Справа № 555/1433/24
Номер провадження 1-кп/555/74/26
"03" березня 2026 р.
Березнівський районний суд Рівненської області в складі:
головуючого судді - ОСОБА_1
при секретарі - ОСОБА_2
за участю прокурора - ОСОБА_3
захисника - адвоката ОСОБА_4
обвинуваченої - ОСОБА_5
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Березне кримінальне провадження кримінальне провадження №12023186060000102 від 08.06.2023 року про обвинувачення ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженки с.Хотин Березнівського району Рівненської області, жительки АДРЕСА_1 , громадянинки України, одруженої, має на утриманні одну неповнолітню дитину, раніше не судимої,
у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.190 України,-
ОСОБА_5 , будучи фізичною особою - підприємцем, перебуваючи у злочинній змові із невстановленою в ході проведення досудового розслідування особою, достовірно знаючи вимоги Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 68 від 30.01.2019 «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня»», а саме: п. 5 право на отримання компенсації послуг «муніципальна няня» мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками, опікунами двох і більше дітей до трьох років або дитини, яка потребує додаткового догляду, або дитини до трьох років і є особами з інвалідністю І чи II групи і на законних підставах проживають на території України та уклали договір з муніципальною нянею, п.п. 12, 13, 17 компенсація послуги «муніципальна няня» призначаються на строк здійснення догляду за дитиною до трьох років, визначений у договорі, укладеному між заявником послуги «муніципальна няня» та муніципальною нянею; виплата компенсації послуги «муніципальна няня» здійснюється щомісячно на підставі поданих заявником послуги «муніципальна няня» документів, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги «муніципальна няня»; заявник послуги «муніципальна няня» до 5 числа місяця, наступного за місяцем, в якому надано послугу «муніципальна няня», подає в письмовій (електронній) формі чи в будь-який інший зручний спосіб (зокрема, шляхом надіслання сканованих копій) місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні вартості послуги «муніципальна няня»; виплата раніше призначеної компенсації послуги «муніципальна няня» припиняється, якщо заявником послуги «муніципальна няня» було приховано або навмисно подано недостовірні відомості про здійснення догляду за дитиною до трьох років, які вплинули на призначення компенсації послуги «муніципальна няня», внаслідок чого було надміру виплачено кошти, - з місяця, в якому виявлено порушення, діючи за попередньою змовою, умисно вчинила незаконне заволодіння бюджетними коштами шляхом обману за наступних обставин.
При невстановлених досудовим розслідуванням обставинах, місці, даті та часу ОСОБА_5 попередньо зустрілась із невстановленою в ході проведення досудового розслідування особою, розповіла їй про можливість отримання компенсації від держави за послуги «муніципальна няня», яким чином та які документи необхідно для цього оформити та зазначила, що гроші у вигляді компенсації за послугу «муніципальна няня» можна поділити між собою, при цьому самі послуги фактично можна не надавати, на що остання погодилася на дану пропозицію, фактично вступивши в попередню змову.
В подальшому, ОСОБА_5 діючи за попередньою змовою із невстановленою в ході проведення досудового розслідування особою, з метою отримання грошових коштів у вигляді компенсації за послугу «муніципальна няня», а саме: заволодіння вказаними коштами шляхом обману, діючи умисно, керуючись корисливим мотивом, з метою особистого незаконного збагачення, 01.01.2022 уклали та підписали між собою договір про надання послуг по здійсненню догляду за дитиною до досягнення нею 3-хрічного віку, а саме: ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 та ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Однак, в період з 01.03.2022 по 31.03.2022 ОСОБА_5 жодного разу послуги по догляду за дитиною не надала та не мала наміру надавати.
У свою чергу, ОСОБА_5 та невстановлена в ході проведення досудового розслідування особа, достовірно знаючи, що послуги «муніципальна няня» згідно договору не будуть надаватись та не надавались, передавала до відділу надання соціальних послуг м.Березне управління соціального захисту населення Рівненської районної державної адміністрації квитанції про оплату нею послуги «муніципальна няня» за березень місяць 2022 року, на підставі яких рішенням управління соціального захисту населення Рівненської районної державної адміністрації нараховувалась компенсація в сумі 4 200,00 грн.
