Рішення від 27.02.2026 по справі 460/14842/25

РІВНЕНСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

27 лютого 2026 року м. Рівне№460/14842/25

Рівненський окружний адміністративний суд у складі судді Дорошенко Н.О., розглянувши за правилами письмового провадження без повідомлення учасників справи, адміністративну справу за позовом

ОСОБА_1

доГоловного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області

про визнання дій протиправними, зобов'язання вчинення певних дій, -

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 (далі - ОСОБА_1 , позивач) звернувся до Рівненського окружного адміністративного суду з позовом до Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (далі - ГУ ПФУ в Рівненській області, відповідач) та просить:

визнати протиправними дії відповідача, які полягають у скасуванні позивачу починаючи з 01.03.2025 нарахування проведеної індексації пенсійної виплати відповідно до статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»;

зобов'язати відповідача:

- відновити позивачу нарахування та виплату передбаченої статтею 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» індексації пенсійної виплати шляхом застосування збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, з 01.03.2025 на 1,115 (на підставі постанови КМУ від 25.02.2025 №209);

- здійснити перерахунок встановленої доплати до пенсії за понаднормовий стаж потерпілій особі внаслідок аварії на ЧАЕС ОСОБА_1 за період з 01.03.2025 в розмірі 1 проценту проіндексованого з 01.03.2025 на 1,115 середньомісячного заробітку, з якого обчислюється пенсія, за кожен повний рік роботи понад 20 років, що передбачено частиною 2 статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (в редакції, чинній до 11.10.2017 без застосування "двоскладової формули" розрахунку, передбаченої ч. 2 ст. 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування»).

Обґрунтовуючи позов, ОСОБА_1 вказує, що він перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Рівненській області, отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», має статус потерпілої особи внаслідок аварії на ЧАЕС 4 категорії. Його пенсія з дня призначення щороку індексувалась у зв'язку зі збільшенням заробітної плати відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та Порядку проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування». Розмір заробітної плати для обчислення пенсії позивача становив з 01.03.2025 - 30375,21 грн.

Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 28.03.2025 у справі №460/2322/25, яке набрало законної сили 27.05.2025, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області здійснити з 10.08.24 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 в частині доплати за понаднормовий стаж відповідно до частини другої статті 56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 № 796-ХІІ, збільшивши пенсію на один процент заробітку за кожен рік роботи понад стаж 20 років.

На виконання рішення суду відповідач 23.07.2025 прийняв рішення №956180122845 та здійснив перерахунок пенсії за період з 01.08.2024, при цьому: скасував раніше проіндексований (у березні 2025 року) відповідно до статті 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» розмір заробітної плати, з якої пенсія обчислюється із 30375,21 грн до 27242,36 грн; обчислив доплату до пенсії за понаднормовий стаж із зменшеної заробітної плати, з якої обчислюється пенсія - 27242,36 грн (актуальної з 01.03.2024 по 28.02.2025), а не проіндексованого її розміру (з 01.03.2025) - 30375,21 грн.

Позивач зазначає, що застосований відповідачем обрахунок пенсійної виплати в зменшеному розмірі не відповідає вимогам чинного законодавства та порушує право позивача на належне пенсійне забезпечення.

Ухвалою від 21.08.2025 позовну заяву прийнято до розгляду, відкрито провадження в адміністративній справі, розгляд справи ухвалено проводити за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні). Встановлено строк для подання відповідачем відзиву на позов.

Адміністративний позов доставлено до електронного кабінету відповідача в підсистемі "Електронний суд" 20.08.2025, а ухвалу про відкриття провадження у справі - 21.08.2025.

Відповідач відзиву на позов не подав.

Відповідно до ч. 6 ст. 162 КАС України суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Встановлені судом обставини справи.

ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , перебуває на обліку в Головному управлінні Пенсійного фонду України в Рівненській області, отримує пенсію за віком відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», має статус потерпілої особи внаслідок аварії на ЧАЕС 4 категорії.

