Постанова від 25.02.2026 по справі 160/10450/25

ТРЕТІЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

25 лютого 2026 року м. Дніпросправа № 160/10450/25

Третій апеляційний адміністративний суд у складі колегії суддів:

головуючого - судді Семененка Я.В. (доповідач),

суддів: Добродняк І.Ю., Суховарова А.В.,

за участю секретаря судового засідання Поспєлової А.С.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м.Дніпрі апеляційні скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Охорона-Дніпро» та Головного управління ДПС у Дніпропетровській області

на рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10 жовтня 2025 року (суддя - Серьогіна О.В.) у справі №160/10450/25 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Охорона-Дніпро» до Головного управління ДПС у Дніпропетровській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач звернувся з позовом до суду, в якому просив:

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0151940703 від 21.03.2025 року, згідно з яким Товариству з обмеженою відповідальністю “ОХОРОНА-ДНІПРО» збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на прибуток, який сплачують інші підприємства, на загальну суму 3 419 745,25 грн., з яких 2 835 014 грн. за податковими зобов'язаннями та 584 731,25 грн. за штрафними санкціями, прийняте Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області на підставі висновків акту перевірки № 548/04-36-07-03/24609993 від 11.02.2025 року;

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0151950703 від 21.03.2025 року, згідно з яким Товариству з обмеженою відповідальністю “ОХОРОНА-ДНІПРО» збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів, на суму 405 327,50 грн., з яких 324 262 грн. за податковими зобов'язаннями та 81 065,50 грн. за штрафними санкціями, прийняте Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області на підставі висновків акту перевірки № 548/04-36-07-03/24609993 від 11.02.2025 року;

- визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0154622409 від 21.03.2025 року, згідно з яким до Товариству з обмеженою відповідальністю “ОХОРОНА- ДНІПРО» застосовано штрафні санкції за донарахування податковим органом своєчасно не нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 83 132,43 грн., прийняте Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області на підставі висновків акту перевірки № 548/04-36-07-03/24609993 від 11.02.2025 року;

- визнати протиправною та скасувати вимогу про сплату боргу № Ю-0154602409 від 21.03.2025 року, згідно з якою Товариству з обмеженою відповідальністю “ОХОРОНА-ДНІПРО» було повідомлено про те, що станом на 21.03.2025 року заборгованість за сплати

єдиного внеску становить 166 264,85 грн., та відповідно до ст. 25 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове соціальне страхування» ГУ ДПС у Дніпропетровській області вимагає сплатити вказану заборгованість на підставі акта документальної перевірки від 11.02.2025 року №548/04-36-07-03/24609993, прийняту Головним управлінням ДПС у Дніпропетровській області на підставі висновків акту перевірки № 548/04-36-07-03/24609993 від 11.02.2025 року.

В обгрунтування заявлених вимог позивач посилався на те, що податкові рішення та вимога від 21.03.2025 року, є незаконними та протиправними, оскільки такі рішення, на думку позивача були прийняті на підставі помилкових та необгрунтованих висновків акту документальної планової виїзної перевірки від 11.02.2025 року № 548/04-36-07-03/24609993. Щодо висновку про завищення фінансового результату до оподаткування податком на прибуток, зазначає, що строк позовної давності щодо вимог про стягнення заборгованості у сумі 5 991 303 грн. не закінчився (не сплив), відтак вказана заборгованість не може вважатися безнадійної заборгованістю, відповідно у позивача не виник обов'язок включити вказану заборгованість до складу доходу в бухгалтерському обліку. З урахуванням наведеного, висновок перевірки про порушення вимог п. 134.1.1 ст. 134 Податкового кодексу України та заниження доходу за 2019 рік у розмірі 5 991 303 грн. є помилковим та незаконним. Щодо наявності правових підстав для віднесення до складу витрат бухгалтерського обліку витрат на виплату заробітної плати працівникам підприємства, вважає, що позивачем обґрунтовано та на законних підставах віднесено до складу витрат бухгалтерського обліку витрати на виплату заробітної плати, яка виплачувалася працівникам підприємства протягом періоду, що перевірявся (з 01.01.2018 року по 30.09.2024 року), обгрунтовано розкрито цю інформацію про витрати у фінансовій звітності підприємства та враховані ці витрати при визначенні об'єкта оподаткування податком на прибуток. З урахуванням вищевикладеного, висновки, зроблені в акті перевірки про завищення витрат, які зменшують оподатковуваний прибуток на суму нарахованої заробітної плати працівникам в сумі 8 074 479 грн. та порушення п.п. 134.1.1 ст. 134 Податкового кодексу України, є помилковими, необгрунтованими та такими, що не узгоджуються із вимогами чинного законодавства України. Щодо господарських взаємовідносин позивача із ТОВ “БІ ТІ СОЛЮШИНС», ТОВ “ПАРТНЕР-ЕКСПІ» зазначав, здійснив бухгалтерський та податковий облік господарських операцій із вказаним вище контрагентами на підставі належним чином оформлених первинних документів, якими підтверджено фактичне здійснення господарської операції - надання послуг. Контрагенти-постачальники на момент проведення господарської операції мали господарську правосуб'єктність, були належним чином зареєстровані в якості суб'єктів господарювання та платників ПДВ. Позивач поніс витрати, сплативши грошові кошти за товар, що підтверджується виписками банку. В акті перевірки відсутні дані щодо задокументованих фактів порушення вимог податкового чи іншого законодавства контрагентами-постачальниками ТОВ “БІ ТІ СОЛЮШИНС» та TOB “ПАРТНЕР-ЕКСПІ». Відносно вказаних контрагентів відсутні акти перевірок, ППР, рішення суду, які б свідчили про нереальний або удаваний характер укладених договорів, тощо та відсутня інформація про наявні кримінальні провадження вироки судів відносно посадових осіб контрагентів. Вважає, що висновок про заниження фінансового результату до оподаткування податком на прибуток та порушення вимог п. 44.1, п.п. 134.1.1 п. 134.1 ст. 134 Податкового кодексу України, є помилковим, необґрунтованим та незаконним. Щодо висновків про заниження податкових зобов'язань та завищення податкового кредиту з ПДВ зазначає наступне. Позивачем відповідно до умов договорів про надання інформаційно-консультаційних послуг та організаційно-адміністративних послуг отримано від контрагентів такі послуги, які були необхідні товариству для забезпечення потреб господарської діяльності та організації надання охоронних послуг. Право позивача на віднесення суми ПДВ в розмірі 336 858 грн. до складу податкового кредиту відповідних звітних періодів підтверджується належним чином оформленими та зареєстрованими в реєстрі податковими накладними. Враховуючи, що товариством було правомірне, на законних підставах сформовано податковий кредит по взаємовідносинах із ТОВ “БІ ТІ СОЛЮШИНС» та TOB “ПАРТНЕР-ЕКСПІ», такий податковий кредит на підставі п. 200.1 ст. 200 Податкового кодексу України повинен був враховуватися при визначенні суми податкових зобов'язань з ПДВ, які підлягають сплаті до бюджету. Відтак висновок про заниження ТОВ “ОХОРОНА-ДНІПРО» податку на додану вартість на суму 336 858 грн. є необґрунтованим та незаконним. Щодо даних перевірки правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску. ТОВ “ОХОРОНА-ДНІПРО» не погоджується із наведеним висновком акту перевірки про порушення вимог законодавства щодо нарахування та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, що призвело до несплати єдиного внеску на загальну суму ЄСВ - 166 264,85 грн. за період з 01.01.2013 року по 21.09.2015 року та вересень 2020 року. Висновок про порушення ґрунтується на тому, що позивачем не було надано до перевірки копії довідок до актів огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності по найманій особі ОСОБА_1 , якому до заробітної плати застосована ставка ЄСВ у розмірі 8,41%, замість 37,19%, 22% за період з 01.01.2013 року по 21.09.2015 року та за вересень 2020 року. Позивач вважав, що під час перевірки ним було підтверджено наявність законних та документально підтверджених підстав для нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування працівника товариства за ставкою 8,41% від бази оподаткування, в зв'язку із наявністю у вказаної особи інвалідності.

Рішенням Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10 жовтня 2026 року позов задоволено частково:

визнано протиправним та скасовано податкове повідомлення-рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області № 0151940703 від 21.03.2025 року в частині збільшення суми грошового зобов'язання з податку на прибуток на загальну суму 3 070 604 грн., з яких 2 531 841 грн. за податковими зобов'язаннями та 538 763 грн. за штрафними санкціями;

визнано протиправним та скасовано рішення Головного управління ДПС у Дніпропетровській області № 0154622409 від 21.03.2025 року, яким застосовано штрафну санкцію в розмірі 83 132,43 грн.;

визнано протиправною та скасовано вимогу про сплату боргу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області № Ю-0154602409 від 21.03.2025 року зі сплати єдиного внеску на суму 166 264,85 грн.

В іншій частині позову відмовлено.

За наслідками розгляду справи суд першої інстанції дійшов таких висновків.

Щодо висновків контролюючого органу про заниження податкових зобов'язань з податку на прибуток внаслідок не включення до складу доходу безнадійної заборгованості на суму 5 991 303, 0грн, суд зазначив, що у спірному випадку такий обов'язок у позивача не виник, оскільки не сплив строк позовної давності щодо вимог про стягнення вказаної заборгованості. Такі висновки суд обгрунтував тим, що контролюючим органом не було враховане умови кредитного договору відповідно до якого. за домовленістю сторін, був встановлений збільшений строк позовної давності, тривалістю 5 років, а також не враховано того, що у зв'язку із запровадженим на території України карантину, а в подальшому введення воєнного стану, строки встановлені Цивільним кодексом України (зокрема, строк позовної давності) продовжуються на строк дії карантину та воєнного стану.

Щодо висновків контролюючого органу про заниження податку на прибуток внаслідок віднесення до складу витрат адміністративні витрати на суму заробітної плати працівникам (охоронцям) у розмірі 8 074 479,0грн., суд зазначив, що відповідно до положень національного стандарту бухгалтерського обліку заробітна плата, виплачена працівникам підприємства включається до складу витрат підприємства. При цьому, суд визнав необгрунтованими висновки контролюючого органу щодо того, що працівники позивача (охоронці), яким нараховувалась заробітна плата, не виконували свої трудові обов'язки.

З цих підстав суд дійшов висновку про неправомірність ППР № 0151940703 від 21.03.2025 року, в частині збільшення суми грошового зобов'язання з податку на прибуток на загальну суму 3 070 604 грн., з яких 2 531 841 грн. за податковими зобов'язаннями та 538 763 грн. за штрафними санкціями.

Щодо висновків контролюючого органу про заниження позивачем податкових зобов'язань з податку на прибуток та податок на додану вартість по взаємовідносинам з ТОВ “БІ ТІ СОЛЮШИНС» та TOB “ПАРТНЕР-ЕКСПІ», суд першої інстанції дійшов висновку про те, що надані до перевірки акти прийняття-передачі наданих послуг та додатки до актів про перелік послуг не розкривають суті господарських операцій, їх зміст та обсяг, а отже надані докмуенти не підтверджували факт здійснення господарських операцій. Також суд зазначив про недоведеність позивачем ділової мети укладення позивачем договорів з ТОВ “БІ ТІ СОЛЮШИНС» та TOB “ПАРТНЕР-ЕКСПІ» з приводу надання організаційно-адміністративних послуг та інформаційно-консультаційних послуг.

З цих підстав суд визнав правомірним податкове повідомлення-рішення № 0151940703 від 21.03.2025 року, в частині збільшення суми грошового зобов'язання з податку на прибуток за податковими зобов'язаннями на суму 303 173 та за штрафними санкціями в сумі 45968,25 грн. та податкове повідомлення-рішення №0151950703 від 21.03.2025 року, згідно з яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість на суму 324 262 грн. за податковими зобов'язаннями та 81 065,50 грн. за штрафними санкціями.