Таким чином, з 01.03.2022 по 31.03.2022 ОСОБА_5 та невстановлена в ході проведення досудового розслідування особа за попередньою змовою, отримали від Управління соціального захисту населення Рівненської районної державної адміністрації, незаконно заволоділи шляхом обману бюджетними коштами, наданими як компенсація за послугу «муніципальна няня» за березень 2022 року в розмірі 4 200,00 грн., спричинивши тим самим державі майнову шкоду на вказану суму та розпорядилися ними на власний розсуд.
Також, ОСОБА_5 , будучи фізичною особою - підприємцем, перебуваючи у злочинній змові із невстановленою в ході проведення досудового розслідування особою, достовірно знаючи вимоги Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 68 від 30.01.2019 «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня»», а саме: п. 5 право на отримання компенсації послуг «муніципальна няня» мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками, опікунами двох і більше дітей до трьох років або дитини, яка потребує додаткового догляду, або дитини до трьох років і є особами з інвалідністю І чи II групи і на законних підставах проживають на території України та уклали договір з муніципальною нянею, п.п. 12, 13, 17 компенсація послуги «муніципальна няня» призначаються на строк здійснення догляду за дитиною до трьох років, визначений у договорі, укладеному між заявником послуги «муніципальна няня» та муніципальною нянею; виплата компенсації послуги «муніципальна няня» здійснюється щомісячно на підставі поданих заявником послуги «муніципальна няня» документів, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги «муніципальна няня»; заявник послуги «муніципальна няня» до 5 числа місяця, наступного за місяцем, в якому надано послугу «муніципальна няня», подає в письмовій (електронній) формі чи в будь-який інший зручний спосіб (зокрема, шляхом надіслання сканованих копій) місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні вартості послуги «муніципальна няня»; виплата раніше призначеної компенсації послуги «муніципальна няня» припиняється, якщо заявником послуги «муніципальна няня» було приховано або навмисно подано недостовірні відомості про здійснення догляду за дитиною до трьох років, які вплинули на призначення компенсації послуги «муніципальна няня», внаслідок чого було надміру виплачено кошти, - з місяця, в якому виявлено порушення, діючи за попередньою змовою, умисно повторно вчинила незаконне заволодіння бюджетними коштами шляхом обману за наступних обставин.
При невстановлених досудовим розслідуванням обставинах, місці, даті та часу ОСОБА_5 попередньо зустрілась із невстановленою в ході проведення досудового розслідування особою, розповіла їй про можливість отримання компенсації від держави за послуги «муніципальна няня», яким чином та які документи необхідно для цього оформити та зазначила, що гроші у вигляді компенсації за послугу «муніципальна няня» можна поділити між собою, при цьому самі послуги фактично можна не надавати, на що остання погодилася на дану пропозицію, фактично вступивши в попередню змову.
В подальшому, ОСОБА_5 діючи за попередньою змовою із невстановленою в ході проведення досудового розслідування особою, з метою отримання грошових коштів у вигляді компенсації за послугу «муніципальна няня», а саме: заволодіння вказаними коштами шляхом обману, діючи умисно, керуючись корисливим мотивом, з метою особистого незаконного збагачення, 01.01.2022 уклали та підписали між собою договір про надання послуг по здійсненню догляду за дитиною до досягнення нею 3-хрічного віку, а саме: ОСОБА_9 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Однак, в період з 01.03.2022 по 31.03.2022 ОСОБА_5 жодного разу послуги по догляду за дитиною не надала та не мала наміру надавати.
У свою чергу, ОСОБА_5 та невстановлена в ході проведення досудового розслідування особа, достовірно знаючи, що послуги «муніципальна няня» згідно договору не будуть надаватись та не надавались, передавала до Відділу надання соціальних послуг м. Березне Управління соціального захисту населення Рівненської районної державної адміністрації квитанції про оплату нею послуги «муніципальна няня» за березень місяць 2022 року, на підставі яких рішенням Управління соціального захисту населення Рівненської районної державної адміністрації нараховувалась компенсація в сумі 4 200,00 грн.
