Справа № 420/18034/25
27 лютого 2026 року м. Одеса
Одеський окружний адміністративний суд в складі:
Головуючої судді Бойко О.Я.,
розглянувши у порядку письмового провадження за правилами спрощеного позовного провадження справу за адміністративним позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Роял Ресурс» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 25241/15-32-07-08-24 від 23.05.2025, вирішив у задоволені позову відмовити повністю.
І. Суть спору:
Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Роял Ресурс», звернувся до Одеського окружного адміністративного суду з позовом до відповідача, Головного управління ДПС в Одеській області, в якому просив суд:
1.Визнати протиправним та скасувати в повному обсязі податкове повідомлення-рішення Головною управління ДПС в Одеській області №25241/15-32-07-08-24 від 23.05.2025 року за платежем «адміністративні штрафи за інші санкції» (код платежу 21081100) у розмірі 8000 (вісім тисяч) гривень 00 (нуль) копійок.
2.Стягнути з Головного управління ДПС в Одеській області (код ЄДРПОУ 43142370) за рахунок його бюджетних асигнувань на користь товариства з обмеженою відповідальністю «Роял Ресурс» (код ЄДРПОУ 40136228) суму сплаченого судового збору у розмірі 3028 (три тисячі двадцять вісім) гривень 00 (нуль) копійок.
ІІ. Аргументи сторін
(а) Позиція Позивача
Позивач звертає увагу, що 29.01.2025 року на адресу товариства з обмеженою відповідальністю «Роял Ресурс» надійшов запит Головного управління ДПС в Одеській області від 29.01.2025р. №1433/КПР/15-32-07-08-06 за підписом заступника начальника ГУ ДПС в Одеській області Бородюка Миколи, в якому запитувалась інформація та первинна документація по взаємовідносинам ТОВ «Роял Ресурс.» з контрагентом-постачальником ТОВ «ТРАНСНАФТА- ОІЛ» за січень 2021 року. У письмовій відповіді на запит від 29.01.2025р. №1433/КПР/15-32-07-08-06 керівником ТОВ «Роял Ресурс» було пояснено, що у зв'язку з не наведенням у запиті конкретних підстав для його надсилання та інформації, яка підтверджує підстави для надсилання запиту, підприємство в силу положень пункту 73.3 статті 73 Податкового кодексу України є вільним від обов'язку надати відповідь на запит, що не відповідає вимогам статті 73 ПК України. Надалі товариству з обмеженою відповідальністю «Роял Ресурс» засобами поштового відправлення було надіслано акт №3546/15-32-07-08-20 від 25.04.2025 року «Про ненадання платником податків ТОВ «Роял Ресурс» документів, визначених у запиті контролюючого органу» за підписом головного державного інспектора відділу якості перевірок, координації, звітності га аналізу управління податкового аудиту ГУ ДПС в Одеській області Радченко Іриною. Після цього, на адресу Позивача надійшло податкове повідомлення-рішення від 23 травня 2025 року за №25241/15-32-07-08-24 за платежем «адміністративні штрафи та інші санкції» (код платежу 21081100) па загальну суму 8000 (вісім тисяч) гривень 00 (нуль) копійок. Податкове повідомлення-рішення складено за порушення підпункту 16.1.5 пункту 16.1 статті 16 Податкового кодексу України, в частині неподання платником податків документів чи іншої інформації на запит контролюючого органу. Позивач вважає, що рішення є неправомірним та підлягає скасуванню, що змусило його звернутися до суду.
