим, спиртом-сирцем виноградним, спиртом-сирцем плодовим, алкогольними напоями і тютюновими виробами, та іншими органами виконавчої влади у межах їх компетенції визначеної законами України.

Таким чином, позовні вимоги Державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області до ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3 400,00 грн. документально обґрунтовані, відповідають діючому законодавству, а тому підлягають задоволенню.

Питання про розподіл судових витрат, відповідно до ст. 94 КАС України вирішується таким чином. Так як судове рішення ухвалене на користь сторони - суб'єкта владних повноважень, суд присуджує з іншої сторони всі здійснені нею документально підтверджені судові витрати, пов'язані із залученням свідків та проведенням судових експертиз. Відповідно до ч.4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

Керуючись ст.ст.94, 112, 161, 162, 163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги Державної податкової інспекції в м. Свердловську Луганської області до ОСОБА_2 про стягнення штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3 400,00 грн. задовольнити.

Стягнути з ОСОБА_2 (АДРЕСА_2, інд. код НОМЕР_1)в доход бюджету на р/р 31116106700072 КФК 24048566 в УДК Луганської області, МФО 804013, код 24048566 суму штрафних (фінансових) санкцій у розмірі 3 400,00 грн. (три тисячі чотириста гривень 00 копійок).

Постанова суду може бути оскаржена до Донецького апеляційного адміністративного суду через суд першої інстанції шляхом подання апеляційної скарги.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.

Постанову в повному обсязі складено та підписано 18 січня 2011 року.

СуддяН.В. Кравцова