Ухвала від 29.01.2026 по справі 758/16737/25

Подільський районний суд міста Києва

Справа № 758/16737/25

провадження №

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 січня 2026 року Подільський районний суд міста Києва в складі:

головуючого судді ОСОБА_1 ,

при секретарі ОСОБА_2 ,

за участю прокурора ОСОБА_3 ,

захисника ОСОБА_4 ,

обвинуваченого ОСОБА_5 ,

розглянувши у підготовчому судовому засіданні кримінальне провадження №62025000000001013, внесеного до ЄРДР 09.10.2025 року, відносно

ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , реєстраційний номер облікової картки платника податків - НОМЕР_1 , уродженця м Києва, громадянина України, українця, одруженого, освіта вища, працюючого, зареєстрованого та проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , раніше не судимого,

обвинуваченого за вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч 2 ст 15 ч 3 ст 332, ч 3 ст 368, ч 1 ст 366 КК України, -

ВСТАНОВИВ:

22 жовтня 2025 року до Подільського районного суду міста Києва від прокурора Офісу генерального прокурора ОСОБА_3 надійшов обвинувальний акт з угодою про визнання винуватості у кримінальному провадженні відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч 2 ст 15 ч 3 ст 332, ч 3 ст 368, ч 1 ст 366 КК України.

22 жовтня 2025 року судом прийнято рішення про призначення підготовчого судового засідання.

Відносно обвинуваченого ОСОБА_5 , обрано запобіжний захід у виді застави.

Прокурор, захисник та обвинувачений у підготовчому судовому засіданні просили затвердити угоду.

Суд, заслухавши думку учасників судового провадження, вивчивши обвинувальний акт з угодою про визнання винуватості, дійшов висновку про відмову у затвердженні угоди, з наступних підстав.

Відповідно до вимог п. 1 ч. 3 ст. 314 КПК України у підготовчому судовому засіданні суд має право затвердити угоду або відмовити в її затвердженні.

Відповідно до ч. 7 ст. 474 КПК України суд відмовляє в затвердженні угоди, якщо умови угоди суперечать вимогам цього Кодексу та/або закону; умови угоди не відповідають інтересам суспільства; умови угоди порушують права, свободи чи інтереси сторін або інших осіб; існують обґрунтовані підстави вважати, що укладення угоди не було добровільним, або сторони не примирилися; очевидна неможливість виконання обвинуваченим взятих на себе за угодою зобов'язань; відсутні фактичні підстави для визнання винуватості.

У такому разі судове провадження продовжується у загальному порядку.

Беручи до уваги те, що угода не відповідає вимогам КК України та КПК України, а саме за ч 3 ст 332 КК України передбачено покарання у виді позбавленням волі на строк від 7 до 9 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років з конфіскацією майна, за ч 3 ст 368 КК України передбачено покарання у виді позбавленням волі на строк від п'яти до десяти років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, з конфіскацією майна та за ч 1 ст 366 КК України передбачено покарання у виді штрафом від двох тисяч до чотирьох тисяч неоподатковуваних мінімумів доходів громадян або обмеженням волі на строк до трьох років, з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років, суд вважає, що існують обґрунтовані підстави вважати що умови угоди суперечать вимогам КК України та КПК України.

А тому, в затверджені угоди необхідно відмовити та судове провадження продовжити у загальному порядку та призначити кримінальне провадження до судового розгляду.

Під час підготовчого засідання встановлено, що кримінальне провадження підсудне Подільському районному суду міста Києва. Підстав для затвердження угоди не має. Підстав для закриття кримінального провадження не встановлено. Підстав для повернення обвинувального акту прокурору не встановлено. Підстав для закритого судового розгляду по справі не встановлено.

На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 314-316, 474 КПК України, суд, -

ПОСТАНОВИВ:

В затвердженні угоди про визнання винуватості від 17 жовтня 2025 року укладеної між прокурором Офісу Генерального прокурора ОСОБА_3 та обвинуваченим ОСОБА_5 - відмовити.

Призначити судовий розгляд по кримінальному провадженню, яке надійшло до Подільського районного суду міста Києва з обвинувальним актом відносно ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч 2 ст 15 ч 3 ст 332, ч 3 ст 368, ч 1 ст 366 КК України.

Обраний запобіжний захід у виді застави - залишити без змін.

Судовий розгляд провести одноособово, у відкритому судовому розгляді в приміщенні Подільського районного суду міста Києва, за адресою: місто Київ, вулиця Хорива, 21, зал № 2 о 15 годині 30 хвилин 06 лютого 2026 року.

У судове засідання викликати учасників.

Ухвала оскарженню не підлягає.

СуддяОСОБА_1

Попередній документ
134408552
Наступний документ
134408554
Інформація про рішення:
№ рішення: 134408553
№ справи: 758/16737/25
Дата рішення: 29.01.2026
Дата публікації: 02.03.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Подільський районний суд міста Києва
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення у сфері службової діяльності та професійної діяльності, пов'язаної з наданням публічних послуг; Прийняття пропозиції, обіцянки або одержання неправомірної вигоди службовою особою
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Розглянуто у апеляційній інстанції (15.04.2026)
Результат розгляду: відмовлено у відкритті провадження
Дата надходження: 22.10.2025
Розклад засідань:
29.01.2026 09:05 Подільський районний суд міста Києва
25.05.2026 15:00 Подільський районний суд міста Києва