Таким чином, з 01.03.2022 по 31.03.2022 ОСОБА_5 та невстановлена в ході проведення досудового розслідування особа за попередньою змовою, повторно отримали від Управління соціального захисту населення Рівненської районної державної адміністрації, незаконно заволоділи шляхом обману бюджетними коштами, наданими як компенсація за послугу «муніципальна няня» за березень 2022 року в розмірі 4 200,00 грн., спричинивши тим самим державі майнову шкоду на вказану суму та розпорядилися ними на власний розсуд.
Таким чином, ОСОБА_5 , обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України -заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчинене повторно та за попередньою змовою групою осіб.
Крім того, ОСОБА_5 будучи фізичною особою - підприємцем, перебуваючи у злочинній змові із невстановленою в ході проведення досудового розслідування особою, достовірно знаючи вимоги Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 68 від 30.01.2019 «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня»», а саме: п. 5 право на отримання компенсації послуг «муніципальна няня» мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками, опікунами двох і більше дітей до трьох років або дитини, яка потребує додаткового догляду, або дитини до трьох років і є особами з інвалідністю І чи II групи і на законних підставах проживають на території України та уклали договір з муніципальною нянею, п.п. 12, 13, 17 компенсація послуги «муніципальна няня» призначаються на строк здійснення догляду за дитиною до трьох років, визначений у договорі, укладеному між заявником послуги «муніципальна няня» та муніципальною нянею; виплата компенсації послуги «муніципальна няня» здійснюється щомісячно на підставі поданих заявником послуги «муніципальна няня» документів, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги «муніципальна няня»; заявник послуги «муніципальна няня» до 5 числа місяця, наступного за місяцем, в якому надано послугу «муніципальна няня», подає в письмовій (електронній) формі чи в будь-який інший зручний спосіб (зокрема, шляхом надіслання сканованих копій) місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні вартості послуги «муніципальна няня»; виплата раніше призначеної компенсації послуги «муніципальна няня» припиняється, якщо заявником послуги «муніципальна няня» було приховано або навмисно подано недостовірні відомості про здійснення догляду за дитиною до трьох років, які вплинули на призначення компенсації послуги «муніципальна няня», внаслідок чого було надміру виплачено кошти, - з місяця, в якому виявлено порушення, діючи за попередньою змовою, умисно повторно вчинила незаконне заволодіння бюджетними коштами шляхом обману за наступних обставин.
При невстановлених досудовим розслідуванням обставинах, місці, даті та часу ОСОБА_5 попередньо зустрілась із невстановленою в ході проведення досудового розслідування особою, розповіла їй про можливість отримання компенсації від держави за послуги «муніципальна няня», яким чином та які документи необхідно для цього оформити та зазначила, що гроші у вигляді компенсації за послугу «муніципальна няня» можна поділити між собою, при цьому самі послуги фактично можна не надавати, на що остання погодилася на дану пропозицію, фактично вступивши в попередню змову.
В подальшому, ОСОБА_5 діючи за попередньою змовою із невстановленою в ході проведення досудового розслідування особою, з метою отримання грошових коштів у вигляді компенсації за послугу «муніципальна няня», а саме: заволодіння вказаними коштами шляхом обману, діючи умисно, керуючись корисливим мотивом, з метою особистого незаконного збагачення, 01.06.2022 уклали та підписали між собою договір про надання послуг по здійсненню догляду за дитиною до досягнення нею 3-хрічного віку, а саме: ОСОБА_11 , ІНФОРМАЦІЯ_6 та ОСОБА_12 , ІНФОРМАЦІЯ_7 .
Однак, в період з 01.08.2022 по 31.10.2022 ОСОБА_5 жодного разу послуги по догляду за дитиною не надала та не мала наміру надавати.
