Рішення від 04.03.2026 по справі 500/4437/25

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 500/4437/25

04 березня 2026 рокум.Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі головуючого судді Бабюка П.М., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Кременецької міської ради про визнання протиправним та скасування рішення,-

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Тернопільського окружного адміністративного суду із позовом до Кременецької міської ради, в якому просить визнати протиправним та скасувати рішення Кременецької міської ради №2449 від 30.04.2025.

Позовні вимоги обґрунтовано тим, що оскаржуване рішення безпосередньо стосується прав та інтересів позивача.

Ухвалою судді від 04.08.2025 позовну заяву прийнято до розгляду та відкрито провадження у справі. Постановлено розгляд справи проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

23.02.2026 до суду від Кременецької міської ради надійшли додаткові пояснення, в яких представник вказує, що спірне рішення було прийняте згідно чинного законодавства та з врахуванням розподілу повноважень між виконавчими органами Кременецької міської ради.

24.02.2026 до суду від позивача надійшла відповідь на пояснення відповідача, в якій зазначено, що подані пояснення мають виключно загальний характер та не містять належного обґрунтування.

27.02.2026 до суду від Кременецької міської ради надійшли додаткові пояснення, в яких представник вказує, що схема зонування рекламних засобів м. Кременець потребує коригування виключно з метою впорядкування рекламних засобів в центральній частині міста Кременець, а саме в межах історико-архітектурного ареалу (межі якого визначено історико-архітектурним опорним планом м. Кременець, що в ходить до складу генерального плану Кременецько-Почаївського Державного історико-архітектурного заповідника), з метою виключення зі Схеми та демонтажу стаціонарних засобів зовнішньої реклами, а саме рекламних конструкцій зовнішньої реклами типу "сітілайт", "лійтбокс", "білборд" та інших, що мають зовнішні поверхні для розміщення інформації і складаються з фундаменту, каркасу та інформаційного поля.

У відповідності до вищевикладеного, після проведення аналізу, звернення позивача було винесено на розгляд засідання виконавчого комітету Кременецької міської ради та прийнято рішення № 2449 від 30.04.2025 "Про відмову у внесені змін до схеми зонування рекламних засобів в місті Кременець".

27.02.2026 до суду від позивача надійшла відповідь на додаткові пояснення, в яких зазначено, що відповідачем не спростовано основний аргумент позову щодо порушення процедурних гарантій при прийнятті рішення.

Інших заяв по суті справи до суду не надходило.

Дослідивши подані суду письмові докази, оцінивши їх за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об'єктивному розгляді у судовому процесі всіх обставин справи в їх сукупності, суд встановив наступні обставини.

Розглянувши звернення ОСОБА_1 щодо внесення змін в схему зонування рекламних засобів в місті Кременець, яка затверджена рішенням виконавчого комітету Кременецької міської ради № 966 від 13.02.2018, з метою отримання дозволів на розміщення стаціонарного рекламного засобу по вул. Шевченка та по вул. Бориса Харчука, керуючись ст. 24 Конституції України, ст. 30 ст. 52 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні", пунктом 3 Типових правил розміщення зовнішньої реклами, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України № 2067 від 29 грудня 2003 року, абзацом 4 ч. 5 ст. 32 Закону України про "Про охорону культурної спадщини", беручи до уваги історико-архітектурний опорний план міста Кременець, що в ходить до складу генерального плану Кременецько-Почаївського Державного історико-архітектурного заповідника, виконавчий комітет Кременецької міської ради 30.04.2025 прийняв рішення №2449, яким відмовив ОСОБА_1 у внесені змін до схеми зонування рекламних засобів в місті Кременець з метою отримання дозволів на розміщення стаціонарного рекламного засобу по вул. Шевченка та по вул. Бориса Харчука.

Не погоджуючись із вказаним рішенням, вважаючи його протиправним, позивач звернувся до суду із даним позовом.

Визначаючись щодо спірних правовідносин, суд виходить з наступного.

Закон України "Про рекламу" від 03.07.1996 № 270/96-ВР (далі - Закон №270/96-ВР) визначає засади рекламної діяльності в Україні, регулює відносини, що виникають у процесі виробництва, розповсюдження та споживання реклами.

Відповідно до статті 1 Закону 270/96-ВР: зовнішня реклама - реклама, що розміщується на спеціальних тимчасових і стаціонарних конструкціях - рекламоносіях, розташованих на відкритій місцевості, а також на зовнішніх поверхнях будинків, споруд, на елементах вуличного обладнання, над проїжджою частиною вулиць і доріг; розповсюджувач реклами - особа, яка здійснює розповсюдження реклами.

