Справа № 461/7698/25
Провадження № 1-кс/461/1207/26
27.02.2026 року м. Львів
Слідчий суддя Галицького районного суду м. Львова ОСОБА_1
за участю:
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
розглянувши у судовому засіданні в залі суду у м. Львові погоджене з прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_3 , клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУ НП у Львівській області ОСОБА_4 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42025142400000084 від 25.08.2025 за підозрою ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України, -
старший слідчий відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУ НП у Львівській області ОСОБА_7 за погодженням прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Західного регіону ОСОБА_3 , звернувся до суду із клопотанням, в якому просить накласти арешт, з метою забезпечення конфіскації майна, як виду покарання, на приміщення 522, що знаходиться за адресою: Львівська обл., м. Львів, вулиця Глинянський Тракт, будинок 147 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 3146324946060), що перебуває у спільній сумісній власносності підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , із забороною відчуження та розпорядження ним (перетворення, передачі чи продажу іншім особам).
В обґрунтування внесеного клопотання покликається на те, що 13.01.2026 ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю села Розсохи Перемишлянського району Львівської області, зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , повідомлено про підозру в організації незаконного переправлення особи через державний кордон України, керівництво такими діями та сприяння їх вчиненню порадами, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.
ОСОБА_6 підозрюється у вчинені тяжкого кримінального правопорушення, що передбачене ч. 3 ст. 332 КК України, за яке кримінальним законом передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дев'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта встановлено що ОСОБА_6 на праві спільної сумісної власності належить:
- приміщення 522, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 3146324946060).
З метою забезпечення арешту майна, слідчий суддя вважає за можливе проводити розгляд клопотання про накладення арешту на майно без виклику власника майна.
Слідчий та прокурор у судове засідання не з'явились, згідно клопотання просять проводити розгляд без їхньої участі, клопотання підтримують в повному обсязі, а також у відсутності власника майна, їх захисників чи представників, оскільки це є необхідним з метою забезпечення арешту такого.
Вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя прийшов до наступного висновку.
Встановлено, що відділом розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУНП у Львівській області здійснюється досудове розслідування у кримінальному провадженні внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42025142400000084 від 25.08.2025 за підозрою ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.
Під час досудового розслідування встановлено, що у невстановлений досудовим розслідуванням час, але не пізніше 24.08.2025, та у невстановленому досудовим розслідуванням місці, але на території Львівської області, у ОСОБА_6 та інших невстановлених досудовим розслідуванням осіб, з метою особистого протиправного збагачення та з корисливих мотивів, виник злочинний умисел, спрямований на організацію незаконного переправлення осіб призовного віку від 18 до 60 років, яким в умовах правового режиму воєнного стану обмежено виїзд за кордон, через державний кордон України поза пунктами пропуску.
Так, наприкінці серпня 2025 року, з метою працевлаштування за межами України на період військової агресії Російської Федерації проти України у ОСОБА_8 виник намір, попри встановлені режимом воєнного стану та оголошеною загальною мобілізацією заборони й обмеження, перетнути державний кордон та виїхати до країн Європейського Союзу.
У подальшому за невстановлених досудовим розслідуванням обставин (часу, місця та способу), але не пізніше 24.08.2025, ОСОБА_8 познайомився та домовився про зустріч із ОСОБА_6 .
В свою чергу, ОСОБА_6 , діючі за попередньою змовою групою осіб, усвідомлюючи відсутність у ОСОБА_8 законних підстав для виїзду за межі території України в умовах воєнного стану, маючи умисел на організацію незаконного переправлення останнього через державний кордон України та керівництво такими діями з метою отримання прибутку (корисливий мотив), під час зустрічі з ОСОБА_8 , яка відбулася 24.08.2025, повідомив йому про можливість організації незаконного переправлення через державний кордон України поза пунктами митного та прикордонного контролю та надав свій контактний номер телефону: НОМЕР_2 .
