Ухвала від 27.02.2026 по справі 760/2856/26

Справа №760/2856/26 1-кс/760/1721/26

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 лютого 2026 року слідчий суддя Солом'янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , розглянувши клопотання старшого слідчого 1 відділу слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області старшого лейтенанта юстиції ОСОБА_2 , погоджено з прокурором Київської міської прокуратури ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, в рамках кримінального провадження №42025100000000263 від 10.11.2025 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

10.02.2026 року до Солом'янського районного суду м. Києва надійшло клопотання старшого слідчого 1 відділу слідчого управління Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області старшого лейтенанта юстиції ОСОБА_2 , погоджено з прокурором Київської міської прокуратури ОСОБА_3 , про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю,

в рамках кримінального провадження №42025100000000263 від 10.11.2025 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України.

Подане клопотання вмотивовано наступним.

Слідчим управлінням Головного управління СБ України у м. Києві та Київській області проводиться досудове розслідування кримінального провадження №42025100000000263 від 10.11.2025 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України.

Досудовим розслідуванням перевіряється інформація, щодо невстановленої групи осіб, яка організувала схему з отримання грошових коштів пенсіонерів, що перебувають на тимчасово окупованій території України в особливо великих розмірах з бюджету України, шляхом отримання кваліфікованих електронних підписів, за допомогою яких останні проходять ідентифікацію та отримують соціальні виплати.

В подальшому за допомогою крипто гаманців отримані злочинним шляхом грошові кошти перераховуються на тимчасово окуповану частину України та частина з них безпосередньо скеровується на підтримання збройних сил країни агресора.

Так, допитана в якості свідка ОСОБА_4 , яка тривалий час співпрацювала з організатором схеми та іншими учасниками, повідомила про те, що вказана група осіб, знаходячись на підконтрольній території України, налаштувала схему з отримання кваліфікаційних електронних підписів для громадян України, які мешкають на тимчасово окупованій території України без присутності останніх.

Крім того свідок надала список осіб, які постійно мешкають на тимчасово окупованій території України, проте за допомогою фірми «посередника» змогли незаконно поновити отримання соціальних виплат (пенсії).

В ході здійснення досудового розслідування встановлено, що громадяни України пенсійного віку, що лишились на ТОТ України, з метою отримання пенсійних надходжень, переважно звертаються до «підприємства-посередника» - ООО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ( АДРЕСА_1 ), яке в свою чергу має негласні зв'язки з комерційними кваліфікованими надавачами електронних довірчих послуг (КНЕДП) на території України - підприємства які отримали ліцензію від ІНФОРМАЦІЯ_2 ( ІНФОРМАЦІЯ_3 ) ІНФОРМАЦІЯ_4 та надають послуги з отримання кваліфікаційних електронних підписів (КЕП) громадянам України.

Встановлено, що загальна вартість готового КЕП, яку оголошує ООО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » для громадян України, що мешкають на ТОТ України становить близько 20 000 рублів, а строки виконання - від 3 до 5 робочих днів.

У порівнянні, для громадян України, які мешкають на підконтрольній території України, вартість оформлення КЕП у одному з КНЕДП становить 240 грн., а термінове оформлення - 500 грн.

Крім того встановлено, що частину прибутку від вищевказаних протиправних дій ООО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » перераховує на потреби збройних сил країни агресора.

Також, під час допиту, свідок ОСОБА_4 , повідомила, особу яка здійснює виготовлення електронних кваліфікаційних ключів на замовлення ООО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з метою отримання соціальних виплат з державного бюджету України за допомогою КЕП - ОСОБА_5 , який є керівником відокремленого пункту реєстрації офіційного партнера Харківської філії.

Крім того, в ході допиту свідок ОСОБА_4 , надала список осіб пенсійного віку, з числа громадян України, що перебувають на ТОТ України та які фактично користуються послугами ООО « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з метою отримання соціальних виплат (пенсій) з бюджету України.

