Рішення від 03.03.2026 по справі 160/22009/25

ДНІПРОПЕТРОВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД РІШЕННЯ ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

03 березня 2026 рокуСправа №160/22009/25

Дніпропетровський окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Бондар М.В. розглянувши у спрощеному (письмовому) провадженні у місті Дніпрі адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Виконавчого комітету Дніпровської міської ради, треті особи на стороні відповідача, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Інспекція з питань благоустрою Дніпровської міської ради, Комунальне підприємство «УПРАВЛІННЯ КОНТРОЛЮ ЗА БЛАГОУСТРОЄМ МІСТА» Дніпровської міської ради про визнання протиправним та скасування рішення,

УСТАНОВИВ:

До Дніпропетровського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) до Виконавчого комітету Дніпровської міської ради (далі - Виконком ДМР, відповідач), треті особи на стороні відповідача, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Інспекція з питань благоустрою Дніпровської міської ради (далі - Інспекція, третя особа-1), Комунальне підприємство «УПРАВЛІННЯ КОНТРОЛЮ ЗА БЛАГОУСТРОЄМ МІСТА» Дніпровської міської ради (далі - Управління, третя особа-2), в якій позивач просить визнати протиправним та скасувати рішення Виконавчого комітету Дніпровської міської ради «Про вжиття заходів щодо усунення порушень Правил благоустрою міста» №47-8/7 від 08.07.2025 в частині включення до Переліку самовільно встановлених на території міста об'єктів (металевих гаражів, огорож, воріт, навісів та інших споруд), що підлягають демонтажу, за порядковим номером 105 металевого гаражу розташованого за адресою: просп. Героїв, у районі буд. 37, який визначено на графічному матеріалі № 14 об'єктом 9.

В обґрунтування позовних вимог позивач зазначає, що у 2019 році ОСОБА_1 придбав металевий гараж, який знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , що належав ОСОБА_2 на підставі рішення виконавчого комітету Жовтневої районної ради народних депутатів № 638 від 20.10.1995. У подальшому, 15.01.2019 Управлінням надано ОСОБА_1 дозвіл на тимчасове погіршення існуючого стану та/або змінення об'єкта благоустрою м. Дніпра щодо розміщення власного гаража на ділянці площею 18 кв.м., яка не відведена у власність або користування та укладено договір №5129-Г про умови тимчасового погіршення існуючого стану та/ або змінення об'єктів благоустрою міста (далі - Договір). Відповідно до підпункту 1.1. Договору, Уповноважений орган з метою реалізації повноважень, наданих власником об'єктів благоустрою міста Дніпра - територіальною громадою міста в особі Дніпровської міської ради, надає замовнику право тимчасового погіршення існуючого стану та/або змінення об'єкта (-тів) благоустрою міста Дніпра шляхом розміщення гаража (гаражів) в порядку та на умовах, визначених цим договором, а замовник тимчасово використовує об'єкт (-ти) благоустрою міста, здійснює оплату за тимчасове погіршення існуючого стану та/або змінення об'єкта (-тів) благоустрою міста Дніпра та виконує інші зобов'язання за цим договором. Підпунктом 2.1.2. визначено, що у разі виявлення порушень, Уповноважений орган зобов'язаний видати замовнику припис щодо їх усунення та/або вживати заходів для забезпечення адміністративного впливу за фактами порушень Правил благоустрою території міста Дніпропетровська. Підпунктами 3.1.2, 3.1.3. визначено, що дострокове розірвання Договору Уповноваженим органом відбувається шляхом направлення замовнику односторонньої відмови від договору. Додатковою угодою до Договору про умови тимчасового погіршення існуючого стану та/або змінення об'єктів благоустрою міста № 5129-Г від 15.01.2019, пункт 9.1. договору викладено у наступній редакції: цей Договір набирає чинності з моменту його підписання Сторонами і діє до 31.12.2020. Якщо сторони за тридцять календарних днів до закінчення терміну дії договору не заявлять про припинення його дії, договір та ордер вважаються пролонгованим на один рік. Наступна пролонгація строку дії договору та ордера здійснюється автоматично без обмеження кількості разів. Враховуючи, що на момент прийняття відповідачем рішення про негайний демонтаж самовільно встановлених об'єктів, позивач мав чинний Договір з Управлінням про умови тимчасового погіршення існуючого стану та/або змінення об'єктів благоустрою міста № 5129-Г, розміщення такого об'єкту до розірвання вказаного договору не може вважатися самовільним. Також, позивач зазначає, що він не отримував жодного припису або іншого письмового повідомлення Управління, вчасно здійснював оплату згідно калькуляції № К-00033074; К-00033075 від 15.02.019 та К-00001613 від 01.01.2020, що підтверджується наданими квитанціями. Втім, рішенням Виконкому ДМР №47-8/7 «Про вжиття заходів щодо порушень Правил благоустрою території міста Дніпра» від 08.07.2025 ухвалено: 1) вжити заходів щодо усунення порушень Правил благоустрою території міста Дніпра, затверджених рішенням міської ради від 27.11.2013 № 44/43 стосовно самовільно встановлених на території міста об'єктів (металевих гаражів, огорож, воріт, навісів та інших споруд) згідно з переліком (додаток), а саме зобов'язати власників зазначених об'єктів демонтувати їх власними силами негайно із дня прийняття цього рішення та привести земельні ділянки на місцях демонтованих об'єктів до попереднього стану; 2) у разі невиконання вимог (пункт 1 цього рішення) інспекції з питань благоустрою Дніпровської міської ради, Управлінню або іншому комунальному підприємству чи закладу Дніпровської міської ради згідно з їх статутними повноваженнями власними силами або із залученням сторонніх організацій вжити заходів щодо усунення наслідків порушень Правил шляхом демонтажу об'єктів (пункт 1 цього рішення), забезпечити їх транспортування, зберігання та складання акта, який підписується представниками Інспекції, Управління або іншого комунального підприємства чи закладу Дніпровської міської ради та залученими особами, що були присутні під час проведення демонтажу. Вказане рішення прийняте на підставі листа інспекції з питань благоустрою Дніпровської міської ради від 05.06.2025 вх. № 8/3601. Додатком до рішення №47-8/7 є перелік самовільно встановлених на території міста об'єктів (металевих гаражів, огорож, воріт, навісів та інших споруд), у тому числі за порядковим номером 105, за адресою просп. Героїв, у районі буд. 37 зазначено металевий гараж, що знаходиться в користуванні позивача. Крім того, як вбачається з Додатку, відносно майна позивача складався акт комісійного обстеження №04/11/13 від 04.11.2024. Крім того, 04.02.2025 Управлінням шляхом наклеювання на фронтальній частині тимчасової споруди, власнику гаража вручено припис №ГР-5430 про необхідність терміново демонтувати власними силами гараж та привести ділянку на місці демонтованого об'єкту до попереднього стану, у зв'язку зі зміною містобудівної ситуації в зоні об'єкту. У зв'язку з чим, позивачем та іншими власниками гаражів розташованих на вказаній території направлено до Дніпровської міської ради колективне звернення, щодо підстав винесення даних приписів. 04.03.2025 від Управління надійшов лист за № 49/1 яким повідомлено, що укладені між власниками металевих гаражів розміщених у районі буд. 37 по просп. Героїв та Управлінням договори про умови тимчасового погіршення існуючого стану та/ або змінення об'єктів благоустрою міста є чинними. Позивач звертає увагу на відсутність з його боку порушень правил благоустрою території міста, ігнорування приписів і звернень посадових осіб уповноваженого органу, перешкоджання проведенню перевірок території та здійсненню заходів з усунення порушень правил благоустрою території міста. За таких умов, вважає що оскаржуване рішення винесено відповідачем передчасно, з порушенням встановленої законодавством процедури, оскільки, демонтажу підлягають лише самочинно зведені тимчасові споруди.