(б) Позиція Відповідача
24.06.2025 від Головного управління ДПС в Одеській області надійшов відзив на позовну заяву, в якому представник просив відмовити в задоволенні заявлених позовних вимог у повному обсязі. Відповідач зазначив, що Головним управлінням ДПС в Одеській області в порядку п.п. 19.1.1, 19.1.8, 19.1.35, 19.1.40, 19.1.46, п. 19.1 ст. 19 ,п.п. 20.1.2 п.п. 20.1.14 по 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України направлено запит від 29.01.2025 № 1433/КПР/15-32-07- 08-06 на отримання інформації (пояснення) та їх документального підтвердження щодо господарських операцій з придбання товарів (робіт, послуг) по взаємовідносинам з контрагентом - постачальником ТОВ «ТРАНСНАФТА - ОІЛ» за січень 2021 року, з метою дослідження джерела походження (робіт/послуг) по ланцюгу постачання, що стало підставою для надання запиту. Вказаний запит направлено засобами поштового зв'язку 30.01.2025 та відповідно до рекомендованого повідомлення № 0601107043865 АТ «УКРПОШТА» отримано 10.02.2025. На вказаний запит надійшла відповідь ТОВ «РОЯЛ РЕСУРС» від 14.02.2025, згідно якою платником відмовлено в наданні інформації (пояснень) та їх документального підтвердження. З цього приводу Головним управлінням ДПС в Одеській області складено Акт № 3546/15-32-07-08-20 від 25.04.2025 про ненадання платником податків документів, визначених у запиті контролюючого органу який направлено поштовим зв'язком 25.04.2025 та згідно рекомендованого повідомлення № 0601139516773 отримано 06.05.2025. Окрім цього, контролюючим органом направлено запрошення керівнику ТОВ «РОЯЛ РЕСУРС» з проханням прибути особисто до приміщення Головного управління ДПС в Одеській області. Лист отримано особисто 24.04.2025 відповідно до рекомендованого повідомлення № 0601137281990. Керівник (уповноважена особа) ТОВ «РОЯЛ РЕСУРС» до Головного управління ДПС в Одеській області на запрошення не з'явився. На підставі Акту сформовано податкове повідомлення - рішення № 25241/15- 32-07-08-24 від 23.05.2025 та направлено на податкову адресу позивача за № 0601150135005 від 23.05.2025. Отримано 06.06.2025. На підставі вищевикладеного відповідач вважає, що Податкове повідомлення - рішення від 23.05.2025 року № 25241/15- 32-07-08-24 прийнято законно та обґрунтовано.
ІІІ Процедура та рух справи
09.06.2025 ухвалою Одеський окружний адміністративний суд, прийняв позовну заяву до розгляду та відкрив провадження за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи (у письмовому провадженні).
ІV. Обставини справи встановлені судом та докази на їх підтвердження
Судом встановлено, що Товариство з обмеженою відповідальністю «Роял Ресурс» зареєстроване відділом державних реєстраторів Одеського міського управління юстиції 24.11.2015р. за №15561020000056591 та знаходиться на обліку у Головному управлінні ДПС в Одеській області.
01.08.2016 року ТОВ “Роял Ресурс» було зареєстровано платником податку на додану вартість, індивідуальний податковий номер - 401362215523.
Головним управлінням ДПС в Одеській області направлено запит від 29.01.2025 № 1433/КПР/15-32-07-08-06 на отримання інформації (пояснення) та їх документального підтвердження щодо господарських операцій з придбання товарів (робіт, послуг) по взаємовідносинам з контрагентом - постачальником ТОВ «ТРАНСНАФТА - ОІЛ» за січень 2021 року з метою дослідження джерела походження (робіт/послуг) по ланцюгу постачання, що стало підставою для надання запиту.
Вказаний запит направлено засобами поштового зв'язку 30.01.2025 та відповідно до рекомендованого повідомлення № 0601107043865 АТ «УКРПОШТА» та отримано позивачем 10.02.2025.
14.02.2025 ТОВ «РОЯЛ РЕСУРС» на вказаний запит надало відповідь, згідно якої було пояснено, що у зв'язку з не наведенням у запиті конкретних підстав для його надсилання та інформації, яка підтверджує підстави для надсилання запиту, підприємство в силу положень пункту 73.3 статті 73 Податкового кодексу України є вільним від обов'язку надати відповідь на запит, що невідповідає вимогам статті 73 ПК України.
25.04.2025 року Головним управлінням ДПС в Одеській області складено Акт № 3546/15-32-07-08-20 від 25.04.2025 про ненадання платником податків документів, визначених у запиті контролюючого органу, за підписом головного державного інспектора відділу якості перевірок, координації, звітності га аналізу управління податкового аудиту ГУ ДПС в Одеській області Радченко Іриною.