У свою чергу, ОСОБА_5 та невстановлена в ході проведення досудового розслідування особа, достовірно знаючи, що послуги «муніципальна няня» згідно договору не будуть надаватись та не надавались, передавала до Відділу надання соціальних послуг м. Березне Управління соціального захисту населення Рівненської районної державної адміністрації квитанції про оплату нею послуги «муніципальна няня» за серпень-жовтень місяці 2022 року, на підставі яких рішеннями Управління соціального захисту населення Рівненської районної державної адміністрації нараховувалась компенсація в загальній сумі 12 600,00 грн.
Таким чином, з 01.08.2022 по 31.10.2022 ОСОБА_5 та невстановлена в ході проведення досудового розслідування особа за попередньою змовою, повторно отримали від Управління соціального захисту населення Рівненської районної державної адміністрації, незаконно заволоділи шляхом обману бюджетними коштами, наданими як компенсація за послугу «муніципальна няня» за серпень-жовтень 2022 року в розмірі 12 600,00 грн., спричинивши тим самим державі майнову шкоду на вказану суму та розпорядилися ними на власний розсуд.
Таким чином, ОСОБА_5 , обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України -заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчинене повторно та за попередньою змовою групою осіб.
Також, ОСОБА_5 будучи фізичною особою - підприємцем, перебуваючи у злочинній змові із невстановленою в ході проведення досудового розслідування особою, достовірно знаючи вимоги Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 68 від 30.01.2019 «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня»», а саме: п. 5 право на отримання компенсації послуг «муніципальна няня» мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками, опікунами двох і більше дітей до трьох років або дитини, яка потребує додаткового догляду, або дитини до трьох років і є особами з інвалідністю І чи II групи і на законних підставах проживають на території України та уклали договір з муніципальною нянею, п.п. 12, 13, 17 компенсація послуги «муніципальна няня» призначаються на строк здійснення догляду за дитиною до трьох років, визначений у договорі, укладеному між заявником послуги «муніципальна няня» та муніципальною нянею; виплата компенсації послуги «муніципальна няня» здійснюється щомісячно на підставі поданих заявником послуги «муніципальна няня» документів, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги «муніципальна няня»; заявник послуги «муніципальна няня» до 5 числа місяця, наступного за місяцем, в якому надано послугу «муніципальна няня», подає в письмовій (електронній) формі чи в будь-який інший зручний спосіб (зокрема, шляхом надіслання сканованих копій) місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні вартості послуги «муніципальна няня»; виплата раніше призначеної компенсації послуги «муніципальна няня» припиняється, якщо заявником послуги «муніципальна няня» було приховано або навмисно подано недостовірні відомості про здійснення догляду за дитиною до трьох років, які вплинули на призначення компенсації послуги «муніципальна няня», внаслідок чого було надміру виплачено кошти, - з місяця, в якому виявлено порушення, діючи за попередньою змовою, умисно повторно вчинила незаконне заволодіння бюджетними коштами шляхом обману за наступних обставин.
При невстановлених досудовим розслідуванням обставинах, місці, даті та часу ОСОБА_5 попередньо зустрілась із невстановленою в ході проведення досудового розслідування особою, розповіла їй про можливість отримання компенсації від держави за послуги «муніципальна няня», яким чином та які документи необхідно для цього оформити та зазначила, що гроші у вигляді компенсації за послугу «муніципальна няня» можна поділити між собою, при цьому самі послуги фактично можна не надавати, на що остання погодилася на дану пропозицію, фактично вступивши в попередню змову.
В подальшому, ОСОБА_5 діючи за попередньою змовою із невстановленою в ході проведення досудового розслідування особою, з метою отримання грошових коштів у вигляді компенсації за послугу «муніципальна няня», а саме: заволодіння вказаними коштами шляхом обману, діючи умисно, керуючись корисливим мотивом, з метою особистого незаконного збагачення, 01.05.2022 уклали та підписали між собою договір про надання послуг по здійсненню догляду за дитиною до досягнення нею 3-хрічного віку, а саме: ОСОБА_13 , ІНФОРМАЦІЯ_8 та ОСОБА_14 , ІНФОРМАЦІЯ_9 .
