Ухвала від 23.02.2026 по справі 120/47/25

УХВАЛА

про призначення підготовчого засідання

м. Вінниця

23 лютого 2026 р. Справа № 120/47/25

Вінницький окружний адміністративний суд у складі:

головуючого судді: Крапівницької Н. Л.,

за участю:

секретаря судового засідання: Гродської В.О.,

позивача: ОСОБА_1 ,

представника позивача: Назарова Р.Ю.,

представника відповідача: Довбенко М.П.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали справи

за позовом ОСОБА_1

до Головного управління Національної поліції у Вінницькій області

про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення, поновлення на службі в поліції, -

ВСТАНОВИВ:

В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду перебуває адміністративна справа за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення, поновлення на службі в поліції.

Ухвалою суду від 24.12.2025 року вирішено її розгляд здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження з повідомлення сторін. Судове засідання призначено на 12.01.2026.

В подальшому судове засідання призначено на 23.02.2026.

В судовому засіданні судом поставлено учасникам процесу на розгляд питання щодо заміни засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням та подальший розгляд справи здійснювати в порядку загального позовного провадження.

Судом в судовому засіданні заслухано пояснення представника позивача, представника відповідача, які не заперечували щодо слухання справи за правилами загального позовного провадження.

Ознайомившись з матеріалами справи, суд прийшов до наступного висновку.

Про форми адміністративного судочинства йдеться у статті 12 Кодексу адміністративного судочинства України (надалі - КАС України).

Так, цією статтею передбачено, що адміністративне судочинство здійснюється за правилами, передбаченими цим Кодексом, у порядку позовного провадження (загального або спрощеного).

Спрощене позовне провадження призначене для розгляду справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Загальне позовне провадження призначене для розгляду справ, які через складність або інші обставини недоцільно розглядати у спрощеному позовному провадженні.

Виключно за правилами загального позовного провадження розглядаються справи у спорах:

1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом;

2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності;

4) щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

5) щодо оскарження рішень Національної комісії з реабілітації у правовідносинах, що виникли на підставі Закону України "Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років";

6) щодо оскарження індивідуальних актів Національного банку України, Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, Міністерства фінансів України, Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку, рішень Кабінету Міністрів України, визначених частиною першою статті 266-1 цього Кодексу.

Умови, за яких суд має право розглядати справи у загальному або спрощеному позовному провадженні, визначаються цим Кодексом.

При цьому справами незначної складності є зокрема й справи щодо прийняття громадян на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби, окрім справ, в яких позивачами є службові особи, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище.

Особливості розгляду справ за правилами спрощеного позовного провадження визначені главою 10 розділу ІІ КАС України.

Деякі положення, закріплені у статті 12 КАС України, знайшли відображення і в статті 257 КАС України.

При цьому згідно з частиною 3 статті 257 КАС України при вирішенні питання про розгляд справи за правилами спрощеного або загального позовного провадження суд враховує:

1) значення справи для сторін;

2) обраний позивачем спосіб захисту;

3) категорію та складність справи;

4) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначати експертизу, викликати свідків тощо;

5) кількість сторін та інших учасників справи;

6) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес;

7) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.

Частиною 4 статті 257 КАС України передбачено, що за правилами спрощеного позовного провадження не можуть бути розглянуті справи у спорах:

1) щодо оскарження нормативно-правових актів, за винятком випадків, визначених цим Кодексом;

2) щодо оскарження рішень, дій та бездіяльності суб'єкта владних повноважень, якщо позивачем також заявлено вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної такими рішеннями, діями чи бездіяльністю, у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб;

3) про примусове відчуження земельної ділянки, інших об'єктів нерухомого майна, що на ній розміщені, з мотивів суспільної необхідності;

4) щодо оскарження рішення суб'єкта владних повноважень, на підставі якого ним може бути заявлено вимогу про стягнення грошових коштів у сумі, що перевищує п'ятсот розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Таким чином, виходячи з наведеного вище, справи щодо прийняття на публічну службу, її проходження, звільнення з публічної служби осіб, які у значенні Закону України "Про запобігання корупції" займають відповідальне та особливо відповідальне становище, не можуть бути віднесені до справ незначної складності, а тому повинні бути розглянуті за правилами загального позовного провадження.

Приміткою до статті 51-3 Закону України "Про запобігання корупції" під службовими особами, які займають відповідальне та особливо відповідальне становище, в цій статті розуміються й особи, посади яких належать до посад державної служби категорії "А" або "Б".

Статтею 6 Закону України "Про державну службу" передбачено категорії посад державної служби, відповідно до абзацу 2 пункту 2 частини 2 якої до категорії "Б" належать посади, зокрема, керівників та заступників керівників структурних підрозділів державних органів незалежно від рівня юрисдикції таких державних органів.

Зі змісту долученого до позовної заяви Посадової інструкції начальника відділення поліції №3 Вінницького РУП ГУНП у Вінницькій області, посада начальника відділення відноситься до категорії «керівник», і яку займав позивач ОСОБА_1 ..

Відтак посада, яку обіймав позивач, належить до посад категорії «Б» в розумінні Закону України "Про державну службу", а тому, під час виконання обов'язків за такою посадою, яку займав ОСОБА_1 , є такою, що належить до критеріїв, в розумінні корупційного законодавства, як відповідальне та особливо відповідальне становище.

За таких обставин, суд приходить до висновку щодо розгляду справи за правилами загального позовного провадження.

Згідно частини 6 статті 260 КАС України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі.

За наведених обставин, суд доходить висновку про необхідність здійснювати подальший розгляд даної справи в порядку загального провадження та замінити засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.

Керуючись ст.ст. 12, 171, 248, 256, 260 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

1. Розгляд справи за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Національної поліції у Вінницькій області про визнання протиправним та скасування наказу про звільнення, поновлення на службі в поліції здійснювати за правилами загального позовного провадження.

2.Замінити засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.

3. Призначити підготовче засідання на 02 березня 2026 р. о 13:30 год. в залі судового засідання № 4 Вінницького окружного адміністративного суду, що знаходиться за адресою: м. Вінниця, вул. Брацлавська, 14.

Ухвала оскарженню не підлягає та набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 256 КАС України.

Ухвала в повному обсязі складена: 27.02.2026 р.

Суддя підпис Крапівницька Н. Л.

Згідно з оригіналом

Суддя:

Секретар: