Рішення від 03.03.2026 по справі 520/30084/25

Харківський окружний адміністративний суд

61700, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710

РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Харків

03 березня 2026 року № 520/30084/25

Харківський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Марини Лук'яненко, розглянувши в порядку спрощеного провадження без виклику сторін адміністративну справу за позовом Керівника Куп'янської окружної прокуратури Харківської області до Шевченківської селищної військової адміністрації Куп'янського району Харківської області, третя особа - Товариство з обмеженою відповідальністю "ХАРКІВАГРО-2000" про визнання бездіяльності протиправною та зобов'язання вчинити певні дії,-

ВСТАНОВИВ:

Керівник Куп'янської окружної прокуратури Харківської області звернувся до Харківського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом, в якому просить суд:

1. визнати протиправною бездіяльність Шевченківської селищної військової адміністрації Куп'янського району Харківської області (код ЄДРПОУ 45098470) щодо невжиття заходів, спрямованих на набуття права комунальної власності на гідротехнічні споруди, розташовані на земельній ділянці водного фонду з кадастровим номером 6325785700:01:000:0497 площею 183.3413 га, яка знаходиться на території Шевченківської селищної територіальної громади Куп'янського району Харківської області;

2. зобов'язати Шевченківську селищну військову адміністрацію Куп'янського району Харківської області (код ЄДРПОУ 45098470) вчинити дії, спрямовані на набуття права комунальної власності на гідротехнічні споруди, розташовані на земельній ділянці водного фонду з кадастровим номером 6325785700:01:000:0497 площею 183.3413 га, яка знаходиться на території Шевченківської селищної територіальної громади Куп'янського району Харківської області.

В обґрунтування позову позивач зазначив, що Шевченківською селищною військовою адміністрацією Куп'янського району Харківської області допущено протиправну бездіяльність щодо невжиття заходів, спрямованих на набуття права комунальної власності на гідротехнічну споруду, розташовану на земельній ділянці водного фонду з кадастровим номером 6325785700:01:000:0497 площею 183.3413 га, яка знаходиться на території Шевченківської селищної територіальної громади Куп'янського району Харківської області. Зазначене стало підставою для звернення до суду з даним адміністративним позовом.

Ухвалою від 18.11.2025 відкрито спрощене провадження в порядку, передбаченому статтею 262 Кодексу адміністративного судочинства України, та запропоновано відповідачу надати відзив на позов.

Відповідач подав до суду відзив на позовну заяву, згідно якого виклав свої заперечення проти позову, зазначивши про безпідставність позовних вимог позивача. Просить відмовити в задоволенні позову.

Позивач подав до суду відповідь на відзив, згідно якої підтримав свою позицію, викладену в позовній заяві. Просив позов задовольнити.

Відповідач подав до суду заперечення на відповідь на відзив, в яких наполягав на тому, що вимоги позивача про визнання протиправною бездіяльність суб'єкта владних повноважень та зобов'язання Шевченківської селищної військової адміністрації Куп'янського району Харківської області вчинити дії спрямовані на набуття права комунальної власності на гідротехнічні споруди як об'єкт нерухомого майна, є незаконними.

Третя особа письмових пояснень щодо позову до суду не подала, про розгляд справи повідомлялась належним чином.

Відповідно до ч. 5 ст. 262 КАС України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Дослідивши наявні в матеріалах справи докази, проаналізувавши доводи позову і заперечень проти нього, суд встановив наступне.

Згідно з даними Державного реєстру речових прав на нерухоме майно 05.11.2024 на підставі Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення системи управління та дерегуляції у сфері земельних відносин» № 1423-ІХ від 28.04.2021 та розпорядження начальника Шевченківської селищної військової адміністрації Куп'янського району № 766 від 29.10.2024 державним реєстратором Ясінянської селищної ради Рахівського району Закарпатської області Шевченко Л.І. зареєстровано право комунальної власності Шевченківської селищної територіальної громади в особі Шевченківської селищної ради на земельну ділянку з кадастровим номером 6325785700:01:000:0497 площею 183,3413 га (цільове призначення - 10.07 для рибогосподарських потреб), що розташована на території Шевченківської селищної територіальної громади Куп'янського району.