В подальшому ОСОБА_8 , 30.08.2025, використовуючи номером мобільного телефону НОМЕР_3 , зв'язався з ОСОБА_6 , в месенджері WhatsApp, шляхом написання повідомлень на попередньо отриманий номер телефону НОМЕР_2 та домовився про зустріч з останнім.
Того самого дня, орієнтовно о 19 годині, поблизу автомийки «Garage», що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Джорджа Вашингтона, 3, ОСОБА_8 зустрівся з ОСОБА_6 .
Під час зустрічі останній підтвердив можливість організації незаконного перетину державного кордону України та запропонував ОСОБА_8 два варіанти незаконного перетину. Перший варіант полягав у виготовленні завідомо неправдивих офіційних документів, за допомогою яких можна буде здійснити перетин кордону України через встановлені пункти прикордонного та митного контролю. Даний варіант ОСОБА_6 оцінив у 18 000 євро. Другий варіант полягав у перетині державного кордону України поза митним та прикордонним контролем, минаючи встановлені пункти пропуску. Такий варіант ОСОБА_6 оцінив у 14 000 євро.
Також у ході зустрічі останній повідомив, що у разі реалізації першого варіанта, перш ніж приступити до виготовлення завідомо неправдивих офіційних документів, за допомогою яких можна буде здійснити перетин кордону України через встановлені пункти прикордонного та митного контролю, ОСОБА_8 необхідно буде оновити військово-облікові документи. Окрім цього, він повідомив, що у разі виникнення будь-яких проблем із цим, зможе допомогти у вирішенні даного питання за грошову винагороду в сумі 4 500 євро.
У подальшому, 01.09.2025, ОСОБА_8 , попередньо домовившись про зустріч із ОСОБА_6 у месенджері WhatsApp, зустрівся з останнім на території АЗС «ОККО», що знаходиться за адресою: м. Львів, вул. Личаківська, 115Б.
У ході зустрічі ОСОБА_8 повідомив ОСОБА_6 , що обрав другий варіант перетину державного кордону України, а саме: поза митним та прикордонним контролем, минаючи встановлені пункти пропуску. На що ОСОБА_6 ще раз повідомив, що такий варіант буде вартувати 14 000 євро, а у випадку розрахунку доларами США становитиме 16 500 доларів США. Окрім цього, останній повідомив ОСОБА_8 , що грошові кошти необхідно буде передати довіреній особі, яка буде знаходитися в м. Львів та за телефонним дзвінком передасть їх визначеній особі, на яку вкаже ОСОБА_6 або інша особа від його імені, після того як ОСОБА_8 зустрінуть люди ОСОБА_6 на території Закарпатської області.
Також під час зустрічі ОСОБА_6 повідомив ОСОБА_8 , що йому обов'язково потрібно буде мати з собою паспорт громадянина України для виїзду за кордон та змінний одяг, оскільки доведеться йти через ліси.
Того самого дня (01.09.2025) ОСОБА_6 зателефонував ОСОБА_8 (за допомогою месенджера WhatsApp з номера мобільного телефону НОМЕР_2 ) та повідомив, що все в силі щодо перетину державного кордону України поза митним та прикордонним контролем, минаючи встановлені пункти пропуску, а також що ОСОБА_8 необхідно придбати квиток на потяг до м. Хуст, Закарпатської області, та повідомити дату й час прибуття потягу, щоб його зустріли люди ОСОБА_6 на вокзалі.
В подальшому, 03.09.2025, ОСОБА_6 знову зателефонував ОСОБА_8 (за допомогою месенджера WhatsApp з номера мобільного телефону НОМЕР_2 ) та повідомив, що на вокзалах на території Закарпатської області, зокрема в м. Хуст, можуть перебувати працівники місцевих ТЦК та СП. У зв'язку з цим він порадив ОСОБА_8 домовитися з провідником у потязі, в якому він їхатиме до м. Хуст, щоб провідник висадив його перед вокзалом або після нього. ОСОБА_6 зазначив, що така послуга коштуватиме 500-1 000 гривень. Окрім цього, він ще раз наголосив на необхідності мати з собою змінний одяг, зокрема старі штани, які не шкода, та на необхідності передачі грошових коштів на території м. Львова довіреною особою одразу після того, як ОСОБА_8 зустрінуть люди ОСОБА_6 на вокзалі в м. Хуст.