За змістом статті 16 цього ж Закону розміщення зовнішньої реклами у населених пунктах проводиться на підставі дозволів, що надаються виконавчими органами сільських, селищних, міських рад, а поза межами населених пунктів - на підставі дозволів, що надаються обласними державними адміністраціями, а на території Автономної Республіки Крим - Радою міністрів Автономної Республіки Крим, в порядку, встановленому цими органами на підставі типових правил, що затверджуються Кабінетом Міністрів України.

Розміщення зовнішньої реклами на пам'ятках національного або місцевого значення та в межах зон охорони цих пам'яток, історичних ареалів населених місць здійснюється відповідно до цього Закону на підставі дозволів, які оформляються за участю органів виконавчої влади, визначених Законом України "Про охорону культурної спадщини".

Відповідно до підпункту 13 пункту "а" частини першої статті 30 Закону України "Про місцеве самоврядування в Україні" від 21.05.1997 №280/97-ВР до відання виконавчих органів міських рад належить, зокрема, надання дозволу в порядку, встановленому законодавством, на розміщення реклами.

Постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2003 № 2067 затверджено Типові правила розміщення зовнішньої реклами (далі - Правила, в редакції станом на час виникнення спірних правовідносин), які регулюють відносини, що виникають у зв'язку з розміщенням зовнішньої реклами у населених пунктах, та визначають порядок надання дозволів на розміщення такої реклами.

Зовнішня реклама розміщується на підставі дозволів та у порядку, встановленому виконавчими органами сільських, селищних, міських рад відповідно до цих Правил. Видача (відмова у видачі, переоформлення, видача дубліката, анулювання) дозволу на розміщення зовнішньої реклами здійснюється відповідно до Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" (пункт 3 Правил).

На територіях, будинках і спорудах зовнішня реклама розміщується за згодою їх власників або уповноважених ними органів (осіб) з урахуванням архітектурних, функціонально-планувальних, історико-культурних чинників, типології елементів місцевого середовища та з додержанням правил благоустрою територій населених пунктів (пункт 4 Правил).

За змістом пунктів 5, 6 Правил для регулювання діяльності з розміщення зовнішньої реклами сільська, селищна, міська рада може утворювати відділ, управління, інший виконавчий орган або покладати відповідні функції на існуючий відділ, управління (далі - робочий орган). Робочий орган не вправі подавати заяву та одержувати дозвіл на розміщення зовнішньої реклами.

До повноважень робочого органу, серед іншого, належать:

розгляд заяв розповсюджувачів зовнішньої реклами на надання дозволу, внесення змін у дозвіл, переоформлення дозволу та продовження строку його дії;

надання у разі потреби розповсюджувачам зовнішньої реклами архітектурно-планувальних завдань на опрацювання проектно-технічної документації для розташування складних (дахових) рекламних засобів;

підготовка проекту рішення виконавчого органу ради щодо надання дозволу (у тому числі погодження з органами та особами, зазначеними у пункті 16 цих Правил) чи про відмову у його наданні;

видача дозволу на підставі рішення виконавчого органу ради;

За приписами пункту 9 Правил для одержання дозволу заявник подає робочому органу заяву за формою згідно з додатком 1, до якої додаються: фотокартка або комп'ютерний макет місця (розміром не менш як 6 х 9 сантиметрів), на якому планується розташування рекламного засобу, та ескіз рекламного засобу з конструктивним рішенням.

Відповідно до пункту 10 Правил за наявності документів, передбачених пунктом 9 цих Правил, відомості про заяву у той же день вносяться робочим органом до внутрішнього реєстру заяв та дозволів на розміщення зовнішньої реклами (журналу), який ведеться у довільній формі.

Робочий орган протягом двох робочих днів з дня реєстрації заяви перевіряє місце розташування рекламного засобу, зазначене у заяві, на предмет надання на заявлене місце зареєстрованого в установленому порядку дозволу за формою згідно з додатком 3.

У разі прийняття рішення про відмову у видачі дозволу робочий орган надсилає заявникові вмотивовану відповідь із зазначенням підстав, передбачених законом.

Строк видачі дозволу або надання письмового повідомлення про відмову у його видачі становить 10 робочих днів.