Щодо висновків контролюючого органу про заниження ЄСВ, суд першої інстанції зазначив, що фактично такі висновки грунтується на тому, що ТОВ “ОХОРОНА-ДНІПРО» не було надано до перевірки копії довідок до актів огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності по найманій особі ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , якому до заробітної плати застосована ставка ЄСВ у розмірі 8,41%, замість 37,19%/22% за період з 01.01.2013 року по 21.09.2015 та за 09.2020 року. З приводу такої позиції контролюючого органу суд вказав на те, що виписка із акта огляду МСЕК за формою № 157-1/о, яка надавалася до перевірки, є документом суворої звітності, заповнюється комісією МСЕК за результатами обстеження особи з інвалідністю, містить ту саму інформацію що і довідка до акта огляду МСЕК, а отже є документом, який підтверджує факт встановлення особі інвалідності, підписується головою МСЕК та містить печатку.

З цих підстав суд визнав неправомірними рішення контролюючого органу, які прийняті з огляду на його позицію про заниження сплати ЄСВ.

Вказане рішення суду першої інстанції оскаржено позивачем та відповідачем.

Позивач в апеляційній скарзі просить скасувати рішення суду першої інстанції, в частині незадоволених позовних вимог, та ухвалити нову постанову про задоволення в повному обсязі. Обгрунтовуючи вимоги апеляційної скарги, позивач не погоджується з висновками суду першої інстанції щодо неправомірності визначення податкових зобов'язань по взаємовідносинам з ТОВ “БІ ТІ СОЛЮШИНС» та TOB “ПАРТНЕР-ЕКСПІ». Позивач наголошує, що укладення договорів з вказаними контрагентами обумовлено господарською діяльністю позивача. Зазначає, що здійснив бухгалтерський та податковий облік господарських операцій із вказаним вище контрагентами на підставі належним чином оформлених первинних документів, якими підтверджено фактичне здійснення господарської операції - надання послуг. Контрагенти-постачальники на момент проведення господарської операції мали господарську правосуб'єктність, були належним чином зареєстровані в якості суб'єктів господарювання та платників ПДВ. Позивач поніс витрати, сплативши грошові кошти за послуги, що підтверджується виписками банку. В акті перевірки відсутні дані щодо задокументованих фактів порушення вимог податкового чи іншого законодавства контрагентами-постачальниками ТОВ “БІ ТІ СОЛЮШИНС» та TOB “ПАРТНЕР-ЕКСПІ».

Відповідач в апеляційній скарзі просить скасувати рішення суду, в частині задоволених позовних вимог та прийняти нову постанову про відмову в задоволенні позову. Обгрунтовуючи вимоги апеляційної скарги, відповідач фактично посилається на обставини, які встановлені перевіркою та яким, за позицією відповідача, судом першої інстанції не було надано належної правової оцінки.

Сторонами подано відзиви на апеляційні скарги.

Перевіривши в межах доводів апеляційних скарг законність та обґрунтованість судового рішення, оцінивши правильність застосування судом першої інстанції норм матеріального та процесуального права, суд апеляційної інстанції дійшов висновку, що апеляційна скарга відповідача не підлягає задоволенню, а апеляційна скарга позивача підлягають задоволенню з огляду на таке.

Встановлені обставини справи свідчать про те, що ГУ ДПС у Дніпропетровській області на підставі наказу № 5947-п від 21.11.2024 року проведена документальна планова виїзна перевірка ТОВ “ОХОРОНА-ДНІПРО» за період з 01.01.2018 року по 30.09.2024 року з метою здійснення контролю за додержанням вимог податкового, валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на органи ДПС, правильністю обчислення, повнотою і своєчасністю сплати до бюджетів, державних цільових фондів податків, зборів та інших платежів, установлених законодавством та з питань дотримання законодавства щодо правильності нарахування, обчислення та сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування.

За результатом перевірки складено Акт № 548/04-36-07-03/24609993 від 11.02.2025 року та встановлені порушення ТОВ “ОХОРОНА-ДНІПРО»:

- п. 44.1, п.п. 44.2 ст. 44, п.п. 134.1.1 ст. 134 Податкового кодексу України, в результаті чого занижено податок на прибуток на загальну суму 2 835 014 грн., в т.ч.: за 2018 рік на суму 123 748 грн.; за 2019 рік на суму 1 265 912 грн.; за 2020 рік на суму 246 293 грн.; за 2021 рік на суму 249 796 грн.; за 2022 рік на суму 348 912 грн.; за 2023 рік на суму 375 009 грн.; за 9 місяців 2024 року на суму 225 344 грн.;

- п.198.3 ст. 198 Податкового кодексу України в результаті чого занижено податок на додану вартість на загальну суму 336 858 гри., в т.ч.: (...*) *за період з січня 2018 року по вересень 2024 року;

- п.16.1.3 ст. 16, п. 63.3 Податкового кодексу України в частині неподання повідомлень про “об'єкти оподаткування або об'єкти пов'язані з оподаткуванням або через які провадилась діяльність за формою № 20-ОПП щодо об'єкту оподаткування, що згідно з п.117.1 ст. 117 Податкового кодексу України тягне за собою накладення штрафних санкцій у розмірі 1 020 грн. (за кожний випадок неподання).

- п. 1 ч. 2 ст. 6, ч. 5 та ч. 13 ст. 8 Закону України “Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» № 2464, абз. 2 п, 3.13 р. III Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 року № 21-5, абз. 2 п. 3.13 р. III Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої Наказом міністерства доходів і зборів України від 09.09.2013 року № 455, п.п. 5 п. 2 р. III Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої Наказом Міністерства фінансів України від 07.05.2025 року № 449, що призвело до ненарахування та несплати єдиного внеску на загальну суму ЄСВ 166 264,85 грн. за період з 01.01.2013 року по 21.09.2015 року та за 09.2020 року».

Такі висновки контролюючого органу, з огляду на акт перевірки, грунтуються на такому.

За даними наданих до перевірки регістрів бухгалтерського обліку по рахунку 55 “Інші довгострокові зобов'язання» станом на 01.01.2018 року та станом на 30.09.2024 року рахується кредиторська заборгованість у сумі 5 591 302,81 грн. по ТОВ “Аскона Груп», яка протягом всього перевіряємого періоду знаходилась без руху щодо її погашення. Контролюючий орган дійшов висновку, що ТОВ “ОХОРОНА-ДНІПРО» необхідно було списати до складу інших доходів безнадійну кредиторську заборгованість по взаєморозрахункам з ТОВ “Аскона Груп» та врахувати зазначену суму списання при визначенні фінансового результату до оподаткування відповідно до правил бухгалтерського обліку за 4 квартал 2019 року, оскільки зазначена довгострокова кредиторська заборгованість виникла у листопаді 2016 року та відповідно у листопаді 2019 року набула статусу безнадійної заборгованості відповідно до приписів п.п. “а» п.п.14.1.11 п.14.1 ст.14 Податкового кодексу України, яким визначено, що безнадійна заборгованість, зокрема - це заборгованість за зобов'язаннями, щодо яких минув строк позовної давності.

Також в ході проведення перевірки було встановлено. що підприємством було віднесено по рах. 92 “Адміністративні витрати» суму заробітної плати у розмірі 49 847 610 грн. Контролюючий орган дійшов висновку, що ТОВ нараховувало заробітну плату та включало ії до складу витрат, що зменшували оподаткований прибуток підприємства, по працівникам-охоронцям, які фактично не виконували своїх обов'язків та не надавали безпосередньо послуг на користь АТ “Дніпроазот», ПАТ "Електрометалургійний завод “Дніпроспецсталь "ім. А.М.Кузьміна", АТ "Криворізький залізорудний комбінат", АТ "Кременчуцький сталеливарний завод", ТОВ “Кварцит ДМ» в розмірі 8 074 479 грн. (за винятком заробітної плати керівного складу, працівників матеріально-технічного забезпечення, працівників служби безпеки супроводу). Фактично вказані послуги було надано ПП “ЕВЕРЕСТ О» та ТОВ "ЯВІР-2005", а ТОВ “ОХОРОНА-ДНІПРО» лише виступав генпідрядником, про що свідчить факт ненадання до перевірки документального підтвердження щодо безпосередньої участі охоронців перевіряємого підприємства та отримання від замовників послуг компенсації наданих послуг. Фактично працівники-охоронці ТОВ “ОХОРОНА-ДНІПРО» не здійснювали виконання вищевказаних послуг. В той же час, ТОВ “ОХОРОНА-ДНІПРО» було віднесено до складу витрат Рахунок 92 “Адміністративні витрати» суми заробітної плати працівників-охоронців, в розмірі 8 074 479 грн., які були нараховані за нібито надання таких послуг охорони.

Що стосується формування позивачем податкового кредиту по взаємовідносинах із ТОВ “БІ ТІ СОЛЮШИНС» та TOB “ПАРТНЕР-ЕКСПІ», то за позицією контролюючого органу такий податковий кредит не може бути врахованим при визначенні суми податкових зобов'язань з ПДВ, оскільки фактичне здійснення господарської операції, на думку податкового органу, відсутнє, надані документи не можуть вважатися первинними документами для цілей ведення податкового обліку навіть за наявності всіх формальних реквізитів таких документів, що передбачені законодавством, а для підтвердження даних податкового обліку можуть братися до уваги лише ті первинні документи, які складені в разі фактичного здійснення господарської операції.

Щодо правильності нарахування єдиного внеску на суми заробітної плати. Зазначає, що до перевірки не надані копії довідок до актів огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності по найманій особі ОСОБА_1 , позивач не мав права застосовувати ставку ЄСВ у розмірі 8,41%, замість 37,19%, 22% за період з 01.01.2013 року по 21.09.2015 року та за вересень 2020 року.

На підставі висновків акту перевірки, контролюючим органом 21.03.2025 року відносно ТОВ “ОХОРОНА-ДНІПРО» прийняті наступні рішення:

- податкове повідомлення-рішення № 0151940703, згідно з яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на прибуток, який сплачують інші підприємства, на загальну суму 3 419 745,25 грн., з яких 2 835 014 грн. за податковими зобов'язаннями та 584 731,25 грн. за штрафними санкціями;

- податкове повідомлення-рішення 0151950703, згідно з яким збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів, на суму 405 327,50 грн., з яких 324 262 грн. за податковими зобов'язаннями та 81 065,50 грн. за штрафними санкціями;

- рішення № 0154622409, згідно з яким застосовано штрафні санкції за донарахування податковим органом своєчасно не нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 83 132,43 грн.;

- вимога про сплату боргу № Ю-0154602409, згідно з якою було повідомлено про те, що станом на 21.03.2025 року заборгованість за сплати єдиного внеску становить 166 264,85 грн. та підлягає сплаті.

Не погодившись з вказаними рішеннями відповідача, позивач звернувся з позовом до суду.

За наслідками перегляду справи суд апеляційної інстанції вважає за необхідне зазначити таке.

Щодо апеляційної скарги відповідача.

Відповідач не погоджується з рішенням суду, в частині задоволених позовних вимог та скасування податкових повідомлень-рішень та вимоги, які стосуються збільшення грошового зобов'язання з податку на прибуток та нарахування ЄСВ і застосування штрафних санкцій за донарахування податковим органом своєчасно не нарахованого ЄСВ.

Так, суд першої інстанції не погодився з позицією контролюючого органу про заниження фінансового результату до оподаткування внаслідок не відображення у складу доходів безнадійної заборгованості.

Встановлені обставини справи, з цього приводу свідчать про те, що під час проведення перевірки контролюючим органом встановлено наявність по рахунку 55 “Інші довгострокові зобов'язання» станом на 01.01.2018 року та станом на 30.09.2024 року кредиторської заборгованості у сумі 5 591 302,81 грн. по ТОВ “Аскона Груп» (код ЄДРПОУ 39825273).

Перевіркою зроблено висновок про порушення позивачем п.п. 134.1.1 ст. 134 Податкового кодексу України, що призвело до заниження доходу за 2019 рік у розмірі 5 591 303 грн.

