Харківський окружний адміністративний суд
61700, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
Харків
04 березня 2026 року справа № 520/30400/25
Харківський окружний адміністративний суд у складі судді Ніколаєвої Ольги Вікторівни, розглянувши за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи справу за позовною заявою ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під.3, пов. 2, м. Харків, Харківський р-н, Харківська обл., 61022, код ЄДРПОУ: 14099344) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
ОСОБА_1 (далі по тексту - позивач) звернулась до Харківського окружного адміністративного суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (далі по тексту - відповідач), в якій просить:
- визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо нарахування ОСОБА_1 пенсії по інвалідності (друга група, загальне захворювання) та пенсії за віком із урахуванням середньомісячного заробітку за період страхового стажу з 01.07.2000 по 31.12.2012;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області за період з 21.05.2025 по 09.07.2025 перерахувати ОСОБА_1 пенсію по інвалідності (друга група, загальне захворювання), передбачену статтею 30 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" відповідно до статей 33, 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" із застосуванням показника середньої заробітної плати у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарних роки, що передують року звернення за призначенням пенсії (2022, 2023, 2024 роки), та здійснити виплату пенсії з урахуванням виплачених за цей період сум;
- зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області починаючи з 10.07.2025 перерахувати ОСОБА_1 пенсію за віком, передбачену статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" із застосуванням показника середньої заробітної плати у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарних роки, що передують року звернення за призначенням пенсії (2022, 2023, 2024 роки), та здійснити виплату пенсії з урахуванням виплачених за цей період сум.
Обґрунтовуючи позовні вимоги позивач зазначає, що оскільки у спірних правовідносинах відбулося саме переведення з пенсії за вислугу років, призначеної відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення», на пенсію по інвалідності відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Відповідно, під час обчислення розміру пенсії підлягає застосуванню показник середньої заробітної плати по Україні за 2022- 2024 роки, а не за попередній період.
Згідно з витягом з протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями справу передано на розгляд судді Ніколаєвій Ользі Вікторівні.
Ухвалою Харківського окружного адміністративного суду від 25.11.2025 прийнято позовну заяву до розгляду та відкрито провадження в адміністративній справі у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.
Цією ж ухвалою відповідачу запропоновано у п'ятнадцятиденний строк з дня одержання ухвали про відкриття спрощеного провадження у справі подати до суду відзив на позовну заяву разом з усіма доказами, що обґрунтовують доводи, які в ньому наведені або заяву про визнання позову та надати суду докази надіслання (подання) копії відзиву іншим учасникам справи.
Відповідач 02.12.2025 через систему "Електронний суд" надав до суду відзив на адміністративний позов, в якому просив суд відмовити у задоволенні позовних вимог з підстав, викладених у відзиві.
Розглянувши усі надані сторонами документи, у тому числі ті, які надійшли до суду через систему "Електронний суд" та наявні у комп'ютерній програмі "Діловодство спеціалізованого суду" з моменту звернення позивачем до суду з цією позовною заявою, дослідивши матеріали справи, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини справи, об'єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Харківський окружний адміністративний суд встановив наступне.
Позивач з 02.01.2013 знаходиться на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Харківській області та отримувала пенсію за вислугу років відповідно Закону України «Про пенсійне забезпечення».
Судом із матеріалів справи вбачається, що 09.05.2025 позивачу встановлена інвалідність другої групи, загальне захворювання згідно з рішенням експертної команди з оцінювання повсякденного функціонування особи № 168/25/528/Р від 09.05.2025 (номер витягу 168/25/528/В).
Позивач 21.05.2025 звернулася до Слобожанського об'єднаного управління ПФУ м. Харкова ГУ ПФУ у Харківській області із заявою про призначення пенсії по інвалідності (друга група, загальне захворювання) згідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» №1058-IV з урахуванням стажу та заробітної плати по теперішній час.
З 21.05.2025 по 09.07.2025 - отримувала пенсію по інвалідності (друга група, загальне захворювання) згідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (рішення відповідача № 963330175746 від 29.05.2025)
Позивач 10.07.2025 у зв'язку із досягненням пенсійного віку звернулася до Слобожанського об'єднаного управління ПФУ м.Харкова ГУ ПФУ у Харківській області із заявою про призначення пенсії за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 N1058-ІV, вперше із застосуванням показника середньої заробітної плати у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарних роки, що передують року звернення за призначенням пенсії (2022, 2023, 2024 роки ) та з 10.07.2025 - позивач довічно отримує пенсію за віком згідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV.