Згідно з пунктом 16 Типових правил видача дозволу погоджується робочим органом з власником місця або уповноваженим ним органом (особою), а також з:

МКСК - у разі розміщення зовнішньої реклами на пам'ятках національного значення, в межах зон охорони цих пам'яток, історичних ареалів населених місць;

органом виконавчої влади Автономної Республіки Крим, обласною, Київською та Севастопольською міськими держадміністраціями - у разі розміщення зовнішньої реклами на пам'ятках місцевого значення, а також в межах зон охорони цих пам'яток;

утримувачем інженерних комунікацій - у разі розміщення зовнішньої реклами в межах охоронних зон цих комунікацій;

Агентством відновлення або власниками автомобільних доріг та Національною поліцією - у разі розміщення зовнішньої реклами у межах смуги відведення автомобільних доріг.

Перелік органів та осіб, з якими погоджується видача дозволу, є вичерпним.

Дії щодо отримання зазначених погоджень вчиняються робочим органом без залучення заявника протягом строку, встановленого для отримання дозволу.

Для здійснення погодження робочий орган не пізніше дня, що настає за днем одержання документів від заявника, надсилає їх копії у паперовому або електронному (шляхом сканування) вигляді органам, зазначеним в абзацах першому - п'ятому цього пункту, та встановлює строк розгляду зазначених документів.

За результатами дозвільної (погоджувальної) процедури органи, зазначені в абзацах першому - п'ятому цього пункту, надають погодження, які у паперовому або електронному (шляхом сканування) вигляді надсилаються робочому органу.

У разі ненадання органами, зазначеними в абзацах першому - п'ятому цього пункту, протягом встановленого строку погоджень вважається, що видачу дозволу погоджено.

Пункти 19, 20 Правил визначають, що робочий орган протягом не більш як двох робочих днів з дати одержання від органів та осіб, з якими погоджується видача дозволу, подає виконавчому органу ради пропозиції та проект відповідного рішення; виконавчий орган ради протягом одного робочого дня з дати одержання зазначених пропозицій приймає рішення про надання дозволу або про відмову у його наданні. Дозвіл або відмова у його видачі видається не пізніше ніж протягом наступного робочого дня після прийняття відповідного рішення.

За нормами пункту 36 Правил розміщення зовнішньої реклами на пам'ятках історії та архітектури і в межах зон охорони таких пам'яток, в межах об'єктів природно-заповідного фонду дозволяється за погодженням з відповідним центральним або місцевим органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини та об'єктів природно-заповідного фонду.

Відповідно до статті 4 Закону України "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності" від 06.09.2005 № 2806-IV (далі - Закон №2806-IV) (на який містить посилання пункт 3 Правил) виключно законами, які регулюють відносини, пов'язані з одержанням документів дозвільного характеру, встановлюються:

необхідність одержання документів дозвільного характеру та їх види;

дозвільний орган, уповноважений видавати документ дозвільного характеру;

платність або безоплатність видачі (переоформлення, анулювання) документа дозвільного характеру;

строк видачі документа дозвільного характеру або відмови у його видачі;

вичерпний перелік підстав для відмови у видачі, переоформлення, анулювання документа дозвільного характеру;

строк дії документа дозвільного характеру або необмеженість строку дії такого документа;

перелік документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності;

перелік та вимоги до документів, які суб'єкту господарювання необхідно подати для одержання документа дозвільного характеру.

Стаття 4-1 Закону №2806-IV передбачає основні вимоги до порядку видачі документів дозвільного характеру або відмови в їх видачі, переоформлення, анулювання документів дозвільного характеру.

Зокрема, порядок проведення дозвільної (погоджувальної) процедури, переоформлення та анулювання документів дозвільного характеру центральними органами виконавчої влади, їх територіальними органами встановлюється Кабінетом Міністрів України за поданням відповідного дозвільного органу, погодженим з уповноваженим органом, якщо інше не передбачено міжнародними договорами України, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Порядок проведення дозвільної (погоджувальної) процедури, переоформлення та анулювання документів дозвільного характеру, що законами України віднесено до повноважень органів місцевого самоврядування, встановлюється їх рішенням, а у випадках, передбачених законом, - на підставі типових порядків, затверджених Кабінетом Міністрів України.

Представницький орган місцевого самоврядування розглядає та приймає на пленарних засіданнях рішення щодо видачі, переоформлення, анулювання або відмови у видачі документів дозвільного характеру у сфері господарської діяльності протягом місяця з дня одержання від суб'єкта господарювання відповідної заяви.