Вказаний Акт було направлено поштовим зв'язком 25.04.2025 та згідно рекомендованого повідомлення № 0601139516773, отримано 06.05.2025.
Також контролюючим органом направлено запрошення керівнику ТОВ «РОЯЛ РЕСУРС» з проханням прибути особисто до приміщення Головного управління ДПС в Одеській області. Лист отримано особисто 24.04.2025 відповідно до рекомендованого повідомлення № 0601137281990.
Керівник (уповноважена особа) ТОВ «РОЯЛ РЕСУРС» до Головного управління ДПС в Одеській області на запрошення не з'явився.
На підставі Акту сформовано податкове повідомлення - рішення № 25241/15-32-07-08-24 від 23.05.2025 за платежем «адміністративні штрафи та інші санкції» (код платежу 21081100) на загальну суму 8000,00 грн та направлено на податкову адресу позивача за № 0601150135005 від 23.05.2025. Отримано 06.06.2025.
Позивач не погоджується з податковим повідомленням-рішенням, вважає його протиправним та таким, що підлягає скасуванню.
Надаючи належну правову оцінку спірним правовідносинам суд виходить з наступного.
IV. Джерела права та висновки суду
Відповідно до статті 19 Конституції України, органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Відповідно до ст. 19 Конституції України правовий порядок в Україні ґрунтується на засадах, відповідно до яких ніхто не може бути примушений робити те, що не передбачено законодавством.
Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов'язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України.
Згідно з ч. 1 ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Відносини, що виникають у сфері справляння податків і зборів, вичерпний перелік податків та зборів, що справляються в Україні, та порядок їх адміністрування, платників податків та зборів, їх права та обов'язки, компетенцію контролюючих органів, повноваження і обов'язки їх посадових осіб під час здійснення податкового контролю, а також відповідальність за порушення податкового законодавства регулює та визначає Податковий кодекс України (далі ПК України).
Згідно з приписами ст. 16 ПК України платник податків зобов'язаний, зокрема вести в установленому порядку облік доходів і витрат, складати звітність, що стосується обчислення і сплати податків та зборів (16.1.2.); подавати до контролюючих органів у порядку, встановленому податковим та митним законодавством, декларації, звітність та інші документи, пов'язані з обчисленням і сплатою податків та зборів (16.1.3.); сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи (16.1.4.); подавати на належним чином оформлену письмову вимогу контролюючих органів (у випадках, визначених законодавством) документи з обліку доходів, витрат та інших показників, пов'язаних із визначенням об'єктів оподаткування (податкових зобов'язань), первинні документи, регістри бухгалтерського обліку, фінансову звітність, інші документи, пов'язані з обчисленням та сплатою податків та зборів. У письмовій вимозі обов'язково зазначаються конкретний перелік документів, які повинен надати платник податків, та підстави для їх надання (16.1.5.); подавати контролюючим органам інформацію в порядку, у строки та в обсягах, встановлених податковим законодавством (16.1.7.); забезпечувати збереження документів, пов'язаних з виконанням податкового обов'язку, протягом строків, установлених цим Кодексом (16.1.12.).
Відповідно до п.п. 20.1.2 п. 20.1 ст. 20 ПК України контролюючі органи, визначені підпунктом 41.1.1 пункту 41.1 статті 41 цього Кодексу, мають право для здійснення функцій, визначених законом, отримувати безоплатно від платників податків, у тому числі благодійних та інших неприбуткових організацій, усіх форм власності у порядку, визначеному законодавством, довідки, копії документів, засвідчені підписом платника або його посадовою особою та скріплені печаткою (за наявності), про фінансово-господарську діяльність, отримані доходи, видатки платників податків та іншу інформацію, пов'язану з обчисленням та сплатою податків, зборів, платежів, про дотримання вимог законодавства, здійснення контролю за яким покладено на контролюючі органи, а також фінансову і статистичну звітність у порядку та на підставах, визначених законом.
Відповідно до п.п. 73.3.1 п.73.3 ст.73 ПК України контролюючі органи мають право звернутися до платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин із письмовим запитом про подання інформації (вичерпний перелік та підстави надання якої встановлено законом), необхідної для виконання покладених на контролюючі органи функцій, завдань, та її документального підтвердження.