Вказана земельна ділянка перебуває у користуванні Товариства з обмеженою відповідальністю "ХАРКІВАГРО-2000" (код ЄДРПОУ 30762886) на підставі договору оренди земельної ділянки водного фонду від 19.06.2004 (далі - договір), укладеного з Шевченківською районною державною адміністрацією Харківської області строком на 50 років.

Згідно з абз. 3 розділу 1 договору на земельній ділянці знаходиться глуха земляна гребля довжиною 380 м, шириною по гребню 10 м; водоскид - закритий автоматичної дії з шахтним оголовком. Висота шахти - 5,3 м, розмір проточної частини в плані 2 (5м х 5м). Водоскидний тунель довжиною 28 м, із залізобетону; донний водоспуск - чотири металеві труби в шахті водоскиду; водозабірна споруда - три металеві труби діаметром 1 м.

Згідно з умовами договору орендар зобов'язаний експлуатувати гідротехнічні споруди згідно з встановленими режимами їх роботи та правилами експлуатації.

Факт знаходження на орендованій земельній ділянці вказаних гідротехнічних споруд також підтверджується і водогосподарським паспортом, розробленим у 2002 році ВАТ «Харківводпроект» та погодженим Харківським регіональним управлінням водних ресурсів.

За доводами позивача, інформація щодо власника даних гідротехнічних споруд ані у договорі, ані у водогосподарському паспорті не відображена.

Згідно з листом Регіонального офісу водних ресурсів у Харківській області від 22.02.2024 № 303/08-14, інформація щодо передачі вказаних гідротехнічних споруд на утримання та баланс органам місцевого самоврядування / підприємствам / установам / організаціям та їх стану в Офісі відсутня.

КП «Шевченківське БТІ» не проводилася технічна інвентаризація та не виготовлявся технічний паспорт гідротехнічної споруди, розташованої на вищевказаному водному об'єкті (лист від 08.04.2025 № 7).

Згідно з листами Шевченківської селищної військової адміністрації від 18.03.2024 № 02-21/692 та від 23.10.2025 № 02-44/2321 гідротехнічні споруди, розташовані на земельній ділянці з кадастровим номером 6325785700:01:000:0497 перебувають на балансі відділу з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, благоустрою та розвитку інфраструктури Шевченківської селищної ради.

Однак будь-яких правовстановлюючих документів, що підтверджують набуття територіальною громадою чи балансоутримувачем права власності на вказані споруди, окрім довідки останнього від 13.03.2024 № 60, відповідачем не надано.

Як вважає позивач, передача гідротехнічної споруди на баланс підприємства, установи чи організації не припиняє права власності територіальної громади на таку споруду, а питання визначення, ведення обліку комунального майна та право на розпорядження ним належить виключно до повноважень органу місцевого самоврядування.

22.10.2024 Куп'янською окружною прокуратурою Харківської області на адресу Шевченківської селищної військової адміністрації спрямовано лист № 60/3-3643вих-24 щодо вжитих Шевченківською селищною радою та Шевченківською селищною військовою адміністрацією, а також запланованих заходів, спрямованих на оформлення та набуття права комунальної власності на гідротехнічні споруди, що розташовані на земельній ділянці з кадастровим номером 6325785700:01:000:0497, відповідно до Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Листом відповідача від 28.10.2024 № 02-19/2455 у наданні запитуваної інформації та матеріалів відмовлено.

Станом на 24.10.2025 Реєстр будівельної діяльності не містить відомостей щодо проведення технічної інвентаризації об'єктів нерухомого майна, розташованих на вказаній земельній ділянці.

