П'ЯТИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
27 лютого 2026 р.м. ОдесаСправа № 420/27258/25
Перша інстанція суддя Іванов Е.А.
Колегія суддів П'ятого апеляційного адміністративного суду у складі:
судді-доповідача Яковлєва О.В.,
суддів Крусяна А.В., Шевчук О.А.
розглянувши в порядку письмового провадження апеляційну скаргу ОСОБА_1 на рішення Одеського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2025 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,-
ОСОБА_1 звернувся до суду з позовною заявою до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області, в якій просив:
- визнати протиправними дії Головного Управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку та виплаті пенсії з 01 січня 2018 року по 01 квітня 2019 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 від 21 травня 2025 року №ЮО 98146;
- зобов'язати Головне Управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з 01 січня 2018 року по 01 квітня 2019 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 від 21 травня 2025 року №ЮО 98146, урахуванням проведених раніше виплат.
Рішенням Одеського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2025 року у задоволенні адміністративного позову відмовлено.
Не погоджуючись з вказаним судовим рішенням позивачем подано апеляційну скаргу з якої вбачається про порушення судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, а тому просить скасувати оскаржуване рішення та прийняти нове, яким позов задовольнити.
Вимоги апеляційної скарги позивача обґрунтовано тим, що позивач має право на проведення перерахунку пенсії за період з 01 січня 2018 року по 01 квітня 2019 року на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення, виданої ІНФОРМАЦІЯ_1 21 травня 2025 року №ЮО 98146, оскільки до 01 серпня 2020 року останній отримував пенсію за вислугу років відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Перевіривши матеріали справи, законність і обґрунтованість рішення суду, а також правильність застосування судом норм матеріального і процесуального права та правової оцінки обставин у справі, колегія суддів приходить до висновку, що подана апеляційна скарга підлягає частковому задоволенню, з наступних підстав.
Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області і отримує пенсію, призначену відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
На виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 06 березня 2025 року, у справі №420/785/25, ІНФОРМАЦІЯ_1 виготовлено оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 від 21 травня 2025 року №ЮО 98146 станом на 01 березня 2018 року для проведення перерахунку пенсії позивача з 01 січня 2018 року.
Проте, відповідачем відмовлено у проведенні перерахунку пенсії позивача на підставі оновленої довідки про розмір грошового забезпечення.
Не погодившись з правомірністю відповідних дій, позивач звернувся за судовим захистом із даним адміністративним позовом.
За наслідком з'ясування обставин справи, судом першої інстанції зроблено висновок про відмову у задоволенні позову, оскільки позивач тільки з 08 січня 2020 року отримує пенсію по інвалідності відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а тому підстави для проведення перерахунку пенсії з 01 січня 2018 по 01 квітня 2019 року відсутні, з чим не погоджується колегія суддів, з огляду на наступне.
Так, згідно ч. 4 ст. 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», усі призначені за цим Законом пенсії підлягають перерахунку у зв'язку з підвищенням грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на пенсію за цим Законом, на умовах, у порядку та розмірах, передбачених Кабінетом Міністрів України. У разі якщо внаслідок перерахунку пенсій, передбаченого цією частиною, розміри пенсій звільненим із служби військовослужбовцям, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, є нижчими, зберігаються розміри раніше призначених пенсій.
Згідно ч. 2 ст. 51 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», перерахунок пенсій, призначених особам з числа військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової служби) рядового, сержантського, старшинського та офіцерського складу, особам, які мають право на пенсію за цим Законом та членам їх сімей, провадиться з першого числа місяця, що йде за місяцем, в якому настали обставини, що тягнуть за собою зміну розміру пенсії. Якщо при цьому пенсіонер набув права на підвищення пенсії, різницю в пенсії за минулий час може бути виплачено йому не більш як за 12 місяців.
Згідно ч. 3 ст. 51 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», перерахунок пенсій у зв'язку із зміною розміру хоча б одного з видів грошового забезпечення відповідних категорій військовослужбовців, осіб, які мають право на такий перерахунок згідно з цим Законом, або у зв'язку із введенням для зазначених категорій осіб нових щомісячних додаткових видів грошового забезпечення (надбавок, доплат, підвищень) та премій у розмірах, встановлених законодавством, не проведений з вини органів Пенсійного фонду України та/або державних органів, які видають довідки для перерахунку пенсії, провадиться з дати виникнення права на нього без обмеження строком.