Підставами для відмови у видачі документа дозвільного характеру є:

подання суб'єктом господарювання неповного пакета документів, необхідних для одержання документа дозвільного характеру, згідно із встановленим вичерпним переліком;

виявлення в документах, поданих суб'єктом господарювання, недостовірних відомостей;

негативний висновок за результатами проведених експертиз та обстежень або інших наукових і технічних оцінок, необхідних для видачі документа дозвільного характеру.

Законом можуть встановлюватися інші підстави для відмови у видачі документа дозвільного характеру.

Відмова у видачі документа дозвільного характеру за підставами, не передбаченими законами, не допускається.

У разі усунення суб'єктом господарювання причин, що стали підставою для відмови у видачі документа дозвільного характеру, повторний розгляд документів здійснюється дозвільним органом у строк, що не перевищує п'яти робочих днів з дня отримання відповідної заяви суб'єкта господарювання, документів, необхідних для видачі документа дозвільного характеру, і документів, які засвідчують усунення причин, що стали підставою для відмови у видачі документа дозвільного характеру, якщо інше не встановлено законом.

При повторному розгляді документів не допускається відмова у видачі документа дозвільного характеру з причин, раніше не зазначених у письмовому повідомленні заявнику (за винятком неусунення чи усунення не в повному обсязі заявником причин, що стали підставою для попередньої відмови).

Порядок розміщення зовнішньої реклами на території міста Кременець затверджений рішенням Кременецької міської ради від 11.10.2018 №2575 (https://docs.google.com/document/d/1E5J3A8n2puZi_JmH10SkIfh3by_tSA7t/edit).

За змістом пункту 3 Порядку зовнішня реклама розміщується на підставі дозволів відповідно до цього Порядку, затвердженого рішенням виконавчого комітету Кременецької міської ради. Видача або відмова у видачі дозволу, продовження, переоформлення, видача дубліката, анулювання (скасування), внесення змін у дозвіл на розміщення зовнішньої реклами здійснюється відповідно до цього Порядку, який розроблений у відповідності із Законами України "Про рекламу", "Про дозвільну систему у сфері господарської діяльності", Постановою Кабінету Міністрів України "Про затвердження Типових правил розміщення зовнішньої реклами" від 29 грудня 2003 року № 2067, Правил благоустрою міста Кременець та Стратегії розміщення і розвитку зовнішньої реклами, інформаційних стендів, меморіальних дошок та вивісок в місті Кременець.

На територіях, будинках і спорудах зовнішня реклама розміщується за згодою їх власників або уповноважених ними органів (осіб) з урахуванням архітектурних, функціонально-планувальних, історико-культурних чинників, типології елементів місцевого середовища та з додержанням правил благоустрою територій населених пунктів (пункт 4 Порядку).

Регулювання діяльності з розміщення зовнішньої реклами здійснює виконавчий комітет Кременецької міської ради за участю управління архітектури, житлово-комунального господарства та земельних відносин (далі - робочий орган) (пункт 6 Порядку).

До повноважень виконавчого комітету належать: розгляд заяв розповсюджувачів зовнішньої реклами на надання дозволу, внесення змін у дозвіл, переоформлення дозволу та продовження строку його дії; надання у разі потреби розповсюджувачам зовнішньої реклами архітектурно-планувальних завдань на опрацювання проектно-технічної документації для розташування складних (дахових) рекламних засобів; прийняття рішення про встановлення пріоритету заявника на місце розташування рекламного засобу, продовження строку, на який встановлено зазначений пріоритет, або про відмову в установленні такого пріоритету (пункт 7 Порядку).

Для одержання дозволу заявник подає робочому органу через ЦНАП: заяву згідно форми заяви на одержання суб'єктом господарювання або уповноваженою ним особою документів дозвільного характеру - засвідчується підписом суб'єкта господарювання або уповноваженої особи та печаткою при її наявності; кольоровий комп'ютерний макет місця (на аркуші формату А4), на якому планується розташування рекламного засобу - засвідчується підписом суб'єкта господарювання або уповноваженою особи та печаткою при її наявності в двох примірниках; ескіз рекламного засобу з конструктивним рішенням виду, розмірів (довжина* висота* ширина(товщина)* кількість площин) - засвідчується підписом суб'єкта господарювання або уповноваженої особи та печаткою при її наявності; топогеодезичний знімок місцевості (М 1:500) з прив'язкою місця розташування (для наземного розташування рекламних засобів) (за необхідності); копію рішення про встановлення пріоритету та 2 примірники дозволів на розміщення зовнішньої реклами, погоджених з власником або уповноваженим ним органом (особою) місця розташування рекламного засобу, що перебуває у державній, комунальній чи приватній власності, органами та особами, передбаченими у п.13 цього порядку, (за необхідністю); копію свідоцтва про державну реєстрацію заявника як юридичної особи або фізичної особи - підприємця (або копію документа який діє на момент подання заяви) - ЦНАП забезпечує долучення до пакету документів (пункт 13 Порядку).