Державний реєстр речових прав на нерухоме майно та Реєстр прав власності на нерухоме майно відомостей щодо власника гідротехнічних споруд, розташованих на вказаній земельній ділянці, станом на жовтень 2025 року також не містить.

За твердженням позивача, зазначені гідротехнічні споруди мають ознаки безхазяйних нерухомих речей.

Станом на жовтень 2025 року гідротехнічні споруди, розташовані на вказаній земельній ділянці, на облік як безхазяйне майно не взято, що підтверджується інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна № 448400183 від 20.10.2025.

Не погоджуючись з бездіяльністю відповідача щодо невжиття заходів, спрямованих на набуття права комунальної власності на гідротехнічну споруду, розташовану на земельній ділянці водного фонду з кадастровим номером 6325785700:01:000:0497 площею 183,3413 га, яка знаходиться на території Шевченківської селищної територіальної громади Куп'янського району Харківської області, позивач звернувся до суду з даним адміністративним позовом.

Надаючи правову оцінку спірним правовідносинам, суд зазначає наступне.

Згідно абзацу 1 частини 1 статті 181 Цивільного кодексу України (далі - ЦК України) до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.

За визначенням статті 1 Закону України «Про аквакультуру» гідротехнічні споруди - це об'єкти нерухомого майна державної або комунальної власності або власник яких невідомий чи його неможливо встановити на підставі даних, документів та/або інформації з відповідних державних реєстрів (земляні греблі та дамби, водозабірні споруди, повеневі водоскиди, донні водовипуски, водопостачальні, скидні та рибозбірно-осушувальні канали, рибовловлювачі, камери облову, причали, водоскиди, бистротоки, перепади, перегороджувальні рибозахисні та інші споруди), що є інженерними спорудами, які призначені для управління водними ресурсами (підготовка, постачання, збереження, транспортування води та водовідведення), а також для запобігання шкідливій дії вод та розташовані на водних об'єктах.

Згідно з пунктом 1.9.18 «Методики обстеження і паспортизації гідротехнічних споруд систем гідравлічного вилучення та складування промислових відходів та хвостів», затвердженої наказом Державного комітету у справах містобудування і архітектури від 19.12.1995 № 252, зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 21.12.1995 за №466/1002, гідротехнічні споруди - це споруди для використання водних ресурсів, а також для боротьби з шкідливим впливом вод: греблі й дамби різного призначення та їхні конструктивні елементи; водоскиди, водоспуски, споруди водовідведення: тонелі, канали, труби, лотки; регуляційні споруди, накопичувані промислових відходів, ставки, відкриті водозабори, гідромеханічне та механічне обладнання, призначене для нормального функціонування споруд.

З урахуванням наведеного, суд зазначає, що спірний об'єкт, що розташований на земельній ділянці водного фонду з кадастровим номером 6325785700:01:000:0497 площею 183,3413 га, належить до гідротехнічних споруд, що не заперечується сторонами.

Відповідно до пункту 2.7 «Методичних рекомендаціях стосовно об'єктів нерухомого майна, права на які підлягають державній реєстрації», затверджених протоколом колегії Державної реєстраційної служби України від 11.12.2012 за № 3, до об'єктів нерухомого майна, права на які підлягають державній реєстрації, належать споруди (інженерні, гідротехнічні тощо) - земельні поліпшення, що не належать до будівель та приміщень, призначені для виконання спеціальних технічних функцій.

До гідротехнічних споруд відносяться: греблі й дамби різного призначення та їхні конструктивні елементи; водоскиди, водоспуски, споруди водовідведення: тунелі, канали, труби, лотки; регуляційні споруди, накопичувані промислових відходів, ставки, відкриті водозабори, гідромеханічне та механічне обладнання, призначене для нормального функціонування споруд.

Відносини, що виникають у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень регулює Закон України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» який спрямований на забезпечення визнання та захисту державою таких прав.

