про прийняття до розгляду
заяви про зміну способу та порядку виконання судового рішення
Справа № 500/2687/25
02 березня 2026 рокум.Тернопіль
Суддя Тернопільського окружного адміністративного суду Р.П. Грицюк, розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії,
До Тернопільського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
Рішенням Тернопільського окружного адміністративного суду від 12 червня 2025 року позовні вимоги задоволено повністю. Визнано протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області щодо не проведення перерахунку та виплати пенсії ОСОБА_1 на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 21.03.2025 №9/2/1432. Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області здійснити перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 з 03.04.2024 на підставі довідки ІНФОРМАЦІЯ_1 від 21.03.2025 №9/2/1432 із урахуванням суми раніше проведених виплат.
Постановою Восьмого апеляційного адміністративного суду від 15 вересня 2025 року апеляційну скаргу Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області залишено без задоволення, а рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 12 червня 2025 року - без змін.
17.10.2025 Тернопільським окружним адміністративним судом видано виконавчий лист у справі.
12.02.2026 до суду надійшла заява представника Івано-Франківського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України, в якій просить встановити спосіб і порядок виконання рішення Тернопільського окружного адміністративного суду №500/2687/25 від 12.06.2025.
Ухвалою суду від 16.02.2026 даний позов був залишений без руху та надано позивачу строк десять днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху для усунення недоліків. Недоліки позовної заяви усунуто позивачем у строк, встановлений судом.
Суд, ознайомившись з заявою, дійшов висновку про її відповідність встановленим вимогам, тому таку слід прийняти до розгляду. Розгляд заяви здійснювати у порядку письмового провадження з огляду на те, що рішення суду від 12.06.2025 прийняте за наслідками розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін.
Керуючись статтями 248, 256, 378 КАС України, суд
Прийняти до розгляду заяву представника Івано-Франківського міжрегіонального управління Міністерства юстиції України від 12.02.2026 про зміну способу і порядку виконання судового рішення в адміністративній справі №500/2687/25 за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Тернопільській області про визнання дій протиправними та зобов'язання вчинити певні дії.
Розгляд заяви здійснювати в порядку письмового провадження.
Запропонувати відповідачу Головному управлінню Пенсійного фонду України в Тернопільській області подати суду у строк до 09.03.2026 письмові пояснення щодо поданої заяви про зміну способу виконання рішення Тернопільського окружного адміністративного суду від 12 червня 2025 року.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та не може бути оскаржена окремо від рішення суду.
Повний текст ухвали виготовлено і підписано 02 березня 2026 року.
Головуючий суддя Грицюк Р.П.