Позивач 11.08.2025 звернулася до відповідача із заявою, у якій, зокрема, просила призначити та виплачувати пенсію за віком вперше, як це передбачено ч. 2 ст. 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" від 09.07.2003 N1058-ІV із застосуванням показника середньої заробітної плати по Україні, з якої сплачено страхові внески, обчислені як середній показник за 2022, 2023, 2024 роки.
Листом відповідач від 29.08.2025 №24560-25561/Т-03/8-2000/25 відмовив у перерахунку пенсії та повідомив, що перерахунок пенсії позивача здійснений з врахуванням показника середньої заробітної плати, який був застосований при попередньому перерахунку. Також, позивачу було повідомлено про те, що пенсійна справа перевірена, пенсія призначена та виплачується згідно чинного законодавства.
Позивач вважає протиправними дії відповідача щодо нарахування їй пенсії за віком із врахування показника середньої заробітної плати по Україні при попередньому перерахунку, а тому звернулася до суду з даною позовною заявою.
Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.
Предметом спору у даній справі є наявність або відсутність правових підстав для обчислення пенсії за віком із врахування показника середньої заробітної плати по Україні за 2022, 2023 та 2024 роки.
У відповідності до частини першої статті 46 Конституції України громадяни мають право на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.
Призначення, виплата та перерахунок призначеної пенсії регулюється Законом України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-IV (далі по тексту - Закон України №1058-IV).
У відповідності до частини другої статті 7 Закону України №1058-IV пенсії, інші види соціальних виплат та допомоги, що є основним джерелом існування, мають забезпечувати рівень життя, не нижчий від прожиткового мінімуму, встановленого законом.
Відповідно до частини першої статті 8 Закону України №1058-IV право на отримання пенсій та соціальних послуг із солідарної системи мають, зокрема громадяни України, які застраховані згідно із цим Законом та досягли встановленого цим Законом пенсійного віку чи визнані особами з інвалідністю в установленому законодавством порядку і мають необхідний для призначення відповідного виду пенсії страховий стаж, а в разі смерті цих осіб - члени їхніх сімей, зазначені у статті 36 цього Закону, та інші особи, передбачені цим Законом.
Згідно з частиною першої статті 9 Закону України №1058-IV відповідно до цього Закону в солідарній системі призначаються такі пенсійні виплати: 1) пенсія за віком; 2) пенсія по інвалідності; 3) пенсія у зв'язку з втратою годувальника.
Відповідно до частини першої статті 40 Закону України №1058-IV для обчислення пенсії враховується заробітна плата (дохід) за весь період страхового стажу починаючи з 01.07.2000. За бажанням пенсіонера та за умови підтвердження довідки про заробітну плату первинними документами або в разі, якщо страховий стаж починаючи з 01.07.2000 становить менше 60 місяців, для обчислення пенсії також враховується заробітна плата (дохід) за будь-які 60 календарних місяців страхового стажу підряд по 30.06.2000 незалежно від перерв.
Положеннями частини другої статті 40 Закону України №1058-IV передбачено, що заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою: Зп = Зс х (Ск : К), де: Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях; Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії. Порядок визначення показників зазначеної заробітної плати затверджується Пенсійним фондом України за погодженням з центральними органами виконавчої влади, що забезпечують формування державної фінансової політики, державної політики у сферах економічного розвитку, статистики. Ск - сума коефіцієнтів заробітної плати (доходу) за кожний місяць (Кз 1 + Кз 2 + Кз 3 + ... + Кз n); К - страховий стаж за місяці, які враховано для визначення коефіцієнта заробітної плати (доходу) застрахованої особи.
Відтак, у випадку призначення пенсії на підставі Закону України №1058-IV, при обчисленні пенсії враховується середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.
Відповідно до частини першої статті 10 Закону України №1058-IV особі, яка має одночасно право на різні види пенсії (за віком, по інвалідності, у зв'язку з втратою годувальника), призначається один із цих видів пенсії за її вибором.