За визначенням статті 2 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. Реєстраційна дія - державна реєстрація прав, взяття на облік безхазяйного нерухомого майна, а також інші дії, що здійснюються державним реєстратором у Державному реєстрі прав, крім надання інформації з цього реєстру.

Речові права на нерухоме майно та їх обтяження, що підлягають державній реєстрації відповідно до цього Закону, виникають з моменту такої реєстрації (частина 2 статті 3 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень»).

Відповідно до ч. 1 ст. 5 вказаного Закону у державному реєстрі прав реєструються речові права та їх обтяження на земельні ділянки, а також на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: житлові будинки, будівлі, споруди, а також їх окремі частини, квартири, житлові та нежитлові приміщення.

За наведених фактичних обставин суд зазначає, що право на гідротехнічну споруду, розташовану на земельній ділянці водного фонду з кадастровим номером 6325785700:01:000:0497 площею 183,3413 га, яка знаходиться на території Шевченківської селищної територіальної громади Куп'янського району Харківської області, підлягає державній реєстрації в порядку, визначеному Законом України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень».

Однак, як зазначає позивач у позовній заяві, на даний час право власності на гідротехнічну споруду, розташовану на земельній ділянці водного фонду з кадастровим номером 6325785700:01:000:0497 площею 183,3413 га, яка знаходиться на території Шевченківської селищної територіальної громади Куп'янського району Харківської області, ні за ким не зареєстровано, тобто вона має ознаки безхазяйності.

Відповідачем зазначених обставин не спростовано.

Згідно з ч. 5 ст. 16 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від імені та в інтересах територіальних громад права суб'єкта комунальної власності здійснюють відповідні ради.

Статтею 10 вказаного Закону визначено статус сільських та селищних рад як органів місцевого самоврядування, що представляють відповідні територіальні громади та здійснюють від їх імені та в їх інтересах функції і повноваження місцевого самоврядування, визначені Конституцією України, цим та іншими законами.

Статтею 60 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» (зі змінами та доповненнями) визначено, що територіальним громадам сіл, селищ, міст, районів у містах належить право комунальної власності на рухоме і нерухоме майно, доходи місцевих бюджетів, інші кошти, землю, природні ресурси, корпоративні права в юридичних особах, у тому числі банках, страхових компаніях чи інших господарських товариствах, майно житлового фонду, нежитлові приміщення, заклади культури, освіти, спорту, охорони здоров'я, науки, соціального обслуговування та інше майно і майнові права, рухомі та нерухомі об'єкти, визначені відповідно до закону як об'єкти права комунальної власності, а також кошти, отримані від їх відчуження. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.

Підставою для набуття права комунальної власності є передача майна територіальним громадам безоплатно державою, іншими суб'єктами права власності, а також майнових прав, створення, придбання майна органами місцевого самоврядування в порядку, встановленому законом.

Органи місцевого самоврядування від імені та в інтересах територіальних громад відповідно до закону здійснюють правомочності щодо володіння, користування та розпорядження об'єктами права комунальної власності, в тому числі виконують усі майнові операції, можуть передавати об'єкти права комунальної власності у постійне або тимчасове користування юридичним та фізичним особам, укладати договори в рамках публічно-приватного партнерства, у тому числі концесійні договори, здавати їх в оренду, продавати і купувати, використовувати як заставу, вирішувати питання їхнього відчуження, визначати в угодах та договорах умови використання та фінансування об'єктів, що приватизуються та передаються у користування і оренду.

Майнові операції, які здійснюються органами місцевого самоврядування з об'єктами права комунальної власності, не повинні ослаблювати економічних основ місцевого самоврядування, скорочувати обсяги доходів місцевих бюджетів, зменшувати обсяг та погіршувати умови надання послуг населенню.

