Ухвала від 03.03.2026 по справі 500/1367/25

ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА

Справа №500/1367/25

03 березня 2026 рокум. Тернопіль

Тернопільський окружний адміністративний суд, у складі судді Мартиць О.І., розглянувши в порядку письмового провадження з ініціативи суду питання про продовження строку для подання пояснень в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії

ВСТАНОВИВ:

19 лютого 2026 року до Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла заява позивача про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення в адміністративній справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.

Ухвалою суду від 20.02.2026 прийнято до розгляду заяву позивача про встановлення судового контролю за виконанням судового рішення в адміністративній справі №500/1367/25 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.

Розгляд заяви визначено здійснювати в порядку письмового провадження.

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області подати суду у строк до 02.03.2026 письмові пояснення щодо поданої заяви стосовно виконання рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 10.04.2025 у цій справі.

У визначений судом строк відповідач на виконання вимог ухвали суду від 20.02.2026 про прийняття до розгляду заяви про встановлення судового контролю за виконанням рішення суду у цій справі з невідомих причин не надав.

Відповідно до частини першої статті 118 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України) процесуальні строки - це встановлені законом або судом строки, у межах яких вчиняються процесуальні дії. Процесуальні строки встановлюються законом, а якщо такі строки законом не визначені - встановлюються судом..

Згідно частини другої статті 121 КАС України встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.

Пропуск строку, встановленого законом або судом учаснику справи для подання доказів, інших матеріалів чи вчинення певних дій, не звільняє такого учасника від обов'язку вчинити відповідну процесуальну дію.

Про поновлення або продовження процесуального строку, відмову у поновленні або продовженні процесуального строку суд постановляє ухвалу, яка не пізніше наступного дня з дня її постановлення надсилається особі, яка звернулася із відповідною заявою. (частини п'ята, шоста статті 121 КАС України).

Враховуючи вищевикладене, з метою повного та всебічного встановлення обставин справи, дотримання принципу змагальності сторін, суд доходить висновку про наявність підстав для продовження Головному управлінні Пенсійного фонду України в Тернопільській області процесуального строку на подання інформації про виконання рішення суду від 10.04.2025 у справі №500/1367/25, зокрема щодо дій, які вчинялися на його виконання до десяти днів з моменту отримання даної ухвали.

Керуючись статтями 118, 121, 243, 248 КАС України, суд

УХВАЛИВ:

Продовжити Головному управлінню Пенсійного фонду України в Тернопільській області строк для подання інформації про виконання рішення суду від 10.04.2025 у справі №500/1367/25, зокрема щодо дій, які вчинялися на його виконання до десяти днів з моменту отримання даної ухвали.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та окремо від рішення суду не оскаржується.

Заперечення на ухвалу суду може бути включене до апеляційної скарги на рішення суду, прийняте за результатами розгляду справи.

Повний текст ухвали виготовлено і підписано 03 березня 2026 року.

Головуючий суддя Мартиць О.І.

Попередній документ
134509917
Наступний документ
134509919
Інформація про рішення:
№ рішення: 134509918
№ справи: 500/1367/25
Дата рішення: 03.03.2026
Дата публікації: 05.03.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Тернопільський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо; управління, нагляду, контролю та інших владних управлінських функцій (призначення, перерахунку та здійснення страхових виплат) у сфері відповідних видів загальнообов’язкового державного соціального страхування, з них; загальнообов’язкового державного пенсійного страхування, з них; осіб, звільнених з публічної служби
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Відкрито провадження (21.04.2026)
Дата надходження: 30.03.2026
Предмет позову: визнання дій протиправними, зобов’язання вчинити певні дії