Згідно з частиною третьою статті 45 Закону України №1058-IV переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що знаходяться на час переведення з одного виду пенсії на інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду.
При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині першій статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.
Системний аналіз наведених норм дозволяє дійти висновку про те, що частиною третьою статті 45 Закону України №1058-ІV регламентовано порядок переведення з одного виду пенсії, призначеного саме за цим Законом, на інший. Відтак, показник середньої заробітної плати при переведенні на інший вид пенсії має бути незмінним, тобто таким, яким він був на час призначення пенсії, передбаченої Законом України №1058-ІV.
Частина перша статті 30 Закону України №1058-ІV встановлює, що пенсія по інвалідності призначається в разі настання інвалідності, що спричинила повну або часткову втрату працездатності за наявності страхового стажу, передбаченого статтею 32 цього Закону.
Згідно з статті 34 Закону України № 1058-ІV, пенсія по інвалідності призначається на весь строк встановлення інвалідності. Особам з інвалідністю, які досягли пенсійного віку, встановленого статтею 26 цього Закону, пенсії по інвалідності призначаються довічно. Повторний огляд цих осіб з інвалідністю провадиться тільки за їх заявою.
У відповідності із частиною першою статті 33 Закону України №1058-ІV пенсія по інвалідності залежно від групи інвалідності призначається в таких розмірах: особам з інвалідністю І групи - 100 відсотків пенсії за віком: особам з інвалідністю II групи - 90 відсотків пенсії за віком; особам з інвачідністю III групи - 50 відсотків пенсії за віком, обчисленої відповідно до статей 27 і 28 цього Закону.
Тобто розмір пенсії по інвалідності розраховується у відсотках від пенсії за віком у залежності від групи інвалідності.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 45 Закону України №1058-ІV пенсія за віком призначається з дня, що настає за днем досягнення пенсійного віку, якщо звернення за пенсією відбулося не пізніше трьох місяців з дня досягнення особою пенсійного віку.
За змістом частини третьої статті 45 Закону України №1058-ІV переведення з одного виду пенсії на інший здійснюється з дня подання заяви, на підставі документів про страховий стаж, заробітну плату (дохід) та інших документів, що зііаходяться на час переведення з одного виду пенсії на Інший в пенсійній справі, а також додаткових документів, одержаних органами Пенсійного фонду. При переведенні з одного виду пенсії на інший за бажанням особи може враховуватися заробітна плата (дохід) за періоди страхового стажу, зазначені в частині 1 статті 40 цього Закону, із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу), який враховувався під час призначення (попереднього перерахунку) попереднього виду пенсії.
Аналіз наведених норм свідчить про те, що частиною третьою статті 45 Закону України № 1058-ІV регламентовано порядок переведення з одного виду пенсії, призначеного саме за цим Законом, на інший. При цьому переведення особи з одного виду пенсії на інший здійснюється на підставі поданої такою особою відповідної заяви.
Отже, показник середньої заробітної плати при переведенні на інший вид пенсії має бути незмінним, тобто таким, яким він був на час призначення пенсії, передбаченої Законом України № 1058-ІV.
Водночас, врахування середніх показників заробітної плати за три останні роки перед зверненням за призначенням пенсії за правилами частин І та 2 статті 40 Закону № 1058-ІУ передбачено лише при первинному призначенні такої пенсії.
Вказане відповідає правовій позиції, наведеній Верховним Судом, зокрема, у постановах від 31.05.2019 у справі №314/272/17 (2-а/314/33/2017), від 31.03.2020 у справі №348/1296/17, від 01.03.2021 у справі №488/1409/16-а.
З матеріалів справи встановлено, що позивач, під час звернення 25.05.2025 до відповідача із заявою про призначення пенсії по інвалідності на підставі Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 05.11.1991 №1788-ХІІ, отримувала пенсію за вислугу років призначену у відповідності до Закону України «Про пенсійне забезпечення» від 05.11.1991 №1788-ХІІ, який передбачає інші підстави та порядок призначення пенсії.
