Ухвала від 27.02.2026 по справі 296/2191/26

Справа № 296/2191/26

1-кс/296/982/26

УХВАЛА

Іменем України

27 лютого 2026 року м.Житомир

Слідчий суддя Корольовського районного суду м. Житомира ОСОБА_1 ,

За участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Житомирі клопотання начальника відділення розслідування злочинів у сфері господарської та службової діяльності слідчого відділу Житомирського районного управління поліції № 2 Головного управління Національної поліції в Житомирській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором Житомирської окружної прокуратури ОСОБА_4 , поданого в межах кримінального провадження №120250606400001161 від 19.11.2025 про тимчасовий доступ до речей і документів

ВСТАНОВИВ:

Слідчий за погодження прокурора звернувся до суду із вказаним клопотанням в обґрунтування якого зазначив, що на адресу Житомирського РУП № 2 ГУНП в Житомирській області надійшла інформація від ІНФОРМАЦІЯ_1 про те, що в період часу з 12.01.2024 по 23.05.2025 на користь ОСОБА_5 було зараховано кошти від розпорядників бюджетних коштів, більша частина яких була обготівкована.

Встановлено, що згідно узагальнених матеріалів № 0637/2025/дск вбачається, що ІНФОРМАЦІЯ_1 (далі - ІНФОРМАЦІЯ_2 ) на виконання ст. 25 Закону України «Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення» (далі - Закон), підготовлено узагальнений матеріал стосовно фінансових операцій (діяльності), що могли бути пов'язані, із вчиненням кримінального правопорушення, не пов'язаною із легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом (привласнення, розтрата або заволодіння чужим майном шляхом зловживання службовою особою своїм службовим становищем) та із легалізацією (відмиванням) доходів, одержаних злочинним шляхом (використання коштів, одержаних внаслідок вчинення суспільно-небезпечного протиправного діяння, що передувало легалізації).

Від суб'єктів первинного фінансового моніторингу (далі - СІІФМ) Держфінмоніторингом отримано 4 повідомлення щодо фінансових операцій, здійснених за участю ОСОБА_5 у період з 08.11.2019 по 07.04.2025.

ІНФОРМАЦІЯ_2 за результатами аналізу інформації, отриманої від суб'єктів первинного фінансового моніторингу, було встановлено, що за період з 12.01.2024 по 23.05.2025 від ряду розпорядників бюджетних коштів, було здійснено перерахування бюджетних коштів, на загальну суму 15,90 мли грн, на користь ОСОБА_5 , в якості оплати за ремонтні роботи.

В подальшому, бюджетні кошти, пройшовши транзитом через рахунок ОСОБА_5 , в основному, або були зняті готівкою (8,17 млн гри -5/% від загальної суми зарахованих бюджетних коштів), або розпорошені на рахунках суб'єктів господарської діяльності, а також перераховані на інші власні рахунки, з яких також частково - зняті готівкою.

Таким чином, ІНФОРМАЦІЯ_2 встановлено схему фінансових операцій, яка вірогідно спрямована на привласнення бюджетних коштів.

За результатами аналізу виписки по рахунку № НОМЕР_1 , відкритому ОСОБА_5 в AT КБ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », встановлено, що за період з 12.01.2024 по 04.06.2025, на вказаний рахунок було зараховано безготівкові кошти від групи бюджетних організацій, на загальну суму 15,90 млн. гривень.

В подальшому, бюджетні кошти, в основному, або були зняті готівкою, або розпорошені на рахунках суб'єктів господарської діяльності (далі - СГД), а також перераховані на інші власні рахунки.

Згідно виписки по рахунку № НОМЕР_2 , відкритому ОСОБА_5 в AT КБ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », встановлено, що за період з 14.01.2025 по 04.06.2025, було зараховано вищезазначені бюджетні кошти, на загальну суму 3,35 мли гривень.

В подальшому, кошти з вищезазначеного рахунку, в основному, або були зняті готівкою, або перераховані на користь неідентифікованих фізичних осіб, або використані на власні потреби.

Враховуючи викладене, ІНФОРМАЦІЯ_2 за результатами аналізу наявної інформації, отриманих з державних реєстрів та відкритих джерел, встановлено схему фінансових операцій за участю ОСОБА_5 , яка може бути спрямована на ймовірне привласнення бюджетних коштів.

Так, в період з 12.01.2024 по 23.05.2025 на користь ОСОБА_5 зараховано кошти від розпорядників бюджетних коштів на загальну суму 15,90 мли грн, більша частина яких (51%) була обготівкована.

Крім того встановлено, що частина отриманих бюджетних коштів була перерахована на інший власний рахунок ОСОБА_5 , після чого була, або розпорошена на рахунках групи неідентифікованих контрагентів, знята готівкою та використана на власні потреби, шляхом розрахунку у торгівельних мережах.