Згідно п. 2 ст. 9 ЗУ «Про соціальний і правовий захист військовослужбовців та членів їх сімей», до складу грошового забезпечення входять: посадовий оклад, оклад за військовим званням; щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія); одноразові додаткові види грошового забезпечення.
При цьому, Порядок проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 (далі Порядок № 45).
Згідно п. 5 Порядку № 45 (в редакції постанови КМУ № 847 від 28 жовтня 2015 року), для перерахунку пенсій грошове забезпечення враховується у розмірі, встановленому за відповідною посадою (посадами), в межах визначеної законодавством максимальної величини бази нарахування єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування з урахуванням таких його видів:
посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України або керівником державного органу у межах його повноважень на момент виникнення права на перерахунок за відповідною посадою та військовим (спеціальним) званням;
надбавки за знання та використання в роботі іноземної мови, почесне звання «заслужений» чи «народний», службу в умовах режимних обмежень, спортивні звання, доплата за науковий ступінь кандидата або доктора наук та вчене звання - у розмірах, установлених Кабінетом Міністрів України на момент виникнення права на перерахунок, якщо вони були фактично встановлені особі;
щомісячні надбавки, доплати та підвищення, конкретні розміри яких за відповідними посадами (категоріями) установлені Кабінетом Міністрів України - у зазначених розмірах на момент виникнення права на перерахунок;
інші щомісячні надбавки, доплати (крім доплати, розмір якої визначається як різниця між розміром грошового забезпечення до і після запровадження нових умов його виплати), підвищення та щомісячна премія - у середніх розмірах, що фактично виплачені за місяць, у якому виникло право на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами) у тому державному органі, звідки особа звільнилася на пенсію;
щомісячні надбавки за особливі умови служби (крім надбавки за службу у віддаленій місцевості) особам, звільненим з військової служби, які проходили службу та обслуговували ядерну зброю на об'єктах «С», у складальних бригадах ремонтно-технічних баз, у складі екіпажів атомних підводних човнів, на території військових полігонів, де проводилися випробування ядерної зброї або навчання із застосуванням такої зброї, та у військових частинах, що обслуговували космодром «Байконур», якщо такі надбавки виплачувалися їм на день звільнення із служби у відсотках посадового окладу, що встановлювалися до 1 січня 2008 р. для обчислення розміру пенсії, але не більше розміру надбавок за особливі умови служби відповідно до законодавства.
Додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії, скасовані чи такі, що не виплачуються на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою (посадами), крім зазначених у абзаці шостому цього пункту, для перерахунку пенсії не враховуються.
В свою чергу, пунктом 1 постанови КМУ № 704 від 30 серпня 2017 року «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (далі Постанова КМУ № 704) затверджено, зокрема: тарифну сітку розрядів і коефіцієнтів посадових окладів військовослужбовців з числа осіб рядового, сержантського і старшинського складу, офіцерського складу (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 1; схему тарифних розрядів за основними типовими посадами осіб офіцерського складу Збройних Сил, Національної гвардії, Державної прикордонної служби та Державної спеціальної служби транспорту згідно з додатком 2; схему тарифних коефіцієнтів за військовим (спеціальним) званням військовослужбовців (крім військовослужбовців строкової військової служби), осіб рядового і начальницького складу згідно з додатком 14; додаткові види грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу в розмірах згідно з додатком 15; розміри надбавки за вислугу років військовослужбовцям (крім військовослужбовців строкової військової служби), особам рядового і начальницького складу згідно з додатком 16.
При цьому, згідно п. 10 Постанови КМУ № 704 (в первинній редакції), ця постанова набирає чинності з 01 січня 2018 року.
Згодом, постановою КМУ № 1052 від 27 грудня 2017 року «Про внесення зміни до пункту 10 постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704» внесено зміну до пункту 10 Постанови КМУ № 704, замінивши цифри « 2018» цифрами « 2019».
В свою чергу, відповідно до ч. 4 ст. 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» Кабінетом Міністрів України прийнято постанову № 103 від 21 лютого 2018 року «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» (далі - Постанова КМУ № 103).
Пунктом 1 постанови КМУ № 103 (в первинній редакції) передбачено перерахувати пенсії, призначені згідно із Законом України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» (далі - Закон) до 1 березня 2018 р. (крім пенсій, призначених згідно із Законом особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) та поліцейським), з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби (на дату відрядження для роботи до органів державної влади, органів місцевого самоврядування або до сформованих ними органів, на підприємства, в установи, організації, вищі навчальні заклади), що визначені станом на 01 березня 2018 року відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 30 серпня 2017 р. № 704 «Про грошове забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу та деяких інших осіб» (Офіційний вісник України, 2017 р., № 77, ст. 2374).
