Постанова від 28.12.2010 по справі 2а-26911/10/0570

Україна

ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

28 грудня 2010 р. справа № 2а-26911/10/0570

Приміщення суду за адресою: 83052, м.Донецьк, вул. 50-ої Гвардійської дивізії, 17

час прийняття постанови:

Донецький окружний адміністративний суд в складі:

головуючого судді Зеленова А. С.

при секретарі Кобець О.А.

за участю

представників позивача Дзюби А.С.,Троніц М.І.,

представників відповідача Піскуновій М.І., Паршиній О.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні адміністративну справу за позовом Контрольно - ревізійного управління в Донецькій області до Управління праці та соціального захисту населення Костянтинівської міської ради зобов'язання вчинити певні дії,

встановив:

Позивач, Контрольно - ревізійне управління в Донецькій області, звернувся до суду із адміністративним позовом до Управління праці та соціального захисту населення Костянтинівської міської ради зобов'язання вчинити певні дії.

В обґрунтування позову посилається на те, що Костянтинівським об'єднаним контрольно - ревізійним відділом проведено ревізію за результатами якої складено акт, яким встановлено, що внаслідок надання громадянкою ОСОБА_5 недостовірних даних про майновий стан при оформленні субсидії, нанесено матеріальної шкоди (збитків) державному бюджету в сумі 7022,09 грн. На підставі акту ревізії на адресу відповідача пред'явлено вимогу щодо усунення виявлених ревізією порушень. Вважає, що вимоги службових осіб державної контрольно - ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються. Однак, вимога не виконана.

Просить суд зобов'язати керівника Управління праці та соціального захисту населення Костянтинівської міської ради виконати не вчинені дії, зазначені в листі - вимозі Костянтинівського об'єднаного контрольно - ревізійного відділу від 27.09.2010 року №38-12/1204, а саме стягнути з одержувача субсидії гр.. ОСОБА_5 суму незаконно отриманою нею субсидії на оплату житлово - комунальних послуг в розмірі 7022,09 грн., а у разі не відшкодування гр. ОСОБА_5 збитків в сумі 7022,09 грн. у добровільному порядку звернутися до суду із відповідною заявою про стягнення коштів в судовому порядку відповідно до чинного законодавства.

В судовому засіданні представники позивача підтримали позовні вимоги та просили їх задовольнити.

Відповідач надав суду заперечення в яких посилається на те, що протоколом №11 від 16.09.2010 року засіданні комісії з питань призначення та надання житлових субсидій, а також пільг на житлово - комунальні послуги в окремих випадках, затвердженого рішенням виконкому міської ради від 15.09.2010 року №161, усі раніше призначені субсидії були визнані дійсними. Вважає, що управлінням були усунуті недоліки впродовж п'яти робочих днів, тому порушень не було.

Представники відповідача, що діють за довіреністю, в судовому засіданні проти задоволення позовних вимог заперечували.

Заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши надані докази суд встановив наступне.

Відповідно до статті 2 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в України» головним завданням державної контрольно-ревізійної служби є здійснення державного фінансового контролю за використанням і збереженням державних фінансових ресурсів, необоротних та інших активів, правильністю визначення потреби в бюджетних коштах та взяття зобов'язань, ефективним використанням коштів і майна, станом і достовірністю бухгалтерського обліку і фінансової звітності в міністерствах та інших органах виконавчої влади, в державних фондах, у бюджетних установах і у суб'єктів господарювання державного сектору економіки, а також на підприємствах і в організаціях, які отримують (отримували в періоді, який перевіряється) кошти з бюджетів усіх рівнів та державних фондів або використовують (використовували у періоді, який перевіряється) державне чи комунальне майно (далі - підконтрольні установи), виконанням місцевих бюджетів, розроблення пропозицій щодо усунення виявлених недоліків і порушень та запобігання їм у подальшому. Результати ревізії викладаються в акті.

Підстави та порядок проведення планової виїзної ревізії регулюються ст. 11 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в України», відповідно до якої плановою виїзною ревізією вважається ревізія у підконтрольних установах, яка передбачена у плані роботи органу державної контрольно-ревізійної служби і проводиться за місцезнаходженням такої юридичної особи чи за місцем розташування об'єкта права власності, стосовно якого проводиться така планова виїзна ревізія

Планова виїзна ревізія проводиться за сукупними показниками фінансово-господарської діяльності підконтрольних установ за письмовим рішенням керівника відповідного органу державної контрольно-ревізійної служби не частіше одного разу на календарний рік.

Тривалість планової виїзної ревізії не повинна перевищувати 30 робочих днів.

Відповідно до п.1 статті 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в України» державній контрольно - ревізійній службі надається право перевіряти у підконтрольних установах грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси й інші документи, що підтверджують надходження і витрачання коштів та матеріальних цінностей, проводити перевірки фактичної наявності цінностей (грошових сум, цінних паперів, сировини, матеріалів, готової продукції, устаткування тощо).