Однак, в період з 01.08.2022 по 31.12.2022 ОСОБА_5 жодного разу послуги по догляду за дитиною не надала та не мала наміру надавати.
У свою чергу, ОСОБА_5 та невстановлена в ході проведення досудового розслідування особа, достовірно знаючи, що послуги «муніципальна няня» згідно договору не будуть надаватись та не надавались, передавала до Відділу надання соціальних послуг м. Березне Управління соціального захисту населення Рівненської районної державної адміністрації квитанції про оплату нею послуги «муніципальна няня» за серпень-грудень місяці 2022 року, на підставі яких рішеннями Управління соціального захисту населення Рівненської районної державної адміністрації нараховувалась компенсація в загальній сумі 21 000,00 грн.
Таким чином, з 01.08.2022 по 31.12.2022 ОСОБА_5 та невстановлена в ході проведення досудового розслідування особа за попередньою змовою, повторно отримали від Управління соціального захисту населення Рівненської районної державної адміністрації, незаконно заволоділи шляхом обману бюджетними коштами, наданими як компенсація за послугу «муніципальна няня» за серпень-грудень 2022 року в розмірі 21 000,00 грн., спричинивши тим самим державі майнову шкоду на вказану суму та розпорядилися ними на власний розсуд.
Таким чином, ОСОБА_5 , обвинувачується у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України -заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчинене повторно та за попередньою змовою групою осіб.
Крім того, ОСОБА_5 будучи фізичною особою - підприємцем, перебуваючи у злочинній змові із невстановленою в ході проведення досудового розслідування особою, достовірно знаючи вимоги Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 68 від 30.01.2019 «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня»», а саме: п. 5 право на отримання компенсації послуг «муніципальна няня» мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками, опікунами двох і більше дітей до трьох років або дитини, яка потребує додаткового догляду, або дитини до трьох років і є особами з інвалідністю І чи II групи і на законних підставах проживають на території України та уклали договір з муніципальною нянею, п.п. 12, 13, 17 компенсація послуги «муніципальна няня» призначаються на строк здійснення догляду за дитиною до трьох років, визначений у договорі, укладеному між заявником послуги «муніципальна няня» та муніципальною нянею; виплата компенсації послуги «муніципальна няня» здійснюється щомісячно на підставі поданих заявником послуги «муніципальна няня» документів, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги «муніципальна няня»; заявник послуги «муніципальна няня» до 5 числа місяця, наступного за місяцем, в якому надано послугу «муніципальна няня», подає в письмовій (електронній) формі чи в будь-який інший зручний спосіб (зокрема, шляхом надіслання сканованих копій) місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні вартості послуги «муніципальна няня»; виплата раніше призначеної компенсації послуги «муніципальна няня» припиняється, якщо заявником послуги «муніципальна няня» було приховано або навмисно подано недостовірні відомості про здійснення догляду за дитиною до трьох років, які вплинули на призначення компенсації послуги «муніципальна няня», внаслідок чого було надміру виплачено кошти, - з місяця, в якому виявлено порушення, діючи за попередньою змовою, умисно повторно вчинила незаконне заволодіння бюджетними коштами шляхом обману за наступних обставин.
При невстановлених досудовим розслідуванням обставинах, місці, даті та часу ОСОБА_5 попередньо зустрілась із невстановленою в ході проведення досудового розслідування особою, розповіла їй про можливість отримання компенсації від держави за послуги «муніципальна няня», яким чином та які документи необхідно для цього оформити та зазначила, що гроші у вигляді компенсації за послугу «муніципальна няня» можна поділити між собою, при цьому самі послуги фактично можна не надавати, на що остання погодилася на дану пропозицію, фактично вступивши в попередню змову.
В подальшому, ОСОБА_5 діючи за попередньою змовою із невстановленою в ході проведення досудового розслідування особою, з метою отримання грошових коштів у вигляді компенсації за послугу «муніципальна няня», а саме: заволодіння вказаними коштами шляхом обману, діючи умисно, керуючись корисливим мотивом, з метою особистого незаконного збагачення, 01.01.2022 уклали та підписали між собою договір про надання послуг по здійсненню догляду за дитиною до досягнення нею 3-хрічного віку, а саме: ОСОБА_15 , ІНФОРМАЦІЯ_10 та ОСОБА_16 , ІНФОРМАЦІЯ_7 .