Ухвалою від 11.08.2025 призначено справу до розгляду за правилами спрощеного позовного провадження без виклику учасників справи за правилами статті 262 Кодексу адміністративного судочинства України.

21.08.2025 до суду від третьої особи-2 надійшли пояснення, в яких Управління проти задоволення позову заперечує, зазначаючи, що посилання ОСОБА_1 на рішення виконавчого комітету Жовтневої районної ради народних депутатів від 20.10.1995 №638 є безпідставними, оскільки зазначеним рішенням дозволено переоформлення металевого гаража з померлого ОСОБА_3 на ОСОБА_2 та вказане рішення жодним чином не стосується позивача. Разом з тим, земельна ділянка, на якій розміщується вищезазначений металевий гараж використовується без правовстановлюючих документів, які б підтверджували право володіння чи користування земельною ділянкою. 15.01.2019 ОСОБА_1 подано до Управління заяву щодо оформлення ордеру (контрольної картки тимчасового погіршення існуючого стану та/або змінення об'єкта благоустрою міста Дніпра) на вже самовільно розміщений гараж на ділянці, що не відведена у власність або користування, за адресою: м. Дніпро, просп. Героїв в районі буд. 37. 15.01.2019 Управлінням оформлено ордер-контрольну картку тимчасового погіршення існуючого стану та/або змінення об'єкта благоустрою міста Дніпра №5129 та укладено договір про умови тимчасового погіршення існуючого стану та/або змінення об'єктів благоустрою міста від 15.01.2019 №5129-Г. Відповідно до пунктів 1.4, 1.5 Договору, укладання цього договору та отримання ордера не призводить до виникнення у позивача права власності на будь-які об'єкти благоустрою (їх частини) та/або елементи благоустрою міста Дніпра, та не підтверджують та не спростовують право володіння позивача зазначеним гаражем та його вмістом, як майновим об'єктом. Відповідно до пункту 7.5. Порядку здійснення заходів з контролю за утриманням у належному стані, збереженням, відновленням та упорядкуванням об'єктів благоустрою міста Дніпра з урахуванням особливостей їх використання, затвердженого рішенням міської ради від 27.06.2012 № 26/25 (зі змінами) дія контрольної картки може бути зупинена (анульована) Управлінням з підстави наявності рішення суду, розпорядження міського голови, рішення міської ради та її виконкому, якими забороняється або унеможливлюється проведення робіт (здійснення заходів), у зв'язку з якими було оформлено контрольну картку. Згідно з підпунктом 3.1.2 Договору Управління має право достроково розірвати цей договір шляхом направлення односторонньої відмови від договору, анулювати ордер з поверненням замовнику плати за невикористаний період. 10.07.2025 Договір достроково розірвано, ордер №5129 анульовано, про що оформлено письмове повідомлення та внесено в ордер запис про його анулювання.

26.08.2025 до суду від третьої особи-1 надійшли пояснення, в яких Інспекція проти задоволення позову заперечує, зазначаючи, що рішення виконавчого комітету Жовтневої районної ради народних депутатів від 20.10.1995 № 638, на яке посилається позивач, його не стосується, оскільки цим рішенням дозволено визначеній особі, ОСОБА_2 , переоформлення індивідуального гаража у дворі будинку АДРЕСА_1 після померлого ОСОБА_3 . Отже, дозвіл на розміщення гаражу надавався іншій особі, яка вже померла. Разом з тим, земельна ділянка, на якій розміщується вищезазначений металевий гараж, використовується без правовстановлюючих документів, які б підтверджували право володіння чи користування земельною ділянкою. Отже, твердження позивача про те, що зазначений під порядковим номером 105 у переліку до рішення виконавчого комітету Дніпровської міської ради від 08.07.2025 №47-8/7 металевий гараж не є самовільно розміщеним, не відповідає дійсності.