За наявності документів, передбачених пунктом 11 цього Порядку, відомості про заяву у той же день вносяться робочим органом до внутрішнього реєстру заяв та дозволів на розміщення зовнішньої реклами (журналу), який ведеться у довільній формі. Робочий орган протягом двох робочих днів з дня реєстрації заяви перевіряє місце розташування рекламного засобу, зазначене у заяві, на предмет надання на заявлене місце зареєстрованого в установленому порядку дозволу. Робочий орган забезпечує підготовку та передачу матеріалів на розгляд виконавчого комітету Кременецької міської ради з питань розміщення зовнішньої реклами (пункт 14 Порядку).

Видача дозволу погоджується заявником з власником місця або уповноваженим ним органом (особою), що перебуває в комунальній власності, а також з:

органом виконавчої влади - Тернопільською обласною держадміністрацією (уповноваженим органом) - у разі розміщення зовнішньої реклами на пам'ятках місцевого значення, а також в межах зон охорони цих пам'яток та Мінкультури - у разі розміщення зовнішньої реклами на пам'ятках національного значення, в межах зон охорони цих пам'яток, історичних ареалів населених місць;

утримувачем інженерних комунікацій - у разі розміщення зовнішньої реклами в межах охоронних зон цих комунікацій;

Укравтодором або власниками автомобільних доріг та Національною поліцією - у разі розміщення зовнішньої реклами у межах смуги відведення автомобільних доріг.

Перелік органів та осіб, з якими погоджується видача дозволу, є вичерпним. Дії щодо отримання зазначених погоджень вчиняються заявником протягом терміну дії пріоритету на розміщення зовнішньої реклами.

Органи, зазначені вище, надають погодження примірників дозволів, які видаються заявникові разом із рішенням про встановлення пріоритету.

У разі відмови у погодженні дозволу органами (особами), зазначеними вище, заявнику та робочому органу надсилається вмотивоване повідомлення за підписом уповноваженої особи підприємства, установи та організації.

У разі ненадання органами, зазначеними вище, протягом встановленого строку погоджень вважається, що видачу дозволу погоджено (пункт 15 Порядку).

Робочий орган подає пакет документів на розгляд засідання виконавчого комітету з питань розміщення зовнішньої реклами одержаних від заявника та органів та осіб, з якими погоджується видача дозволу. Робочий орган подає на розгляд чергового виконавчого комітету Кременецької міської ради проект рішення про видачу дозволу на розміщення зовнішньої реклами (пункт 16 Порядку).

За змістом пункту 19 Порядку у наданні дозволу може бути відмовлено у разі, коли:

подані суб'єктом господарювання пропозиції не враховують архітектурних, функціонально-планувальних, історико-культурних чинників, типології елементів місцевого середовища міста Кременець та суперечать Правилам благоустрою міста Кременець, Стратегії;

подання суб'єктом господарювання неповного пакета документів, необхідних для одержання документа дозвільного характеру, згідно із встановленим вичерпним переліком;

виявлення в документах, поданих суб'єктом господарювання, недостовірних відомостей;

негативний висновок за результатами проведених експертиз та обстежень або інших наукових і технічних оцінок, необхідних для видачі документа дозвільного характеру.

Законом можуть встановлюватися інші підстави для відмови у видачі документа дозвільного характеру.

У пункті 30 Порядку встановлені вимоги до зовнішньої реклами, а пункту 31 визначає місця, в яких заборонено розміщення зовнішньої реклами.

За приписами пункту 32 Порядку розміщення зовнішньої реклами на пам'ятках історії та архітектури і в межах зон охорони таких пам'яток, в межах об'єктів природно-заповідного фонду дозволяється за погодженням з відповідним центральним або місцевим органом виконавчої влади у сфері охорони культурної спадщини та об'єктів природно-заповідного фонду.

Окрім того, 13.02.2018 Виконавчим комітетом Кременецької міської ради рішенням №966 затверджено Стратегію розміщення і розвитку зовнішньої реклами, інформаційних стендів, меморіальних дошок та вивісок у м.Кременець та Схему зонування розміщення рекламних засобів в місті Кременець, а також встановлено, що надання дозволів на право розміщення зовнішньої реклами здійснюється відповідно до цієї Стратегії та Схеми.

