Постанова від 17.01.2011 по справі 2а-10468/10/1270

Категорія №6.19

ПОСТАНОВА

Іменем України

17 січня 2011 року Справа № 2а-10468/10/1270

11 год. 30 хв. м. Луганськ

Суддя Луганського окружного адміністративного суду Смішлива Т.В. розглянувши у скороченому провадженні справу за адміністративним позовом прокурора Жовтневого району м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку до Відкритого акціонерного товариства “Антрацитшахтобуд» про стягнення штрафних санкцій,-

ВСТАНОВИВ:

Прокурор Жовтневого району м. Луганська звернувся до суду в інтересах Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку з адміністративним позовом до Відкритого акціонерного товариства “Антрацитшахтобуд ”про стягнення 17000 грн. штрафних санкцій.

В обґрунтування позовних вимог зазначено, що ВАТ “ Антрацитшахтобуд ”в порушення вимог Положення “Про розкриття інформації емітентами цінних паперів”, затвердженого рішенням ДКЦПФР від 19.12.2006 № 1591, відповідно до якого відповідач повинен був в термін до 20.02.2010 розкрити регулярну квартальну інформацію за IV квартал 2009 року шляхом її розміщення в загальнодоступній базі даних Комісії та подання її до Луганського територіального управління ДКЦПФР, однак не виконав вказані вимоги закону. У відношенні ВАТ “ Антрацитшахтобуд” 15.06.2010 уповноваженою особою позивача винесено постанову № 80-ЛУ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів у розмірі 17000 грн.

На підставі викладеного, прокурор просив суд стягнути з відповідача до державного бюджету 17000 грн. штрафних санкцій за порушення на ринку цінних паперів.

Ухвалою від 28 грудня 2010 року справу призначено до розгляду у порядку скороченого провадження.

Згідно повідомлення про вручення поштового відправлення копію ухвали про відкриття скороченого провадження у даній справі відповідач отримав 04.01.2011 (а.с. 19) Разом з тим, у строк, встановлений частиною 3 статті 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, відповідачем не подано до суду заперечень проти позову. Докази сплати штрафних санкцій, визначених постановою № 80-ЛУ від 15.06.2010 також не надано.

Дослідивши матеріали справи, суд вважає, що позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Правові засади регулювання ринку цінних паперів та державного контролю за випуском і обігом цінних паперів та їх похідних в Україні визначені Законом України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні” № 448/96-ВР від 30.10.1996.

Контроль за випуском та обігом цінних паперів та їх похідних в Україні, за винятком приватизаційних, здійснює Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку і її територіальні відділення на місцях.

Відповідно до ст. 6 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку є державним колегіальним органом, підпорядкованим Президенту України, підзвітним Верховній Раді України та Кабінету Міністрів України. До системи цього органу входять Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку, її центральний апарат і територіальні органи.

Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку здійснює повноваження через центральний апарат і свої територіальні органи. Комісія може делегувати надані їй повноваження центральному апарату і територіальним органам шляхом прийняття відповідного рішення, затвердженого в установленому порядку

Статтею 8 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”визначено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право, зокрема, надсилати емітентам, особам, які здійснюють професійну діяльність на ринку цінних паперів, фондовим біржам та саморегулівним організаціям обов'язкові для виконання розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери та вимагати надання необхідних документів відповідно до чинного законодавства (п.10).

Згідно п. 3.1 Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій (затверджені рішенням ДКЦПФР від 11.12.2007 за № 2272, зареєстровані в Міністерстві юстиції України 12.02.2008 за № 120/14811), у випадку наявності ознак правопорушення порушується справа про правопорушення на ринку цінних паперів, про що виноситься постанова про порушення справи, що передбачено п. 4.1 цих Правил.

Пунктом 14 ст. 8 Закону України “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”передбачено, що Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку має право накладати адміністративні стягнення, штрафні та інші санкції за порушення чинного законодавства на юридичних осіб...

Відповідно до ст. 11 цього Закону, Державна комісія з цінних паперів та фондового ринку накладає на юридичних осіб штрафи за: ухилення від виконання або несвоєчасне виконання розпоряджень, рішень про усунення порушень щодо цінних паперів - у розмірі до 500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян. Рішення про накладення штрафу може бути оскаржено в суді. Штрафи, накладені Державною комісією з цінних паперів та фондового ринку, стягуються в судовому порядку.

Згідно з абз. 5 ст. 12 “Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні”, посадова особа Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку приймає рішення про накладення штрафу протягом 10 робочих днів після отримання документів, зазначених у частині другій цієї статті. Рішення про накладення штрафу оформляється постановою, що надсилається юридичній особі, на яку накладено штраф, та банківській установі, в якій відкрито поточний рахунок цієї юридичної особи..

Згідно Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні" № 448/96-ВР від 30.10.96 та Правил розгляду справ про порушення вимог законодавства на ринку цінних паперів та застосування санкцій, затверджених Наказом ДКЦПФР № 2 від 09.01.97, Луганське територіальне управління ДКЦПФР здійснює державний контроль за дотриманням вимог законодавства на ринку цінних паперів. При виявленні фактів порушень законодавства про цінні папери уповноважені особи ЛТУ ДКЦПФР складають акти про правопорушення на ринку цінних паперів, які у подальшому є підставою для винесення постанов про накладання штрафних санкцій.