Пунктом 2 постанови КМУ № 103 (в первинній редакції) передбачено виплату перерахованих відповідно до пункту 1 цієї постанови підвищених пенсій (з урахуванням доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законом) проводити з 01 січня 2018 року у таких розмірах: з 1 січня 2018 р. - 50 відсотків; з 1 січня 2019 р. по 31 грудня 2019 р. - 75 відсотків; з 1 січня 2020 р. - 100 відсотків суми підвищення пенсії, визначеного станом на 1 березня 2018 року.
Крім того, пунктом 6 постанови КМУ № 103 (в первинній редакції) внесено зміни до постанов Кабінету Міністрів України, що додаються.
Згідно п. 2 Змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, пункт 5 Порядку № 45 викладено в такій редакції:
« 5. Під час перерахунку пенсій використовуються такі види грошового забезпечення, як посадовий оклад, оклад за військовим (спеціальним) званням та відсоткова надбавка за вислугу років на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною або аналогічною посадою та військовим (спеціальним) званням.
Особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ (міліції) перерахунок пенсії з 1 січня 2016 р. проводиться з розміру грошового забезпечення за прирівняною посадою поліцейського, враховуючи оклади за посадою, спеціальним званням, відсоткову надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством, з якого було сплачено єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, за січень 2016 р. відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 11 листопада 2015 р. № 988 «Про грошове забезпечення поліцейських Національної поліції» (Офіційний вісник України, 2015 р., № 96, ст. 3281). Розмір премії визначається у середніх розмірах, що фактично виплачені за відповідною посадою (посадами) поліцейського за січень 2016 року. Подальші перерахунки здійснюються з урахуванням складових грошового забезпечення, передбачених абзацом першим цього пункту.»; додаток 2 до Порядку викладено в новій редакції.
Крім того, згідно п. 3 Змін, що вносяться до постанов Кабінету Міністрів України, у п. 10 постанови КМУ № 704 цифри і слова « 1 січня 2019 року» замінено цифрами і словами « 1 березня 2018 року».
Між тим, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року, у справі № 826/3858/18, яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови Кабінету Міністрів України від 21 лютого 2018 року № 103 «Про перерахунок пенсій особам, які звільнені з військової служби, та деяким іншим категоріям осіб» та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військ служби, та деяких інших осіб», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2008 року № 45 «Про затвердження Порядку проведення перерахунку пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Колегією суддів встановлено, що позивач перебуває на пенсійному обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Одеській області та отримує пенсію за ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
З наданих до суду протоколів перерахунку пенсії позивача вбачачється, що у спірному періоді до січня 2020 року позивач отримував пенсію за вислугу років, а з січня 2020 року - пенсію по інвалідності, відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
При цьому, суд першої інстанції неповністю з'ясував обставини справи, в частині дати набуття позивачем права на отримання пенсії, відповідно до ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Між тим, на виконання рішення Одеського окружного адміністративного суду від 06 березня 2025 року, у справі №420/785/25, ІНФОРМАЦІЯ_1 виготовлено оновлену довідку про розмір грошового забезпечення ОСОБА_1 21 травня 2025 року №ЮО 98146 станом на 01 березня 2018 року для проведення перерахунку пенсії позивача з 01 січня 2018 року.
В свою чергу, з аналізу змісту, а також хронології набрання та втрати чинності викладеними вище нормами матеріального права вбачається, що факт набрання чинності Постановою КМУ № 704 став підставою для перерахунку з 01 січня 2018 року розміру пенсій, призначених за ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», відповідно до положень ч. 4 ст. 63 ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
При цьому, механізм здійснення відповідного перерахунку пенсій, призначених за ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», врегульовано Постановою КМУ № 103.
Так, відповідний механізм у своїй первинній редакції передбачав здійснення перерахунку пенсій, призначених за ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб» до 01 березня 2018 року, з урахуванням розміру окладу за посадою, військовим (спеціальним) званням, відсоткової надбавки за вислугу років за відповідною або аналогічною посадою, яку особа займала на дату звільнення із служби, що визначені станом на 01 березня 2018 року, відповідно до Постанови КМУ № 704, а також виплату перерахованої пенсії з 01 січня 2018 року.