26.08.2025 відповідач надав до суду відзив на позовну заяву, в якому вказав про відсутність підстав для задоволення позовних вимог, з огляду на їх необґрунтованість та зазначив, що дозвіл на переоформлення спірного гаражу було надано громадянці ОСОБА_4 згідно з рішенням виконавчого комітету Жовтневої районної ради народних депутатів м. Дніпропетровська від 20.10.1995 №638. У позовній заяві позивач зазначає, що металевий гараж, який розташований за адресою просп. Героїв, у районі буд. 37 за порядковим номером 105, який на графічному матеріалі №14, що є додатком до рішення виконавчого комітету міської ради №47-8/7 від 08.07.2025, визначено об'єктом 9 в місті Дніпрі, було придбано позивачем у громадянки ОСОБА_2 . Відповідно до статті 328 Цивільного кодексу України право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності набувається на підставі: договору (купівлі-продажу, дарування, міни тощо), успадкування, створення нового майна, прийняття майна у власність рішенням суду чи органу державної влади, інші передбачені законом підстави. Відповідач зауважує, що в матеріалах справи відсутні документи на підтвердження факту набуття права власності спірного металевого гаражу від громадянки ОСОБА_2 . Відповідно до Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» об'єктами капітального будівництва є будівлі, споруди, їх комплекси (в тому числі житлові, нежитлові тощо); тимчасовими спорудами є кіоски, павільйони, та інші споруди які не є капітальними. Відповідно до державних будівельних норм, тимчасова споруда - це одноповерхова споруда (до 30 кв. м), яка виготовляється з легких матеріалів, не має фундаменту та встановлюється на підставі паспорта прив'язки. Головними ознаками капітальної споруди є наявність фундаменту, підключення до інженерних мереж (електро-, водопостачання тощо), відповідність технічним умовам. В даному випадку, оспорюваний металевий гараж є тимчасовою спорудою - для зберігання транспортних засобів з терміном експлуатації, встановленим правовстановлюючим документом (рішенням міської ради або виконавчого комітету), яка виконується з полегшених металоконструкцій і встановлюється тимчасово. Металеві гаражі не є нерухомістю, не мають капітального фундаменту і є тимчасовими спорудами. У договорі, який укладено з Управлінням визначено термін, на який надавався дозвіл для користування гаражем, однак зважаючи на зміст самого дозволу та визначення конструкцію «тимчасовою» (який триває, існує або діє протягом деякого часу), логічним є висновок, що такий дозвіл є строковим (до 15.01.2020), відповідно до пункту 9.1 Договору. Відповідач наголошує, що позивач повинен був розуміти обмеженість в часі права на користування земельною ділянкою, а відтак вжити законних заходів для зміни статусу тимчасової споруди у статус об'єкта нерухомого майна чи отримання необхідних правовстановлюючих документів на користування земельною ділянкою тощо. Також, відповідно до підпункту 2.2.6 Договору у разі припинення дії цього договору, його дострокового розірвання, не продовження на новий строк та/або анулювання ордера, замовник зобов'язаний здійснити протягом трьох днів за власний рахунок демонтаж гаража. Рішенням Виконкому ДМР №47-8/7 від 08.07.2025 зобов'язано власників об'єктів демонтувати металеві гаражі власним силами та привести земельні ділянки на місцях демонтованих об'єктів до попереднього стану.

Дослідивши матеріали справи та надані докази, проаналізувавши зміст норм матеріального права, що регулюють спірні правовідносини, з'ясувавши обставини справи, оцінивши докази у справі, суд встановив такі обставини та надав їм правову оцінку.

Рішенням Виконавчого комітету Жовтневої районної ради народних депутатів №638 від 20.10.1995 ОСОБА_2 дозволено переоформлення індивідуального гаражу у дворі дому № НОМЕР_1 за проспектом Героїв з ОСОБА_3 (померлого).

15.01.2019 між Управлінням (уповноважений орган) та ОСОБА_1 (замовник) укладено договір про умови тимчасового погіршення існуючого стану та/або змінення об'єктів благоустрою міста №5129-Г (далі - Договір №5129-Г), згідно з пунктом 1.1. якого уповноважений орган з метою реалізації повноважень, наданих власником об'єктів благоустрою міста Дніпра - територіальною громадою міста в особі Дніпровської міської ради, надає замовнику право тимчасового погіршення існуючого стану та/або змінення об'єкта(-тів) благоустрою міста Дніпра шляхом розміщення гаража (гаражів) в порядку та на умовах, визначених цим договором, а замовник тимчасово використовує об'єкт(-ти) благоустрою міста, здійснює оплату за тимчасове погіршення існуючого стану та/або змінення об'єкта(-тів) благоустрою міста Дніпра та виконує інші зобов'язання за цим Договором.

Відповідно до пункту 1.2. Договору, умови, термін тимчасового погіршення існуючого стану та/або змінення об'єкта(-тів) благоустрою міста за цим Договором, адреса, дислокація, розмір (площа) ділянки об'єкта(-тів) благоустрою фіксуються в ордері (контрольній картці тимчасового погіршення існуючого стану та/або змінення об'єкта(-тів) благоустрою міста Дніпра (ордер). Ордер є невід'ємною частиною цього Договору.

Пунктом 3.1. Договору передбачено, що використання об'єкта(-тів) благоустрою міста є обмеженим у часі. Закінчення, призупинення, анулювання дії ордера та/або припинення дії цього Договору (зокрема, у разі його дострокового розірвання), припиняє правомірність дій замовника стосовно використання об'єкта(-тів) благоустрою та/або їх частин, зазначених в ордері.

Згідно з пунктом 1.4. Договору, укладання цього Договору та отримання ордера не призводить до виникнення у замовника права власності на будь-які об'єкти благоустрою (їх частини) та/або елементи благоустрою міста Дніпра.

Цей Договір та отриманий ордер не підтверджують та не спростовують право володіння замовником зазначеним гаражем та його вмістом, як майновим об'єктом (пункт 1.5. Договору).

Підпунктом 2.1.2. пункту 2.1. визначено, що у разі виявлення порушень уповноважений орган зобов'язаний видати замовнику припис щодо їх усунення та/або вжити заходів для забезпечення адміністративного випливу за фактами порушень Правил благоустрою території міста Дніпропетровська.

