СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА
пр. № 1-в/759/63/26
ун. № 759/2617/14-к
03 березня 2026 року місто Київ
Святошинський районний суд міста Києва у складі:
головуючого судді: ОСОБА_1 ,
секретар судового засідання: ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні подання начальника Святошинського УП ГУНП у місті Києві ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки м.Києва, громадянки України, з середньою спеціальною освітою, яка проживає за адресою: АДРЕСА_1 , раніше судима:
- 22.12.2014 Святошинським районним судом міста Києва за ч. 1 ст. 115 КК України до позбавлення волі на строк 9 років. Згідно ухвали Святошинського суду міста Києва від 15.01.2016 на підставі ч. 5 ст. 72 КК України ЗУ «Про зарахування строку попереднього ув'язнення у строк покарання» № 838-У ІІІ від 26.11.2015, зараховано з 28.11.2013 по 08.04.2015 включно. 16.07.2021 звільнилася з «Качанівської виправної колонії (№54)»,
Начальник Святошинського УП ГУНП у м. Києві ОСОБА_3 звернувся до суду з поданням для вирішення питання про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 терміном на 6 (шість) місяців, зі встановленням наступних обмежень: забороною покидати межі міста Києва без дозволу начальника Святошинського УП ГУНП у м.Києві; ??забороною відвідувати кафе, бари, ресторани та інші місця, де проводиться торгівля спиртними напоями на розлив; ??забороною покидати межі міста Києва без дозволу начальника Святошинського УП ГУНП у м.Києві.
У судовому засіданні представник Святошинського УП ГУНП у місті Києві підтримав подання та просив задовольнити.
У судовому засіданні ОСОБА_4 не заперечувала проти задоволення вказаного подання.
Відповідно до ст. 1 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції.
Згідно ст. 2 вказаного Закону адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них.
Відповідно до п. "в" ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі", адміністративний нагляд встановлюється щодо повнолітніх осіб засуджених до позбавлення волі за тяжкі, особливо тяжкі злочини або засуджених два і більше разів до позбавлення волі за умисні злочини, якщо вони після відбування покарання або умовно-дострокового звільнення від відбування покарання, незважаючи на попередження органів внутрішніх справ, систематично порушують громадський порядок і права інших громадян, вчиняють інші правопорушення.
Статтею 4 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" визначено, що за матеріалами органів Національної поліції адміністративний нагляд може бути встановлено щодо осіб, зазначених у пункті "в" статті 3 цього Закону.
Відповідно до ст. 6 Закону адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Для осіб, зазначених у пунктах "ґ", "д" статті 3 цього Закону, адміністративний нагляд встановлюється на строк до погашення судимості.
У разі, коли є підстава вважати, що особа, щодо якої встановлено адміністративний нагляд, залишається небезпечною для суспільства, адміністративний нагляд за поданням відповідного органу Національної поліції може бути продовжено у визначеному цим Законом порядку кожного разу ще на шість місяців, але не більше терміну, передбаченого законом для погашення або зняття судимості.
Відповідно до роз'яснень, наданих в Постанові Пленуму Верховного Суду України № 3 від 28.03.1986 "Про практику застосування судами України законодавства у справах про порушення правил адміністративного нагляду" перевіряючи обґрунтованість подання про встановлення адміністративного нагляду, судам необхідно перевіряти дані про вчинені ними правопорушення, а також законність та обґрунтованість застосування до них заходів стягнення. При цьому слід мати на увазі, що адміністративний нагляд може бути встановлений за умови, що після звільнення з місць позбавлення волі особа систематично порушує громадський порядок, права інших громадян чи вчиняє інші правопорушення і за кожне правопорушення притягувалась до відповідальності у встановленому Законом порядку.
Після звільнення з місць позбавлення волі, відносно ОСОБА_4 ухвалою Святошинського районного суду м.Києва від 04.03.2025 встановлено адміністративний нагляд строком на 1 рік.
Перебуваючи на волі, ОСОБА_4 на шлях виправлення не стала, а продовжує систематично порушувати громадський порядок та правила співжиття. Незважаючи на прийняті заходи впливу, висновків для себе не зробила.
Так, 10.05.2025 ОСОБА_4 скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП. Постановою Святошинського районного суду міста Києва від 04.06.2025 накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 170 грн.
13.05.2025 ОСОБА_4 скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 187 КУпАП. Постановою Святошинського районного суду міста Києва від 04.06.2025 накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 170 грн.
03.06.2025 та 24.06.2025 ОСОБА_4 скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП. Постановою Святошинського районного суду міста Києва від 23.07.2025 накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 255 грн.
01.07.2025 та 08.07.2025 ОСОБА_4 скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП. Постановою Святошинського районного суду міста Києва від 11.09.2025 накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 170 грн.
26.08.2025 ОСОБА_4 скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП. Постановою Святошинського районного суду міста Києва від 21.10.2025 року накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 170 грн.
14.10.2025 ОСОБА_4 скоїла адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП. Постановою Святошинського районного суду міста Києва від 01.12.2025 накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 170 грн.
25.11.2025 ОСОБА_4 скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП. Постановою Святошинського районного суду міста Києва від 12.01.2026 накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 170 грн.
09.12.2025 ОСОБА_4 скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУПАП. Постановою Святошинського районного суду міста Києва від 22.01.2026 накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 170 грн.
06.12.2025 ОСОБА_4 скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП. Постановою Святошинського районного суду міста Києва від 22.01.2026 року накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 170 грн.
02.12.2025 ОСОБА_4 скоїла адміністративне правопорушення, передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП. Постановою Святошинського районного суду міста Києва від 22.01.2026 накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 170 грн.
06.01.2026 ОСОБА_4 скоїла адміністративне правопорушення передбачене ч. 2 ст. 187 КУпАП. Постановою Святошинського районного суду міста Києва від 09.02.2026 накладено стягнення у вигляді штрафу у розмірі 170 грн.
Відтак, враховуючи вищенаведене, подання начальника Святошинського УП ГУНП у м. Києві підлягає задоволенню.
На підставі наведеного та керуючись ст.ст. 5, 6, 10Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі», суд,-
Подання начальника Святошинського УП ГУНП у місті Києві ОСОБА_3 про продовження адміністративного нагляду відносно ОСОБА_4 - задовольнити.
Продовжити відносно ОСОБА_4 адміністративний нагляд терміном на 6 (шість) місяців з наступними обмеженнями: забороною покидати межі міста Києва без дозволу начальника Святошинського УП ГУНП у м.Києві; забороною відвідувати кафе, бари, ресторани та інші місця, де проводиться торгівля спиртними напоями на розлив; забороною покидати межі міста Києва без дозволу начальника Святошинського УП ГУНП у м.Києві.
Термін адміністративного нагляду починається з дня оголошення особі ухвали судді про встановлення адміністративного нагляду.
Копію ухвали направити начальнику органу Національної поліції України за місцем проживання особи, щодо якої встановлено нагляд.
Ухвала може бути оскаржена до Київського апеляційного суду через Святошинський районний суд міста Києва протягом семи днів з дня її оголошення. Ухвала суду першої інстанції, якщо інше не передбачено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу, не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя ОСОБА_1