Ухвала від 02.03.2026 по справі 420/5201/26

Справа № 420/5201/26

УХВАЛА

02 березня 2026 року м. Одеса

Суддя Одеського окружного адміністративного суду Бутенко А.В., розглянувши матеріали адміністративної справи за позовною ОСОБА_1 до КНП «Іванівська багатопрофільна лікарня» Іванівської селищної ради Одеської області про визнання протиправними дії, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернувся до Одеського окружного адміністративного суду із позовною заявою до КНП «Іванівська багатопрофільна лікарня» Іванівської селищної ради Одеської області, в якій просив суд:

- визнати протиправними дії КНП «Іванівської Багатопрофільної лікарні», Код ЄДРПОУ 02775123 адреса: 67200, смт. Іванівка, Одеська область, вул. Центральна, 121, щодо неналежного проведення медичного обстеження під час проходження ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Одеси, національність-українець, паспорт № НОМЕР_1 ІПН НОМЕР_2 , військово-лікарської комісії з метою визначення його ступеню придатності до військової служби;

- визнати протиправним та скасувати оформлене рішення/довідки/висновку/постанови КНП «Іванівської Багатопрофільної лікарні», Код ЄДРПОУ 02775123 адреса: 67200, смт. Іванівка, Одеська область, вул. Центральна, 121 про придатність ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Одеси, національність-українець, паспорт № НОМЕР_1 ІПН НОМЕР_2 , до військової служби, направити до вищої/Центральної ВЛК за місцем проходження служби (в/ч НОМЕР_3 (1-ша рота,4-й взвод) село Бритавка Чечельницького району, Вінницької області) ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Одеси, національність-українець, паспорт № НОМЕР_1 ІПН НОМЕР_2 на контрольне обстеження, повністю заново пройти медичне обстеження із визначенням категорії придатності відповідно до фактичного стану здоров'я.

Відповідно до ч.1 ст.171 Кодексу адміністративного судочинства України (далі КАС України) суддя після одержання позовної заяви з'ясовує, зокрема: чи має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником); чи подана позовна заява особою, яка має адміністративну процесуальну дієздатність; чи немає інших підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви або відмови у відкритті провадження в адміністративній справі, встановлених цим Кодексом.

Згідно з ч.2 ст.171 КАС України суддя відкриває провадження в адміністративній справі на підставі позовної заяви, якщо відсутні підстави для залишення позовної заяви без руху, її повернення чи відмови у відкритті провадження у справі.

Позивач під час оформлення позовної заяви не врахував вимоги пунктів 4-5, 9 ч.5 ст.160 КАС України, відповідно до яких в позовній заяві зазначаються зміст позовних вимог і виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, а в разі подання позову до декількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з відповідачів, виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; у справах щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень - обґрунтування порушення оскаржуваними рішеннями, діями чи бездіяльністю прав, свобод, інтересів позивача.

Позовна заява містить виклад обставин, які передували виникненню спірних правовідносин і зверненню до суду та не містить обґрунтувань змісту позовної вимоги до КНП «Іванівської Багатопрофільної лікарні».

Суд акцентує, що відповідно до вимог ст.9 КАС України розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюються на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості. Суд розглядає адміністративні справи не інакше як за позовною заявою, поданою відповідно до цього Кодексу, в межах позовних вимог. Кожна особа, яка звернулася за судовим захистом, розпоряджається своїми вимогами на свій розсуд, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Тобто, сторона, яка ініціює судовий процес визначає предмет спору, вказує свої доводи та подає докази для їх обґрунтування. Суд має обов'язок перевірити обґрунтованість позовних вимог та заперечень на них і не наділений повноваженням ініціювати позов, визначати межі судового розгляду за відсутності вказаного у позовній заяві конкретного предмета спору.

Відсутність зазначеного у позовній заяві безпосередньо впливає на з'ясування підвідомчості спору адміністративному суду, змісту спору та права, яке позивач просить захистити в судовому порядку, а також - на можливість інших учасників викласти суду власні спростування або підтвердження, навести доводи та надати докази. Такі недоліки можуть бути усунені шляхом приведення змісту позовної заяви у сувору відповідність з вимогами ст.ст.160-161 КАС України, у т.ч. викладу конкретних обставин, що стосуються кожної із заявлених позовних вимог, згідно з п.4 ч.5 ст.160 КАС України, а саме позивач має зазначити норми права щодо вказаних владних повноважень відповідача, зазначити зміст позовних вимог виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги, зазначити докази, що підтверджують вказані обставини з подальшим наданням їх копій в кількості відповідно до учасників спору.

Відповідно до ч. 1 ст. 169 КАС України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, встановлених статтями 160, 161 цього Кодексу, протягом п'яти днів з дня подання позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.

Виявлені недоліки повинні бути усунені шляхом надання до Одеського окружного адміністративного суду документу про сплату судового збору за подання позовної заяви відповідно до заявлених вимог.

Керуючись ст.ст. 160, 161, 169, 294 КАС України, суд, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_1 до КНП «Іванівська багатопрофільна лікарня» Іванівської селищної ради Одеської області про визнання протиправними дії - залишити без руху.

Повідомити позивача про необхідність у термін протягом 10 днів з дня отримання копії ухвали про залишення адміністративного позову без руху усунути недоліки та роз'яснити, що у разі не усунення у визначений судом термін недоліків, позов буде повернуто позивачеві.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею.

Ухвала окремо від рішення суду не належить до оскарження.

Суддя А.В. Бутенко

Попередній документ
134471091
Наступний документ
134471093
Інформація про рішення:
№ рішення: 134471092
№ справи: 420/5201/26
Дата рішення: 02.03.2026
Дата публікації: 04.03.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Адміністративне
Суд: Одеський окружний адміністративний суд
Категорія справи: Адміністративні справи (з 01.01.2019); Справи щодо забезпечення громадського порядку та безпеки, національної безпеки та оборони України, зокрема щодо; військового обліку, мобілізаційної підготовки та мобілізації
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Відкрито провадження (27.04.2026)
Дата надходження: 24.02.2026