Того самого дня ОСОБА_6 знову зателефонував ОСОБА_8 (за допомогою месенджера WhatsApp з номера мобільного телефону НОМЕР_2 ) та повідомив, що до останнього за допомогою месенджера WhatsApp має зателефонувати його довірена особа на ім'я « ОСОБА_9 » з номера мобільного телефону, що закінчується на «112», та повідомити решту деталей щодо перетину державного кордону України поза митним та прикордонним контролем, минаючи встановлені пункти пропуску.
У зв'язку з цим ОСОБА_6 , продовжуючи реалізацію свого злочинного умислу спрямованого на організацію незаконного переправлення поза митним та прикордонним контролем ОСОБА_8 , за кордон, за невстановленими досудовим розслідування обставинами (час, місце та спосіб), але не пізніше 03.09.2025, залучив до вказаної протиправної діяльності невстановленому досудовим розслідуванням особу на ім'я « ОСОБА_9 », яка користується мобільним номером телефону НОМЕР_4 .
У свою чергу «Карло», діючі за попередньою змовою з групою осіб з ОСОБА_6 , та іншими невстановленими досудовим розслідуваннями особами, з метою особистого протиправного збагачення та з корисливих мотивів, реалізовуючи спільний злочинний умисел спрямований на організацію незаконного переправлення осіб призовного віку від 18 до 60 років, яким в умовах правового режиму воєнного стану обмежено виїзд за кордон, через державний кордон України поза пунктами пропуску 04.09.2025 надіслав ОСОБА_8 в месенджері WhatsApp з номера мобільного телефону НОМЕР_4 отримав СМС-повідомлення з наступним змістом: «Привіт! Я від ОСОБА_10 ».
Того самого дня, в ході телефонної розмови ОСОБА_8 (за допомогою месенджера WhatsApp) з особою чоловічої статі, яка користується номером мобільного телефону НОМЕР_4 , останній представився як « ОСОБА_9 ». В подальшому в ході розмови « ОСОБА_9 » повідомив, що отримав номер телефону ОСОБА_8 від ОСОБА_11 ( ОСОБА_6 ) та телефонує щодо перетину державного кордону України поза митним та прикордонним контролем, минаючи встановлені пункти пропуску. Також «Карло» повідомив ОСОБА_8 , що йому необхідно буде добратися до м. Мукачево, Закарпатської області, а саме до станції «Мукачево», де його зустрінуть люди «Карло» та в подальшому переправлять через державний кордон України поза митним та прикордонним контролем, минаючи встановлені пункти пропуску. Окрім цього, в ході розмови « ОСОБА_9 » повідомив ОСОБА_8 , що у зв'язку з великою кількістю працівників ТЦК та СП виходити на вокзалах є небезпечно, і пізніше повідомить безпечний спосіб добирання до м. Мукачево, Закарпатської області.
Того самого дня до ОСОБА_8 знову зателефонував (за допомогою месенджера WhatsApp) « ОСОБА_9 » та повідомив, що скаже, коли і на який потяг купувати квитки. Також « ОСОБА_9 » підтвердив ОСОБА_8 домовленість щодо передачі грошових коштів у м. Львові через довірених осіб. У ході розмови « ОСОБА_9 » наголосив, що з собою обов'язково необхідно мати рюкзак (для особистих речей), змінний одяг (оскільки прийдеться йти через ліси) та паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Крім того, « ОСОБА_9 » завірив, що роз'яснить подальші дії після перетину державного кордону України поза митним та прикордонним контролем, минаючи встановлені пункти пропуску, а саме куди необхідно буде звернутися з метою реєстрації та отримання документів для подальшого безперешкодного перебування та пересування країнами Євросоюзу.