Такий запит підписується керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу і повинен містити:
1) підстави для надіслання запиту відповідно до цього пункту, із зазначенням інформації, яка це підтверджує;
2) перелік інформації, яка запитується, та перелік документів, які пропонується надати;
3) печатку контролюючого органу.
Письмовий запит про подання інформації надсилається платнику податків або іншим суб'єктам інформаційних відносин за наявності хоча б однієї з таких підстав:
1) за результатами аналізу податкової інформації, отриманої у встановленому законом порядку, виявлено факти, які можуть свідчити про порушення платником податків податкового, валютного законодавства, законодавства у сфері запобігання та протидії легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, фінансуванню тероризму та фінансуванню розповсюдження зброї масового знищення та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, із обов'язковим зазначенням таких фактів у запиті;
2) для визначення відповідності умов контрольованої операції принципу "витягнутої руки" під час здійснення податкового контролю за трансфертним ціноутворенням відповідно до статті 39 цього Кодексу та/або для визначення рівня звичайних цін у випадках, визначених цим Кодексом;
3) виявлено недостовірність даних, що містяться у податковій декларації, поданій платником податків;
4) стосовно платника податків подано скаргу про ненадання таким платником податків: податкової накладної покупцю або про допущення продавцем товарів/послуг помилок під час зазначення обов'язкових реквізитів податкової накладної, передбачених пунктом 201.1 статті 201 цього Кодексу, та/або порушення продавцем/покупцем граничних термінів реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних податкової накладної та/або розрахунку коригування;
акцизної накладної покупцю або про порушення порядку заповнення та/або порядку реєстрації акцизної накладної;
5) у разі проведення зустрічної звірки;
6) виявлено помилку або недостовірність даних, що містяться у звіті про підзвітні рахунки, поданому фінансовим агентом, або відповідно до Загального стандарту звітності CRS фінансовим агентом подано звіт про підзвітні рахунки з відомостями про незадокументовані рахунки, або виявлено подання власником рахунку недостовірних відомостей фінансовому агенту;
7) отримано повідомлення від компетентного органу іноземної юрисдикції, з якою Україною укладено міжнародний договір, що містить положення про обмін інформацією для податкових цілей, згоду на обов'язковість якого надано Верховною Радою України, або укладено на його підставі міжвідомчий договір, про виявлення таким органом помилки, неповних або недостовірних даних, наданих фінансовим агентом щодо підзвітного рахунку особи, яка є резидентом відповідної іноземної юрисдикції, або про інше порушення чи невиконання фінансовим агентом зобов'язань, передбачених Угодою FATCA або Загальним стандартом звітності CRS, у тому числі про участь фінансового агента або його клієнта у правочинах або операціях, передбачених пунктом 39-3.6 статті 39-3 цього Кодексу
8) отримано запит про надання інформації від компетентного органу іноземної держави на підставі міжнародного договору, що містить положення про обмін інформацією для податкових цілей, та інформації, яка запитується, немає у розпорядженні контролюючого органу;
9) в інших випадках, визначених цим Кодексом. (абз. 3 п.73.3 ст.73 ПК України).
Згідно з п.п. 73.3.2 п. 73.3 ст. 73 ПК України запит вважається належним чином врученим, якщо його надіслано у порядку, визначеному ст. 42 цього Кодексу.
Платники податків та інші суб'єкти інформаційних відносин зобов'язані подавати інформацію, визначену в запиті контролюючого органу, та її документальне підтвердження (крім проведення зустрічної звірки) протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту (якщо інше не передбачено цим Кодексом) (п.п. 73.3.3 п. 73.3 ст. 73 ПК України).
За приписами п.п. 73.3.4. 73.3 ст. 73 ПК України у разі якщо запит складено з порушенням вимог, визначених абзацами першим п'ятим цього пункту, платник податків звільняється від обов'язку надавати відповідь на такий запит.
У разі отримання платником податків запиту про надання інформації та її документального підтвердження, які вже надавалися цим платником податків за попередніми запитами цього контролюючого органу, такий платник податків має право надати контролюючому органу інформацію про дату та номер листа, якими зазначена інформація та її документальне підтвердження надавалися такому контролюючому органу. У такому разі платник податків звільняється від обов'язку надання інформації та її документального підтвердження в цій частині.