Даний висновок зроблено контролюючим органом на підставі того, що заборгованість в сумі 5 591 303 грн. перед ТОВ “Аскона Груп» є безнадійною заборгованістю, зважаючи на те, що не була стягнута після закінчення строку позовної давності та не включена до складу доходу відповідного звітного періоду.

У відповідності до підпункті 14.1.11 пункту 14.1 статті 14 Податкового кодексу України безнадійна заборгованість - заборгованість яка відповідає одній з таких ознак, зокрема, заборгованість за зобов'язаннями, щодо яких минув строк позовної давності.

Позовна давність - це строк, у межах якого особа може звернутися до суду з вимогою про захист свого цивільного права або інтересу (стаття 256 Цивільного кодексу України).

Загальна позовна давність установлюється тривалістю у три роки (стаття 257 Цивільного Кодексу України.

Згідно зі статтею 263 Цивільного кодексу України перебіг строку позовної давності починається з моменту, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення свого права або про особу, яка порушила його право. За зобов'язаннями з визначенним строком виконання перебіг позовної давності починається зі спливом терміну зобов'язання.

Відповідно до частини 1 статті 259 Цивільного кодексу України позовна давність, встановлена законом, може бути збільшена за домовленістю сторін.

У спірному випадку встановлено, що 04.07.2013 між ТОВ “ОХОРОНА-ДНІПРО» та АТ «Приватбанк» укладено кредитний договір № 5Б13422И.

Пунктом 5.7 Кредитного договору № 5Б13422И від 04.07.2013 року передбачено, що строки позовної давності за вимогами по стягненню кредиту, відсотків за користування кредитом, винагороди, неустойки - пені, штрафів встановлені сторонами договору тривалістю 5 років.

Договором поруки №4Б13422И/П, укладеного з ТОВ «АСКОНА _ ГРУП», було забезпечені зобов'язання ТОВ “ОХОРОНА-ДНІПРО» по Кредитному договору № 5Б13422И від 04.07.2013.

ТОВ “ОХОРОНА-ДНІПРО» було отримано від АТ “КБ “ПРИВАТБАНК» Довідку від 21.11.2016 року № Е.21.0.0.0/4-194634-1, якою було підтверджено, що 16.11.2016 року ТОВ “АСКОНА-ГРУП» виконало забезпечені договором поруки зобов'язання ТОВ “ОХОРОНА ДНІПРО» за кредитним договором щодо повернення кредиту та сплати відсотків за користування кредитом у сумі 5 991 302,81 грн.

Відповідно до ч.2 ст.556 ЦК України до поручителя, який виконав зобов'язання, забезпечене порукою, переходять усі права кредитора у цьому зобов'язанні, в тому числі й ті, що забезпечували його виконання.

Отже, зважаючи на те, що кредитним договором, за домовленістю сторін було встановлено збільшений строк позовної давності, тривалістю 5 років, то до ТОВ “Аскона Груп», як особи яка виконала зобов'язання забезпечене порукою, перейшли всі права кредитора за кредитним договором, а відповідно до вказаної особи перейшло право звернення до суду протягом визначеного сторонами договору строку позовної давності - п'яти років, з дати коли така особа дізналася або мала дізнатися про порушення її прав як поручителя.

На період дії в Україні карантину, запровадженого в зв'язку із поширенням вірусної хвороби COVID-19, а також протягом дії в Україні воєнного стану, запровадженого в Україні Указом президента України від 24.02.2022 року, строки встановлені Цивільного кодексу України (зокрема, строк позовної давності), продовжуються на строк дії карантину та воєнного стану (п.12, 19 Перехідних положень ЦК України в редакції станом на час проведення перевірки).

Висновок про поширення п.12 Перехідних положень ЦК України на строки позовної давності, тривалість яких збільшена за домовленістю сторін, зроблено Верховним Судом у справі №679/1136/21 (постанова від 07.09.2022).

Отже, суд першої інстанції дійшов правильного висновку про те, що на час проведення перевірки строк позовної давності щодо вимог про стягнення заборгованості у сумі 5 991 303 грн. не закінчився (не сплив), а відтак вказана заборгованість не може вважатися безнадійної заборгованістю, відповідно у позивача не виник обов'язок включити вказану заборгованість до складу доходу в бухгалтерському обліку.

З цих підстав суд першої інстанції обгрунтовано зазначив про безпідставність висновків відповідача про порушення TOB “ОХОРОНА ДНІПРО» вимог п. 134.1.1 ст. 134 Податкового кодексу України та заниження доходу за 2019 рік у розмірі 5 991 303 грн.

Щодо висновків контролюючого органу про заниження оподатковуваного доходу внаслідок завищення витрат на суму нарахованої заробітної плати працівникам в сумі 8 074 479 грн.

Встановлено, що основним видом діяльності ТОВ “ОХОРОНА-ДНІПРО» є надання послуг з організації охорони та економічної безпеки.

Діяльність здійснюється згідно Ліцензії МВС та ліцензійних умов.

Основні функції співробітників підприємства наступні:

- надання адміністративних послуг з організації стаціонарної охорони великих промислових підприємств, з первинним та постійним обстеженням об'єктів Замовників щодо технічного зміцнення, обладнання охоронною, пожежною сигналізацією, системами пожежогасіння, та наданням рекомендацій з покращення охорони, та питань безпеки. Проведення гласних та негласних, денних та нічних перевірок несення служби;

- надання послуг з організації супроводу вантажів Замовників залізничним транспортом. Організація та контроль охорони супроводу з моменту відвантаження вантажів Замовників, на всьому шляху супроводу і проміжних станціях, до моменту передачі вантажу Замовників по всій території України;

- організація роботи та контроль функціонування Служб економічної безпеки підприємств. Інспекторські перевірки діяльності наявних служб підприємств, організація та приймання участі в проведенні інвентаризацій на підприємствах, проведення відповідних службових розслідувань;

- окремі консультаційні послуги на предмет охорони та безпеки підприємств;

- утримання груп швидкого реагування (ГШР) для оперативного вирішення надзвичайних ситуацій в процесі охорони при супроводі вантажів.

Перевіркою встановлено, що ТОВ “Охорона - Дніпро» було укладено договори про надання послуг охорони об'єктів та супроводження вантажів з такими підприємствами:

- ПАТ "Електрометалургійний завод “Дніпроспецсталь" ім. А.М.Кузьміна" (код ЄДРПОУ 00186536) відповідно до договору про надання послуг охорони від 29.12.2017 року №57/12/17-К надано послуг на загальну суму 295 161 422,32 грн.;

- АТ "Криворізький залізорудний комбінат" (код ЄДРПОУ 00191307) відповідно до договору про надання послуг охорони від 30.08.2019 року №3/8/19-К/703 надано послуг на загальну суму 419 813 520,59 грн.;

- АТ "Дніпроазот" (код ЄДРПОУ 05761620) відповідно до договору про надання послуг охорони від 24.02.2022 року №04/02/22-К надано послуг на загальну суму 80 425 876,04 грн.;

- АТ "Кременчуцький сталеливарний завод" (код ЄДРПОУ 05756783) відповідно до договору про надання послуг охорони від 01.10.2020 року №11/10/20-К надано послуг на загальну суму 31 734 413,92 грн.;

- ТОВ “Кварцит ДМ» (код ЄДРПОУ 30155197) відповідно до договорів про надання послуг охорони від 30.09.2021 року №10/9/21-К, від 30.04.2024 року №06/2024-К надано послуг на загальну суму 4 652 973,20 грн.

Відповідно до вказаних договорів з вищезазначеними замовниками послуг Замовник передає, а Виконавець - ТОВ “ОХОРОНА - ДНІПРО», приймає на себе відповідальність організувати та забезпечити виконання комплексу заходів щодо охорони будівель та матеріальних цінностей за адресами зазначеними у кожному договорі з Замовниками, забезпечення внутрішньооб'єктового та пропускного режиму на об'єктах Замовника згідно з умовами Договорів охорону. Виконання наданих робіт підтверджується актами виконаних робіт, де вказано найменування послуг, кількість годин, ціна послуги.

Також, перевіркою встановлено, що ТОВ “ОХОРОНА - ДНІПРО» (Замовник) було укладено договіри субпідрядних робіт про виконання послуг охорони на конкретних об'єктах Замовників, а саме з:

- з ПП "ЕВЕРЕСТ О" (код 36274877) (Виконавець) - договір №01/09/19-К від 30.08.2019 року про надання послуг охорони. Умовами даного Договору передбачено, що Виконавець приймає на себе відповідальність організувати та забезпечити виконання комплексу заходів щодо охорони споруд, майна і матеріальних цінностей ПАТ “Криворізький залізорудний комбінат», які знаходяться за адресами згідно Дислокації постів (Об'єкт), забезпечення внутрішньооб'єктового та пропускного режиму.

Пунктом 4.1 договору №01/09/19-К вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником з 30.08.2019 року до 30.09.2021 року складала з ПДВ 75,60 грн.;

з 01.09.2021 року до 31.12.2022 року вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складала з ПДВ 77,38 грн.;

з 01.01.2022 до 03.07.2023 року вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складала з ПДВ 79,00 грн.;

з 04.07.2023 до 30.09.2024 вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складала з ПДВ 88,88 грн.

- з ПП "ЕВЕРЕСТ О" (код 36274877) (Виконавець) - договір №31/12/17-К від 29.12.2017 року про надання послуг охорони, відповідно до якого Виконавець приймає на себе відповідальність організувати та забезпечити виконання комплексу заходів щодо охорони будівель та матеріальних цінностей ПАТ "Електрометалургійний завод “Дніпроспецсталь "ім. А.М.Кузьміна", які знаходяться за адресами згідно Дислокації постів (Об'єкт), забезпечення безпеки, супроводу, охорони посадових осіб, матеріальних цінностей і документів Замовника групою швидкого реагування на території Замовника та за її межами.

Пунктом 4.1 договору №31/12/17-К вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником з 01.01.2018 року до 30.10.2018 року складала з ПДВ 35,00 грн.;

з 01.11.2018 до 31.01.2019 року вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складала з ПДВ 39,00 грн.;

з 01.02.2019 до 31.03.2020 року вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складала з ПДВ 42,29 грн.;

з 01.04.2020 до 30.04.2021 вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складала з ПДВ 46,74 грн.,

з 01.05.2021 до 31.12.2021 вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складала з ПДВ 54,97 грн.,

з 01.01.2022 до 31.05.2023 вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складала з ПДВ 70,00 грн.,

з 01.06.2023 до 30.09.2024 вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складала з ПДВ 76,98 грн.

- з ПП "ЕВЕРЕСТ О" (код 36274877) (Виконавець) - договір №56/12/17-С від 11.12.2017 року про надання послуг з охорони та супроводження вантажів, відповідно до якого Виконавець приймає на себе надання послуг з охорони вантажів по території росії та України ПАТ "Електрометалургійний завод “Дніпроспецсталь "ім. А.М.Кузьміна".

Пунктом 4.1 Договору №56/12/17-С з 01.01.2018 року до 31.07.2018 року вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складає з ПДВ 44,00 грн.;

з 01.08.2018 до 31.10.2018 року вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складає з ПДВ 47,00 грн.;

з 01.11.2018 до 31.03.2020 року вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складає з ПДВ 51,00 грн.;

з 01.04.2020 до 30.04.2021 вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складає з ПДВ 60,18 грн.,

з 01.05.2021 до 31.03.2022 вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складає з ПДВ 69,40 грн.,

з 01.04.2022 до 31.03.2023 вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складає з ПДВ 75,48 грн.,

з 01.04.2023 до 30.09.2024 вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складає з ПДВ 83,02 грн.