05.09.2025, до ОСОБА_8 зателефонував (за допомогою месенджера WhatsApp) « ОСОБА_9 » та повідомив, що сьогодні о 22.20 год з м. Львів, вирушатиме потяг « ОСОБА_12 », який прямує до Закарпатської області, а саме до м. Мукачево, та що існують певні домовленості з керівником даного потягу, у зв'язку з чим можна буде безпечно дістатися до м. Мукачево. Проте ОСОБА_8 повідомив « ОСОБА_9 », що не встигає добратися до залізничного вокзалу до 22.20 год, на що «Карло» запропонував варіант приїхати за ОСОБА_8 до м. Львова на транспортному засобі та, минаючи блокпости, завести безпосередньо до місця перетину державного кордону України поза митним та прикордонним контролем, минаючи встановлені пункти пропуску, і повідомив, що дана послуга буде вартувати 1 000 доларів США.
На наступний день, 06.09.2025, в ході телефонної розмови (за допомогою месенджера WhatsApp) ОСОБА_8 повідомив « ОСОБА_9 », що погоджується на вище зазначений варіант, а сам хоче, щоб його 11.09.2025 забрали з м. Львова на транспортному засобі та, минаючи блокпости, завели безпосередньо до місця перетину державного кордону України поза митним та прикордонним контролем, минаючи встановлені пункти пропуску. Проте «Карло» повідомив, що саме 11.09.2025 о 22 годині 20 хвилин з м. Львова вирушатиме потяг « ОСОБА_12 ».
Окрім цього, « ОСОБА_9 » повідомив, що як тільки ОСОБА_8 прибуде до м. Ужгород, його одразу зустрінуть його люди, які після передачі грошових коштів у м. Львові переправлять останнього через державний кордон України поза митним та прикордонним контролем, минаючи встановлені пункти пропуску.
В подальшому, 11.09.2025, ОСОБА_8 отримав від « ОСОБА_9 » детальні вказівки щодо добирання до Закарпатської області та в подальшому до місця перетину державного кордону України поза митним та прикордонним контролем, минаючи встановлені пункти пропуску, а також повідомив про необхідність ОСОБА_8 орендувати квартиру в м. Ужгород терміном на одну добу та надав контактний номер особи, до якої можна звернутися з цього питання, а саме: НОМЕР_5 .
Виконуючи вказівки « ОСОБА_9 », ОСОБА_8 зателефонував за вищевказаним номером та домовився про оренду квартири, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 , терміном на одну добу (з 12.09.2025 по 13.09.2025).
Надалі, 12.09.2025, ОСОБА_8 , на виконання вказівки «Карла» прибув до м. Ужгород та поселився в орендованій квартирі за адресою: АДРЕСА_3 .
13.09.2025, близько 03.00 год., до ОСОБА_8 зателефонував « ОСОБА_9 » та повідомив, що невдовзі його мають забрати з квартири для подальшого перетину державного кордону України поза митним та прикордонним контролем, минаючі встановлені пункти пропуску.
Окрім цього, « ОСОБА_9 » надіслав ОСОБА_8 у месенджері WhatsApp SMS-повідомлення такого змісту: «Щодо передачі коштів: АДРЕСА_4 , НОМЕР_6 , Костя. Хай скаже, що від ОСОБА_13 ».
У зв'язку з цим ОСОБА_8 зателефонував ОСОБА_14 на номер телефону НОМЕР_7 та передав отриману інформацію з SMS-повідомлення у месенджері WhatsApp.
У свою чергу ОСОБА_14 , отримавши від ОСОБА_8 інформацію щодо особи, якій необхідно передати грошові кошти, та її контактний номер телефону, зателефонував за ним і домовився про зустріч із ОСОБА_15 за адресою: АДРЕСА_4 .
