Справа № 560/2611/26
іменем України
02 березня 2026 рокум. Хмельницький
Суддя Хмельницького окружного адміністративного суду Ковальчук О.К., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ) , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії,
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовом до ІНФОРМАЦІЯ_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , в якому просить
визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_5 , ІНФОРМАЦІЯ_6 , які полягають у внесенні до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення правил військового обліку та
зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_7 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_8 , ІНФОРМАЦІЯ_9 , привести у відповідність дані у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів шляхом виключення з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення правил військового обліку.
Ухвалою від 23.02.2026 Хмельницький окружний адміністративний суд позовну заяву ОСОБА_1 залишив без руху та надав строк для усунення недоліків, шляхом зазначення у позовній заяві вимог щодо кожного з відповідачів.
На виконання ухвали суду від 23.02.2026 представник позивача подав до суду заяву про уточнення позовних вимог, в якій просить
визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_5 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_5 , які полягають у внесенні до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення правил військового обліку та
зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_7 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_8 привести у відповідність дані у Єдиному державному реєстрі призовників, військовозобов'язаних та резервістів відносно шляхом виключення з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення правил військового обліку.
В обґрунтування заяви зазначає, що відділи районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки (РТЦК та СП) є структурними (штатними) підрозділами районних ТЦК без статусу юридичної особи, вони не є самостійними органами, а діють у складі районного ТЦК, виконуючи функції з військового обліку та мобілізації, але мають обмежені повноваження порівняно з центром. Відділ не має власного балансу, реєстраційних рахунків або самостійного статусу юридичної особи публічного права, а начальники відділів не мають повноцінних повноважень, таких як самостійне прийняття рішень щодо оформлення призову (видання наказів) або розгляд справ про адміністративні правопорушення.
Вирішуючи подану заяву суд враховує таке.
Положеннями пункту 4 частини 5 статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України встановлено, що в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів.
Постановою Кабінету Міністрів України від 23.02.2022 №154 затверджено "Положення про територіальні центри комплектування та соціальної підтримки".
В силу пункту 7 Положення №154 ТЦК та СП Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя є юридичними особами публічного права, мають самостійний баланс, реєстраційні рахунки в органах Казначейства. Районні територіальні центри комплектування та соціальної підтримки є відокремленими підрозділами відповідних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Автономної Республіки Крим, областей, мм. Києва та Севастополя. З метою забезпечення виконання завдань та визначених функцій районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки у їх складі утворюються структурні підрозділи (відділи, відділення, групи, служби), які провадять діяльність відповідно до положення про структурний підрозділ районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, що затверджується керівником районного територіального центру комплектування та соціальної підтримки.
Таким чином, відокремленими підрозділами ІНФОРМАЦІЯ_6 , як юридичної особи публічного права, є, зокрема, ІНФОРМАЦІЯ_10 , в складі якого діють структурні підрозділи.
В уточненій заяві позивач зазначає відповідачами ІНФОРМАЦІЯ_7 ( ІНФОРМАЦІЯ_2 ), ІНФОРМАЦІЯ_8 , однак у зобов'язальній частині не конкретизовані вимоги до кожного із відповідачів.
Враховуючи, що предметом позову є протиправність дій щодо внесення інформації до Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів даних про порушення правил військового обліку, суд вважає за необхідне повернути позов в частині позовних вимог до ІНФОРМАЦІЯ_5 , оскільки позивач перебуває на військовому обліку в ІНФОРМАЦІЯ_11 .
Відповідно до пункту 1 частини 4 статті 169 Кодексу адміністративного судочинства України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви, яку залишено без руху, у встановлений судом строк.
Таким чином, позовні вимоги в частині визнання дій ІНФОРМАЦІЯ_3 протиправними та зобов'язання вчинити дії необхідно повернути позивачу.
Керуючись пунктом 1 частини 4 статті 169, статтею 248 Кодексу адміністративного судочинства України, суддя
позовну заяву ОСОБА_1 в частині позовних вимог до ІНФОРМАЦІЯ_3 про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити дії повернути позивачеві.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Сьомого апеляційного адміністративного суду протягом п'ятнадцяти днів з дня її підписання.
Головуючий суддяО.К. Ковальчук