Тобто, запровадженим КМУ механізмом перерахунку пенсії передбачалось, що щомісячні додаткові види грошового забезпечення (окрім відсоткової надбавки за вислугу років) не включається до розміру грошового забезпечення, з якого обраховується, під час здійснення перерахунку, розмір пенсій, призначених за ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
Проте, як зазначено вище, рішенням Окружного адміністративного суду міста Києва від 12 грудня 2018 року, у справі № 826/3858/18, яке залишено без змін постановою Шостого апеляційного адміністративного суду від 05 березня 2019 року, визнано нечинними пункти 1 та 2 Постанови КМУ № 103, якими запроваджено вищезгадані обмеження під час здійснення перерахунку пенсій, призначених за ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб».
В свою чергу, зазначений випадок негативної правотворчості та його вплив на підстави здійснення перерахунку пенсій відповідній категорії громадян досліджено Верховним Судом під час розгляду зразкової справи № 160/8324/19, за наслідком розгляду якої Верховним Судом ухвалено рішення від 07 грудня 2019 року, що залишено без змін постановою Великої Палати Верховного Суду від 24 червня 2020 року.
В даному випадку, у зазначених рішеннях Верховним Судом зроблено висновок, що 05 березня 2019 року (у день набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18) виникли підстави для перерахунку з 01 квітня 2019 року пенсій, призначених за ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», з урахуванням розміру посадового окладу, окладу за військовим (спеціальним) званням та відсоткової надбавки за вислугу років, а також додаткових видів грошового забезпечення, з врахуванням положень Постанови КМУ № 704.
При цьому, зі змісту довідки вбачається, що вона складена станом на 01 березня 2018 року у відповідності до положень Постанови КМУ № 704, з включенням до неї інформації про розмір додаткових видів грошового забезпечення.
Між тим, позивач, за наслідком отримання довідки від 21 травня 2025 року №ЮО 98146 року, звернувся до Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області для здійснення перерахунку пенсії з 01 січня 2018 року по 31 березня 2019 року.
Наявність свого права на здійснення перерахунку розміру пенсії з 01 січня 2018 року на підставі довідки, складеної станом на 01 березня 2018 року, обґрунтовується позивачем тим, що положення постанови КМУ № 103, які обмежували розмір пенсії позивача до 05 березня 2019 року, визнано нечинними, а тому позивач має право на здійснення перерахунку розміру своєї пенсії без відповідних обмежень з моменту виникнення права на такий перерахунок.
Проте, Головним управлінням Пенсійного фонду України в Одеській області відмовлено позивачу у здійсненні перерахунку пенсії на підставі зазначеної довідки.
В свою чергу, перевіряючи правомірність отриманої позивачем відмови (бездіяльності), а також законність та обґрунтованість рішення суду першої інстанції про задоволення позовних вимог, колегія суддів вважає за необхідне зазначити наступне.
В даному випадку, постановою Великої Палати Верховного Суду від 09 червня 2022 року, у справі № 520/2098/19, зроблено висновок, що суди не повинні застосовувати положення Постанови КМУ № 103, які обмежували право особи на отримання пенсії у належному розмірі, навіть під час розгляду спорів за періоди, коли відповідні положення Постанови КМУ № 103 були чинними.
При цьому, відповідною постановою Великої Палати Верховного Суду зобов'язано обласний військовий комісаріат скласти та направити до пенсійного органу нову довідку про розмір грошового забезпечення, що враховується для перерахунку пенсії, складену станом на 01 березня 2018 року, відповідно до Постанови КМУ № 704, для здійснення перерахунку та виплати пенсії заявнику з 01 січня 2018 року.
Тобто, на противагу вищезгаданому рішенню Верховного Суду, ухваленому у зразковій справі № 160/8324/19, яким зроблено висновок, що набрання 05 березня 2019 року законної сили судовими рішеннями у справі № 826/3858/18 є окремою та самостійною підставою для здійснення перерахунку пенсій відповідній категорії громадян з 01 квітня 2019 року, Великою Палатою Верховного Суду сформовано новий правовий висновок про те, що відповідне право на перерахунок пенсії почало існувати ще з 01 січня 2018 року.
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає, що перерахунок пенсії позивача з 01 січня 2018 року на підставі довідки про розмір грошового забезпечення з інформацією про розмір щомісячних надбавок, доплат та премії, складеної станом на 01 березня 2018 року, не суперечитиме ЗУ «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», а також правовим висновкам, викладеним у постановах Верховного Суду.