Згідно з матеріалами електронної пенсійної справи пенсія позивача 01.03.2020, 01.03.2021, 01.03.2022, 01.03.2023, 01.03.2024, 01.03.2025 була індексована у зв'язку зі збільшенням заробітної плати відповідно до Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та Порядку проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

При цьому розмір заробітної плати для обчислення пенсії ОСОБА_1 становив з 01.03.2025 - 30375,21 грн (8913,83 грн (3764,40 грн - середня заробітна плата по країні за 2014-2016 роки відповідно до пункту 4-3 Прикінцевих положень Закону (зі змінами) х 1,17 - коефіцієнт підвищення з 01.03.2019 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 20.02.2019 №124 х 1,11 - коефіцієнт підвищення з 01.05.2020 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 01.04.2020 №251 х 1,11 - коефіцієнт підвищення з 01.03.2021 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 22.02.2021 №127 х 1,14 - коефіцієнт підвищення з 01.03.2022 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 16.02.2022 №118 х 1,0796 - коефіцієнт підвищення з 01.03.2023 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 24.02.2023 № 168 х 1,0796 - коефіцієнт підвищення з 01.03.2024 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.02.2024 №185 х 1,115 - коефіцієнт підвищення з 01.03.2025 відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2025 № 209) х 3,40765 - індивідуальний коефіцієнт заробітної плати).

Рішенням Рівненського окружного адміністративного суду від 28.03.2025 у справі №460/2322/25, яке набрало законної сили 27.05.2025, зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області здійснити з 10.08.2024 перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 в частині доплати за понаднормовий стаж відповідно до частини другої статті 56 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" від 28.02.1991 № 796-ХІІ, збільшивши пенсію на один процент заробітку за кожен рік роботи понад стаж 20 років.

Окремою ухвалою Рівненського окружного адміністративного суду від 23.06.2025 у справі №460/2322/25, протиправним дії Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області, вчинені на виконання рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 28.03.2025 у справі №460/2322/25 щодо прийняття рішення Головним управлінням Пенсійного фонду України в Рівненській області від 05.06.2025 №956180122845 про обчислення розміру пенсії ОСОБА_1 із застосуванням "двоскладової формули" розрахунку, передбаченої частиною частини 2 статті 27 Закону України Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Зобов'язано Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області вжити заходи щодо усунення причин та умов, що сприяли порушенню закону при виконанні судового рішення.

На виконання рішення суду у справі №460/2322/25 ГУ ПФУ в Рівненській області 23.07.2025 прийнято рішення №956180122845 про перерахунок пенсії за період з 10.08.2024, при цьому:

було змінено раніше проіндексований у березні 2025 року відповідно до статті 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» розмір заробітної плати, з якої пенсія обчислюється, із 30375,21 грн до 27242,36 грн;

доплата до пенсії за понаднормовий стаж, право на яке захищене в судовому порядку, була обчислена із зменшеної заробітної плати, з якої обчислюється пенсія - 27242,36 грн (актуальної з 01.03.2024 по 28.02.2025), а не проіндексованого її розміру (з 01.03.2025) - 30375,21 грн.

Вказані обставини також підтверджуються листом ГУ ПФУ в Рівненській області від 01.08.2025 №1700-0202-8/57505 на адвокатський запит представника позивача.

Вважаючи свої права порушеними внаслідок скасування пенсійним органом під час перерахунку пенсії на виконання судового рішення проведеної індексації пенсії із 01.03.2025, ОСОБА_1 звернувся з позовом до адміністративного суду.

При вирішенні цього публічно-правового спору суд враховує таке.

Стаття 46 Конституції України гарантує право громадян на соціальний захист, що включає право на забезпечення їх у разі повної, часткової або тимчасової втрати працездатності, втрати годувальника, безробіття з незалежних від них обставин, а також у старості та в інших випадках, передбачених законом.