Держфінмоніторингом виявлено наступні індикатори підозрілості:

• наявність повідомлень від СПФМ щодо підозрілої діяльності;

• кошти, що були перераховані від розпорядників бюджетних коштів є основним джерелом надходжень на рахунку ОСОБА_5 , що характеризується високим ризиком корупції;

• є підстави вважати діяльність ОСОБА_5 фіктивною, яка спрямованою на конвертацію безготівкових коштів в готівку;

• використання ризикового фінансового інструмента - «готівка».

• не надання необхідних документів для підтвердження мети зняття готівки.

На підставі вищевикладеного, з метою виконання завдань кримінального судочинства, а також з метою використання як доказ відомостей отриманих за результатами тимчасового доступу до документів, в ході досудового розслідування виникла необхідність в зверненні до слідчого судді із клопотанням про тимчасовий доступ до оригіналів документів, що перебувають у володіння КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ЖИТОМИРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), що розташовується за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: документації, що стосується здійснення закупівель, проведених робіт та розрахунків за виконання вказних робіт за період 2024-2025 років, між КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ЖИТОМИРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) та ФОП ОСОБА_5 , а саме договорів на виконання проєктних робіт, з додатками та додатковими угодами до них; документів, в тому числі актів виконаних робіт/наданих послуг, актів приймання-передачі проєктної документації, рахунків на оплату, платіжних доручень та інших документів; експертних звітів (позитивного або негативного) щодо розгляду проєкту; наказів про затвердження проєктно-кошторисної документації; проєктної документації; креслення; завдання на проєктування; зведених кошторисних розрахунків, зведених кошторисних розрахунків вартості об?єктів будівництва; дефектних актів; підсумкових відомостей ресурсів; локальних кошторисів; розрахунків загальновиробничих витрат до локальних кошторисів; листів-узгоджень, віз, довідок, запитів, службових записок та інших документів з виконання таких договорів; документів листування з представниками та посадовими особами підрядних оргінізацій; рахунків на оплату, платіжних доручень, реєстрів платіжних доручень, чеки, квитанції, інші документи, які підтверджують факт оплати за проведені роботи/послуги.

Слідча клопотання підтримала та просила задовольнити з підстав викладених в ньому.

Фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалась на підставі частини 4 статті 107 КПК України.

Дослідивши подані документи та матеріали, всебічно і повно з'ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується клопотання, оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду і вирішення клопотання по суті, суд приходить до наступних висновків.

За змістом п.3 ч.5 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі, або документи, зокрема, не становлять собою, або не виключають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

При цьому, ч.6 ст.163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п'ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Враховуючи вищевикладене, слідчий, який звернувся з даним клопотанням, довів наявність достатніх підстав вважати, що інформація, доступ до якої просить надати слідчий має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, відомості, що містяться в них, можуть бути використані як докази по кримінальному провадженні, іншим способом не можливо довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а їх вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до документу.

Керуючись ст.ст.160, 163, 164, 309 КПК України, слідчий суддя, -

ПОСТАНОВИВ:

Клопотання задовольнити.

Надати дозвіл слідчим СВ Житомирського РУП № 2 ГУНП в Житомирській області ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , начальнику відділення СВ Житомирського РУП № 2 ГУНП в Житомирській області ОСОБА_3 на тимчасовий доступ до документів, що перебувають у КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ЖИТОМИРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), що розташовується за адресою: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення належним чином завірених копій, а саме:

- документації, що стосується здійснення закупівель, проведених робіт та розрахунків за виконання вказних робіт за період 2024-2025 років, між КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ЖИТОМИРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ (ЄДРПОУ НОМЕР_3 ) та ФОП ОСОБА_5 , а саме договорів на виконання проєктних робіт, з додатками та додатковими угодами до них; документів, в тому числі актів виконаних робіт/наданих послуг, актів приймання-передачі проєктної документації, рахунків на оплату, платіжних доручень та інших документів; експертних звітів (позитивного або негативного) щодо розгляду проєкту; наказів про затвердження проєктно-кошторисної документації; проєктної документації; креслення; завдання на проєктування; зведених кошторисних розрахунків, зведених кошторисних розрахунків вартості об?єктів будівництва; дефектних актів; підсумкових відомостей ресурсів; локальних кошторисів; розрахунків загальновиробничих витрат до локальних кошторисів; листів-узгоджень, віз, довідок, запитів, службових записок та інших документів з виконання таких договорів; документів листування з представниками та посадовими особами підрядних оргінізацій; рахунків на оплату, платіжних доручень, реєстрів платіжних доручень, чеки, квитанції, інші документи, які підтверджують факт оплати за проведені роботи/послуги.

КП « ІНФОРМАЦІЯ_4 » ЖИТОМИРСЬКОЇ МІСЬКОЇ РАДИ, як володілець речей зобов'язане надати тимчасовий доступ до зазначених в ухвалі матеріалів.

Згідно ст.166 КПК України, у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала діє протягом двох місяців з дня постановлення.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.

Слідчий суддя ОСОБА_1