Однак, в період з 01.10.2022 по 31.12.2022 ОСОБА_5 жодного разу послуги по догляду за дитиною не надала та не мала наміру надавати.
У свою чергу, ОСОБА_5 та невстановлена в ході проведення досудового розслідування особа, достовірно знаючи, що послуги «муніципальна няня» згідно договору не будуть надаватись та не надавались, передавала до Відділу надання соціальних послуг м. Березне Управління соціального захисту населення Рівненської районної державної адміністрації квитанції про оплату нею послуги «муніципальна няня» за жовтень-грудень місяці 2022 року, на підставі яких рішеннями Управління соціального захисту населення Рівненської районної державної адміністрації нараховувалась компенсація в загальній сумі 12 600,00 грн.
Таким чином, з 01.10.2022 по 31.12.2022 ОСОБА_5 та невстановлена в ході проведення досудового розслідування особа за попередньою змовою, повторно отримали від Управління соціального захисту населення Рівненської районної державної адміністрації, незаконно заволоділи шляхом обману бюджетними коштами, наданими як компенсація за послугу «муніципальна няня» за жовтень-грудень 2022 року в розмірі 12 600,00 грн., спричинивши тим самим державі майнову шкоду на вказану суму та розпорядилися ними на власний розсуд.
Також, ОСОБА_5 , будучи фізичною особою - підприємцем, перебуваючи у злочинній змові із невстановленою в ході проведення досудового розслідування особою, достовірно знаючи вимоги Порядку відшкодування вартості послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня», затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України № 68 від 30.01.2019 «Деякі питання надання послуги з догляду за дитиною до трьох років «муніципальна няня»», а саме: п. 5 право на отримання компенсації послуг «муніципальна няня» мають громадяни України, іноземці та особи без громадянства, які є батьками, опікунами двох і більше дітей до трьох років або дитини, яка потребує додаткового догляду, або дитини до трьох років і є особами з інвалідністю І чи II групи і на законних підставах проживають на території України та уклали договір з муніципальною нянею, п.п. 12, 13, 17 компенсація послуги «муніципальна няня» призначаються на строк здійснення догляду за дитиною до трьох років, визначений у договорі, укладеному між заявником послуги «муніципальна няня» та муніципальною нянею; виплата компенсації послуги «муніципальна няня» здійснюється щомісячно на підставі поданих заявником послуги «муніципальна няня» документів, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні послуги «муніципальна няня»; заявник послуги «муніципальна няня» до 5 числа місяця, наступного за місяцем, в якому надано послугу «муніципальна няня», подає в письмовій (електронній) формі чи в будь-який інший зручний спосіб (зокрема, шляхом надіслання сканованих копій) місцевому структурному підрозділу з питань соціального захисту населення документи, що підтверджують витрати на оплату муніципальній няні вартості послуги «муніципальна няня»; виплата раніше призначеної компенсації послуги «муніципальна няня» припиняється, якщо заявником послуги «муніципальна няня» було приховано або навмисно подано недостовірні відомості про здійснення догляду за дитиною до трьох років, які вплинули на призначення компенсації послуги «муніципальна няня», внаслідок чого було надміру виплачено кошти, - з місяця, в якому виявлено порушення, діючи за попередньою змовою, умисно повторно вчинила незаконне заволодіння бюджетними коштами шляхом обману за наступних обставин.
При невстановлених досудовим розслідуванням обставинах, місці, даті та часу ОСОБА_5 попередньо зустрілась із невстановленою в ході проведення досудового розслідування особою, розповіла їй про можливість отримання компенсації від держави за послуги «муніципальна няня», яким чином та які документи необхідно для цього оформити та зазначила, що гроші у вигляді компенсації за послугу «муніципальна няня» можна поділити між собою, при цьому самі послуги фактично можна не надавати, на що остання погодилася на дану пропозицію, фактично вступивши в попередню змову.