Згідно з підпунктами 2.2.2., 2.2.4., 2.2.6. пункту 2.2. Договору, замовник зобов'язаний:

розміщення гаража здійснювати згідно з виданим ордером, з дотриманням вимоги законодавчих та підзаконних актів щодо меж охоронних зон інженерних комунікацій та умов підключення до існуючих мереж зовнішнього освітлення тощо та без обладнання ями для догляду машини та льоху;

під час використання об'єкта(-тів) благоустрою міста забезпечити дотримання Правил благоустрою території місті Дніпропетровська, Державних будівельних норм і правил, приписів уповноваженого органу, нести адміністративну та майнову відповідальність за випадки їх порушення;

у разі припинення дії цього Договору, його дострокового розірвання, не продовження на певний строк та/або анулювання дії Ордеру: здійснити протягом трьох днів за власний рахунок демонтаж гаражу; забезпечити негайне повне відновлення ділянки об'єкта благоустрою міста, що використовувалась, зокрема відновити дорожнє та тротуарне покриття, зелені насадження тощо; якщо демонтаж гаражу та/або відновлення об'єкта(-тів) благоустрою здійснюється уповноваженим органом або іншими залученими підприємствами чи службами, відшкодовувати їх всі витрати.

Відповідно до підпунктів 3.1.2., 3.1.3. пункту 3.1. Договору уповноважений орган має право:

достроково розірвати цей Договір шляхом направлення односторонньої відмови від Договору, анулювати ордер з поверненням замовнику плати за невикористаний період;

достроково розірвати цей Договір у разі порушення замовником умов цього Договору шляхом направлення односторонньої відмови від Договору, анулювати ордер, плата за невикористаний період та збитки замовнику при цьому відшкодуванню не підлягають.

Згідно з пунктом 9.1. Договору, цей Договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами і діє до 15.1.2020, а в частині зобов'язань замовника щодо здійснення розрахунків, сплати штрафних санкцій та пені - до повного виконання замовником зазначених зобов'язань.

15.01.2019 Управлінням видано ОСОБА_1 ордер №5129 (контрольна картка тимчасового погіршення існуючого стану та/або змінення об'єкта(-тів) благоустрою міста Дніпра.

У зазначеному ордері міститься інформація, що ОСОБА_1 (замовник) надано право тимчасового погіршення існуючого стану та/або змінення об'єкта(-тів) благоустрою міста Дніпра щодо розміщення власного гаража на ділянці площею 18 кв.м., яка не відведена у власність або користування. На момент подачі заяви про стан укладання благоустрою замовником вже погіршено, об'єкт благоустрою змінено без укладання договору та оформлення контрольної картки (металевий гараж вже розміщено).

Адресна прив'язка ділянки: просп. Героїв, буд. 37.

Термін дії ордера: з 15.01.2016 до 15.01.2020; продовження до 31.12.2020.

Власноруч в ордері дописано: «Анульовано 10.07.2025, у зв'язку з рішенням Виконавчого комітету Дніпровської міської ради №47-8/7 від 08.07.2025».

03.01.2020 сторонами Договору підписано додаткову угоду до Договору, якою, зокрема, викладено пункт 9.1. Договору в іншій редакції: «Цей Договір набирає чинності з моменту його підписання сторонами і діє до 31.12.2020. Якщо сторони за тридцять календарних днів до закінчення термін дії Договору письмово не заявлять про припинення його дії, Договір та ордер вважаються пролонгованими на один рік. Наступна пролонгація строку дії Договору та ордеру здійснюється автоматично без обмеження кількості разів. В частині зобов'язань замовника щодо здійснення розрахунків, сплати штрафних санкцій та пені - до повного виконання замовником зазначених зобов'язань».

Управлінням 04.02.2025 видано припис №ГР-5430, яким зобов'язано демонтувати власними силами гараж та привести ділянку на місці демонтованого об'єкту до попереднього стану.

Рішенням виконавчого комітету ДМР від 08.07.2025 №47-8/7 «Про вжиття заходів щодо усунення порушень Правил благоустрою території міста Дніпра» ухвалено:

1) вжити заходів щодо усунення порушень Правил благоустрою території міста Дніпра, затверджених рішенням міської ради від 27.11.2013 № 44/43 (зі змінами, далі - Правила), стосовно самовільно встановлених на території міста об'єктів (металевих гаражів, огорож, воріт, навісів та інших споруд) згідно з переліком (додаток), а саме зобов'язати власників зазначених об'єктів демонтувати їх власними силами негайно із дня прийняття цього рішення та привести земельні ділянки на місцях демонтованих об'єктів до попереднього стану;

2) у разі невиконання вимог (пункт 1 цього рішення) інспекції з питань благоустрою Дніпровської міської ради, Комунальному підприємству «УПРАВЛІННЯ КОНТРОЛЮ ЗА БЛАГОУСТРОЄМ МІСТА» Дніпровської міської ради або іншому комунальному підприємству чи закладу Дніпровської міської ради згідно з їх статутними повноваженнями власними силами або із залученням сторонніх організацій вжити заходів щодо усунення наслідків порушень Правил шляхом демонтажу об'єктів (пункт 1 цього рішення), забезпечити їх транспортування, зберігання та складання акта, який підписується представниками інспекції питань благоустрою Дніпровської міської ради, КП «УПРАВЛІННЯ КОНТРОЛЮ ЗА БЛАГОУСТРОЄМ МІСТА» або іншого комунального підприємства чи закладу Дніпровської міської ради та залученими особами, що були присутні під час проведення демонтажу.

Додатком до спірного рішення є Перелік самовільно встановлених на території міста об'єктів (металевих гаражів, огорож, воріт, навісів та інших споруд), що підлягають демонтажу, у тому числі, металевий гараж (порядковий номер 105), за адресою: просп. Героїв, у районі буд. 37, що знаходиться у користуванні ОСОБА_1 .

