10 січня 2011 рокуСправа № 2а-3465/10/0370
Волинський окружний адміністративний суд у складі:
головуючого - судді Каленюк Ж.В.,
розглянувши в місті Луцьку в порядку скороченого провадження адміністративну справу за позовом Регіонального управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Волинській області до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення фінансових санкцій,
Регіональне управління Департаменту контролю за виробництвом та обігом спирту, алкогольних напоїв і тютюнових виробів Державної податкової адміністрації України у Волинській області (надалі - регіональне управління Департаменту САТ ДПА у Волинській області, позивач) звернулося з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (надалі - підприємець ОСОБА_1, відповідач) про стягнення фінансових санкцій в сумі 6800 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що проведеною перевіркою магазину-кафе, де здійснює торгівельну діяльність підприємець ОСОБА_1, було встановлено факт продажу алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці суб'єктом господарювання, який не має статусу суб'єкта господарювання громадського харчування, що є порушенням ст.15-3 Закону України “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”. На підставі ст.17 вказаного Закону до відповідача застосовано фінансові санкції у вигляді штрафу у сумі 6 800 грн., про що прийнято рішення від 17 серпня 2010 року № 030810-32.
Відповідач рішення про застосування фінансових санкцій у встановленому законом порядку не оскаржив; визначену суму фінансових санкцій у встановлені строки не сплатив. Позивач просив стягнути у примусовому порядку із підприємця ОСОБА_1 в доход Державного бюджету України фінансові санкції у вигляді штрафу у сумі 6 800 грн.
Ухвалою судді від 22 грудня 2010 року відкрито скорочене провадження в даній адміністративній справі відповідно до ст.183-2 Кодексу адміністративного судочинства України (КАС України).
Відповідач заперечень проти позову не подав, хоча був належним чином повідомлений про розгляд справи в порядку скороченого провадження та про наслідки неподання заперечень проти позову.
Дослідивши наявні в матеріалах справи письмові докази, суд вважає, що позов слід задовольнити повністю.
Судом встановлено, що 18 червня 1998 року ОСОБА_1 зареєстрована Рожищенською районною державною адміністрацією як суб'єкт підприємницької діяльності , що підтверджується копією свідоцтва про державну реєстрацію фізичної особи-підприємця (а.с.12).
08 липня 2010 року головними державними податковими ревізорами-інспекторами регіонального управління Департаменту САТ ДПА у Волинській області на підставі наказу від 06 липня 2010 року № 85 та направлення на проведення позапланової перевірки №175 (а.с.6;8) проведено позапланову виїзну перевірку з питань додержання вимог, встановлених законодавством України, які є обов'язковими до виконання при здійсненні оптової і роздрібної торгівлі алкогольними напоями та/або тютюновими виробами, в магазині-кафе, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1, де здійснює підприємницьку діяльність відповідач. За результатами перевірки складено акт від 08 липня 2010 року № 156/32-01/НОМЕР_1 (а.с.10-11).
Як вбачається з акту, в ході перевірки встановлено факт продажу алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці суб'єктом господарювання, який не має статусу суб'єкта господарювання громадського харчування, а саме: 08 липня 2010 року у магазині-кафе ОСОБА_1 реалізовано горілку "Пшеничну" 2 по 50 мл за ціною 2 грн. на загальну суму 4 грн. Документи, що засвідчують статус суб'єкта господарювання громадського харчування, не пред'явлено, чим порушено ст.15-3 Закону України від 19 грудня 1995 року481/95-BP "Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів" (далі - Закон N 481/95-BP).
Факт вчинення порушення підтверджується письмовим поясненням продавця магазину ОСОБА_2 від 08 липня 2010 року (а.с.7), фіскальним звітним чеком № 4754 (а.с.11). Лист головного державного санітарного лікаря Рожищенського району від 04 серпня 2010 року № 6/806 (а.с.14) свідчить про те, що господарська одиниця, де проходила перевірка 08 липня 2010 року, функціонує в режимі магазину.
За наслідками перевірки начальником регіонального управління Департаменту САТ ДПА України у Волинській області було прийняте рішення від 17 серпня 2010 року № 030810-32, відповідно до якого до підприємця ОСОБА_1 застосовано фінансову санкцію у вигляді штрафу в розмірі 6 800 грн. за продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці суб'єктом господарювання, який не має статусу суб'єкта господарювання громадського харчування (а.с.13). Рішення надіслано підприємцю ОСОБА_1 листом від 18 серпня 2010 року № 2-754/32-110 та отримане останнім 23 серпня 2010 року, про що свідчить копія повідомлення про вручення поштового відправлення (а.с.15).
Рішення від 17 серпня 2010 року № 030810-32 про застосування фінансових санкцій відповідачем не оскаржувалось і на час розгляду справи є чинним.
Відповідно до ч.6 ст.15-3 Закону № 481/95-BP продаж алкогольних напоїв на розлив для споживання на місці дозволяється тільки суб'єктам господарювання громадського харчування та спеціалізованим відділам, що мають статус суб'єктів господарювання громадського харчування, суб'єктів господарювання з універсальним асортиментом товарів.
Абзацом 8 ч.2 ст.17 цього Закону встановлено, що у разі порушення вимог ст.15-3 цього Закону до суб'єктів господарювання застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафів в розмірі 6800 грн.
Таким чином, податковим органом правомірно визначено суму фінансових санкцій за вчинене підприємцем ОСОБА_1 порушення в розмірі 6 800 грн.
Відповідно до ч.1 ст.16 Закону № 481/95-BP контроль за дотриманням норм цього Закону здійснюють органи, які видають ліцензії, а також інші органи в межах компетенції, визначеної законами України.
Постановою Кабінету Міністрів України від 02 червня 2003 року N 790 затверджено Порядок застосування фінансових санкцій, передбачених ст.17 Закону України “Про державне регулювання виробництва та обігу спирту етилового, коньячного, плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”. Відповідно до п.10 цього Порядку у разі невиконання суб'єктом підприємницької діяльності рішення про застосування фінансових санкцій протягом 30 днів після його отримання сума санкцій стягується на підставі рішення суду.
Оскільки відповідач має заборгованість перед бюджетом зі сплати фінансових санкцій в сумі 6 800 грн., застосованих рішенням від 17 серпня 2010 року № 030810-32, письмових заперечень проти позову не подав, тому суд приходить до висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.
Керуючись ст.ст.162, 183-2 , 256 КАС України та на підставі ст.15-3, ст.17 Закону України “Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів”, суд
Адміністративний позов задовольнити повністю.
Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) в доход Державного бюджету України фінансові санкції у сумі 6800 (шість тисяч вісімсот) грн.
Постанова підлягає до негайного виконання.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого ст.186 КАС України, якщо таку апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку повністю або частково шляхом подання апеляційної скарги до Львівського апеляційного адміністративного суду через Волинський окружний адміністративний суд. Апеляційна скарга на постанову суду подається сторонами протягом десяти днів з дня отримання ними копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Львівського апеляційного адміністративного суду.
Суддя Ж.В.Каленюк