13.09.2025, до ОСОБА_8 з номеру мобільного номер телефону НОМЕР_8 зателефонувала невідомий чоловік (у подальшому встановлено ОСОБА_5 ) та повідомив щоб за годину той був готовий до виїзду «по гриби».
В подальшому, близько 12.00 год, ОСОБА_8 зателефонував ОСОБА_5 та повідомив, що очікує його біля «автосервісу». Вийшовши з приміщення будинку, ОСОБА_8 побачив транспортний засіб AUDI A6, реєстраційний номер НОМЕР_9 , та сів до нього. За кермом перебувала невідома жінка (у подальшому встановлено ОСОБА_16 ), а на передньому пасажирському сидінні - ОСОБА_5 .
Рухаючись у вказаному транспортному засобі в напрямку селища Великий Березний, Закарпатської області, ОСОБА_5 , з метою безперешкодного добирання ОСОБА_8 до місця перетину державного кордону України, поза митним та прикордонним контролем, минаючі встановлені пункти пропуску, провіз ОСОБА_8 через відділення інспекторів прикордонної служби «Оноківці», відділу прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_2 » АДРЕСА_5 та через відділ прикордонної служби « ІНФОРМАЦІЯ_3 », смт. Перечин Закарпатської області.
Минаючи відділ прикордонної служби «Великий Березний» в с. Добриничі, Закарпатської області, працівники даного відділу повідомили про необхідність перевірки військово-облікових документів пасажирів транспортного засобу, зокрема ОСОБА_8 , проте ОСОБА_5 проігнорував цю вимогу та дав ОСОБА_16 вказівку рухатися далі в напрямку селища Великий Березний, Закарпатської області ігноруючи вимоги вище зазначених осіб.
У результаті транспортний засіб AUDI A6, реєстраційний номер НОМЕР_9 був затриманий у вищезазначеному населеному пункті працівниками Державної прикордонної служби та доставлений разом із ОСОБА_8 , ОСОБА_5 та ОСОБА_16 до відділу прикордонної служби «Великий Березний», що знаходиться за адресою: Закарпатська область, Ужгородський район, селище Великий Березний, вул. Корятовича, 51.
У свою чергу 13.09.2025 о 16 годині, ОСОБА_6 за попередньою змовою з невстановленою досудовим розслідуванням особою на ім'я « ОСОБА_9 » та іншими невстановленими досудовим розслідуванням особами, усвідомлюючи суспільно небезпечний характер свого діяння, передбачаючи його суспільно небезпечні наслідки і бажаючи їх настання, з корисливим мотивом, через уповноважену ними особа - ОСОБА_15 , за адресою: АДРЕСА_4 одержали через уповноважену ОСОБА_8 особу - ОСОБА_14 грошові кошти у сумі 16 500 доларів США, що, згідно з курсом НБУ на 13.09.2025, становить 681 660 (шістсот вісімдесят одну тисячу шістсот шістдесят) гривень за організацію незаконного перетину через державний кордон України ОСОБА_8 поза митним та прикордонним контролем.
13.01.2026 ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженцю села Розсохи, Перемишлянського району, Львівської області, зареєстрованому за адресою: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , повідомлено про підозру в організації незаконного переправлення особи через державний кордон України, керівництво такими діями та сприяння їх вчиненню порадами, за попередньою змовою групою осіб, з корисливих мотивів, тобто у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України.
ОСОБА_6 , підозрюється у вчинені тяжкого кримінального правопорушення, що передбачене ч. 3 ст. 332 КК України, за яке кримінальним законом передбачене покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дев'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна.
Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо суб'єкта встановлено що ОСОБА_6 на праві спільної сумісної власності належить:
- приміщення 522, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 3146324946060).
Відповідно до ч. 2 ст. 131 КПК України, одним із заходів кримінального провадження є арешт майна.