У повідомленні Управління від 10.07.2025 №127-1, адресованому ОСОБА_1 , вказано, що відповідно до підпункту 7.5 Порядку здійснення заходів з контролю за утриманням у належному стані, збереженням, відновленням та упорядкуванням об?єктів благоустрою міста Дніпра з урахуванням особливостей їх використання, затвердженого рішенням міської ради від 27.06.2012 №26/25 (зі змінами) дія контрольної картки може бути зупинена (анульована) КП «УПРАВЛІННЯ КОНТРОЛЮ ЗА БЛАГОУСТРОЄМ МІСТА» з підстави наявності рішення суду, розпорядження міського голови, рішення міської ради та її виконавчого комітету, якими забороняється або унеможливлюється проведення робіт (здійснення заходів), у зв'язку з якими було оформлено контрольну картку. Згідно з підпунктом 1.3. вказаного Порядку, Порядок є обов'язковим для виконання суб'єктами господарювання усіх форм власності, неприбутковими організаціями, установами, закладами та фізичними особами при проведенні на об'єктах благоустрою міста робіт (здійснення заходів), зазначених у пункті 2.1 Порядку, зокрема з розміщення гаражів. Відповідно до рішення виконавчого комітету Дніпровської міської ради від 08.27.2025 №47-8/7 «Про вжиття заходів щодо усунення порушень Правил благоустрою території міста Дніпра» зазначений гараж підлягає демонтажу. Згідно з підпунктом 3.1.2. Договору від 15.01.2019 №5129-Г КП «УПРАВЛІННЯ КОНТРОЛЮ ЗА БЛАГОУСТРОЄМ МІСТА» має право достроково розірвати цей договір шляхом направлення односторонньої відмови від договору, анулювати ордер. Дію контрольної картки №5129 анульовано, договір про умови тимчасового погіршення існуючого стану та/або змінення об'єктів благоустрою міста від 15.01.2019 №5129-Г достроково розірвано з 10.07.2025. Відповідно до підпункту 2.2.6 Договору замовник зобов'язаний у разі припинення дії цього договору, його дострокового розірвання, не продовження на новий строк та/або анулювання дії ордера: здійснити протягом трьох днів за власний рахунок демонтаж гаража; забезпечити негайне повне відновлення ділянки об'єкта благоустрою міста, що використовувалась, зокрема відновити дорожнє та тротуарне покриття, зелені насадження тощо; якщо демонтаж гаража та/або відновлення об'єкта(-тів) благоустрою здійснюється КП «УПРАВЛІННЯ КОНТРОЛЮ ЗА БЛАГОУСТРОЄМ МІСТА» або іншими залученими підприємствами чи службами, відшкодувати їм витрати. Відповідно до підпункту 7.7 Порядку, у разі зупинення (анулювання) дії контрольної картки замовник повертає її КП «УПРАВЛІННЯ КОНТРОЛЮ ЗА БЛАГОУСТРОЄМ МІСТА». Ураховуючи вищенаведене, ОСОБА_1 необхідно вжити власними силами заходів з демонтажу зазначеного гаража, привести земельну ділянку на місці демонтованого об'єкта до попереднього стану та повернути КП «УПРАВЛІННЯ КОНТРОЛЮ ЗА БЛАГОУСТРОЄМ МІСТА» оригінал контрольної картки №5129.

Вважаючи оскаржуване рішення відповідача протиправним, позивач звернувся до суду з цим позовом.

Надаючи правову оцінку встановленим обставинам справи, суд дійшов таких висновків.

За приписами статті 19 Конституції України органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.

Правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою населених пунктів, створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини визначає Закон України «Про благоустрій населених пунктів» від 06.09.2005 №2807-IV (далі - Закон №2807-IV).

Відповідно до частини 1 статті 1 Закону №2807-IV у цьому Законі наведені нижче терміни вживаються в такому значенні:

благоустрій населених пунктів - комплекс робіт з інженерного захисту, розчищення, осушення та озеленення території, а також соціально-економічних, організаційно-правових та екологічних заходів з покращання мікроклімату, санітарного очищення, зниження рівня шуму та інше, що здійснюються на території населеного пункту з метою її раціонального використання, належного утримання та охорони, створення умов щодо захисту і відновлення сприятливого для життєдіяльності людини довкілля;

територія - сукупність земельних ділянок, які використовуються для розміщення об'єктів благоустрою населених пунктів: парків, скверів, бульварів, вулиць, провулків, узвозів, проїздів, шляхів, площ, майданів, набережних, прибудинкових територій, пляжів, кладовищ, рекреаційних, оздоровчих, навчальних, спортивних, історико-культурних об'єктів, об'єктів промисловості, комунально-складських та інших об'єктів у межах населеного пункту;

утримання в належному стані території - використання її за призначенням відповідно до генерального плану населеного пункту, іншої містобудівної документації, правил благоустрою території населеного пункту, а також санітарне очищення території, її озеленення, збереження та відновлення об'єктів благоустрою;

заходи з благоустрою населених пунктів - роботи щодо відновлення, належного утримання та раціонального використання територій, охорони та організації упорядкування об'єктів благоустрою з урахуванням особливостей їх використання.

Частиною 1 статті 2 Закону №2807-IV передбачено, що благоустрій населених пунктів передбачає:

1) розроблення і здійснення ефективних і комплексних заходів з утримання територій населених пунктів у належному стані, їх санітарного очищення, збереження об'єктів загального користування, а також природних ландшафтів, інших природних комплексів і об'єктів;

2) організацію належного утримання та раціонального використання територій, будівель, інженерних споруд та об'єктів рекреаційного, природоохоронного, оздоровчого, історико-культурного та іншого призначення;

3) створення умов для реалізації прав та виконання обов'язків суб'єктами у сфері благоустрою населених пунктів.

Згідно з частиною 1 статті 10 Закону №2807-IV до повноважень сільських, селищних і міських рад у сфері благоустрою населених пунктів належить:

1) затвердження місцевих програм та заходів з благоустрою населених пунктів;

2) затвердження правил благоустрою територій населених пунктів;

3) створення в разі необхідності органів і служб для забезпечення здійснення спільно з іншими суб'єктами комунальної власності благоустрою населених пунктів, визначення повноважень цих органів (служб);

4) визначення на конкурсних засадах підприємств, установ та організацій (балансоутримувачів), відповідальних за утримання об'єктів благоустрою;

5) затвердження місцевих планів управління відходами.