- з ПП "ЕВЕРЕСТ О" (код 36274877) (Виконавець) - договір №24/02-22 від 24.02.2022 року про надання послуг охорони, відповідно до якого Виконавець приймає на себе відповідальність організувати та забезпечити виконання комплексу заходів щодо охорони споруд, майна і матеріальних цінностей АТ “Дніпроазот», які знаходяться за адресами згідно Дислокації постів (Об'єкт), забезпечення внутрішньооб'єктового та пропускного режиму.

Пунктом 4.1 Договору №24/02-22 з 25.02.2022 року до 18.04.2023 року вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складає з ПДВ 79,00 грн.;

з 19.04.2023 до 31.03.2024 року вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складає з ПДВ 88,84 грн.

- з ПП "ЕВЕРЕСТ О" (код 36274877) (Виконавець) - договір №30/04-24 від 30.04.2024 року про надання послуг охорони, відповідно до якого Виконавцем на об'єктах АТ “Дніпроазот», згідно переліку постів надається комплекс послуг з організації системи охорони, забезпечення збереження переданого під охорону майна, забезпечення пропускного і внутрішньооб'ктового режимів, контроль зв її дотриманням, проведення обстежень підприємства на предмет існуючої системи охорони.

Пунктом 4.1 Договору №30/04-24 з 30.04.2024 до 30.09.2024 вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складає з ПДВ 88,84 грн.

- з ТОВ “ЯВІР-2005» (код 33574487) (Охорона) - договір №1108 від 01.10.2020 року про надання послуг з фізичної охорони, відповідно до якого Охорона приймає під охорону об'єкти та майно АТ "Кременчуцький сталеливарний завод", згідно переліку наведеному у додатку до договору. Предметом охорони є об'єкт та майно, що належить Замовнику на праві власності. Охорона надає послуги фізичної охорони об'єкту шляхом забезпечення його цілісності та збереження майна замовника, що на ньому знаходиться у період знаходження об'єкту під охороною. Охорона об'єктів та майна, що на них знаходиться здійснюється погодинно у календарні дні тижня.

Відповідно до умов Договору №1108 з 01.10.2020 до 31.03.2022 вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складає з ПДВ 55,00 грн.,

з 01.04.2022 до 31.03.2023 вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складає з ПДВ 68,13 грн.,

з 01.04.2023 до 30.09.2024 вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складає з ПДВ 76,65 грн.

- з ТОВ “ЯВІР-2005» (код 33574487) (Охорона) - договір №1196 від 01.10.2021 року про надання послуг з фізичної охорони, відповідно до якого Охорона приймає під охорону об'єкти та майно ТОВ "Кварцит ДМ", згідно переліку наведеному у додатку до договору. Предметом охорони є об'єкт та майно, що належить Замовнику на праві власності. Охорона надає послуги фізичної охорони об'єкту шляхом забезпечення його цілісності та збереження майна замовника, що на ньому знаходиться у період знаходження об'єкту під охороною. Охорона об'єктів та майна, що на них знаходиться здійснюється погодинно у календарні дні тижня.

Відповідно до умов Договору №1196 з 01.10.2021 до 31.03.2022 вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складає з ПДВ 78,07 грн.,

з 01.04.2022 до 31.03.2023 вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складає з ПДВ 82,76 грн.,

з 01.04.2023 до 30.09.2024 вартість послуг за місяць за 1 годину 1 співробітником складає з ПДВ 93,10 грн.

За наслідками перевірки контролюючим органом зроблено висновок про те, що оскільки для надання охоронних послуг ТОВ “ОХОРОНА - ДНІПРО» були залучені інші виконавці (охоронні підприємства), то ТОВ “ОХОРОНА - ДНІПРО» безпідставно відносилась до складу витрат заробітну плату працівників (охоронцям), якими фактично обов'язки по охороні не виконувались.

Суд першої інстанції, надаючи оцінку такій позиції контролюючого органу, дійшов висновку, що позивачем правомірно віднесено до складу витрат заробітну плату, яка виплачувалася працівникам підприємства протягом періоду, що перевірявся, та враховано такі витрати при визначенні об'єкту оподаткування податком на прибуток.

Погоджуючись з вказаним висновком суду першої інстанції, суд апеляційної інстанції виходить з такого.

Відповідно до підпункту 134.1.1 пункту 134.1 статті 134 ПК України об'єктом оподаткування є: прибуток із джерелом походження з України та за її межами, який визначається шляхом коригування (збільшення або зменшення) фінансового результату до оподаткування (прибутку або збитку), визначеного у фінансовій звітності підприємства відповідно до національних положень (стандартів) бухгалтерського обліку або міжнародних стандартів фінансової звітності, на різниці, які виникають відповідно до положень цього розділу.

Якщо відповідно до цього розділу передбачено здійснення коригування шляхом збільшення фінансового результату до оподаткування, то в цьому разі відбувається: зменшення від'ємного значення фінансового результату до оподаткування (збитку); збільшення позитивного значення фінансового результату до оподаткування (прибутку).

Методологічні засади формування в бухгалтерському обліку інформації про витрати підприємства та її розкриття в фінансовій звітності визначає Національне положення (стандарт) бухгалтерського обліку 16 «Витрати», затверджене наказом Міністерства фінансів України 31 грудня 1999 року № 318, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 19 січня 2000 року за № 27/4248 (далі Національне положення (стандарт) 16).

Відповідно до пунктів 5-7 Національного положення (стандарту) 16 витрати відображаються в бухгалтерському обліку одночасно зі зменшенням активів або збільшенням зобов'язань.

Витратами звітного періоду визнаються або зменшення активів, або збільшення зобов'язань, що призводить до зменшення власного капіталу підприємства (за винятком зменшення капіталу внаслідок його вилучення або розподілу власниками), за умови, що ці витрати можуть бути достовірно оцінені.

Витрати визнаються витратами певного періоду одночасно з визнанням доходу, для отримання якого вони здійснені.

Витрати, які неможливо прямо пов'язати з доходом певного періоду, відображаються у складі витрат того звітного періоду, в якому вони були здійснені.

Згідно з пунктом 9 Національного положення (стандарту) 16 не визнаються витратами й не включаються до звіту про фінансові результати: платежі за договорами комісії, агентськими угодами та іншими аналогічними договорами на користь комітента, принципала тощо; попередня (авансова) оплата запасів, робіт, послуг; погашення одержаних позик; інші зменшення активів або збільшення зобов'язань, що не відповідають ознакам, наведеним у пункті 6 цього Положення (стандарту); витрати, які відображаються зменшенням власного капіталу відповідно до положень (стандартів) бухгалтерського обліку; балансова вартість валюти.

Пунктом 6 Національного положення (стандарту) 16 передбачено, що витратами звітного періоду визнаються або зменшення активів, або збільшення зобов'язань, що призводить до зменшення власного капіталу підприємства (за винятком зменшення капіталу внаслідок його вилучення або розподілу власниками), за умови, що ці витрати можуть бути достовірно оцінені.

Тобто, підставою для відображення (нарахування) витрат в бухгалтерському обліку є факт понесення таких витрат, що виражається у зменшенні активів або збільшенні зобов'язань.

Згідно з пунктом 17 Національного положення (стандарту) 16 витрати, пов'язані з операційною діяльністю, які не включаються до собівартості реалізованої продукції (товарів, робіт, послуг), поділяються на адміністративні витрати, витрати на збут та інші операційні витрати.

Відповідно до пункту 18 Національного положення (стандарту) 16 до адміністративних витрат відносяться такі загальногосподарські витрати, спрямовані на обслуговування та управління підприємством: загальні корпоративні витрати (організаційні витрати, витрати на проведення річних зборів, представницькі витрати тощо); витрати на службові відрядження і утримання апарату управління підприємством та іншого загальногосподарського персоналу; витрати на утримання основних засобів, інших матеріальних необоротних активів загальногосподарського використання (операційна оренда, страхування майна, амортизація, ремонт, опалення, освітлення, водопостачання, водовідведення, охорона); винагороди за професійні послуги (юридичні, аудиторські, з оцінки майна тощо); витрати на зв'язок (поштові, телеграфні, телефонні, телекс, факс тощо); амортизація нематеріальних активів загальногосподарського використання; витрати на врегулювання спорів у судових органах; податки, збори та інші передбачені законодавством обов'язкові платежі (крім податків, зборів та обов'язкових платежів, що включаються до виробничої собівартості продукції, робіт, послуг); плата за розрахунково-касове обслуговування та інші послуги банків, а також витрати, пов'язані з купівлею-продажем валюти; інші витрати загальногосподарського призначення.

Витрати операційної діяльності групуються за такими економічними елементами: матеріальні затрати; витрати на оплату праці; відрахування на соціальні заходи; амортизація; інші операційні витрати (пункт 21 Національного положення (стандарту) 16).

До складу елемента «Витрати на оплату праці» включаються заробітна плата за окладами й тарифами, премії та заохочення, матеріальна допомога, компенсаційні виплати, оплата відпусток та іншого невідпрацьованого часу, інші витрати на оплату праці.

Отже, заробітна плата, виплачена найманим працівникам, є витратами у розумінні пункту 6 Національного положення (стандарту) 16, адже призводить до зменшення активів підприємства, такі витрати можуть бути достовірно оцінені (пункт 23 Національного положення (стандарту) 16).

Таким чином, заробітна плата, виплачена працівникам підприємства, включається до складу витрат підприємства в бухгалтерському обліку як складова елементу «Витрати на оплату праці», який відноситься до витрат операційної діяльності.

Фактично єдиною підставою для висновку про неправомірність віднесення заробітної плати працівників (охоронців) до складу витрат стала позиція контролюючого органу про те, що позивачем, задля виконання договірних зобов'язань з охорони, залучалися субпідрядні організації, що, на думку контролюючого органу, свідчать про те, що працівники позивача не виконували обов'язки з охорони об'єктів.

З приводу такої позиції контролюючого органу слід зазначити те, що залучення субпідрядників не вказує на те, що всю роботу з надання послуг охорони всім замовникам позивача виконують виключно працівниками субпідрядних організацій.

Слід звернути увагу і на те, що контролюючий орган повністю не визнає витрати на виплату заробітну плату за весь перевірений період (01.01.2018 по 30.09.2024) безвідносно до того, чи надавались безпосередньо найманими працівниками позивача послуги охорони замовникам, чи через субпідрядників, без будь-якого обґрунтування.

У свою чергу, позивачем як до перевірки так і до суду надавалися посвідчення на відрядження працівників (охоронців) з відмітками представників замовників; акти виконаних робіт, підписані замовниками, в яких вказано перелік виконаних робіт, об'єкти охорони, кількість годин охорони.

Отже, встановивши зазначені обставини справи, суд першої інстанції дійшов обгрунтованого висновку про безпідставність тверджень контролюючого органу про завищення витрат, які зменшують оподатковуваний прибуток, на суму нарахованої заробітної плати працівника - 8074479,0грн.

З приводу позиції контролюючого органу про неправильність нарахування та сплати єдиного внеску, внаслідок чого винесено вимогу про сплату боргу № Ю-0154602409 та прийнято податкове повідомлення-рішення № 0154622409 про застосування штрафних санкцій.

Як вбачається з акту перевірки висновок про порушення ґрунтується на тому, що ТОВ “ОХОРОНА-ДНІПРО» не було надано до перевірки копії довідок до актів огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності по найманій особі ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , якому до заробітної плати застосована ставка ЄСВ у розмірі 8,41%, замість 37,19%/22% за період з 01.01.2013 року по 21.09.2015 та за 09.2020 року.

Частиною 13 статті 8 Закону №2464 передбачено, що єдиний внесок для підприємств, установ і організацій, фізичних осіб - підприємців, у тому числі тих, які обрали спрощену систему оподаткування, в яких працюють особи з інвалідністю, встановлюється у розмірі 8,41 відсотка визначеної пунктом 1 частини першої статті 7 цього Закону №2464 бази нарахування єдиного внеску для працюючих осіб з інвалідністю.

Абзацем 2 пункту 3.13 розділу ІІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої Постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 №21-5, зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 27 жовтня 2010 року за № 994/18289 (далі - Інструкція №21-5), передбачено, що підтвердженням встановлення працівнику інвалідності є завірена копія довідки з акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності (період з 01.01.2013 року по 01.10.2013 року).