На виконання п. 2.6 Плану Голов КРУ на ІІІ квартал 2010 року, на підставі направлень на проведення ревізії виданих начальником відділу від 16.09.2010 року №293, 294, 295, від 21.08.2010 року №311 Костянтинівським об'єднаним контрольно - ревізійним відділом проведена планова ревізія використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню на оплату електроенергії, природного газу, послуг тепло - водопостачання і водовідведення, квартирної плати, вивезення побутового сміття та рідких нечистот, яка надавалась з 01.09.2008 року - 31.12.2008 рік., 2009 рік, 01.01.2010 року по 31.07.2010 року, в Управлінні праці та соціального захисту населення Костянтинівської міської ради.

За результатами ревізії складено відповідний акт від 15 вересня 2010 року №38-16/38 ревізії, яким встановлено що внаслідок надання громадянкою ОСОБА_5 недостовірних даних про майновий стан при оформленні субсидії, нанесено матеріальної шкоди (збитків) державному бюджету в сумі 7022,09 грн.

Відповідно до п. 7 статті 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу» Головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право пред'являти керівникам та іншим службовим особам підконтрольних установ, що ревізуються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження і використання державної власності та фінансів.

На підставі зазначеного акту ревізії позивачеві було пред'явлено вимогу про усунення встановлених порушень від 27.09.2010 року №38-12/1204, відповідно до якої начальнику Управління праці та соціального захисту населення Костянтинівської міської ради необхідно:

1. стягнути з одержувача субсидії ОСОБА_5 суму незаконно отриманої нею субсидії на оплату житлово - комунальних послуг в розмірі 7022,09 грн. У разі невідшкодування гр. ОСОБА_5 збитків в сумі 7022,09 грн. у добровільному порядку запропоновано звернутися до суду із відповідною заявою про стягнення коштів в судовому порядку відповідно до чинного законодавства;

2. Опрацювати матеріал ревізії на засіданні трудового колективу, посилити контроль за використанням коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на надання пільг та житлових субсидій населенню.

Позивач просить суд зобов'язати Управління праці та соціального захисту населення виконати не вчинені дії, зазначені в листі - вимозі Костянтинівського об'єднаного контрольно - ревізійного відділу від 27.09.2010 року №38-12/1204, а саме стягнути з одержувача субсидії гр.. ОСОБА_5 суму незаконно отриманою нею субсидії на оплату житлово - комунальних послуг в розмірі 7022,09 грн., а у разі не відшкодування гр. ОСОБА_5 збитків в сумі 7022,09 грн. у добровільному порядку звернутися до суду із відповідною заявою про стягнення коштів в судовому порядку відповідно до чинного законодавства.

Відповідно до ч. 3 ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України, суб'єкти владних повноважень мають право звернутися до адміністративного суду у випадках, передбачених Конституцією (254к/96-ВР) та законами України.

Відповідно до п. 10 ч. 1 ст. 10 Закону України «Про державну контрольно-ревізійну службу в Україні», Головному контрольно-ревізійному управлінню України, контрольно-ревізійним управлінням в Республіці Крим, областях, містах Києві і Севастополі, контрольно-ревізійним підрозділам (відділам, групам) у районах, містах і районах у містах надається право, зокрема, звертатися до суду в інтересах держави, якщо підконтрольною установою не забезпечено виконання вимог щодо усунення виявлених ревізією порушень законодавства з питань збереження і використання активів.

Відповідно до ч. 2 ст. 15 зазначеного Закону, законні вимоги службових осіб державної контрольно-ревізійної служби є обов'язковими для виконання службовими особами об'єктів, що ревізуються.

Відповідно до ч. 1 ст. 6 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до адміністративного суду, якщо вважає, що рішенням, дією чи бездіяльністю суб'єкта владних повноважень порушені її права, свободи або інтереси.

Судом встановлено, що вимога Костянтинівського об'єднаного контрольно - ревізійного відділу від 27.09.2010 року №38-12/1204 у судовому засіданні не оскаржена та на час розгляду справи не виконана.

Таким чином, суд вважає, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Керуючись ст.ст.2-15, 17-18, 33-35, 41-42, 47-51, 56-59, 69-71, 79, 86, 87, 94, 99, 104-107, 110-111, 121, 122-143, 151-154, 158, 162, 163, 167, 254Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

постановив :

Позов Контрольно - ревізійного управління в Донецькій області до Управління праці та соціального захисту населення Костянтинівської міської ради зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити.

Зобов'язати керівника Управління праці та соціального захисту населення Костянтинівської міської ради виконати не вчинені дії, зазначені в листі - вимозі Костянтинівського об'єднаного контрольно - ревізійного відділу від 27.09.2010 року №38-12/1204, а саме стягнути з одержувача субсидії гр.. ОСОБА_5 суму незаконно отриманою нею субсидії на оплату житлово - комунальних послуг в розмірі 7022,09 грн., а у разі не відшкодування гр. ОСОБА_5 збитків в сумі 7022,09 грн. у добровільному порядку звернутися до суду із відповідною заявою про стягнення коштів в судовому порядку відповідно до чинного законодавства.

Постанову ухвалено у нарадчій кімнаті та проголошено її вступну та резолютивну частину 28 грудня 2010 року в присутності представників сторін.

Постанову у повному обсязі складено 04 січня 2011 року.

У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Апеляційна скарга подається до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі відкладення складання постанови у повному обсязі апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.

Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 цього Кодексу, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.

Суддя Зеленов А. С.