Відповідно до частини 2 статті 10 Закону №2807-IV до повноважень виконавчих органів сільських, селищних, міських рад належить, зокрема: забезпечення виконання місцевих програм та здійснення заходів з благоустрою населених пунктів; здійснення самоврядного контролю за станом благоустрою та утриманням територій населених пунктів, інженерних споруд та об'єктів, підприємств, установ та організацій, майданчиків для паркування транспортних засобів (у тому числі щодо оплати послуг з користування майданчиками для платного паркування транспортних засобів), озелененням таких територій, охороною зелених насаджень, водних об'єктів тощо; видача дозволу на порушення об'єктів благоустрою у випадках та порядку, передбачених цим Законом.

Приписами статті 12 Закону №2807-IV визначено, що суб'єктами у сфері благоустрою населених пунктів є органи державної влади та органи місцевого самоврядування, підприємства, установи, організації, органи самоорганізації населення, громадяни.

Відповідно до частини 1 статті 13 Закону №2807-IV до об'єктів благоустрою населених пунктів належать: 1) території загального користування: а) парки (гідропарки, лугопарки, лісопарки, парки культури та відпочинку, парки - пам'ятки садово-паркового мистецтва, спортивні, дитячі, історичні, національні, меморіальні та інші), рекреаційні зони, сади, сквери та майданчики; б) пам'ятки культурної та історичної спадщини; в) майдани, площі, бульвари, проспекти; г) вулиці, дороги, провулки, узвози, проїзди, пішохідні та велосипедні доріжки; ґ) пляжі; д) кладовища; е) інші території загального користування; 2) прибудинкові території; 3) території будівель та споруд інженерного захисту територій; 4) території підприємств, установ, організацій та закріплені за ними території на умовах договору.

Умовами частини 2 статті 13 Закону №2807-IV передбачено, що до об'єктів благоустрою можуть належати також інші території в межах населеного пункту.

Згідно з частиною 1 статті 15 Закону №2807-IV, органи державної влади та органи місцевого самоврядування можуть утворювати підприємства для утримання об'єктів благоустрою державної та комунальної власності. У разі відсутності таких підприємств органи державної влади та органи місцевого самоврядування в межах своїх повноважень визначають на конкурсних засадах відповідно до закону балансоутримувачів таких об'єктів.

Відповідно до частини 2 статті 17 Закону №2807-IV громадяни у сфері благоустрою населених пунктів зобов'язані: 1) утримувати в належному стані об'єкти благоустрою (їх частини), що перебувають у їх власності або користуванні, а також визначену правилами благоустрою території населеного пункту прилеглу до цих об'єктів територію; 2) дотримуватися правил благоустрою території населених пунктів; 3) не порушувати права і законні інтереси інших суб'єктів благоустрою населених пунктів; 4) відшкодовувати в установленому порядку збитки, завдані порушенням законодавства з питань благоустрою населених пунктів; 5) допускати на об'єкти благоустрою, що перебувають у їх власності або користуванні, аварійно-рятувальні та інші служби для здійснення заходів щодо запобігання і ліквідації наслідків надзвичайних ситуацій техногенного та природного характеру.

Приписами частини 1 статті 21 Закону №2807-IV визначено, що елементами (частинами) об'єктів благоустрою є: 1) покриття площ, вулиць, доріг, проїздів, алей, бульварів, тротуарів, пішохідних зон і доріжок відповідно до діючих норм; 2) зелені насадження (у тому числі снігозахисні та протиерозійні) уздовж вулиць і доріг, в парках, скверах, на алеях, бульварах, в садах, інших об'єктах благоустрою загального користування, санітарно-захисних зонах, на прибудинкових територіях; 3) будівлі та споруди системи збирання і вивезення відходів; 4) засоби та обладнання зовнішнього освітлення та зовнішньої реклами; 5) технічні засоби регулювання дорожнього руху; 6) будівлі та споруди системи інженерного захисту території; 7) комплекси та об'єкти монументального мистецтва, декоративні фонтани і басейни, штучні паркові водоспади; 8) обладнання (елементи) дитячих, спортивних та інших майданчиків; 9) малі архітектурні форми; 10) інші елементи благоустрою, визначені нормативно-правовими актами.

За умовами частини 1 статті 20 Закону №2807-IV організацію благоустрою населених пунктів забезпечують місцеві органи виконавчої влади та органи місцевого самоврядування відповідно до повноважень, установлених законом.

Відповідно до статті 38 Закону №2807-IV контроль у сфері благоустрою населених пунктів спрямований на забезпечення дотримання всіма органами державної влади, органами місцевого самоврядування, підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, а також громадянами, у тому числі іноземцями та особами без громадянства, вимог цього Закону, Правил благоустрою території населеного пункту та інших нормативно-правових актів.

Відповідно до пункту 44 частини першої статті 26 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» від 21.05.1997 № 280/97-ВР (далі - Закон № 280/97-ВР) виключно на пленарних засіданнях сільської, селищної, міської ради вирішуються такі питання як встановлення відповідно до законодавства правил з питань благоустрою території населеного пункту, забезпечення в ньому чистоти і порядку, торгівлі на ринках, додержання тиші в громадських місцях, за порушення яких передбачено адміністративну відповідальність

До відання виконавчих органів міських рад, згідно підпункту 7 пункту а частини першої статті 20 Закону № 280/97-ВР належать власні (самоврядні) повноваження з організації благоустрою населених пунктів, залучення на договірних засадах з цією метою коштів, трудових і матеріально-технічних ресурсів підприємств, установ та організацій незалежно від форм власності, а також населення; здійснення контролю за станом благоустрою населених пунктів, організації озеленення, охорони зелених насаджень і водойм, створення місць відпочинку громадян.

27.11.2013 Дніпропетровська міська рада рішенням №44/43 затвердила Правила благоустрою території міста Дніпропетровська (далі - Правила), які визначають правові, економічні, екологічні, соціальні та організаційні засади благоустрою міста і спрямовані на створення умов, сприятливих для життєдіяльності людини.

Відповідно до п.п. 3.2.1 Правил, на об'єктах благоустрою міста забороняється самовільно порушувати об'єкти благоустрою (їх частини) та/або використовувати їх не за функціональним призначенням: виконувати земляні, ремонтні, будівельні, монтажні роботи, огороджувати території загального користування та/або чинити інші дії, що супроводжуються порушенням об'єктів благоустрою міста, зміненням об'єктів благоустрою та/або погіршенням їх існуючого стану, без укладеного з КП «Управління контролю за благоустроєм міста» Дніпровської міської ради договору та дозволу на порушення об'єктів благоустрою, отриманого в установленому порядку; чинити дії, які заважають використанню за своїм призначенням пожежних проїздів біля будівель, споруд, інших об'єктів.