Порядок отримання інформації контролюючими органами за їх письмовим запитом визначається Кабінетом Міністрів України.
З аналізу наведених норм, суд дійшов висновку, що контролюючі органи мають право звернутися до платників податків із письмовим запитом про подання інформації, який підписується керівником (його заступником або уповноваженою особою) контролюючого органу та повинен містити підстави для надіслання запиту відповідно до цього пункту, із зазначенням інформації, яка це підтверджує, перелік інформації, яка запитується, та перелік документів, які пропонується надати, а також печатку контролюючого органу. Платники податків зобов'язані подавати інформацію, визначену в запиті контролюючого органу, та її документальне підтвердження протягом 15 робочих днів з дня, наступного за днем отримання запиту, проте у разі якщо запит складено з порушенням вимог ПК України, то платник податків звільняється від обов'язку надавати відповідь на такий запит.
Порядок періодичного подання інформації органам державної податкової служби та отримання інформації зазначеними органами за письмовим запитом затверджений постановою Кабінету Міністрів України від 27.12 2010 № 1245 (далі - Порядок № 1245).
Порядок № 1245 визначає процедуру періодичного подання органам державної податкової служби суб'єктами інформаційних відносин або подання за письмовим запитом таких органів податкової інформації.
Податкова інформація - сукупність відомостей і даних, що створені або отримані суб'єктами інформаційних відносин у процесі діяльності і необхідні для реалізації покладених на органи державної податкової служби завдань і функцій (п. 1 Порядку № 1245).
Відповідно до п. 10 Порядку № 1245 запит щодо отримання податкової інформації від платників податків та інших суб'єктів інформаційних відносин оформляється на бланку органу державної податкової служби та підписується керівником (заступником керівника) зазначеного органу. У запиті зазначаються: посилання на норми закону, відповідно до яких орган державної податкової служби має право на отримання такої інформації; підстави для надіслання запиту; опис інформації, що запитується, та в разі потреби перелік документів, що її підтверджують.
Згідно з п. 16 Порядку № 1245 у разі коли запит складено з порушенням вимог, визначених у п. 9 і 10 цього Порядку, суб'єкт інформаційних відносин звільняється від обов'язку надавати відповідь на такий запит.
Виходячи з аналізу наведених норм, вимоги, які висуваються до змісту запиту, є нормативно визначеними і розширеному тлумаченню не підлягають.
Аналогічна правова позиція викладена у постанові Верховного Суду від 15.01.2019 у справі №813/932/17.
Таким чином, єдиним правовим наслідком складання та направлення контролюючим органом на адресу позивача письмового запиту про подання інформації є виникнення обов'язку в останнього подати інформацію, визначену у запиті контролюючого органу, та її документальне підтвердження, при цьому у випадку, якщо запит складено з порушенням вимог чинного законодавства відповідний обов'язок у платника податків не виникає.
В оскаржуваному запиті відповідач посилається на п.п. 20.1.2 п. 20.1. ст. 20, п.п. 73.3, 73.5 ст. 73 ПК України, як на підставу його складання, а також просить інформацію та її документальне підтвердження надати з дотриманням вимог ст. 42 ПК України до Головного управління ДПС в Одеській області за адресою:65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5 або за електронною адресою: od.official@tax.gov.ua найкоротшій термін, але не пізніше, ніж установлений законодавством.
У постановах від 11 червня 2020 року у справі №812/730/17, від 11 серпня 2021 року у справі №804/6851/16 Верховний Суд зазначав, що запит контролюючого органу про надання відповідної інформації платником податків повинен визначати конкретні підстави, тобто наявність чітко окреслених обставин, які відповідно до пункту 73.3 статті 73 ПК України є умовою, за якої відповідний орган може звернутися із таким запитом. Без повідомлення вказаних фактів платник податків позбавлений об'єктивної можливості надати вмотивовані пояснення та їх документальне підтвердження.
