Справа № 420/28050/25
02 березня 2026 року м. Одеса
Суддя Одеського окружного адміністративного суду Самойлюк Г.П., розглянувши матеріали за позовною заявою ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головного управління національної поліції в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету позову, ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії,-
До Одеського окружного адміністративного суду надійшла позовна заява ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головного управління національної поліції в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету позову, ІНФОРМАЦІЯ_2 , в якій позивач просить суд:
-визнати протиправними дії ІНФОРМАЦІЯ_1 щодо включення інформації (даних/відомостей) про ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (РНОКПП: НОМЕР_1 ), в Єдиний державний реєстр призовників, військовозобов'язаних та резервістів як такого, що розшукує ТЦК від 19.12.2024, має статус порушення правил військового обліку та за п. 56 Порядку організації та ведення військового обліку призовників, військовозобов'язаних та резервістів, затвердженого постановою КМ України від 3012.2022 № 1487 реалізовані направленням у вигляді набору даних звернення до ГОЛОВНОГО УПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ (40108740), яке стало підставою для висновку - порушення правил військового обліку, розшуку ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (РНОКПП: НОМЕР_1 );
-зобов'язати ІНФОРМАЦІЯ_4 виключити інформацію (дані/відомості) про ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (РНОКПП: НОМЕР_1 ), з Єдиного державного реєстру призовників, військовозобов'язаних та резервістів як такого, що має статус порушення правил військового обліку;
-зобов'язати ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ НАЦІОНАЛЬНОЇ ПОЛІЦІЇ В ОДЕСЬКІЙ ОБЛАСТІ (40108740) виключити інформацію (дані/відомості) про ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 (РНОКПП: НОМЕР_1 ), з бази інформаційного ресурсу Інформаційної підсистеми «Розшук» інформаційно-комунікаційної системи «Інформаційний портал Національної поліції України» як такого, що має статус порушення правил військового обліку та перебуває у розшуку.
Ухвалою Одеського окружного адміністративного суду від 30.09.2025 року адміністративну справу №420/28050/25 за адміністративним позовом ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головного управління національної поліції в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету позову, ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії вирішено передати на розгляд Приморському районному суду м. Одеси, як адміністративному суду.
Ухвалою Приморського районного суду міста Одеси від 28.10.2025 року вказану позовну заяву прийнято до розгляду, призначено судове засідання.
Ухвалою Приморського районного суду міста Одеси від 22.01.2026 року адміністративну справу №420/28050/25 за позовною заявою ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головного управління національної поліції в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету позову, ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії, передано за предметною юрисдикцією на розгляд до Одеського окружного адміністративного суду.
Відповідно до протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 25.02.2026 року, справу розподілено судді Самойлюк Г.П.
Згідно правил ст. 19 КАС України (предметна юрисдикція) та ст. 25-27 КАС України (територіальна юрисдикція), справа підлягає розгляду Одеським окружним адміністративним судом.
Згідно ч. 13 ст. 31 КАС України справа, розгляд якої розпочато одним суддею чи колегією суддів, повинна бути розглянута цим самим суддею чи колегією суддів, за винятком випадків, які унеможливлюють участь судді у розгляді справи, та інших випадків, визначених цим Кодексом.
Відповідно до ч. 2, 6 ст. 12 КАС України та оцінюючи справу за критеріями, переліченими у ч. 3 ст. 257 КАС України, які суд враховує при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження, суд вважає необхідним розглянути дану справу у порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами.
Статтею 258 КАС України встановлено, що суд розглядає справи за правилами спрощеного позовного провадження протягом розумного строку, але не більше шістдесяти днів з дня відкриття провадження. Відповідно до ч.2 ст.262 КАС України розгляд справи по суті за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін починається через тридцять днів з дня відкриття провадження.
Керуючись ст.ст. 12, 160, 161, 171, 248, 257-262 КАС України, суд, -
Прийняти до провадження справу №420/28050/25 за позовною заявою ОСОБА_1 до ІНФОРМАЦІЯ_1 , Головного управління національної поліції в Одеській області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмету позову, ІНФОРМАЦІЯ_2 про визнання протиправною бездіяльності та зобов'язання вчинити певні дії.
Запропонувати відповідачу протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі, надати суду відзив на позовну заяву і всі докази, якими можуть бути підтверджені заперечення проти позову та надіслати копію відзиву та доданих до нього документів позивачу.
Запропонувати позивачу у п'ятиденний строк з моменту отримання відзиву на позовну заяву, подати суду та іншій стороні відповідь на відзив, а відповідачу, у той самий строк - заперечення.
Зобов'язати відповідача протягом п'ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі надати суду належним чином засвідчену копію пенсійної справи в частині, що стосується спірного питання.
Справа розглядатиметься суддею одноособово за наявними у справі матеріалами.
Витребувати у ІНФОРМАЦІЯ_1 належним чином завірені копії документів що слугували підставою для складання та направлення звернення до органів Національної Поліції України для оголошення розшуку ОСОБА_1 , ( ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 ); інформацію чи розглядалась відносно ОСОБА_1 справа про адміністративне правопорушення за наслідком порушення правил військового обліку або інших вимог законодавства про оборону, мобілізаційну підготовку та мобілізацію, відповідальність за що передбачено статтями 210, 210-1 КУпАП, якщо так надати належним чином завірені копії відповідних постанов по справі про адміністративне правопорушення складених відносно ОСОБА_1 .
Встановити, що зазначені докази мають бути подані до Одеського окружного адміністративного суду у п'ятнадцятиденний строк з дня отримання копії даної ухвали суду.
Роз'яснити відповідачеві, що у разі неможливості подати витребувані докази до суду, повідомити суд про неможливість подати докази із зазначенням причин протягом п'яти днів з дня вручення ухвали.
Роз'яснити відповідачеві, що у разі неповідомлення суд про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, винні особи несуть відповідальність, передбачену законом, у тому числі суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, передбачені цим Кодексом, а також суд вирішує справу на підставі наявних в матеріалах справи доказів.
Копію ухвали направити учасникам справи.
Учасники справи можуть отримати інформацію по справі, що розглядається в мережі Інтернет за веб-адресою: http://adm.od.court.gov.ua
Ухвала оскарженню не підлягає.
Ухвала набирає законної сили в порядку та строки, встановлені ст. 256 КАС України.
Суддя Г.П. Самойлюк