Статтею 49 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 28 лютого 1991 року №796- XII (далі - Закон №796-XII) передбачено, що пенсії особам, віднесеним до категорій, зокрема: державної пенсії; додаткової пенсії за шкоду, заподіяну здоров'ю, яка призначається після виникнення права на державну пенсію.

За змістом ч. 2 ст. 56 Закону №796-XII у редакції, чинній на день призначення позивачу пенсії, право на пенсію в повному розмірі мають громадяни, віднесені до категорій 1, 2, 3, 4, за умови стажу роботи не менш як: чоловіки - 20 років, жінки - 15 років, із збільшенням пенсії на один процент заробітку за кожний рік роботи понад встановлений цим пунктом стаж, але не вище 75 процентів заробітку.

Згідно з ч. 1 ст. 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 9 липня 2003 року №1058-IV (далі - Закон №1058-ІV) розмір пенсії за віком визначається за формулою: П = Зп ? Кс, де: П - розмір пенсії, у гривнях; Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи, визначена відповідно до статті 40 цього Закону, з якої обчислюється пенсія, у гривнях; Кс - коефіцієнт страхового стажу застрахованої особи, визначений відповідно до статті 25 цього Закону.

Відповідно до частини 2 статті 42 Закону №1058-IV для забезпечення індексації пенсії щороку з 1 березня проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Показник середньої заробітної плати (доходу) в Україні, який застосовується для обчислення пенсії, щороку збільшується на коефіцієнт, що відповідає 50 відсоткам показника зростання споживчих цін за попередній рік та 50 відсоткам показника зростання середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року, в якому проводиться збільшення, порівняно з трьома календарними роками, що передували року, який є попереднім щодо року, в якому проводиться збільшення.

Розмір та порядок такого збільшення визначаються у межах бюджету Пенсійного фонду за рішенням Кабінету Міністрів України з урахуванням мінімального розміру збільшення, визначеного абзацом другим цієї частини.

Порядок проведення перерахунку пенсій відповідно до частини 2 статті 42 Закону №1058-IV затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 року №124 (далі - Порядок №124).

Пунктом 1 Порядку №124 встановлено, що він визначає механізм проведення перерахунку раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Згідно з абзацом 2 пункту 2 Порядку №124 перерахунку підлягають пенсії, обчислені відповідно до Закону №1058-IV.

Розмір коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, визначається щороку Кабінетом Міністрів України у межах бюджету Пенсійного фонду України. При цьому в разі відсутності даних про заробітну плату (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії, для визначення розміру коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, враховується наявна заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески та яка враховується для обчислення пенсії, з наступним перерахунком зазначеного коефіцієнта для підвищення пенсії відповідно до цього Порядку.

Перерахунок пенсій відповідно до цього Порядку проводиться щороку з 1 березня.

Згідно із п. 5 Порядку №124 у 2019 році перерахунок пенсій у зв'язку із збільшенням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, проводиться шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховувався для обчислення пенсії, станом на 1 жовтня 2017 р. на коефіцієнт, визначений згідно з абзацом першим пункту 4 цього Порядку.

Кожен наступний перерахунок у зв'язку із збільшенням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, проводиться з урахуванням збільшеного у попередніх роках показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачені страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Пенсії, які призначені відповідно до Закону та розмір яких не підвищено відповідно до пункту 4 цього Порядку, абзаців першого, другого цього пункту, з урахуванням абзаців першого, третього частини першої, частини другої статті 28, абзацу другого пункту 4-1 розділу XV "Прикінцеві положення" Закону, пункту 4 розділу II "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 3 жовтня 2017 р. №2148-VIII "Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо підвищення пенсій", а також з урахуванням щомісячної державної адресної допомоги до пенсії, що виплачується відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 26 березня 2008 р. №265 "Деякі питання пенсійного забезпечення громадян" (Офіційний вісник України, 2008 р., №25, ст. 785), щороку підвищуються за рішенням Кабінету Міністрів України в межах бюджету Пенсійного фонду України. Підвищення встановлюється в межах максимального розміру пенсії, визначеного законом, і враховується під час подальших перерахунків пенсії.