У постанові від 23 квітня 2019 року у справі №813/1757/18 Верховний Суд виснував, що формою реалізації повноважень контролюючого органу є спрямування письмового запиту до платника податків із зазначенням у запиті про правопорушення з боку такого платника та необхідність надання ним пояснень та документів. Метою запиту є підтвердження або спростування інформації, яка є у контролюючого органу, при цьому достовірність такої інформації про правопорушення може бути як категорична, так і умовна. Встановлення факту порушення та формування висновків про це можливо лише після отримання запитуваної контролюючим органом інформації. Наведення у запиті з посиланням на податкову інформацію, як можливого порушення, а не категоричного висновку про правопорушення з боку платника податків, передбачає наявність податкової інформації, яка потребує додаткової перевірки, що можливо реалізувати шляхом здійснення запиту та проведення аналізу після отримання запитуваної інформації. Згідно з висновком Верховного Суду в цій постанові окремі недоліки в оформленні запиту не можуть слугувати підставою для відмови у наданні інформації на запит. Разом з тим, запити контролюючого органу повинні бути оформлені таким чином, щоб платник податків міг усвідомлювати, на які ймовірні порушення податкового законодавства робить посилання контролюючий орган, задля надання необхідного обсягу документів для спростування наявної у контролюючого органу інформації.
З наявного в матеріалах справи запиту Головного управління ДПС в Одеській області від 29.01.2025 № 1433/КПР/15-32-07- 08-06 «Про надання інформації (пояснень та їх документальних підтверджень)» вбачається, що такий надісланий з метою дослідження джерела походження (робіт/послуг) по ланцюгу постачання щодо господарських операцій з придбання товарів (робіт, послуг) по взаємовідносинам з контрагентом - постачальником ТОВ «ТРАНСНАФТА - ОІЛ» за січень 2021 року.
Дослідивши зміст запиту Головного управління ДПС в Одеській області від 29.01.2025 № 1433/КПР/15-32-07-08-06 "Про надання інформації (пояснень та їх документальних підтверджень)», суд зазначає, що він містить підстави для надіслання такого запиту, перелік інформації яка запитується та документи які пропонується надати. Також, запит містить усі обов'язкові реквізити та печатку контролюючого органу.
Верховний Суд у складі Касаційного адміністративного суду у постанові від 23.05.2024 року по справі 813/3243/17 дійшов висновку, що посилання Товариства на окремі дефекти запиту про надання інформації не впливають на обов'язок позивача надати всю необхідну інформацію за запитом, оскільки відсутність або неповнота посилань на конкретні джерела отримання податкової інформації не повинні розглядатися як підстава для визнання запиту таким, що не відповідає вимогам пункту 73.3 Податкового кодексу України.
За таких обставин, враховуючи, що запит Головного управління ДПС в Одеській області відповідав вимогам пункту 73.3 статті 73 Податкового кодексу України, суд дійшов висновку, що у платника податку виник обов'язок щодо надання інформації та її документального підтвердження.
У відповідь на запит Головного управління ДПС в Одеській області від 29.01.2025 № 1433/КПР/15-32-07-08-06 «Про надання інформації (пояснень та їх документальних підтверджень)» позивач листом № 1-14/02/2025 від 14.02.2025 року повідомив, що у зв'язку з не наведенням у запиті конкретних підстав для його надсилання та інформації, яка підтверджує підстави для надсилання запиту, підприємство в силу положень пункту 73.3 статті 73 Податкового кодексу України є вільним від обов'язку надати відповідь на запит, що невідповідає вимогам статті 73 ПК України.
Будь-яких документів до листа № 1-14/02/2025 від 14.02.2025 року не додано.
Отже, з аналізу наведеного слідує, що ТОВ «РОЯЛ РЕСУРС» на запит контролюючого органу від 29.01.2025 № 1433/КПР/15-32-07-08-06 не надано жодних документів та надано інформацію.
Враховуючи наведене, відповідачем правомірно складено Акт про ненадання документів ТОВ «РОЯЛ РЕСУРС» від 25.04.2025 № 3546/15-32-07-08-20.
Відповідно до п. 121.2 ст. 121 ПК України ненадання відповіді на запит, неподання або подання не в повному обсязі платником податків, фінансовим агентом або іншою особою документів чи іншої інформації на запит контролюючого органу, надісланий відповідно до підстав, передбачених підпунктами 6-8 підпункту 73.3.1 пункту 73.3 статті 73 Кодексу, - тягне за собою накладення штрафу у 5 розмірів мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний такий факт.