Згідно підпункту 5 пункту 2 р розділу ІІІ Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженої Наказом Міністерства фінансів України 20 квітня 2015 року № 449 та зареєстрованої в Міністерстві юстиції України 07 травня 2015 р. за № 508/26953 (далі - Інструкція № 449), підтвердженням встановлення працівнику інвалідності є завірена копія довідки до акта огляду в медико-соціальній експертній комісії про встановлення групи інвалідності (період з 29.05.2015 року).

У спірному випадку встановлено, що для підтвердження статусу інвалідності ОСОБА_1 ТОВ “ОХОРОНА-ДНІПРО» під час перевірки було надано наступні документи: виписка із Акта огляду МСЕК серії 10ААА № 558565 за формою № 157-1/о - згідно з якою ОСОБА_1 встановлена 2-га група інвалідності на період з 01.09.2011 року по 01.09.2013 року; виписка із Акта огляду МСЕК серії АВ № 0237495 за формою № 157-1/о - згідно з якою ОСОБА_1 встановлена 2-га група інвалідності на період з 01.09.2013 року по 01.09.2015 року; довідка до акту огляду МСЕК серії 10ААГ № 033726 - згідно з якою ОСОБА_1 встановлена 3-га група інвалідності на період з 01.09.2015 року по 01.09.2018 року.

Суд першої інстанції, встановивши документи, які надавалися позивачем до перевірки задля підтвердження статусу інвалідності працівника позивача, обгрунтовано звернув увагу на те, що Форма № 157-1/о відноситься до бланків суворого обліку, зазначена форма була затверджена Наказами Міністерства охорони здоров'я України № 224 та № 577.

У відповідності із Інструкцією щодо заповнення форми первинної облікової документації № 157-1/о "Виписка з акта огляду медико-соціальною експертною комісією", яка затверджена Наказом МОЗ України № 577 від 30.07.2012 року, форма № 157-1/о застосовується при винесенні рішення медико-соціальною експертною комісією про встановлення групи, причини і строку інвалідності.

Форма № 157-1/о заповнюється у Кримській республіканській, обласних, центральних міських у містах Києві та Севастополі, міських, міжрайонних та районних МСЕК.

Усі реквізити даної форми заповнюються відповідно до акта огляду медико-соціальної експертної комісії (форма №157/о).

Отже, суд першої інстанції обгрунтовано зазначив, що виписка із акта огляду МСЕК за формою № 157-1/о, є документом суворої звітності, заповнюється комісією МСЕК за результатами обстеження особи з інвалідністю, містить ту саму інформацію що і довідка до акта огляду МСЕК, та є документом, який підтверджує факт встановлення особі інвалідності.

З цих підстав суд першої інстанції обгрунтовано визнав безпідставними висновки відповідача про заниження позивачем ЄСВ і, як наслідок, про неправомірність вимоги про сплату боргу № Ю-0154602409 та податкового повідомлення-рішення № 0154622409 про застосування штрафних санкцій.

Підсумовуючи вищевикладене, суд апеляційної інстанції приходить о висновку про відсутність підстав для задоволення апеляційної скарги відповідача.

Щодо апеляційної скарги позивача.

Позивач не погоджується з висновками суду першої інстанції щодо неправомірності визначення податкових зобов'язань по взаємовідносинам з ТОВ “БІ ТІ СОЛЮШИНС» та TOB “ПАРТНЕР-ЕКСПІ». Позивач наголошує, що укладення договорів з вказаними контрагентами обумовлено господарською діяльністю позивача. Зазначає, що здійснив бухгалтерський та податковий облік господарських операцій із вказаним вище контрагентами на підставі належним чином оформлених первинних документів, якими підтверджено фактичне здійснення господарської операції - надання послуг. Контрагенти-постачальники на момент проведення господарської операції мали господарську правосуб'єктність, були належним чином зареєстровані в якості суб'єктів господарювання та платників ПДВ. Позивач поніс витрати, сплативши грошові кошти за послуги, що підтверджується виписками банку. В акті перевірки відсутні дані щодо задокументованих фактів порушення вимог податкового чи іншого законодавства контрагентами-постачальниками ТОВ “БІ ТІ СОЛЮШИНС» та TOB “ПАРТНЕР-ЕКСПІ».

З акту перевірки вбачається, що під час проведення перевірки встановлені взаємовідносини між ТОВ “ОХОРОНА-ДНІПРО» (Замовник) та ТОВ "ПАРТНЕР-ЕКСПІ" (Виконавець) в частині придбання організаційно адміністративних послуг на загальну суму 661 000,00 грн., в т.ч. ПДВ - 110 166,71 грн. (які включені ТОВ “ОХОРОНА-ДНІПРО» до складу адміністративних витрат та враховані при визначенні фінансового результату до оподаткування).

Дані послуги відбулися в рамках Договору від 30.09.2019 року №6/9/19-К, предметом якого є надання ТОВ "ПАРТНЕР-ЕКСПІ" за завданням ТОВ “ОХОРОНА-ДНІПРО», організаційно - адміністративних послуг, а ТОВ “ОХОРОНА-ДНІПРО» зобов'язується оплачувати виконавцю надані послугу.

Порядок надання послуг визначений пунктом 4.1 Договору. Виконавець в ході виконання взятих на себе зобов'язань за цим Договором надає послуги шляхом надання рекомендацій в усній, письмові формі, з використанням різних засобів комунікацій: телефонного зв'язку, факсимільного зв'язку, електронної пошти, поштовими листами. Факт надання Виконавцем послуг за цим Договором підтверджується актом прийому-передачі наданих послуг і направляється Замовнику щомісяця.

На виконання умом Договору №6/9/19-К були складені Акти надання організаційно-адміністративних послуг а саме: за жовтень 2019 року - акт надання послуг №6/9/19-К від 31.10.2019 року на суму з ПДВ 72000 грн., в т.ч. ПДВ - 12 000 грн.; за листопад 2019 року - акт надання послуг №6/9/19-К від 30.11.2019 року на суму з ПДВ 72000 грн., в т.ч. ПДВ - 12 000 грн.; за грудень 2019 року - акт надання послуг №6/9/19-К від 31.12.2019 року на суму з ПДВ 72000 грн., в т.ч. ПДВ - 12 000 грн.; за січень 2020 року - акт надання послуг №6/9/19-К від 31.01.2020 року на суму з ПДВ 60000 грн., в т.ч. ПДВ - 10000 грн.; за лютий 2020 року - акт надання послуг №6/9/19-К від 29.02.2020 року на суму з ПДВ 60000 грн., в т.ч. ПДВ - 10000 грн.; за березень 2020 року - акт надання послуг №6/9/19-К від 31.03.2020 року на суму з ПДВ 25000 грн., в т.ч. ПДВ - 4166,67 грн.; за квітень 2020 року - акт надання послуг №6/9/19-К від 30.04.2020 року на суму з ПДВ 25000 грн., в т.ч. ПДВ - 4166,67 грн.; за травень 2020 року - акт надання послуг №6/9/19-К від 31.05.2020 року на суму з ПДВ 25000 грн., в т.ч. ПДВ - 4166,67 грн.; за червень 2020 року - акт надання послуг №6/9/19-К від 30.06.2020 року на суму з ПДВ 25000 грн., в т.ч. ПДВ - 4166,67 грн.; за липень 2020 року - акт надання послуг №6/9/19-К від 31.07.2020 року на суму з ПДВ 25000 грн., в т.ч. ПДВ - 4166,67 грн.; за серпень 2020 року - акт надання послуг №6/9/19-К від 31.08.2020 року на суму з ПДВ 25000 грн., в т.ч. ПДВ - 4166,67 грн.; за вересень 2020 року - акт надання послуг №6/9/19-К від 30.09.2020 року на суму з ПДВ 25000 грн., в т.ч. ПДВ - 4166,67 грн.; за жовтень 2020 року - акт надання послуг №6/9/19-К від 31.10.2020 року на суму з ПДВ 25000 грн., в т.ч. ПДВ - 4166,67 грн.; за листопад 2020 року - акт надання послуг №6/9/19-К від 30.11.2020 року на суму з ПДВ 25000 грн., в т.ч. ПДВ - 4166,67 грн.; за грудень 2020 року - акт надання послуг №6/9/19-К від 31.12.2020 року на суму з ПДВ 25000 грн., в т.ч. ПДВ - 4166,67 грн.; за січень 2021 року - акт надання послуг №6/9/19-К від 31.01.2021 року на суму з ПДВ 25000 грн., в т.ч. ПДВ - 4166,67 грн.; за лютий 2021 року - акт надання послуг №6/9/19-К від 28.02.2021 року на суму з ПДВ 25000 грн., в т.ч. ПДВ - 4166,67 грн.; за березень 2021 року - акт надання послуг №6/9/19-К від 31.03.2021 року на суму з ПДВ 25000 грн., в т.ч. ПДВ - 4166,67 грн. та складені податкові накладні: №74 від 31.10.2019 року; №77 від 31.11.2019 року; №70 від 31.12.2019 року; №75 від 31.01.2020 року; №71 від 29.02.2020 року; №68 від 31.03.2020 року; №77 від 30.04.2020 року; №74 від 31.05.2020 року; №80 від 30.06.2020 року; №68 від 31.07.2020 року; №73 від 31.08.2020 року; №63 від 30.09.2020 року; №85 від 31.10.2020 року; №78 від 30.11.2020 року; №65 від 31.12.2020 року; №61 від 31.01.2021 року; №71 від 28.02.2021 року; №63 від 31.03.2021 року.

Також, на виконання умов Договору №6/9/19-К/10 між сторонами складений Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.10.2019 року про перелік послуг, які були надані у жовтні 2019 року:

- організація і проведення комісійних перевірок якості і кількості продукції, доставленої в пункти призначення 12;

- надання консультацій з правових питань, при взаємодії з правоохоронними органами 1;

- надання консультаційних та практичних послуг із забезпечення технічної безпеки роботи підприємства - 1;

- перевірка виїздів мобільних груп, загальне інспектування - 15;

- участь у розробці інструкцій з несення служби та організації внутрішньооб'єктового та пропускного режиму на підприємствах - 1

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у листопаді 2019 року:

-організація і проведення комісійних обстежень вагоповірочного обладнання підприємства - 1;

-організація і проведення комісійних перевірок якості і кількості продукції, доставленої в пункти призначення 26;

-надання консультаційних та практичних послуг із забезпечення технічної безпеки роботи підприємства - 2;

- аналіз наданої Замовником інформації і документів, за заявкою Замовника, постачальників і споживачів робіт, послуг. Товарів серед певних Замовником претендентів за допомогою оцінки їх якості і виявлення відхилень від умов договору, що відповідає вимогам Замовника 2;

-контроль охорони периметру і вивезення готової продукції залізничним і автомобільним транспортом і контроль пожежної охорони об'єктів 18;

-інспектування постів заводської охорони, пошук, встановлення місць несанкціонованого складування ТМЦ 6;

-перевірка виїздів мобільних груп, загальне інспектування - 9;

-контроль несення служби на постах, денні та нічні перевірки 18;

-проведення комплексних перевірок об'єктів з метою вивчення службової підготовки охоронців, ведення документації, проведення додаткових занять зі службової підготовки - 4;

-участь у розробці інструкцій з несення служби та організації внутрішньо об'єктового та пропускного режиму на підприємствах - 2.

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у грудні 2019 року:

-надання консультаційних та практичних послуг із забезпечення технічної безпеки роботи підприємства - 1;

- аналіз наданої Замовником інформації і документів, за заявкою Замовника, постачальників і споживачів робіт, послуг. Товарів серед певних Замовником претендентів за допомогою оцінки їх якості і виявлення відхилень від умов договору, що відповідає вимогам Замовника 6;

-перевірка виїздів мобільних груп, загальне інспектування - 7;

-участь у розробці інструкцій з несення служби та організації внутрішньо об'єктового та пропускного режиму на підприємствах - 1.