Відповідно до п. 6 Порядку №124 під час перерахунку пенсій у зв'язку із збільшенням показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, призначених відповідно до Закону, застосовується величина оцінки одного року страхового стажу, визначена статтею 25 Закону на дату проведення перерахунку.

Під час перерахунку пенсій відповідно до цього Порядку враховуються суми доплат до попереднього розміру пенсій, підвищень, суми індексації та інших доплат до пенсії, встановлених законодавством (крім підвищень, додаткової пенсії, цільової грошової допомоги, пенсії за особливі заслуги перед Україною, що визначені законодавством). Якщо внаслідок перерахунку розмір пенсії зменшується, пенсія перераховується під час наступного збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

На підставі частини другої статті 42 Закону №1058-IV, Порядку №124 Кабінетом Міністрів України щороку приймаються постанови про індексацію пенсійної виплати.

Для реалізації пункту 6 розділу «Прикінцеві положення» Закону України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» Кабінет Міністрів України 25 лютого 2025 року прийняв постанову №209, пунктом 1 якої установлено, що з 01 березня 2025 року перерахунок пенсій згідно з Порядком проведення перерахунку пенсій відповідно до частини другої статті 42 Закону України “Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування», затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 20 лютого 2019 р. № 124 “Питання проведення індексації пенсій у 2019 році», проводиться із застосуванням коефіцієнта збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії (далі - коефіцієнт збільшення), у розмірі 1,115.

Судом встановлено, що середньомісячний заробіток для обчислення пенсії позивача з 01.03.2025 був перерахований у спосіб його збільшення (індексації) та склав 30375,21 грн, що відповідає вимогам Порядку № 124.

Суд зауважує, що рішення Рівненського окружного адміністративного суду від 28.03.2025 у справі №460/2322/25 не стосувалося питань індексації пенсії, обчислення показника заробітної плати, який враховується для обчислення пенсії, оскільки такі питання не були предметом означеного судового спору.

Водночас, при виконанні вказаного рішення суду за період з 10.08.2024 пенсійний орган рішенням про перерахунок пенсії від 22.07.2025 фактично скасував проведену індексацію пенсії ОСОБА_1 та обчислив доплату до пенсії за понаднормовий стаж зі зменшеної заробітної плати, з якої обчислюється пенсія, - 27242,36 грн, а не проіндексованого її розміру 30375,21 грн.

Суд підкреслює, що відповідно до ч. 2 ст. 56 Закону №796-XII, обчислення доплати до пенсії за понаднормовий стаж особі, потерпілій внаслідок аварії на ЧАЕС, здійснюється із заробітку, з якого така пенсія обчислюється.

Відповідно до ч. 2 ст. 40 Закону №1058-IV заробітна плата (дохід) для обчислення пенсії визначається за формулою: Зп = Зс х (Ск : К), де: Зп - заробітна плата (дохід) застрахованої особи для обчислення пенсії, у гривнях; Зс - середня заробітна плата (дохід) в Україні, з якої сплачено страхові внески, за три календарні роки, що передують року звернення за призначенням пенсії.

Як зазначалось вище, відповідно до ч. 2 ст. 42 Закону №1058-IV для забезпечення індексації пенсії щороку з 1 березня проводиться перерахунок раніше призначених пенсій шляхом збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії.

Тому пенсійний орган при розрахунку заробітної плати, з якої пенсія обчислюється з 01.03.2025 на 1,115 (на підставі постанови КМУ від 25.02.2025 №209) зобов'язаний був застосовувати проіндексований розмір заробітної плати для розрахунку доплати до пенсії за понаднормовий стажу позивачу як постраждалому внаслідок Чорнобильської катастрофи. Тобто, як розмір основної пенсії, так і розмір доплати (надбавки) за стаж підлягав щорічному зростанню.