Пунктом 19.3.1 Правил передбачено, що розміщення малих архітектурних форм на об'єктах благоустрою міста здійснюється відповідно до Закону України «Про благоустрій населених пунктів», за рішенням власника об'єкта благоустрою, з дотриманням вимог законодавства, державних стандартів, норм і правил.

Зі змісту наведених норм вбачається, що зайняття земельних ділянок з метою, зокрема, покращення об'єктів благоустрою, має здійснюватися за наявності погодження власника земельної ділянки. Тобто, розташування металевого гаражу потребує дозволу власника земельної ділянки.

Матеріали справи свідчать, що рішенням Виконавчого комітету Жовтневої районної ради народних депутатів №638 від 20.10.1995 ОСОБА_2 дозволено переоформлення індивідуального гаражу у дворі дому № НОМЕР_1 за проспектом Героїв з ОСОБА_3 (померлого).

Тобто, такий дозвіл надавався ОСОБА_2 , а не позивачу.

15.01.2019 між Управлінням (уповноважений орган) та ОСОБА_1 (замовник) укладено договір про умови тимчасового погіршення існуючого стану та/або змінення об'єктів благоустрою міста №5129-Г.

Однак, суд зауважує, що вищезазначеним договором вказано, що укладання цього договору та отримання Ордера не призводить до виникнення у замовника права власності на будь-які об'єкти благоустрою (їх частини) та/або елементи благоустрою міста Дніпра.

Водночас, матеріали справи свідчать, що земельна ділянка, на якій розміщувався зазначений у позові металевий гараж, використовувалась без правовстановлюючих документів та договорів оренди землі, а також інших документів, які б підтверджували право володіння чи користування останньою.

Тобто, позивачем жодними належними та допустимими доказами, в розумінні статей 73 та 74 КАС України, не підтверджено факту законного розташування ним металевого гаражу за адресою по АДРЕСА_1 .

Таким чином, оскільки позивачем не були надані правовстановлюючі документи ані на земельну ділянку, ані на металевий гараж, а також, не було надано дозволу власника земельної ділянки на розміщення металевого гаражу, то відповідачем правомірно було винесено оскаржене рішення Виконкому ДМР «Про вжиття заходів щодо усунення порушень Правил благоустрою міста» № 38-15/7 від 15.07.2025 в частині включення до Переліку самовільно встановлених на території міста об'єктів (металевих гаражів, огорож, воріт, навісів та інших споруд), що підлягають демонтажу, за порядковим номером 105 металевого гаражу, розташованого за адресою: просп. Героїв, у районі буд. 37, який визначено на графічному матеріалі № 14 об'єктом 9, а оскаржене рішення не порушує права та законні інтереси позивача у справі.

Суд зазначає, що позивач в обґрунтування позовних вимог посилається на те, що із прийняттям спірного рішення порушено його право як власника металевого гаражу, а також те, що демонтування можливо лише на підставі рішення суду, проте, такі доводи не стосуються предмету розгляду даної адміністративної справи, оскільки підставою для прийняття спірного рішення стало те, що об'єкт - гараж металевий, розміщено без наявності необхідних дозвільних документів, зокрема і документу, який підтверджує право користування земельною ділянкою.

Водночас, як зазначив Верховний Суд у постанові від 26.05.2025 року по справі №160/2346/21 вирішальне значення для вирішення питання щодо наявності повноважень на прийняття відповідачем рішення щодо демонтажу майна має віднесення відповідного майна до нерухомого майна чи до тимчасових споруд, у зв'язку з чим перш за все слід ідентифікувати спірні об'єкти на місцевості.

За визначенням частини другої статті 28 Закону України «Про регулювання містобудівної діяльності» №3038-VI від 17.02.2011 (далі - Закон №3038-VI) тимчасова споруда торговельного, побутового, соціально-культурного чи іншого призначення для здійснення підприємницької діяльності - одноповерхова споруда, що виготовляється з полегшених конструкцій з урахуванням основних вимог до споруд, визначених технічним регламентом будівельних виробів, будівель і споруд, і встановлюється тимчасово, без улаштування фундаменту. Тимчасова споруда для здійснення підприємницької діяльності може мати закрите приміщення для тимчасового перебування людей (павільйон площею не більше 30 квадратних метрів по зовнішньому контуру) або не мати такого приміщення.

Згідно з частиною першою статті 5 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень» від 01.07.2004 №1952-IV (далі - Закон №1952-IV) у державному реєстрі прав реєструються речові права та їх обтяження на земельні ділянки, а також на об'єкти нерухомого майна, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких неможливе без їх знецінення та зміни призначення, а саме: підприємства як єдині майнові комплекси, житлові будинки, будівлі, споруди, а також їх окремі частини, квартири, житлові та нежитлові приміщення.

Не підлягають державній реєстрації речові права та їх обтяження на корисні копалини, рослини, а також на малі архітектурні форми, тимчасові, некапітальні споруди, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких можливе без їх знецінення та зміни призначення, а також окремо на споруди, що є приналежністю головної речі, або складовою частиною речі, зокрема на магістральні та промислові трубопроводи (у тому числі газорозподільні мережі), автомобільні дороги, електричні мережі, магістральні теплові мережі, мережі зв'язку, залізничні колії, крім меліоративних мереж, складових частин меліоративної мережі (частина четверта статті 5 Закону №1952-IV).

Також відповідно до приписів статті 181 Цивільного кодексу України, статті 1 Закону України «Про іпотеку» та статті 1 Закону №1952-IV встановлюється комплекс кваліфікуючих ознак для нерухомого майна.

Так, згідно із статтею 181 ЦК України до нерухомих речей (нерухоме майно, нерухомість) належать земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення.

За приписами частини 2 цієї статті рухомими речами є речі, які можна вільно переміщувати у просторі.