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у січні 2020 року:

-організація і проведення комісійних обстежень вагоповірочного обладнання підприємства 1;

-здійснення контролю за якістю робіт, які проводяться підрядними організаціями 1;

-надання консультаційних та практичних послуг із забезпечення технічної безпеки роботи підприємства - 2;

- аналіз наданої Замовником інформації і документів, за заявкою Замовника, постачальників і споживачів робіт, послуг. Товарів серед певних Замовником претендентів за допомогою оцінки їх якості і виявлення відхилень від умов договору, що відповідає вимогам Замовника 2;

-контроль охорони периметру і вивезення готової продукції залізничним і автомобільним транспортом і контроль пожежної охорони об'єктів 43;

-інспектування постів заводської охорони, пошук, встановлення місць несанкціонованого складування ТМЦ 6;

-перевірка виїздів мобільних груп, загальне інспектування - 15;

-контроль несення служби на постах, денні та нічні перевірки 24;

-проведення комплексних перевірок об'єктів з метою вивчення службової підготовки охоронців, ведення документації, проведення додаткових занять зі службової підготовки - 10;

-участь у розробці інструкцій з несення служби та організації внутрішньо об'єктового та пропускного режиму на підприємствах - 2.

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у лютому 2020 року:

-надання консультаційних та практичних послуг із забезпечення технічної безпеки роботи підприємства - 2;

- аналіз наданої Замовником інформації і документів, за заявкою Замовника, постачальників і споживачів робіт, послуг. Товарів серед певних Замовником претендентів за допомогою оцінки їх якості і виявлення відхилень від умов договору, що відповідає вимогам Замовника - 6;

-контроль охорони периметру і вивезення готової продукції залізничним і автомобільним транспортом і контроль пожежної охорони об'єктів - 18;

-інспектування постів заводської охорони, пошук, встановлення місць несанкціонованого складування ТМЦ - 2;

-перевірка виїздів мобільних груп, загальне інспектування - 9;

-контроль несення служби на постах, денні та нічні перевірки 11;

-проведення комплексних перевірок об'єктів з метою вивчення службової підготовки охоронців, ведення документації, проведення додаткових занять зі службової підготовки - 4;

-участь у розробці інструкцій з несення служби та організації внутрішньо об'єктового та пропускного режиму на підприємствах - 1.

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у березні 2020 року:

-перевірка виїздів мобільних груп, загальне інспектування - 3.

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у квітні 2020 року:

- аналіз наданої Замовником інформації і документів, за заявкою Замовника, постачальників і споживачів робіт, послуг. Товарів серед певних Замовником претендентів за допомогою оцінки їх якості і виявлення відхилень від умов договору, що відповідає вимогам Замовника - 1.

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у травні 2020 року:

-організація і проведення комісійних перевірок якості і кількості продукції, доставленої в пункти призначення - 26;

- аналіз наданої Замовником інформації і документів, за заявкою Замовника, постачальників і споживачів робіт, послуг. Товарів серед певних Замовником претендентів за допомогою оцінки їх якості і виявлення відхилень від умов договору, що відповідає вимогам Замовника - 2;

-контроль охорони периметру і вивезення готової продукції залізничним і автомобільним транспортом і контроль пожежної охорони об'єктів - 15;

-інспектування постів заводської охорони, пошук, встановлення місць несанкціонованого складування ТМЦ - 5;

-перевірка виїздів мобільних груп, загальне інспектування - 6;

-контроль несення служби на постах, денні та нічні перевірки - 15;

-проведення комплексних перевірок об'єктів з метою вивчення службової підготовки охоронців, ведення документації, проведення додаткових занять зі службової підготовки - 7.

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у червні 2020 року:

- аналіз наданої Замовником інформації і документів, за заявкою Замовника, постачальників і споживачів робіт, послуг. Товарів серед певних Замовником претендентів за допомогою оцінки їх якості і виявлення відхилень від умов договору, що відповідає вимогам Замовника - 2;

-контроль охорони периметру і вивезення готової продукції залізничним і автомобільним транспортом і контроль пожежної охорони об'єктів - 12;

-інспектування постів заводської охорони, пошук, встановлення місць несанкціонованого складування ТМЦ - 4;

-перевірка виїздів мобільних груп, загальне інспектування - 19;

-контроль несення служби на постах, денні та нічні перевірки - 12;

-проведення комплексних перевірок об'єктів з метою вивчення службової підготовки охоронців, ведення документації, проведення додаткових занять зі службової підготовки - 4.

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у липні 2020 року:

- здійснення контролю за якістю робіт, які проводяться підрядними організаціями - 2;

- організація і проведення внутрішніх тендерів по наданню різних послуг підприємству - 1;

- аналіз наданої Замовником інформації і документів, за заявкою Замовника, постачальників і споживачів робіт, послуг. Товарів серед певних Замовником претендентів за допомогою оцінки їх якості і виявлення відхилень від умов договору, що відповідає вимогам Замовника - 6;

-перевірка виїздів мобільних груп, загальне інспектування - 5;

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у серпні 2020 року:

-надання консультаційних та практичних послуг із забезпечення технічної безпеки роботи підприємства - 1;

-контроль охорони периметру і вивезення готової продукції залізничним і автомобільним транспортом і контроль пожежної охорони об'єктів - 7;

-інспектування постів заводської охорони, пошук, встановлення місць несанкціонованого складування ТМЦ - 3;

-перевірка виїздів мобільних груп, загальне інспектування - 14;

-контроль несення служби на постах, денні та нічні перевірки - 7;

-проведення комплексних перевірок об'єктів з метою вивчення службової підготовки охоронців, ведення документації, проведення додаткових занять зі службової підготовки - 4.

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у вересні 2020 року:

-надання консультаційних та практичних послуг із забезпечення технічної безпеки роботи підприємства - 1;

-контроль охорони периметру і вивезення готової продукції залізничним і автомобільним транспортом і контроль пожежної охорони об'єктів - 12;

-інспектування постів заводської охорони, пошук, встановлення місць несанкціонованого складування ТМЦ - 3;

-перевірка виїздів мобільних груп, загальне інспектування - 7;

-контроль несення служби на постах, денні та нічні перевірки - 12;

-проведення комплексних перевірок об'єктів з метою вивчення службової підготовки охоронців, ведення документації, проведення додаткових занять зі службової підготовки - 4;

- перевірка регламентуючих документів з охорони праці - 1.

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у жовтні 2020 року:

- аналіз наданої Замовником інформації і документів, за заявкою Замовника, постачальників і споживачів робіт, послуг. Товарів серед певних Замовником претендентів за допомогою оцінки їх якості і виявлення відхилень від умов договору, що відповідає вимогам Замовника - 5;

-контроль охорони периметру і вивезення готової продукції залізничним і автомобільним транспортом і контроль пожежної охорони об'єктів - 9;

-інспектування постів заводської охорони, пошук, встановлення місць несанкціонованого складування ТМЦ - 3;

-контроль несення служби на постах, денні та нічні перевірки - 9;

-проведення комплексних перевірок об'єктів з метою вивчення службової підготовки охоронців, ведення документації, проведення додаткових занять зі службової підготовки - 3.

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у листопаді 2020 року:

-здійснення контролю за якістю робіт, які проводяться підрядними організаціями - 1;

-організація і проведення внутрішніх тендерів по наданню різних послуг підприємству - 1;

- аналіз наданої Замовником інформації і документів, за заявкою Замовника, постачальників і споживачів робіт, послуг. Товарів серед певних Замовником претендентів за допомогою оцінки їх якості і виявлення відхилень від умов договору, що відповідає вимогам Замовника - 5;

-контроль охорони периметру і вивезення готової продукції залізничним і автомобільним транспортом і контроль пожежної охорони об'єктів -10;

-інспектування постів заводської охорони, пошук, встановлення місць несанкціонованого складування ТМЦ - 2;

-контроль несення служби на постах, денні та нічні перевірки - 10;

-проведення комплексних перевірок об'єктів з метою вивчення службової підготовки охоронців, ведення документації, проведення додаткових занять зі службової підготовки - 3.

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у грудні 2020 року (КСЛЗ):

-контроль охорони периметру і вивезення готової продукції залізничним і автомобільним транспортом і контроль пожежної охорони об'єктів -18;

-інспектування постів заводської охорони, пошук, встановлення місць несанкціонованого складування ТМЦ - 5;

-контроль несення служби на постах, денні та нічні перевірки - 18;

-проведення комплексних перевірок об'єктів з метою вивчення службової підготовки охоронців, ведення документації, проведення додаткових занять зі службової підготовки - 6.

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у грудні 2020 року (КСЛЗ):

-надання консультаційних та практичних послуг із забезпечення технічної безпеки роботи підприємства - 2.

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у січні 2021 року:

-здійснення контролю за якістю робіт, які проводяться підрядними організаціями - 2;

-організація і проведення внутрішніх тендерів по наданню різних послуг підприємству - 2;

-надання консультаційних та практичних послуг із забезпечення технічної безпеки роботи підприємства - 2;

-перевірка виїздів мобільних груп, загальне інспектування - 4.

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у лютому 2021 року (КСЛЗ):

-контроль охорони периметру і вивезення готової продукції залізничним і автомобільним транспортом і контроль пожежної охорони об'єктів -8;

-інспектування постів заводської охорони, пошук, встановлення місць несанкціонованого складування ТМЦ - 3;

-контроль несення служби на постах, денні та нічні перевірки - 8;

-проведення комплексних перевірок об'єктів з метою вивчення службової підготовки охоронців, ведення документації, проведення додаткових занять зі службової підготовки - 2.

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у лютому 2021 року:

- аналіз наданої Замовником інформації і документів, за заявкою Замовника, постачальників і споживачів робіт, послуг. Товарів серед певних Замовником претендентів за допомогою оцінки їх якості і виявлення відхилень від умов договору, що відповідає вимогам Замовника - 6;

-контроль охорони периметру і вивезення готової продукції залізничним і автомобільним транспортом і контроль пожежної охорони об'єктів -7;

-інспектування постів заводської охорони, пошук, встановлення місць несанкціонованого складування ТМЦ - 4;

-перевірка виїздів мобільних груп, загальне інспектування - 6;

-контроль несення служби на постах, денні та нічні перевірки - 7;

-проведення комплексних перевірок об'єктів з метою вивчення службової підготовки охоронців, ведення документації, проведення додаткових занять зі службової підготовки - 3.

Додаток № 1 до Акту №6/9/19-К/10 від 31.11.2019 року про перелік послуг, які були надані у березні 2021 року:

- організація і проведення комісійних обстежень вагоповірочного обладнання підприємства - 3;

-організація і проведення комісійних перевірок якості і кількості продукції, доставленої в пункти призначення - 18;

- здійснення контролю якості робіт, які проводяться підрядними організаціями - 1;

- надання консультацій з правових питань, при взаємодії з правоохоронними органами 1;

-надання консультаційних та практичних послуг із забезпечення технічної безпеки роботи підприємства - 2;

- аналіз наданої Замовником інформації і документів, за заявкою Замовника, постачальників і споживачів робіт, послуг. Товарів серед певних Замовником претендентів за допомогою оцінки їх якості і виявлення відхилень від умов договору, що відповідає вимогам Замовника - 2;

-контроль охорони периметру і вивезення готової продукції залізничним і автомобільним транспортом і контроль пожежної охорони об'єктів - 7;

-інспектування постів заводської охорони, пошук, встановлення місць несанкціонованого складування ТМЦ - 5;

-перевірка виїздів мобільних груп, загальне інспектування - 12;

-контроль несення служби на постах, денні та нічні перевірки - 7;

-проведення комплексних перевірок об'єктів з метою вивчення службової підготовки охоронців, ведення документації, проведення додаткових занять зі службової підготовки - 2.