Неподання або подання не в повному обсязі платником податків документів чи іншої інформації на запит контролюючого органу в інших випадках, передбачених статтею 73 Кодексу, - тягне за собою накладення штрафу в розмірі однієї мінімальної заробітної плати, встановленої законом на 1 січня податкового (звітного) року, за кожний такий факт.
Згідно з Законом України «Про Державний бюджет України на 2025 рік» мінімальна заробітна плата в Україні з 1 січня 2025 року становить 8 000 грн на місяць.
Враховуючи те, що ТОВ «РОЯЛ РЕСУРС», не було звільнене від обов'язку надавати інформацію на запит Головного управління ДПС в Одеській області від 29.01.2025 № 1433/КПР/15-32-07-08-06, як такий, що складений з порушенням вимог ПКУ, та не надало запитувану контролюючим органом інформацію та документи, суд дійшов висновку про правомірність винесення податкового повідомлення-рішення № 25241/15-32-07-08-24 від 23.05.2025, яким до позивача застосовано штрафні санкції у сумі 8000 гривень та відсутність підстав для його скасування.
Решта доводів та заперечень сторін висновків суду по суті заявлених позовних вимог не спростовують.
В пункті 42 рішення Європейського суду з прав людини у справі «Бендерський проти України» від 15 листопада 2007 року, заява № 22750/02, зазначено, що відповідно до практики, яка відображає принцип належного здійснення правосуддя, судові рішення мають у достатній мірі висвітлювати мотиви, на яких вони базуються. Межі такого обов'язку можуть різнитися залежно від природи рішення та мають оцінюватися в світлі обставин кожної справи.
Згідно частини 1 статті 77 КАС України кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення, крім випадків, встановлених статтею 78 цього Кодексу.
Згідно частини 2 статті 77 КАС України в адміністративних справах про протиправність рішень, дій чи бездіяльності суб'єкта владних повноважень обов'язок щодо доказування правомірності свого рішення, дії чи бездіяльності покладається на відповідача. У таких справах суб'єкт владних повноважень не може посилатися на докази, які не були покладені в основу оскаржуваного рішення, за винятком випадків, коли він доведе, що ним було вжито всіх можливих заходів для їх отримання до прийняття оскаржуваного рішення, але вони не були отримані з незалежних від нього причин.
У процесі розгляду справи не встановлено інших фактичних обставин, що мають суттєве значення для правильного вирішення спору, і доказів на підтвердження цих обставин.
Згідно зі ст. 249 КАС України рішення суду повинно ґрунтуватися на засадах верховенства права, бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні, з наданням оцінки всім аргументам учасників справи.
Оцінивши докази, які є у справі, за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на їх всебічному, повному та об'єктивному дослідженні, та враховуючи всі наведені обставини, суд дійшов до висновку про те, що у задоволенні адміністративного позову слід відмовити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 2, 77, 161,245, 255, 293, 295 КАС України, суд -
У задоволенні позовних вимог Товариства з обмеженою відповідальністю «Роял Ресурс» до Головного управління ДПС в Одеській області про визнання протиправним та скасування податкового повідомлення-рішення № 25241/15-32-07-08-24 від 23.05.2025 відмовити повністю.
Відповідно до статті 255 КАС України рішення суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Згідно з частиною першою статті 295 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду подається протягом тридцяти днів. Якщо розглянуто справу в порядку письмового провадження, зазначений строк обчислюється з дня складання повного тексту рішення.
Апеляційна скарга подається учасниками справи до П'ятого апеляційного адміністративного суду.
Учасники справи:
Позивач: ТОВ «Роял Ресурс», адреса: 65078, м. Одеса, вул. Героїв Крут, буд. 15, офіс 201/5, код ЄДРПОУ 40136228.
Відповідач: Головне управління ДПС в Одеській області, адреса: 65044, м. Одеса, вул. Семінарська, 5, ЄДРПОУ 44069166.
Суддя Оксана БОЙКО
.