Справа №: 700/55/26
Провадження № 3/700/69/26
іменем України
25 лютого 2026 року Суддя Лисянського районного суду Черкаської області Пічкур С.Д., розглянувши матеріали, які надійшли від полку патрульної поліції в місті Біла Церква та Білоцерківського району Управління патрульної поліції у Київській області про притягнення до адміністративної відповідальності:
ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , громадянина України, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 , за частиною 2 статті 130, частиною 2 статті 130, частиною 5 статті 126, частиною 5 статті 126 Кодексу України про адміністративні правопорушення,,
До Лисянського районного суду Черкаської області надійшли адміністративні матеріали про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 за ст. ст. 126 ч.5, ст,126 ч.5, ст.130 ч.2, ст.130 ч.2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 01.01.2026 року серії ЕПР1 № 556533, ОСОБА_1 , 01.01.2026 року о 14 год. 42 хв, в с.Шушківка Звенигородського району Черкаської області по вул.50- річчя Перемоги,58 керував автомобілем SKODA OCTAVIA д.н.з. НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп'яніння,запах алкоголю з порожнини рота,поведінка не відповідає обстановці, різка зміна забарвлення шкіри покриву обличчя, та порушення мовлення, водій від проходження огляду на визначення стану алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу та проходження такого огляду у медзакладі відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДРта вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 130 КУпАП. Порушення здійснив протягом року повторно.
Згідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 02.01.2026 року серії ЕПР1 № 557195, ОСОБА_1 , 01.01.2026 року о 14 год. 42 хв, в с.Шушківка Звенигородського району Черкаської області по вул.50- річчя Перемоги,58 керував автомобілем SKODA OCTAVIA д.н.з. НОМЕР_1 з ознаками алкогольного сп'яніння,запах алкоголю з порожнини рота,поведінка не відповідає обстановці, різка зміна забарвлення шкіри покриву обличчя, та порушення мовлення, водій від проходження огляду на визначення стану алкогольного сп'яніння на місці зупинки транспортного засобу та проходження такого огляду у медзакладі відмовився, чим порушив вимоги п. 2.5 ПДР. а вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.2 ст. 130 КУпАП. Порушення здійснив протягом року повторно.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 01.01.2026 року серії ЕПР1 № 556557, ОСОБА_1 , 01.01.2026 року о 14 год. 42 хв, в с.Шушківка Звенигородського району Черкаської області по вул.50- річчя Перемоги,58 керував автомобілем SKODA OCTAVIA д.н.з. НОМЕР_1 будучи позбавленим керувати транспортними засобами, чим порушив вимоги п. 2.1.а. ПДР, та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.5 ст. 126 КУпАП. Порушення здійснив протягом року повторно.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення від 02.01.2026 року серії ЕПР1 № 557184, ОСОБА_1 , 02.01.2026 року о 11 год. 53 хв, в с.Шушківка Звенигородського району Черкаської області по вул.50- річчя Перемоги,45 керував автомобілем SKODA OCTAVIA д.н.з. НОМЕР_1 будучи позбавленим керувати транспортними засобами, чим порушив вимоги п. 2.1.а. ПДР, та вчинив адміністративне правопорушення, передбачене ч.5 ст. 126 КУпАП. Порушення здійснив протягом року повторно.
У судове засідання ОСОБА_1 не з'явився, про розгляд справи повідомлений належним чином через Укрпошту.
Європейський суд з прав людини у своїх рішеннях дійшов висновку, що сторона, яка задіяна в ході судового розгляду справи, зобов'язана з розумним інтервалом часу сама цікавитися провадженням у її справі, добросовісно користуватися належними їй процесуальними правами та неухильно виконувати процесуальні обов'язки.
Європейський суд з прав людини у п. 41 рішення «Пономарьов проти України» від 03 квітня 2008 року (Заява N3236/03) зазначив, що сторони в розумні інтервали часу мають вживати заходів, щоб дізнатись про стан відомого їм судового провадження.
Відповідно до ч.2 ст.268 КУпАП, при розгляді справ про адміністративні правопорушення, передбачених ч.1 ст.130 КУпАП, присутність особи, яка притягується до адміністративної відповідальності не є обов'язковою, у зв'язку з чим суддя розглядає справу у відсутності правопорушника.
Враховуючи наведене, суд вважає, що справу можна розглянути без присутності особи, яка притягується до адміністративної відповідальності.
Розглянувши матеріали справ, суд дійшов висновку, що вина порушника у вчиненні правопорушення стверджується протоколами про адміністративні правопорушення, доданими до матеріалів справи.
Відповідно до ст.245 КУпАП, завданням провадження у справах про адміністративне правопорушення є: своєчасне, всебічне, повне і об'єктивне з'ясування обставин кожної справи, вирішення її в точній відповідності з законом, забезпечення виконання винесеної постанови, а також виявлення причин та умов, що спричиняють вчиненню адміністративний правопорушень, запобігання правопорушенням, виховання громадян в дусі додержання законів, зміцнення законності.
Диспозиція ст. 130 КУпАП передбачає адміністративну відповідальність за керування транспортним засобом у стані сп'яніння, а так само за відмову особи, яка керує транспортним засобом, від проходження відповідно до встановленого порядку огляду на стан алкогольного, наркотичного чи іншого сп'яніння.