Позивач 21.05.2025 звернулася до Слобожанського об'єднаного управління ПФУ м. Харкова ГУ ПФУ у Харківській області із заявою про призначення пенсії по інвалідності (друга група, загальне захворювання) згідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003 №1058-ІV з урахуванням стажу та заробітної плати по теперішній час.
Зі змісту протоколу перерахунку пенсії від 28.05.2025 (рішення відповідача № 963330175746 від 29.05.2025) вбачається, що з 21.05.2025 позивачу призначено пенсію по інвалідності (друга група, загальне захворювання) на умовах Закону України № 1058-ІV. У подальшому, зі змісту протоколу перерахунку пенсії від 17.07.2025 (рішення № 963330175746 від 17.07.2025) вбачається, що з 10.07.2025 позивачу призначено пенсію за віком на умовах Закону України № 1058-ІV.
Аналіз частини першої статті 9 Закону України № 1058-ІV дозволяє дійти висновку про те, що питання щодо нарахування та виплати пенсії за вислугою років, яка була первинно призначена позивачу, не входить до правового регулювання Закону України № 1058-ІV, а визначається виключно Законом України № 1788-ХІІ, та є спеціальним видом пенсії для конкретно визначеного кола осіб, що підтверджується застосуванням приписів статті 7 та статті 55 Закону України № 1788-ХІІ при первинному призначенні позивачу пенсії за вислугу років 02.01.2013.
Крім того, доданими до адміністративного позову призначення пенсії версії від 12.12.2017 (рішення відповідача № 963330175746 від 12.12.2017) та довідкою відповідача від 11.11.2025 № 46337 підтверджено, що позивач отримувала пенсію за вислугу років саме на умовах Закону України № 1788-ХІІ.
Таким чином, після настання у позивача інвалідності, що спричинила часткову втрату працездатності та наявності достатнього страхового стажу відповідно до Закону № 1058-ІУ, 21.05.2025 звернувшись до органу Пенсійного фонду із заявою про призначення такого виду пенсії, позивач використала право на призначення пенсії в солідарній системі відповідно до Закону № 1058-ІV вперше.
Верховний Суд у подібних правовідносинах неодноразово висловлював правову позицію щодо того, що у випадку, якаю особа, яка вже отримує пенсію за одним законом, виявила бажання отримувати пенсію, право на яку визначене іншим законом, то має місце саме призначення пенсії, а не переведення з одного виду пенсії на інший згідно із частиною З статті 45 Закону України № 1058-ІV. а тому має враховуватись показник середньої заробітної плати за три календарні роки, що передують року призначення нового виду пенсії - пенсії за віком згідно Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування".
Аналогічні висновки викладені у постановах Великої Палати Верховного Суду від 16.06.2020 у справі №127/7522/17, від 18.08.2020 у справі №263/6611/17, від 31.01.2025 у справі № 200/1478/24, від 31.10.2018 у справі № 577/2576/17, від 20.02.2025 у справі 380/4842/24.
Слід наголосити, що показник середньої заробітної плати в Україні для обчислення пенсії визначається на день призначення пенсії вперше або у випадкупереведення з одного виду пенсії на інший, що фактично с призначенням такого виду пенсії вперше, що і мало місце у спірних правовідносинах.
Таким чином, з огляду на встановлені у цій справі обставини, беручи до уваги зазначені висновки Верховного Суду у подібних правовідносинах, суд дійшов висновку про наявність у позивача підстав для призначення їй пенсії за віком у відповідності до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» із застосуванням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії, тобто за 2022, 2023 та 2024 роки.
Тобто ще при призначенні пенсії по інвалідності (90% розміру пенсії за віком для II групи інвалідності), відповідач повинен був при розрахунку розміру пенсії застосувати показник середньої заробітної плати у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарних роки, що передують року звернення за призначенням пенсії (2022, 2023, 2024 роки).
Відтак, суд дійшов до висновку про задоволення позовних вимог відносно зобов'язання відповідача за період з 21.05.2025 по 09.07.2025 перерахувати позивачу пенсію по інвалідності (друга група, загальне захворювання), передбачену статтею 30 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" відповідно до статей 33, 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" із застосуванням показника середньої заробітної плати у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарних роки, що передують року звернення за призначенням пенсії (2022, 2023, 2024 роки), та здійснити виплату пенсії з урахуванням виплачених за цей період сум.