Також, в ході проведення перевірки встановлені взаємовідносини між ТОВ “ОХОРОНА-ДНІПРО» (Замовник) та ТОВ “БІ ТІ СОЛЮШИНС» (код ЄДРПОУ 36495471) (Виконавець) в частині інформаційно-консультаційних послуг, на загальну суму 1 360 150,28 грн., в т.ч. ПДВ - 226 691,71 грн.

Дані послуги відбулися в рамках Договору № 246009993 від 01.06.2017 року.

Порядок надання послуг визначений пунктом 2.1 Договору. Виконавець надає Замовнику послуги шляхом надання інформації та консультацій в усній, письмові формі, у вигляді електронних документів з використанням електронного цифрового підпису, з використанням різних засобів комунікацій: телефонного зв'язку, факсимільного зв'язку, електронної пошти, поштовими листами, або іншими засобами зв'язку. Для підтвердження факту надання Виконавцем Замовнику послуг за цим Договором складається акт про надання послуг (пункт 2.1 Договору).

На виконання умом Договору 246009993 від 01.06.2017 року були складені наступні Акти надання послуг про те, що Виконавець надав Замовнику наступні інформаційно-консультаційні послуги:

Січень 2018 року, акт від 31.01.2018 року на суму 14 591,70 грн., в т.ч. ПДВ - 2431,95 грн.:

- здійснив облік руху грошових коштів Замовника за договорами, укладеними за результатами проведеного Виконавцем тендера;

- здійснив щоденний моніторинг виконання затвердженого бюджету (в розрізі статей) фінансових потоків Замовника;

- консультування Замовника з питань підготовки планових бюджетів;

- щоденне надання-інформаційно-консультаційний супровід Замовника при підготовці ним місячних бюджетів;

-облік генпідрядних відрахувань згідно актів виконаних робіт за договорами, укладеними Замовником;

-інформаційно-консультаційний супровід Замовника при підготовці ним річних бюджетів, в тому числі аналіз відхилень та формування прогнозних бюджетів з урахуванням відхилень;

- моніторинг змін законодавства, організація їх обговорень та надання висновків щодо адаптації діяльності Замовника в умовах змін;

- за результатами проведеного моніторингу банківських та фінансових послуг, надання інформації Замовнику про найбільш сприятливі та ефективні.

Лютий 2018 року, акт від 28.02.2018 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- здійснив облік руху грошових коштів Замовника за договорами, укладеними за результатами проведеного Виконавцем тендера;

- здійснив щоденний моніторинг виконання затвердженого бюджету (в розрізі статей) фінансових потоків Замовника;

- консультування Замовника з питань підготовки планових бюджетів;

- щоденне надання-інформаційно-консультаційний супровід Замовника при підготовці ним місячних бюджетів;

-облік генпідрядних відрахувань згідно актів виконаних робіт за договорами, укладеними Замовником;

-інформаційно-консультаційний супровід Замовника при підготовці ним річних бюджетів, в тому числі аналіз відхилень та формування прогнозних бюджетів з урахуванням відхилень;

- моніторинг змін законодавства, організація їх обговорень та надання висновків щодо адаптації діяльності Замовника в умовах змін;

- за результатами проведеного моніторингу банківських та фінансових послуг, надання інформації Замовнику про найбільш сприятливі та ефективні.

Акт №134 від 07.02.2018 року на суму 972,00 грн., в т.ч. ПДВ - 162,00 грн.:

- інформаційно-консультаційні послуги - проведення семінару.

Березень 2018 року, акт від 30.03.2018 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- здійснив облік руху грошових коштів Замовника за договорами, укладеними за результатами проведеного Виконавцем тендера;

- здійснив щоденний моніторинг виконання затвердженого бюджету (в розрізі статей) фінансових потоків Замовника;

- консультування Замовника з питань підготовки планових бюджетів;

- щоденне надання-інформаційно-консультаційний супровід Замовника при підготовці ним місячних бюджетів;

-облік генпідрядних відрахувань згідно актів виконаних робіт за договорами, укладеними Замовником;

-інформаційно-консультаційний супровід Замовника при підготовці ним річних бюджетів, в тому числі аналіз відхилень та формування прогнозних бюджетів з урахуванням відхилень;

- моніторинг змін законодавства, організація їх обговорень та надання висновків щодо адаптації діяльності Замовника в умовах змін;

- за результатами проведеного моніторингу банківських та фінансових послуг, надання інформації Замовнику про найбільш сприятливі та ефективні.

Квітень 2018 року, акт від 27.04.2018 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- здійснив облік руху грошових коштів Замовника за договорами, укладеними за результатами проведеного Виконавцем тендера;

- здійснив щоденний моніторинг виконання затвердженого бюджету (в розрізі статей) фінансових потоків Замовника;

- консультування Замовника з питань підготовки планових бюджетів;

- щоденне надання-інформаційно-консультаційний супровід Замовника при підготовці ним місячних бюджетів;

-облік генпідрядних відрахувань згідно актів виконаних робіт за договорами, укладеними Замовником;

-інформаційно-консультаційний супровід Замовника при підготовці ним річних бюджетів, в тому числі аналіз відхилень та формування прогнозних бюджетів з урахуванням відхилень;

- моніторинг змін законодавства, організація їх обговорень та надання висновків щодо адаптації діяльності Замовника в умовах змін;

- за результатами проведеного моніторингу банківських та фінансових послуг, надання інформації Замовнику про найбільш сприятливі та ефективні.

Травень 2018 року, акт від 31.05.2018 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.

Акт №741 від 17.05.2018 року на суму 1890,00 грн., в т.ч. ПДВ - 315,00 грн.:

- інформаційно-консультаційні послуги - проведення семінару.

Червень 2018 року, акт від 27.06.2018 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- здійснив облік руху грошових коштів Замовника за договорами, укладеними за результатами проведеного Виконавцем тендера;

- здійснив щоденний моніторинг виконання затвердженого бюджету (в розрізі статей) фінансових потоків Замовника;

- консультування Замовника з питань підготовки планових бюджетів;

- щоденне надання-інформаційно-консультаційний супровід Замовника при підготовці ним місячних бюджетів;

-облік генпідрядних відрахувань згідно актів виконаних робіт за договорами, укладеними Замовником;

-інформаційно-консультаційний супровід Замовника при підготовці ним річних бюджетів, в тому числі аналіз відхилень та формування прогнозних бюджетів з урахуванням відхилень;

- моніторинг змін законодавства, організація їх обговорень та надання висновків щодо адаптації діяльності Замовника в умовах змін;

- за результатами проведеного моніторингу банківських та фінансових послуг, надання інформації Замовнику про найбільш сприятливі та ефективні.

Липень 2018 року, акт від 31.07.2018 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Серпень 2018 року, акт від 31.08.2018 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Вересень 2018 року, акт від 28.09.2018 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Жовтень 2018 року, акт від 31.10.2018 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Листопад 2018 року, акт від 30.11.2018 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Грудень 2018 року, акт від 28.12.2018 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Січень 2019 року, акт від 31.01.2009 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Лютий 2019 року, акт від 28.02.2019 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Березень 2019 року, акт від 29.03.2019 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Квітень 2019 року, акт від 26.04.2019 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Травень 2019 року, акт від 31.05.2019 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Червень 2019 року, акт від 27.06.2019 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Липень 2019 року, акт від 31.07.2019 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Серпень 2019 року, акт від 30.08.2019 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Вересень 2019 року, акт від 30.09.2019 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Жовтень 2019 року, акт від 31.10.2019 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Листопад 2019 року, акт від 29.11.2019 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Грудень 2019 року, акт від 28.12.2019 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Січень 2020 року, акт від 31.01.2020 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Лютий 2020 року, акт від 28.02.2020 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Березень 2020 року, акт від 31.03.2020 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Квітень 2020 року, акт від 30.04.2020 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Травень 2020 року, акт від 29.05.2020 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Червень 2020 року, акт від 30.06.2020 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Липень 2020 року, акт від 31.07.2020 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Акт № 1080 від 10.07.2020 року на суму 300,00 грн., в т.ч. ПДВ - 50,00 грн.

Серпень 2020 року, акт від 31.08.2020 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Вересень 2020 року, акт від 30.09.2020 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Жовтень 2020 року, акт від 30.10.2020 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Листопад 2020 року, акт від 30.11.2020 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Грудень 2020 року, акт від 30.12.2020 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Січень 2021 року, акт від 29.01.2021 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Лютий 2021 року, акт від 26.02.2021 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Березень 2021 року, акт від 31.03.2021 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Квітень 2020 року, акт від 30.04.2021 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Травень 2021 року, акт від 31.05.2021 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Червень 2021 року, акт від 30.06.2021 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Липень 2021 року, акт від 30.07.2021 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Вересень 2021 року, акт від 30.10.2021 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Жовтень 2021 року, акт від 29.10.2021 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Листопад 2021 року, акт від 30.11.2021 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Грудень 2021 року, акт від 30.12.2021 року на суму 14 533,74 грн., в т.ч. ПДВ - 2422,29 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Січень 2022 року, акт від 31.01.2022року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Лютий 2022 року, акт від 28.02.2022 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Березень 2022 року, акт від 31.03.2022 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Квітень 2022 року, акт від 31.01.2022 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Квітень 2022 року, акт від 29.04.2022 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Травень 2022 року, акт від 31.05.2022 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Червень 2022 року, акт від 30.06.2022 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Липень 2022 року, акт від 29.07.2022 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Серпень 2022 року, акт від 31.08.2022 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Вересень 2022 року, акт від 30.09.2022 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Жовтень 2022 року, акт від 31.10.2022 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Листопад 2022 року, акт від 30.11.2022 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Грудень 2022 року, акт від 29.12.2022 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Січень 2023 року, акт від 31.01.2023 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Лютий 2023 року, акт від 28.02.2023 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Березень 2023 року, акт від 29.03.2023 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Квітень 2023 року, акт від 30.04.2023 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Травень 2023 року, акт від 31.05.2023 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Червень 2023 року, акт від 28.06.2023 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Липень 2023 року, акт від 31.07.2023 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Серпень 2023 року, акт від 30.08.2023 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Вересень 2023 року, акт від 30.09.2023 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Жовтень 2023 року, акт від 31.10.2023 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Листопад 2023 року, акт від 30.11.2023 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Грудень 2023 року, акт від 28.12.2022 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Січень 2024 року, акт від 31.01.2024 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Лютий 2023 року, акт від 29.02.2024 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Березень 2024 року, акт від 29.03.2024 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Квітень 2023 року, акт від 30.04.2024 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Травень 2024 року, акт від 31.05.2024 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Червень 2024 року, акт від 28.06.2024 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Липень 2024 року, акт від 31.07.2024 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Серпень 2024 року, акт від 30.08.2024 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Вересень 2024 року, акт від 30.09.2024 року на суму 19905,60 грн., в т.ч. ПДВ - 3317,60 грн.:

- з супроводження та підтримки бюджетного процесу Замовника.

Факт надання позивачем до перевірки наведених документів, факт оплати позивачем наданих послуг (у тому числі сплата в їх вартості ПДВ), відповідачем не заперечувався.

Натомість, узагальнюючий висновок контролюючого органу, наведений в акті перевірки, полягає в тому, що господарські операції між позивачем та ТОВ “БІ ТІ СОЛЮШИНС», TOB “ПАРТНЕР-ЕКСПІ» є нереальними.

При цьому, такий висновок контролюючого органу фактично грунтується на дослідженні наданих до перевірки документів, які, на думку відповідача, не містять необхідних реквізитів, які передбачені ст.9 Закону України «Про бухгалтерській облік та фінансову звітність в Україні», а саме не розкривають зміст та обсяг господарських операцій.

Суд апеляційної інстанції, з огляду на таку позицію контролюючого органу, вважає за необхідне зазначити те, що нереальність господарських операцій та не підтвердження господарських операцій належним чином оформленими первинними документами, є різними за своєю суттю поняттями. Нереальність господарських операцій може мати місце і за наявності належним чином оформлених первинних документів, але за обставин, які свідчать про неможливість фактичного здійснення господарських операцій. Тобто, за обставин, які свідчать лише про документальне оформлення господарських взаємовідносин без фактичного їх здійснення.