В подальшому, ОСОБА_5 діючи за попередньою змовою із невстановленою в ході проведення досудового розслідування особою, з метою отримання грошових коштів у вигляді компенсації за послугу «муніципальна няня», а саме: заволодіння вказаними коштами шляхом обману, діючи умисно, керуючись корисливим мотивом, з метою особистого незаконного збагачення, 01.03.2022 уклали та підписали між собою договір про надання послуг по здійсненню догляду за дитиною до досягнення нею 3-річного віку, а саме: ОСОБА_17 , ІНФОРМАЦІЯ_11 та ОСОБА_18 , ІНФОРМАЦІЯ_12 .
Однак, в період з 01.11.2022 по 31.12.2022 ОСОБА_5 жодного разу послуги по догляду за дитиною не надала та не мала наміру надавати.
У свою чергу, ОСОБА_5 та невстановлена в ході проведення досудового розслідування особа, достовірно знаючи, що послуги «муніципальна няня» згідно договору не будуть надаватись та не надавались, передавала до Відділу надання соціальних послуг м. Березне Управління соціального захисту населення Рівненської районної державної адміністрації квитанції про оплату нею послуги «муніципальна няня» за листопад-грудень місяці 2022 року, на підставі яких рішеннями Управління соціального захисту населення Рівненської районної державної адміністрації нараховувалась компенсація в загальній сумі 8 400,00 грн.
Таким чином, з 01.11.2022 по 31.12.2022 ОСОБА_5 та невстановлена в ході проведення досудового розслідування особа за попередньою змовою, повторно отримали від Управління соціального захисту населення Рівненської районної державної адміністрації, незаконно заволоділи шляхом обману бюджетними коштами, наданими як компенсація за послугу «муніципальна няня» за листопад-грудень 2022 року в розмірі 8 400,00 грн., спричинивши тим самим державі майнову шкоду на вказану суму та розпорядилися ними на власний розсуд.
Своїми діями ОСОБА_5 вчинила кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.190 КК України - заволодіння чужим майном шляхом обману (шахрайство), вчинене повторно та за попередньою змовою групою осіб.
Обставиною, яка відповідно ст.66 КК України пом'якшує покарання, - є щире каяття, добровільне відшкодування заподіяних збитків.
Обставин, які відповідно ст.67 КК України обтяжують покарання, не встановлено.
02.03.2026 року між прокурором - начальником Березнівського відділу Здолбунівської окружної прокуратури ОСОБА_3 за згоди представника потерпілого та обвинуваченою ОСОБА_5 за участі захисника адвоката ОСОБА_4 була укладена угода про визнання винуватості у відповідності до вимог ст.472 КПК України.
Згідно даної угоди сторони дійшли згоди щодо правової кваліфікації дій особи ч.2 ст.190 та призначення покарання - у виді штрафу в розмірі 3 740 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (63 580 гривень).
В угоді передбачені наслідки укладення та затвердження угоди про визнання винуватості, встановлені статтею 473 КПК України, та наслідки її невиконання, передбачені ст.476 КПК України.
Вирішуючи питання про можливість затвердження вказаної угоди про визнання винуватості, суд приймає до уваги наступне.
Відповідно до п.2 ст.468 КПК України у кримінальному провадженні може бути укладена угода про між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим про визнання винуватості.
Згідно положень ч.4 ст.469 КПК України угода про визнання винуватості між прокурором та підозрюваним чи обвинуваченим може бути укладена щодо кримінальних проступків, злочинів, внаслідок яких шкода завдана лише державним чи суспільним інтересам. Укладення угоди про визнання винуватості у кримінальному провадженні щодо уповноваженої особи юридичної особи, яка вчинила кримінальне правопорушення, у зв'язку з яким здійснюється провадження щодо юридичної особи, а також у кримінальному провадженні щодо кримінальних правопорушень, внаслідок яких шкода завдана державним чи суспільним інтересам або правам та інтересам окремих осіб, у яких беруть участь потерпілий або потерпілі, не допускається, крім випадків надання всіма потерпілими письмової згоди прокурору на укладення ними угоди.