Додатково, органом досудового розслідування проведено ряд тимчасових доступів до речей та документів, які в своїй сукупності підтвердили список осіб, що користуються послугами вищевказаної протиправної схеми.

На даний час, з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення в органу досудового розслідування виникла необхідність у підтвердженні місця перебування ряду осіб, що є користувачем протиправного механізму з отримання соціальних виплат (пенсій) з бюджету України.

Даний факт можливо підтвердити за умови встановлення місцезнаходження телефонних апаратів з наступними номерами мобільних телефонів:

НОМЕР_1 , що перебуває у користуванні громадянина ОСОБА_6 ;

НОМЕР_2 , що перебуває у користуванні громадянина ОСОБА_7 ;

НОМЕР_3 , що перебуває у користуванні громадянина ОСОБА_8 .

Підставами вважати, що відповідна інформація перебуває у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » є той факт, що абоненти отримували телекомунікаційні послуги від даного оператора мобільного зв'язку, в якого, відповідно, зберігається вся інформація про надані абонентам послуги.

Відповідно до ч. 2 ст. 159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.

Слідчий подав заяву про розгляд даного клопотання без його участі. Клопотання підтримує в повному обсязі та просить його задовольнити.

На підставі викладеного, з метою отримання повної інформації, що має значення для встановлення обставин у кримінальному провадженні, а також тяжкість злочину і неможливість отримати відомості в інший спосіб.

Керуючись ст. ст. 40, 131, 132, 159-164 КПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

Клопотання - задовольнити.

Надати дозвіл у кримінальному провадженні №42025100000000263 від 10.11.2025 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 111-2 КК України, старшому слідчому 1 відділу СУ ГУ СБ України в м. Києві та Київській області старшому лейтенанту юстиції ОСОБА_2 , старшому слідчому в ОВС 1 відділу СУ ГУ СБ України в м. Києві та Київській області майору юстиції ОСОБА_9 , старшому слідчому 1 відділу СУ ГУ СБ України в м. Києві та Київській області майору юстиції ОСОБА_10 , старшому слідчому в ОВС 1 відділу СУ ГУ СБ України в м. Києві та Київській області майору юстиції ОСОБА_11 , слідчому в ОВС 1 відділу СУ ГУ СБ України в м. Києві та Київській області майору юстиції ОСОБА_12 , слідчому в ОВС 1 відділу СУ ГУ СБ України в м. Києві та Київській області капітану юстиції ОСОБА_13 , слідчому в ОВС 1 відділу СУ ГУ СБ України в м. Києві та Київській області майору юстиції ОСОБА_14 , на тимчасовий доступ до речей і документів з можливістю їх вилучення, які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 », а саме до реєстру вхідних і вихідних телефонних з'єднань і надісланих та отриманих SMS та ММS-повідомлень, проведених у період з 00:00 год. 24.02.2022 по 00:00 год. 02.02.2026 з абонентських номерів:

НОМЕР_1 , що перебуває у користуванні громадянина ОСОБА_6 ;

НОМЕР_2 , що перебуває у користуванні громадянина ОСОБА_7 ;

НОМЕР_3 , що перебуває у користуванні громадянина ОСОБА_8 ,

із даними про контрагентів, номери телефонів, ІМЕІ телефонних апаратів, дати і час телефонних з'єднань, тривалість розмов, азимути, місця виходу на зв'язок (соти) і адреси телефонних станцій, з подальшим вилучення вказаної інформації на матеріальному носії інформації.

Ухвала діє протягом двох місяців з дня її постановлення.

Інформація про приватне життя особи, отримана в порядку виконання даного судового рішення, не може бути використана інакше як для виконання завдань кримінального провадження. Кожен, кому наданий доступ до інформації про приватне життя особи, в порядку виконання даного судового рішення, зобов'язаний запобігати розголошенню такої інформації.

У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя: ОСОБА_1