Згідно ч. 1 ст. 170 КПК України, арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку. Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб. Слідчий, прокурор повинні вжити необхідних заходів з метою виявлення та розшуку майна, на яке може бути накладено арешт у кримінальному провадженні, зокрема шляхом витребування необхідної інформації у Національного агентства України з питань виявлення, розшуку та управління активами, одержаними від корупційних та інших злочинів, інших державних органів та органів місцевого самоврядування, фізичних і юридичних осіб.
На підставі ч. 5 ст. 170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.
Відповідно до ч. 10 ст. 170 КПК України, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, гроші у будь-якій валюті готівкою або у безготівковій формі, в тому числі кошти та цінності, що знаходяться на банківських рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, цінні папери, майнові, корпоративні права, щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна.
Згідно з пунктами 1, 3, 5, 6 ч. 2 ст. 173 КПК України при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати: правову підставу для арешту майна; наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність (якщо арешт майна накладається у випадках, передбачених пунктами 3, 4 частини другої статті 170 цього Кодексу); розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження; наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
Відповідно до частини другої статті 173 КПК при вирішенні питання про арешт майна слідчий суддя, суд повинен враховувати правову підставу для арешту майна, можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні (якщо арешт майна накладається у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої статті 170 цього Кодексу), розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, наслідки арешту майна для підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб.
В п. 3 ч. 2, ч. 5 ст. 170 КПК України зазначено, що арешт майна допускається з метою конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи. У випадку, передбаченому пунктом 3 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно підозрюваного, обвинуваченого, засудженого або юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, за наявності достатніх підстав вважати, що суд у випадках, передбачених Кримінальним кодексом України, може призначити покарання у виді конфіскації майна або застосувати до юридичної особи захід кримінально-правового характеру у виді конфіскації майна.
Санкція ч. 3 ст. 332 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі на строк від семи до дев'яти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років з конфіскацією майна., що відповідно до вимог ст. 12 КК України, є тяжким злочином.
Оцінюючи в сукупності надані стороною кримінального провадження докази, беручи до уваги можливість конфіскації майна як виду покарання у разі засудження за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого санкцією ч. 3 ст. 332 КК України, наслідки арешту майна для власника та третіх осіб, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, застосування такого виду заходу забезпечення кримінального провадження як арешт майна є можливим.
Проаналізувавши надані слідчим матеріали та обставини викладені у клопотанні, слідчий суддя приходить до висновку про наявність правових підстав для арешту майна, враховує, що підозрюваному ОСОБА_6 оголошено підозру за ч. 3 ст. 332 КК України, яка передбачає як вид покарання конфіскацію майна, а тому для можливості забезпечення конфіскації майна як виду покарання, наслідки арешту майна, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, а також те, що слідчим доведено наявність достатніх підстав для накладення арешту на зазначене майно, а тому слідчий суддя вважає, за необхідне задовольнити клопотання слідчого в повному обсязі.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 170, 172, 173 КПК України, слідчий суддя, -
Клопотання старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУ НП у Львівській області ОСОБА_4 про накладення арешту на майно у кримінальному провадженні, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42025142400000084 від 25.08.2025 за підозрою ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 332 КК України - задоволити.
Накласти арешт на майно, з метою забезпечення конфіскації майна, як виду покарання, на приміщення 522, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 (реєстраційний номер об'єкта нерухомого майна: 3146324946060), що перебуває у спільній сумісній власносності підозрюваного ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , із забороною відчуження та розпорядження ним (перетворення, передачі чи продажу іншім особам).
Виконання ухвали суду покласти на старшого слідчого відділу розслідування особливо тяжких злочинів слідчого управління ГУ НП у Львівській області ОСОБА_17 .
Ухвала може бути оскаржена безпосередньо до суду апеляційної інстанції протягом п'яти днів з дня її оголошення, а особами, які не викликались до суду - протягом п'яти днів з дня її отримання.
Слідчий суддя ОСОБА_1