Судом встановлено, що ОСОБА_5 обґрунтовано обвинувачується у вчиненні нетяжкого злочину, беззастережно визнала свою винуватість у скоєнні кримінального правопорушення, сторони добровільно уклали угоду про визнання винуватості, яка щодо змісту та порядку її укладення відповідає вимогам ст.470, 472 та ст.469 КПК України, а також положенням КК України щодо міри узгодженого покарання.
Крім того, суд переконався, що обвинувачена цілком розуміє права, передбачені ч.4 ст.474 КПК України, наслідки укладення і затвердження угоди про визнання винуватості.
Прокурор, захисник та обвинувачена в судовому засіданні просять угоду про визнання винуватості затвердити, як таку що відповідає вимога КПК України та КК України, і призначити обвинуваченому узгоджене покарання.
Кримінальний процесуальний закон зобов'язує прокурора при вирішенні питання про укладення угоди про визнання винуватості враховувати наявність суспільного інтересу в забезпеченні швидшого досудового розслідування і судового провадження, викритті більшої кількості кримінальних правопорушень, в запобіганні, виявленні чи припиненні більшої кількості кримінальних правопорушень або інших більш тяжких кримінальних правопорушень (ст. 470 КПК України).
Підстав для відмови у затвердженні угоди, передбачених п.п.1-6 ч.7 ст.474 КПК України, судом не встановлено.
Суд вважає, що умови угоди відповідають інтересам суспільства, які полягають у забезпеченні можливості найскорішого вирішення кримінального провадження при мінімальних витратах державних ресурсів. Умови угоди не порушують прав, свобод чи інтересів сторін або інших осіб.
З урахування вищевикладених обставин, суд приходить до висновку про наявність підстав для затвердження угоди про визнання винуватості у кримінальному провадженні.
Долю речових доказів слід вирішити відповідно до вимог ст.100 КПК України.
Цивільний позов в даному кримінальному провадженні не заявлявся.
Процесуальні витрати відсутні.
Відповідно до положень ч.4 ст.174 КПК України суд одночасно з ухваленням судового рішення, яким закінчується судовий розгляд, вирішує питання про скасування арешту майна.
У зв'язку з чим суд скасовує арешт, що накладено відповідно до ухвали слідчого судді Березнівського районного суду Рівненської області від 18.10.2023 року.
Запобіжний захід щодо ОСОБА_5 на стадії судового провадження не обирався.
Керуючись ст.ст.373, 374, 475 КПК України, суд -
Затвердити угоду про визнання винуватості, укладену 02 березня 2026 року між прокурором - начальником Березнівського відділу Здолбунівської окружної прокуратури ОСОБА_3 та обвинуваченою ОСОБА_5 за участю захисника ОСОБА_4 у кримінальному провадженні №12023186060000102 від 08.06.2023 року.
ОСОБА_19 визнати винуватою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.190 КК України, і призначити узгоджене сторонами
покарання у виді штрафу розмірі 3 740 неоподаткованих мінімумів доходів громадян, що становить 63 580 ( шістдесят три тисячі п'ятсот вісімдесят) грн.
Арешт, що накладено відповідно до ухвали слідчого судді Березнівського районного суду рівненської області від 18.10.2023 року, скасувати
Речові докази: справи осіб-отримувачів компенсацій послуги «муніципальна няня» №436636, № 436654, № 436953, № 436933, № 436652 та № 437421 - залишити при матеріалах кримінального провадження; мобільний телефон марки «Xiomi Redmi Note 11» та 7 (сім) банківських карток різних банків - повернути володільцю ОСОБА_5 .
Вирок набирає законної сили після закінчення строку на подачу апеляційної скарги за відсутності такої скарги, а при оскарженні вироку - після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Копію вироку вручити обвинуваченому та прокурору.
Учасники судового провадження мають право отримати в суді копію вироку.
Суддя ОСОБА_1