У подальшому, після досягнення відповідного пенсійного віку, який дає право на призначення пенсії за віком відповідно до Закону України №1058-IV, звернувшись 10.07.2025 до органу Пенсійного фонду із заявою про призначення такого виду пенсії, позивач перейшла з пенсії по інвалідності на пенсію за віком.
Враховуючи, що при призначенні пенсії по інвалідності (90% розміру пенсії за віком для II групи інвалідності) відповідач повинен був застосувати показник середньої заробітної плати у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарних роки, що передують року звернення за призначенням пенсії (2022, 2023, 2024 роки).
Крім того, згідно висновків Великої Палати Верховного Суду викладених у постанові від 31.10.2018 у справі № 876/5312/17 (провадження №11-731апп18) за результатами аналізу обґрунтованості підстав для відступлення від висновку Верховного Суду України щодо застосування норми права (призначення пенсії за віком замість переведення у порядку частини третьої статті 45 Закону України №1058-IV) у подібних правовідносинах, Велика Палата Верховного Суду дійшла висновку про те, що Верховний Суд України у постанові від 29.11.2016 у справі №133/476/15-а (№21-6331а15) обґрунтовано зазначив, що у випадку призначення особі пенсії за вислугу років відповідно до Закону України №1788-XII, який передбачає інші підстави та порядок призначення пенсії, а в подальшому при виявленні такою особою бажання отримувати пенсію за віком відповідно до Закону України №1058-IV, має місце саме призначення пенсії за віком, а не переведення згідно частини третьої статті 45 Закону України №1058-IV. У підсумку, Велика Палата Верховного Суду не знайшла підстав для відступлення від висновку щодо застосування норми права у подібних правовідносинах, викладеного в постанові Верховного Суду України від 29.11.2016 у справі №133/476/15-а (№21-6331а15).
Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.
Таким чином, особливістю адміністративного судочинства є те, що обов'язок (тягар) доказування в спорі покладається на відповідача суб'єкт владних повноважень, який повинен надати докази, що свідчать про правомірність його рішення, дії чи бездіяльності.
Усупереч наведених положень, правомірність дій відповідачем не доведена.
За приписами частин першої та другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 Кодексу адміністративного судочинства України. В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.
Зважаючи на встановлені у справі обставини, з огляду на приписи норм чинного законодавства, які регулюють спірні правовідносини, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для часткового задоволення позовних вимог.
Розподіл судових витрат здійснюється відповідно до статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України.
Керуючись статтями 72-74, 77, 241-246, 250, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
Позовну заяву ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП: НОМЕР_1 ) до Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області (майдан Свободи, буд. 5, Держпром, під.3, пов. 2,м. Харків, Харківський р-н, Харківська обл.,61022, код ЄДРПОУ: 14099344) про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії - задовольнити повністю.
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Харківській області щодо нарахування ОСОБА_1 пенсії по інвалідності (друга група, загальне захворювання) та пенсії за віком із урахуванням середньомісячного заробітку за період страхового стажу з 01.07.2000 по 31.12.2012.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області за період з 21.05.2025 по 09.07.2025 перерахувати ОСОБА_1 пенсію по інвалідності (друга група, загальне захворювання), передбачену статтею 30 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" відповідно до статей 33, 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" із застосуванням показника середньої заробітної плати у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарних роки, що передують року звернення за призначенням пенсії (2022, 2023, 2024 роки), та здійснити виплату пенсії з урахуванням виплачених за цей період сум.
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Харківській області починаючи з 10.07.2025 перерахувати ОСОБА_1 пенсію за віком, передбачену статтею 26 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" відповідно до статті 40 Закону України "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" із застосуванням показника середньої заробітної плати у середньому на одну застраховану особу в цілому в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарних роки, що передують року звернення за призначенням пенсії (2022, 2023, 2024 роки), та здійснити виплату пенсії з урахуванням виплачених за цей період сум.
Рішення набирає законної сили у порядку, передбаченому статтею 255 Кодексу адміністративного судочинства України та підлягає оскарженню у порядку та у строки, визначені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.
Суддя Ольга НІКОЛАЄВА