Також, за ч. 5 ст. 126 КУпАП передбачена відповідальність за повторне протягом року вчинення порушень, передбачених частинами другою - четвертою цієї статті, а саме керування транспортним засобом особою, яка не має права керування таким транспортним засобом, або передача керування транспортним засобом особі, яка не має права керування таким транспортним засобом (ч. 2 ст. 126 КУпАП), керування транспортним засобом особою, стосовно якої встановлено тимчасове обмеження у праві керування транспортними засобами (ч. 3 ст. 126 КУпАП), керування транспортним засобом особою, позбавленою права керування транспортними засобами (ч. 4 ст. 126 КУпАП).
Вина порушника у вчиненні правопорушень стверджується протоколами про адміністративні правопорушення, даними відеозапису з бодікамер поліцейських, з яких вбачається повторність водія керування траснпортним засобом будучи позбавленим керування та відмова водія від проходження огляду на стан сп'яніння, іншими матеріалами справи.
Таким чином, дослідивши та проаналізувавши матеріали справи про адміністративні правопорушення, а також наявні в них письмові докази, суддя вбачає в діях ОСОБА_1 склад адміністративних правопорушень, передбачених ст.ст.126 ч.5, 126 ч.5, ст.130 ч.2, 126 ч.5 КУпАП, та вважає доведеною вину правопорушника у вчиненні даних адміністративних правопорушень.
Відповідно до вимог статті 36 КУпАП при вчиненні однією особою двох або більше адміністративних правопорушень адміністративне стягнення накладається за кожне правопорушення окремо. Якщо особа вчинила кілька адміністративних правопорушень, справи про які одночасно розглядаються одним і тим же органом (посадовою особою), стягнення накладається в межах санкції, встановленої за більш серйозне правопорушення з числа вчинених.
Відповідно до ст.23 КУпАП адміністративне стягнення є мірою відповідальності за скоєне правопорушення і застосовується не тільки з метою виховання особи, яка його вчинила, а й з метою загальної та спеціальної превенції.
Таким чином, при накладені адміністративного стягнення на ОСОБА_1 за вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 126 КУпАП, суд враховує обставини визначені ст. 33 КУпАП, та вважає за необхідне накласти нього адміністративне стягнення у виді штрафу в межах санкції ч. 2 ст. 126 КУпАП з та застосувати відносно нього адміністративне стягнення у вигляді штрафу з позбавлення права керування транспортним засобом. Це буде справедливим, відповідатиме характеру вчиненого правопорушення, особі порушника та ступеню його вини, необхідним і достатнім для його виховання та запобігання вчиненню нових правопорушень як самим правопорушником, так і іншими особами.
Також, на підставі ст. 40-1 КУпАП з правопорушника необхідно стягнути судовий збір у розмірі, передбаченому п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір».
Виходячи з викладеного, керуючись ст. ст. 36, 173-2 ч. 1, 40-1, 130, 283-284 КУпАП, п. 5 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір»,
Визнати винним ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , у вчиненні адміністративного правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 126 КУпАП та призначити йому адміністративне стягнення у вигляді штрафу в розмірі 2400 (двох тисяч чотирьохсот) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, що становить 40 800 (сорок тисяч вісімсот) гривень 00 копійок, з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 5 (п'ять) років.
Отримувач коштів: ГУК у Черкаській області/Черкаська обл/21081300;
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37930566;
Банк отримувача:Казначейство України (ел. адмін. подат.)
Рахунок отримувача: UA918999980313030149000023001
Код класифікації доходів бюджету: 21081300
Призначення платежу: адміністративні штрафи у сфері безпеки дорожнього руху.
Стягнути із ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , на користь держави судовий збір у сумі 665 (шісот шістдесят п'ять) гривень 60 копійок.
Отримувач коштів: ГУК у м.Києві./ м.Київ/22030106;
Код отримувача (код за ЄДРПОУ): 37993783;
р/р: UA 908999980313111256000026001 ;
Банк отримувача : Казначейство України (ЕАП);
Код класифікації доходів бюджету: 22030106.
Відповідно до ч. 1 ст. 307 КУпАП штраф має бути сплачений порушником не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня вручення йому постанови про накладення штрафу, крім випадків, передбачених статтями 300-1, 300-2 цього Кодексу, а в разі оскарження такої постанови - не пізніш як через п'ятнадцять днів з дня повідомлення про залишення скарги без задоволення.
Платіжні документи, що свідчать про сплату штрафу та судового збору, негайно подаються до суду.
Відповідно до ч.1ст.308 КУпАП у разі несплати правопорушником штрафу у строк, установлений частиною першою статті 307 цього Кодексу, постанова про накладення штрафу надсилається для примусового виконання до органу державної виконавчої служби за місцем проживання порушника, роботи або за місцезнаходженням його майна в порядку, встановленому законом.
У порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення з правопорушника стягується: подвійний розмір штрафу, визначеного у відповідній статті цього Кодексу та зазначеного у постанові про стягнення штрафу; витрати на облік зазначених правопорушень. Розмір витрат на облік правопорушень визначається Кабінетом Міністрів України.
У разі несплати правопорушником у зазначений термін штрафу у порядку примусового виконання постанови про стягнення штрафу за вчинення адміністративного правопорушення стягнути з порушника подвійний розмір штрафу, який становить 81 600 гривень.
Строк пред'явлення постанови до виконання три місяці з наступного дня після набрання нею законної сили.
Постанова може бути оскаржена до Черкаського апеляційного суду через Лисянський районний суд Черкаської області протягом десяти днів з дня винесення постанови.
Суддя Сергій ПІЧКУР