Так, рішення про відмову у внесенні змін до схеми зонування рекламних засобів в місті Кременець від 30.04.2025 №2449 обґрунтоване посиланням на абзац 4 частини 5 статті 32 Закону України "Про охорону культурної спадщини".

Ця норма визначає, що до затвердження у встановленому порядку науково-проектної документації з визначення меж і режимів використання історичних ареалів населених місць межі історичного ареалу населеного місця визначаються науково-проектною документацією, що розробляється на замовлення центрального органу виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері охорони культурної спадщини. У межах історичних ареалів населених місць, визначених відповідно до абзацу першого цієї частини, встановлюються такі режими використання: забороняється прокладання нових залізничних чи трамвайних колій, автомагістралей, магістральних трубопроводів, улаштування нових повітряних ліній електропередачі, розміщення пов'язаних фундаментом із землею (ґрунтом) тимчасових споруд для провадження підприємницької діяльності, нових елементів благоустрою (крім засобів зовнішньої реклами, що розміщені з дотриманням правил, затверджених у межах повноважень органами місцевого самоврядування, щодо типів (видів) рекламних засобів з урахуванням зонування території та/або місць їх розміщення згідно з текстовими та графічними матеріалами).

Суд зазначає, що схемою зонування рекламних засобів в місті Кременець, яка затверджена рішенням Виконавчого комітету Кременецької міської ради № 966 від 13.02.2018 (яка була чинною на момент виникнення спірних правовідносин), не передбачено розміщення рекламного засобу (а саме рекламних конструкцій зовнішньої реклами типу "сітілайт", "лайтбокс", "білборд" та інших, що мають зовнішні поверхні для розміщення інформації і складаються з фундаменту, каркасу та інформаційного поля) в історичному центрі міста.

Як вказує відповідач, з метою впорядкування рекламних засобів в центральній частині міста Кременець, а саме в межах історико-архітектурного ареалу (межі якого визначено історико-архітектурним опорним планом м. Кременець, що в ходить до складу генерального плану Кременецько-Почаївського Державного історико-архітектурного заповідника), звернення позивача було винесено на розгляд засідання виконавчого комітету Кременецької міської ради та прийнято рішення № 2449 від 30.04.2025 "Про відмову у внесені змін до схеми зонування рекламних засобів в місті Кременець".

Отже, позивач мав намір встановити стаціонарний засіб зовнішньої реклами в межах території історичного ареалу міста Кременець, межі якого визначено історико-архітектурним планом м. Кременець, що в ходить до складу генерального плану Кременецько-Почаївського державного історико-архітектурного заповідника.

Також суд враховує, що пунктом 19 Порядку розміщення зовнішньої реклами на території міста Кременець, затвердженого рішенням Кременецької міської ради від 11.10.2018 №2575, передбачена така підстава відмови у наданні дозволу на розміщення зовнішньої реклами як: подані суб'єктом господарювання пропозиції не враховують архітектурних, функціонально-планувальних, історико-культурних чинників, типології елементів місцевого середовища міста Кременець та суперечать Правилам благоустрою міста Кременець, Стратегії.

Підсумовуючи викладене, суд приходить до висновку, що оскільки визначення схеми зонування рекламних засобів та надання дозволів на розміщення зовнішньої реклами є повноваженням органу місцевого самоврядування, який з огляду на конкретний випадок щодо розміщення габаритної зовнішньої реклами в історичному центрі міста відповідно до архітектурних, функціонально-планувальних, історико-культурних чинників, відмовив у внесенні змін до Схеми зонування рекламних засобів, то він діяв правомірно.

У зв'язку із наведеним, відсутні підстави для скасування рішення Кременецької міської ради №2449 від 30.04.2025.

З урахуванням наведеного, у задоволенні позовних вимог слід відмовити.

Підстави для розподілу судових витрат відповідно до статті 139 КАС України відсутні.

Керуючись статтями 139, 241-246, 250 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

В задоволенні позовних вимог відмовити в повному обсязі.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Відповідно до частини першої статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Згідно із статтею 297 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повне судове рішення складено 04 березня 2026 року.

Реквізити учасників справи:

позивач:

- ОСОБА_1 (місце проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 );

відповідач:

- Кременецька міська рада (місцезнаходження: вул. Шевченка, 67, м.Кременець, Тернопільська область, 47003, код ЄДРПОУ 04058338);

Головуючий суддя Баб'юк П.М.