Таким чином, з 01 січня 2018 року позивач має право на перерахунок пенсії на підставі довідки про розмір грошового забезпечення станом на 01 березня 2018 року відповідно до постанови КМУ від 30 серпня 2017 року № 704, з повною інформацією за формою, передбаченою додатком 2 до постанови КМУ від 13 лютого 2008 року № 45, на підставі статей 8, 10, 43, та 63 Закону № 2262-XII, з урахуванням додаткових видів грошового забезпечення, а тому суд першої інстанції дійшов помилкового висновку про відсутність підстав для задоволення позову.
З огляду на викладені обставини, колегія суддів дійшла висновку, що позовні вимоги в цій частині є обґрунтованими та підлягають задоволенню.
Щодо періоду перерахунку, то кінцевим періодом є 31 березня 2019 року, оскільки з 01 квітня 2019 року перерахунки проводяться на підставі довідок станом на 05 березня 2019 року - з дня набрання чинності судовим рішенням у справі № 826/3858/18, яким визнано протиправними та нечинними пункти 1, 2 постанови № 103 та зміни до пункту 5 і додатку 2 Порядку № 45, колегія суддів приходить до висновку про наявність підстав для часткового задоволення позовних вимог.
Таким чином, колегія суддів вважає, що для повного та ефективного захисту порушених прав позивача необхідно зобов'язати відповідача здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з 01 січня 2018 року по 31 березня 2019 року включно на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 21 травня 2025 року №ЮО 98146, виданої ІНФОРМАЦІЯ_1 , з урахуванням проведених раніше виплат.
Отже, колегія суддів дійшла висновку про часткове задоволення позовних вимог, проте суд першої інстанції приведені обставини та правове регулювання спірних правовідносин не врахував під час розгляду справи по суті, в зв'язку з чим дійшов хибного висновку про відсутність підстав для задоволення прозову, з яким колегія суддів погодитись не може.
Відповідно до п.1, п.4 ч.1 ст.317 КАС України, підставами для скасування рішення суду першої інстанції повністю або частково та ухвалення нового рішення у відповідній частині або зміни рішення є: неповне з'ясування судом обставин, що мають значення для справи; неправильне застосування норм матеріального права або порушення норм процесуального права.
Враховуючи викладене, колегія суддів вважає за необхідне скасувати рішення суду, з прийняттям нового рішення про часткове задоволення позовних вимог.
Щодо розподілу судових витрат, колегія суддів виходить з наступного.
Засади розподілу судових витрат визначені статтею 139 КАС України.
Як визначено ч. 6 ст. 139 КАС України, якщо суд апеляційної чи касаційної інстанції, не повертаючи адміністративної справи на новий розгляд, змінить судове рішення або ухвалить нове, він відповідно змінює розподіл судових витрат.
За результатами розгляду апеляційної скарги по даній справі, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про скасування рішення суду першої інстанції з прийняттям нового рішення.
Оскільки позивач звільнений від сплати судового збору на підставі п.9 ч. 1 ст. 5 Закону України "Про судовий збір", розподіл судових витрат не здійснюється.
Керуючись ст.ст. 308, 311, 315, 316, 321, 322, 325, 328 КАС України, колегія суддів,-
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 - задовольнити частково.
Скасувати рішення Одеського окружного адміністративного суду від 24 жовтня 2025 року, з прийняттям нового рішення про часткове задоволення позовних вимог ОСОБА_1 .
Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Одеській області щодо відмови ОСОБА_1 у перерахунку та виплаті пенсії з 01 січня 2018 року по 31 березня 2019 року включно на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 21 травня 2025 року №ЮО 98146, виданої ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Одеській області здійснити перерахунок та виплату ОСОБА_1 пенсії з 01 січня 2018 року по 31 березня 2019 року включно, на підставі довідки про розмір грошового забезпечення від 21 травня 2025 року № ЮО 98146, виданої ІНФОРМАЦІЯ_1 , з урахуванням проведених раніше виплат.
В задоволенні решти позовних вимог - відмовити.
Постанова апеляційного суду набирає законної сили з дати її ухвалення та оскарженню не підлягає, крім випадків передбачених у п. 2 ч. 5 ст. 328 КАС України.
Суддя-доповідач О.В. Яковлєв
Судді А.В. Крусян О.А. Шевчук