Право комунальної власності територіальної громади захищається законом на рівних умовах з правами власності інших суб'єктів. Об'єкти права комунальної власності не можуть бути вилучені у територіальних громад, передані іншим суб'єктам права власності без згоди безпосередньо територіальної громади або відповідного рішення ради чи уповноваженого нею органу, за винятком випадків, передбачених законом.

Згідно зі статтею 25 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» селищні ради правомочні розглядати і вирішувати питання, віднесені Конституцією України, цим та іншими законами до їх відання.

У свою чергу, статтею 26 цього Закону встановлено, що виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються відповідно до закону питання управління в межах, визначених радою, майном, що належить до комунальної власності відповідних територіальних громад, до яких віднесено розпорядження комунальним майном територіальних громад та інше.

Згідно ч. 1 ст. 328 ЦК України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом.

Юридична особа публічного права набуває право власності на майно, передане їй у власність, та на майно, набуте нею у власність на підставах, не заборонених законом (ст. 329 ЦК України).

Згідно ст. 335 ЦК України безхазяйною є річ, яка не має власника або власник якої невідомий.

Безхазяйні нерухомі речі беруться на облік органом, що здійснює державну реєстрацію прав на нерухоме майно, за заявою органу місцевого самоврядування, на території якого вони розміщені. Про взяття безхазяйної нерухомої речі на облік робиться оголошення у друкованих засобах масової інформації.

Після спливу одного року з дня взяття на облік безхазяйної нерухомої речі вона за заявою органу, уповноваженого управляти майном відповідної територіальної громади, може бути передана за рішенням суду у комунальну власність.

Відповідно до ст. 327 ЦК України у комунальній власності є майно, яке належить територіальній громаді. Управління майном, що є у комунальній власності, здійснюють безпосередньо територіальна громада та утворені нею органи місцевого самоврядування.

Взяття на облік безхазяйного нерухомого майна проводиться в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України (ч. 14 ст. 18 Закону № 1952-VІ).

Так, листами Шевченківської селищної військової адміністрації від 18.03.2024 № 02-21/692 та від 23.10.2025 № 02-44/2321 повідомлено, що гідротехнічні споруди, розташовані на земельній ділянці з кадастровим номером 6325785700:01:000:0497 перебувають на балансі відділу з питань комунальної власності, житлово-комунального господарства, благоустрою та розвитку інфраструктури Шевченківської селищної ради.

Однак будь-яких правовстановлюючих документів, що підтверджують набуття територіальною громадою чи балансоутримувачем права власності на вказані споруди, окрім довідки останнього від 13.03.2024 № 60, відповідачем не надано.

Відповідно до листа Регіонального офісу водних ресурсів у Харківській області від 22.02.2024 № 303/08-14, в офісі відсутня інформація щодо передачі гідротехнічних споруд на утримання та баланс органам місцевого самоврядування / підприємствам / установам / організаціям та їх стану.

З наведеного слідує, що передача гідротехнічної споруди на баланс підприємства, установи чи організації не припиняє права власності територіальної громади на таку споруду, а питання визначення, ведення обліку комунального майна та право на розпорядження ним належить виключно до повноважень органу місцевого самоврядування.

У даному випадку відповідачем дії, спрямовані на оформлення та набуття права власності на відповідну гідротехнічну споруду, не вчинялись. Відповідачем таких обставин не спростовано.

Разом із тим, взяття у комунальну власність селищної військової адміністрації безгосподарської гідротехнічної споруди дасть можливість вирішувати питання збереження водних об'єктів для загального та спеціального водокористування, надавати в оренду шляхом укладення договорів оренди нерухомого майна, забезпечивши збереження та належну експлуатацію гідротехнічних споруд, запобігти виникненню надзвичайним ситуаціям пов'язаних з водним фактором на єдиному на території територіальної громади водосховищі.