Відповідно до статті 1 Закону України «Про іпотеку» нерухоме майно (нерухомість) - земельні ділянки, а також об'єкти, розташовані на земельній ділянці і невід'ємно пов'язані з нею, переміщення яких є неможливим без їх знецінення та зміни їх призначення. Застава (іпотека) об'єктів незавершеного будівництва та майбутніх об'єктів нерухомості регулюється за правилами, визначеними цим Законом, з дотриманням вимог, встановлених Законом України "Про гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому". Застава повітряних та морських суден, суден внутрішнього плавання, космічних об'єктів регулюється за правилами, визначеними цим Законом

Згідно зі статтею 1 Закону №1952-IV дія цього Закону поширюється на відносини, що виникають у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно, розміщене на території України, та обтяжень таких прав. Державна реєстрація права власності на об'єкт незавершеного будівництва, обтяжень такого права проводиться у порядку, визначеному цим Законом, з урахуванням особливостей правового статусу такого об'єкта. Державна реєстрація спеціального майнового права на об'єкт незавершеного будівництва, майбутній об'єкт нерухомості, обтяжень такого права проводиться у порядку, визначеному цим Законом, з дотриманням вимог Закону України "Про гарантування речових прав на об'єкти нерухомого майна, які будуть споруджені в майбутньому".

Отже, на відміну від нерухомого майна, переміщення якого неможливе без їх знецінення та зміни призначення, тимчасові споруди мають відмінності, зокрема, виготовляються з полегшених збірних конструкцій та встановлюється без улаштування заглибленого фундаменту тощо.

Відповідно до статті 38 Закону №3038-VI у разі виявлення факту самочинного будівництва об'єкту, перебудова якого з метою усунення істотного відхилення від проекту або усунення порушень законних прав та інтересів інших осіб, істотного порушення будівельних норм є неможливою, посадова особа органу державного архітектурно-будівельного контролю видає особі, яка здійснила (здійснює) таке будівництво, припис про усунення порушень вимог законодавства у сфері містобудівної діяльності, будівельних норм, державних стандартів і правил з визначенням строку для добровільного виконання припису. У разі якщо особа в установлений строк добровільно не виконала вимоги, встановлені у приписі, орган державного архітектурно-будівельного контролю подає позов до суду про знесення самочинно збудованого об'єкта та компенсацію витрат, пов'язаних з таким знесенням.

Зі змісту наведених вище положень законодавства вбачається, що порядок та реалізація суб'єктом владних повноважень щодо демонтажу споруди залежить від виду об'єкту, що підлягає демонтажу.

Суб'єкт владних повноважень має повноваження приймати рішення про демонтаж об'єктів, якщо такі належать до тимчасових споруд у розумінні Правил благоустрою.

Якщо об'єкт не є тимчасовою спорудою, його може бути примусово знесено в порядку, встановленому Законом №3038-VI за судовим рішенням, ухваленим за позовом органу державного архітектурно-будівельного контролю.

Аналогічний висновок викладений у постановах Верховного Суду від 27.01.2020 у справі №465/249/15-а, від 13.03.2020 у справі №161/14543/16-а, від 13.04.2022 у справі №852/2а-1/19.

Так, у матеріалах справи відсутні докази реєстрації спірного гаражу у державному реєстрі прав, де реєструються речові права та їх обтяження на об'єкти нерухомого майна як того вимагають положення частини першої статті 5 Закону №1952-IV.

Означене свідчить про можливість переміщення гаражів без їх знецінення та зміни призначення, що узгоджується з положеннями частини 4 статті 5 Закону №1952-IV щодо відсутності необхідності державної реєстрації речових прав та їх обтяжень.

Так, відповідно до частини четвертої статті 5 Закону №1952-IV не підлягають державній реєстрації речові права та їх обтяження на корисні копалини, рослини, а також на малі архітектурні форми, тимчасові, некапітальні споруди, розташовані на земельній ділянці, переміщення яких можливе без їх знецінення та зміни призначення, а також окремо на споруди, що є приналежністю головної речі, або складовою частиною речі, зокрема на магістральні та промислові трубопроводи (у тому числі газорозподільні мережі), автомобільні дороги, електричні мережі, магістральні теплові мережі, мережі зв'язку, залізничні колії, крім меліоративних мереж, складових частин меліоративної мережі.

Отже, матеріалами справи встановлено, а також безпосередньо підтверджується позивачем у позові, що металевий гараж є тимчасовою спорудою, а тому, позивач помилково вважає, що на спірні правовідносини щодо демонтажу тимчасової споруди необхідно поширити положення статті 38 Закону №3038-VI щодо отримання рішення суду про знесення самочинно збудованого об'єкта.

Відповідно до частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача.

У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин (частина 2 статті 77 КАС України).

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про безпідставність позовних вимог та відмову у задоволенні позову.

Відповідно до статті 139 КАС України, у зв'язку з відмовою позивачу в задоволенні позову, понесені ним судові витрати, пов'язані зі зверненням до суду, не відшкодовуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 241-246, 262 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,

УХВАЛИВ:

У задоволенні позову ОСОБА_1 (адреса: АДРЕСА_2 ; реєстраційний номер облікової картки платника податків: НОМЕР_2 ) до Виконавчого комітету Дніпровської міської ради (адреса: пр-т Д. Яворницького, 75, м. Дніпро, 49000; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 04052092), треті особи на стороні відповідача, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: Інспекція з питань благоустрою Дніпровської міської ради (адреса: пр-т Д. Яворницького, 75, м. Дніпро, 49000; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 40634559), Комунальне підприємство «УПРАВЛІННЯ КОНТРОЛЮ ЗА БЛАГОУСТРОЄМ МІСТА» Дніпровської міської ради (адреса: вул. Троїцька, 22-А, м. Дніпро, 49101; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України: 33612019) про визнання протиправним та скасування рішення - відмовити.

Розподіл судових витрат не здійснювати.

Рішення суду набирає законної сили відповідно до вимог статті 255 Кодексу адміністративного судочинства України та може бути оскаржене в порядку та строки, передбачені статтями 295, 297 Кодексу адміністративного судочинства України.

Суддя М.В. Бондар