З урахуванням наведеного, суд вважає, що відповідач неправомірно обчислює як основний розмір пенсії позивача, так і доплату за понаднормовий стаж, право на яку захищене в судовому порядку, - без застосування індексації пенсійної виплати в порядку та в розмірах, визначених відповідною постановою Уряду.

Оскільки порушення прав та законних інтересів позивача, за захистом яких він звернувся до суду, допущені пенсійним органом в липні 2025 року, під час перерахування пенсії позивача за період з серпня 2024 року на виконання судового рішення у справі №460/2322/25, то позов пред'явлено в межах шестимісячного строку звернення до суду.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб'єктів владних повноважень.

За правилами, встановленими в ч. 1, 2 ст. 77 КАС України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.

В адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. Суб'єкт владних повноважень повинен подати суду всі наявні у нього документи та матеріали, які можуть бути використані як докази у справі.

При цьому відповідно до ч. 4 ст. 159 КАС України неподання суб'єктом владних повноважень відзиву на позов без поважних причин може бути кваліфіковано судом як визнання позову.

Підсумовуючи наведене вище у сукупності, оцінивши встановлені судом фактичні обставини справи в розрізі норм чинного законодавства України, беручи до уваги неподання відповідачем відзиву, що кваліфіковано судом як визнання позову, суд доходить висновку, що відповідач не виконав процесуального обов'язку доказування та не підтвердив належними й допустимими доказами правомірності оспореної позивачем поведінки. Натомість доводи позову відповідають чинному законодавству та підтверджуються матеріалами судової справи. Отже позовні вимоги слід задовольнити повністю.

Враховуючи результати судового розгляду справи, відповідно до ч. 1 ст. 139 КАС України документально підтверджені судові витрати по сплаті судового збору суд присуджує на користь позивача за рахунок бюджетних асигнувань відповідача.

Керуючись статтями 241-246, 255, 263, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

ВИРІШИВ:

Позов задовольнити повністю.

Визнати протиправними дії Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області щодо скасування ОСОБА_1 починаючи із 01.03.2025 нарахування проведеної індексації пенсійної виплати відповідно до статті 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області відновити ОСОБА_1 нарахування та виплату передбаченої статтею 42 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» індексації пенсійної виплати шляхом застосування збільшення показника середньої заробітної плати (доходу) в Україні, з якої сплачено страхові внески, та який враховується для обчислення пенсії, з 01.03.2025 на 1,115 на підставі постанови Кабінету Міністрів України від 25.02.2025 №209.

Зобов'язати Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області здійснити перерахунок встановленої доплати до пенсії за понаднормовий стаж ОСОБА_1 за період з 01.03.2025 в розмірі 1 проценту проіндексованого з 01.03.2025 на 1,115 середньомісячного заробітку, з якого обчислюється пенсія, за кожен повний рік роботи понад 20 років відповідно до частини другої статті 56 Закону України «Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» (в редакції, чинній до 11.10.2017 без застосування "двоскладової формули" розрахунку, передбаченої ч. 2 ст. 27 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування».

Стягнути на користь ОСОБА_1 за рахунок бюджетних асигнувань Головного управління Пенсійного фонду України в Рівненській області судові витрати по сплаті судового збору в сумі 968,96 грн.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга подається безпосередньо до Восьмого апеляційного адміністративного суду.

Повний текст рішення складений 27 лютого 2026 року

Учасники справи:

Позивач - ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , ЄДРПОУ/РНОКПП НОМЕР_1 )

Відповідач - Головне управління Пенсійного фонду України в Рівненській області (вул. Олександра Борисенка, буд. 7,м. Рівне,Рівненська обл.,33028, ЄДРПОУ/РНОКПП 21084076)

Суддя Н.О. Дорошенко