З матеріалів справи вбачається, що ВАТ “Антрацитшахтобуд” в термін до 20.02.2010 не розкрило регулярну квартальну інформацію за IV квартал 2009 року шляхом її розміщення в загальнодоступній базі даних Комісії та подання її до Луганського територіального управління ДКЦПФР. Вказані обставини стали підставою для винесення уповноваженою особою Луганського територіального управління ДКЦПФР розпорядження № 19-ЛУ від 13.04.2010, яким у строк до 06.05.2010 ВАТ “Антрацитшахтобуд” запропоновано усунути виявлене порушення. (а.с. 4)

Через невиконання розпорядження у встановлений термін уповноваженою особою Луганського територіального управління ДКЦПФР 27.05.2010 винесено постанову про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів, якою запропоновано керівнику ВАТ “Антрацитшахтобуд” з'явитись до ЛТУ ДКЦПФР 03.06.2010 для надання пояснень та підписання акту. (а.с. 6)

Згідно акту про правопорушення на ринку цінних паперів № 80-ЛУ від 03.06.2010 на засідання комісії представник ВАТ “Антрацитшахтобуд” не з'явився, доказів розкриття регулярної квартальної інформації за IV квартал 2009 року не надано, що стало підставою для винесення постанови про розгляд справи № 80-ЛУ від 03.06.2010, якою розгляд справи призначено на 15.06.2010. (а.с. 8, 9)

Розпорядження про усунення порушень законодавства про цінні папери № 19-ЛУ від 13.04.2010, постанова про порушення справи про правопорушення на ринку цінних паперів від від 27.05.2010, акт про правопорушення на ринку цінних паперів № 80-ЛУ від 03.06.2010 та постанова про розгляд справи № 80-ЛУ від 03.06.2010 своєчасно направлені на адресу ВАТ “Антрацитшахтобуд”, що підтверджено копіями фіскальних чеків відділення поштового зв'язку. (а.с. 5, 7, 10)

Уповноваженою особою ЛТУ ДКЦПФР, на підставі матеріалів про правопорушення на ринку цінних паперів щодо ВАТ “Антрацитшахтобуд ”, 15.06.2010 винесено постанову № 80-ЛУ про накладення санкції за правопорушення на ринку цінних паперів, згідно з якою на відповідача накладено штраф у розмірі 1000 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян - 17000 грн. Вищезазначена постанова була направлена на адресу відповідача рекомендованим листом, про що свідчить копія реєстру відправки поштової кореспонденції та копія фіскального чеку відділення поштового зв'язку. (а.с. 12).

Згідно з п. 19.1 зазначених вище Правил, штраф має бути сплачений правопорушником не пізніше як через 15 днів з дня отримання ним постанови.

Відповідач суму штрафу в добровільному порядку не сплатив, постанову від 15.06.2010 № 80-ЛУ в судовому порядку не оскаржив.

Відповідно до п. 19.4 Правил, зазначених вище, у випадку не сплати штрафу правопорушником у визначені строки (п. 19.1 цієї Постанови) штраф стягується у судовому порядку.

Згідно з п. п. 6 п. 5 Положення про Державну комісію з цінних паперів та фондового ринку, затвердженого Указом Президента України від 14.02.1997 № 142/97, комісія, у т.ч. і її територіальні управління, мають право звертатись до суду та господарського суду з позовами у зв'язку з порушенням законодавства України про цінні папери.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що заявлені прокурором в інтересах держави в особі органу уповноваженого державою здійснювати відповідні функції у спірних правовідносинах - ЛТУ ДКЦПФР вимоги про стягнення з ВАТ “Антрацитшахтобуд” 17000 грн. штрафних санкцій за порушення на ринку цінних паперів є обґрунтованими, заснованими на законі, підтвердженими наданими до справи доказами та такими, що підлягають задоволенню у повному обсязі.

Відповідно до приписів п. 4 ст. 94 КАС України, у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем - фізична чи юридична особа, судові витрати, здійснені позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 9, 11, 12, 40 Закону України "Про державне регулювання ринку цінних паперів в Україні", ст. ст. 2, 17, 87, 94, 98, 128, 158-163, 1832 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Позовні вимоги прокурора Жовтневого району м. Луганська в інтересах держави в особі Луганського територіального управління Державної комісії з цінних паперів та фондового ринку задовольнити повністю.

Стягнути з відкритого акціонерного товариства «Антрацитшахтобуд» (код ЄДРПОУ 00181473) в доход Державного бюджету України - р/р 31112106700010 в ГУ ДКУ в Луганські області, МФО 804013, код 25992095, код бюджетної класифікації 21081100 штрафні санкції у сумі 17000,00 грн.(сімнадцять тисяч грн.).

Копію постанови надіслати сторонам невідкладно.

Постанова набирає законної сили у порядку визначеному ст.254 КАС України.

Апеляційна скарга подається до Донецького апеляційного адміністративного суду через Луганський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Постанова, прийнята у скороченому провадженні, крім випадків оскарження її в апеляційному порядку, є остаточною.

СуддяТ.В. Смішлива