Враховуючи вищенаведені норми законодавства та те, що Шевченківська селищна військова адміністрація Куп'янського району Харківської області є органом, уповноваженим здійснювати управління комунальним майном територіальної громади, на території якої розташовано гідротехнічну споруду з ознаками безхазяйності, а саме що розташована на земельній ділянці - кадастровий номер 6325785700:01:000:0497 площею 183,3413 га, яка знаходиться на території Шевченківської селищної територіальної громади Куп'янського району Харківської області, то саме на Шевченківську селищну військову адміністрацію Куп'янського району Харківської області покладено обов'язок по вжиттю заходів, спрямованих на оформлення та державну реєстрацію права комунальної власності на них.

У той же час, Шевченківська селищна військова адміністрація Куп'янського району Харківської області, як суб'єкт права комунальної власності, що здійснює від імені та в інтересах територіальної громади відповідні права щодо володіння та розпорядження комунальним майном, не здійснювала відповідних дій, спрямованих на оформлення та державну реєстрацію права власності на гідротехнічну споруду, що розташована на земельній ділянці - кадастровий номер 6325785700:01:000:0497 площею 183,3413 га, яка знаходиться на території Шевченківської селищної територіальної громади Куп'янського району Харківської області.

Вищевказане свідчить про протиправну бездіяльність відповідача.

Ураховуючи викладені обставини, суд вважає за необхідне задовольнити позов шляхом визнання протиправною бездіяльності Шевченківської селищної військової адміністрації Куп'янського району Харківської області щодо невчинення дій для набуття права комунальної власності на гідротехнічну споруду, розташовану на земельній ділянці водного фонду з кадастровим номером 6325785700:01:000:0497 площею 183,3413 га, яка знаходиться на території Шевченківської селищної територіальної громади Куп'янського району Харківської області та зобов'язання Шевченківської селищної військової адміністрації Куп'янського району Харківської області вчинити дії, спрямовані на набуття права комунальної власності на гідротехнічну споруду, розташовану на земельній ділянці водного фонду з кадастровим номером 6325785700:01:000:0497 площею 183,3413 га, яка знаходиться на території Шевченківської селищної територіальної громади Куп'янського району Харківської області.

Частиною першою статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України закріплено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

Відповідно до частини другої статті 77 Кодексу адміністративного судочинства України, в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

Отже, враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню.

Відповідно до частини 2 статті 139 Кодексу адміністративного судочинства України при задоволенні позову суб'єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб'єкта владних повноважень, пов'язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Керуючись статтями 14, 243-246, 293, 295, 296 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Адміністративний позов - задовольнити.

Визнати протиправною бездіяльність Шевченківської селищної військової адміністрації Куп'янського району Харківської області щодо невчинення дій для набуття права комунальної власності на гідротехнічну споруду, розташовану на земельній ділянці водного фонду з кадастровим номером 6325785700:01:000:0497 площею 183,3413 га, яка знаходиться на території Шевченківської селищної територіальної громади Куп'янського району Харківської області.

Зобов'язати Шевченківську селищну військову адміністрацію Куп'янського району Харківської області вчинити дії, спрямовані на набуття права комунальної власності на гідротехнічну споруду, розташовану на земельній ділянці водного фонду з кадастровим номером 6325785700:01:000:0497 площею 183,3413 га, яка знаходиться на території Шевченківської селищної територіальної громади Куп'янського району Харківської області.

Роз'яснити, що судове рішення набирає законної сили відповідно до ст.255 КАС України (а саме: після закінчення строку подання скарги усіма учасниками справи або за наслідками процедури апеляційного перегляду; підлягає оскарженню до Другого апеляційного адміністративного суду у строк згідно з ч.1 ст.295 КАС України (а саме: протягом 30 днів з дати складення повного судового рішення).

Повний текст рішення виготовлено та підписано - 03.03.2026, враховуючи час перебування судді у відпустці, а також з урахуванням наявності сталого енергозабезпечення та Інтернет з'єднання, безпечних умов для життя та здоров'я учасників процесу, суддів та працівників суду.

Суддя Марина Лук'яненко