У спірному випадку контролюючий орган, вказуючи на нереальність господарських операцій, не зазначив обставин, які б свідчили про те, що насправді задекларовані позивачем господарські взаємовідносини не мали місця і позивач, з тих чи інших обставин, не міг отримати від вказаних контрагентів послуги, які обумовлені укладеними договорами.

З цих підстав суд апеляційної інстанції вважає необгрунтованою позицію контролюючого органу щодо нереальності господарських операцій між позивачем та ТОВ “БІ ТІ СОЛЮШИНС», TOB “ПАРТНЕР-ЕКСПІ».

Щодо документального підтвердження зазначених господарських операцій.

Пунктом 44.1 статті 44 Податкового кодексу України визначено, що для цілей оподаткування платники податків зобов'язані вести облік доходів, витрат та інших показників, пов'язаних з визначенням об'єктів оподаткування та/або податкових зобов'язань, на підставі первинних документів, регістрів бухгалтерського обліку, фінансової звітності, інших документів, інформації, пов'язаних з обчисленням і сплатою податків і зборів, ведення яких передбачено законодавством.

Платникам податків забороняється формування показників податкової звітності, митних декларацій на підставі даних, не підтверджених документами, що визначені абзацом першим цього пункту.

Отже, лише за умови підтвердження первинними документами господарських операцій, які є об'єктом оподаткування, платник податків має право на відображення результатів таких операцій у бухгалтерському обліку, на даних якого ґрунтується податкова звітність.

У відповідності до ст.1 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні» первинний документ - це документ, який містить відомості про господарську операцію та підтверджує її здійснення.

Згідно із ч.2 ст.9 названого Закону первинні та зведені облікові документи можуть бути складені на паперових або машинних носіях і повинні мати такі обов'язкові реквізити: назву документа (форми), дату і місце складання, назву підприємства, від імені якого складено документ, зміст та обсяг господарської операції, одиницю виміру господарської операції, посади осіб, відповідальних за здійснення господарської операції і правильність її оформлення, особистий підпис або інші дані, що дають змогу ідентифікувати особу, яка брала участь у здійсненні господарської операції.

Таким чином, первинним документом, який підтверджує здійснення господарської операції, може бути визнаний документ лише за умови наявності у ньому обов'язкових реквізитів, що визначені ч.2 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні».

У спірному випадку, досліджуючи надані позивачем документи на підтвердження господарських взаємовідносин з ТОВ “БІ ТІ СОЛЮШИНС», TOB “ПАРТНЕР-ЕКСПІ», суд апеляційної інстанції приходить до висновку про те, що вони містять в собі усі необхідні реквізити, які передбачені ч.2 ст.9 Закону України «Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні». Зокрема, акти наданих послуг містять в соіб інформацію щодо зміст та обсягу господарських операцій.

При цьому, суд апеляційної інстанції звертає увагу на те, що окрім актів наданих послуг, позивачем надавалися до перевірки Звіти до актів та Перелік послугза кожний місяць (т.4-5), в яких більш детально розкрито зміст та обсяг господарських операцій.

Крім цього, під час перевірки позивачем, на запит відповідача, надавалися пояснення щодо господарських взаємовідносин з ТОВ “БІ ТІ СОЛЮШИНС», TOB “ПАРТНЕР-ЕКСПІ», в яких зазначено як про ділову мету отримання цих послуг, пов'язаність послуг з господарською діяльністю позивача та зазначено про зміст наданих послуг.

Так, щодо взаємовідносин з ТОВ “БІ ТІ СОЛЮШИНС» позивачем в поясненнях зазначено:

«В рамках договору, за щомісячну абонплату в розмірі 19 905,60 грн з ПДВ ТОВ «БІ ТІ СОЛЮШИНС» надається широкий перелік послуг.

Протягом місяця на електронні адреси працівників фінансово-планового відділу та відділу бухгалтерського обліку на постійній основі надходить розсилка, щодо моніторингу змін українського законодавства у сфері податкового обліку, корпоративного права, банківського законодавства, а також інші законодавчі зміни, що стосуються чинного законодавства. Це допомагає керівництву нашого підприємства бути в курсі всіх законодавчих змін, та дає можливість більш якісно здійснювати планування поточної діяльності.

В рамках договору на надання інформаційно-консультаційних послуг ТОВ “БІ ТІ СОЛЮШИНС» також надає інформаційну підтримку щодо поточних питань, пов'язаних з обліком та оподаткуванням, що включає у тому числі надання підбірки нормативно-правових актів та консультацій з конкретного питання, що у нас виникло.

Також ТОВ “БІ ТІ СОЛЮШИНС» організовує обговорення загальних питань, пов'язаних з обліком та оподаткуванням, між бухгалтерами різних підприємств, на яких бухгалтери діляться досвідом. Такі обговорення проводяться майже щомісяця.

Слід зазначити, що штат фінансово-планового відділу ТОВ “ОХОРОНА-ДНІПРО» складає всього 2 штатні одиниці, тому наявність договору про надання послуг, щодо підтримки бюджетного процесу, дозволяє нам вирішувати питання управлінського обліку, питання аналізу фінансового потоку підприємства, аналізу Дт та Кт заборгованості підприємства ефективного управління фінансовими ресурсами, без збільшення штату та залучення додаткового персоналу.

В рамках договору на надання інформаційно-консультаційних послуг ТОВ “БІ ТІ СОЛЮШИНС» проводить регулярні семінари щодо фінансово-банківських питань, повідомляє про:

- актуальні ставки - облікова ставка НБУ; платність на залишки в банках України;

- зміни в особливостях роботи банків України (ліміти переказів; робота СЕП; валютні обмеження;

- форуми в сфері фінансів (23-25.10.24 UKRAINIAN CFO FORUM' 2024);

- іншу корисну та цікаву інформацію в сфері фінансів (банкрутство, санація,

тощо).

Щодо вашого питання, в який формі та кому конкретно з працівників підприємства ТОВ “БІ ТІ СОЛЮШИНС» надавалися інформаційно-консультаційні послуги, організація проведення семінару - послуги надаються співробітникам бухгалтерії та фінансового відділу. Окрім семінарів договір дає можливість використовувати різні форми надання послуг, наприклад, очні зустрічі, використання телефонного зв'язку, засобів телекомунікацій.

Семінари надають можливість підвищити та актуалізувати знання податкового законодавства, а консультативні послуги підвищують рівень фінансово-економічного планування діяльності підприємства.».

Щодо взаємовідносин з TOB “ПАРТНЕР-ЕКСПІ» позивачем в поясненнях зазначено:

«Між ТОВ «ОХОРОНА-ДНІПРО» та ТОВ «ПАРТНЕР-ЕКСПІ» було укладено договір № 6/9/19-К від 30.09.2019р. про надання організаційно-адміністративних послуг. В додатку до договору зазначено перелік організаційно-адміністративних послуг, а саме Організація та проведення комісійних обстежень вагоповірочного обладнання підприємства,

Здійснення контролю за якістю робіт, які проводяться підрядними організаціями, надання консультацій з правових питань, при взаємодії з правоохоронними органами, організація і проведення внутрішніх тендерів по наданню різних послуг підприємству, надання консультаційних та практичних послуг із забезпечення технічної безпеки роботи підприємства, надання послуг з організації заходів, пов'язаних із забезпеченням пожежної безпеки, перевірка виїздів мобільних груп, загальне інспектування, участь у розробці інструкцій з несення служби та організації внутрішньооб'єктового та пропускного режиму на підприємствах, аналіз наданої Замовником інформації і документів, за заявкою Замовника, постачальників і споживачів робіт, послуг, товарів серед певних Замовником претендентів за допомогою оцінки їх якості і виявлення відхилень від умов договору, що відповідає вимогам Замовника.

Необхідність цього договору обґрунтована організацією системи охорони на новому об'єкті (договір з ПАТ «Криворізький Залізорудний Комбінат» № 3/8/19-К/703 від 30.08.2019р).

В рамках цих заходів і було залучено спеціалістів ТОВ «ПАРТНЕР-ЕКСПІ» для виконання таких завдань, оскільки у нас не було необхідної кількості спеціалістів та транспорту для надання цих послуг. ТОВ «ПАРТНЕР-ЕКСПІ» - охоронна фірма (ліцензія МВС України АЕ №284729 від 11.12.2013р.). Основний вид діяльності згідно КВЕД 80.10 «Діяльність приватних охоронних служб». Основні види послуг згідно УКТЗЕД: 80.10 «Послуги пов'язані з особистою безпекою» та 74.90 «Послуги професійні, наукові та технічні». Надає послуги виключно на території України.

Перелік щомісячних послуг вказано в додатку до акту виконаних робіт (додаються до відповіді). Об'єм послуг залежав від переліку задач, які стояли на початку організації охорони, тому сума договору поступово зменшувалася і в квітні 2021 році необхідність таких послуг зникла. Вартість послуг має договірний характер, складається із витрат на транспортні засоби, витрат на відрядження, витрат на оплату праці працівників».

Причин неврахування наданих позивачем під час перевірки пояснень контролюючим органом не зазначено.

Таким чином, встановлені обставини справи, які фактично не заперечуються і відповідачем, свідчать про те, що під час перевірки позивачем надавалися як документи так і пояснення щодо господарських взаємовідносин з ТОВ “БІ ТІ СОЛЮШИНС», TOB “ПАРТНЕР-ЕКСПІ», але вказані документи контролюючим органом визнані такими, що не підтверджують факт надання послуг, а додатково надані позивачем пояснення взагалі не були прийняті до уваги відповідачем (іншого відповідачем не доведено).

Щодо посилань відповідача на те, що TOB “ПАРТНЕР-ЕКСПІ» віднесено до ризикових платників податків, слід зазначити те, що рішення про відповідність TOB “ПАРТНЕР-ЕКСПІ» критеріям ризиковості платника податку прийнято контролюючим органом в грудні 2024 року, в той час як спірні господарські взаємовідносини мали місце в 2019-2021 роках. Тобто, вказані обставини (віднесення до ризикових платників податку) жодним чином не стосується досліджуваних у цій справі господарських операцій. Крім цього, рішення контролюючого органу про відповідність TOB “ПАРТНЕР-ЕКСПІ» критеріям ризиковості платника податку скасовано у судовому порядку (справа №160/34077/24).

Таким чином, проаналізувавши обставини, з якими відповідач пов'язує неправомірність формування позивачем витрат та податкового кредиту по взаємовідносинам з ТОВ “БІ ТІ СОЛЮШИНС», TOB “ПАРТНЕР-ЕКСПІ», суд апеляційної інстанції приходить до висновку про їх необгрунтованість і, як наслідок, про неправомірність податкових повідомлень-рішень, які прийняті внаслідок таких висновків.

Підсумовуючи вищевикладене, суд апеляційної інстанції приходить до висновку про наявність підстав для задоволення апеляційної скарги позивача, скасування рішення суду першої інстанції та ухвалення нової постанови про задоволення позову в повному обсязі.

На підставі викладеного, керуючись п.2 ч.1 ст.315, ст.ст.317, 321, 322, 325 КАС України, суд,-

УХВАЛИВ:

Апеляційну скаргу Головного управління ДПС у Дніпропетровській області - залишити без задоволення.

Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Охорона-Дніпро» - задовольнити.

Рішення Дніпропетровського окружного адміністративного суду від 10 жовтня 2025 року у справі №160/10450/25 - скасувати та ухвалити нову постанову про задоволення позову.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0151940703 від 21.03.2025 року, згідно з яким Товариству з обмеженою відповідальністю “ОХОРОНА-ДНІПРО» збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на прибуток, який сплачують інші підприємства, на загальну суму 3 419 745,25 грн., з яких 2 835 014 грн. за податковими зобов'язаннями та 584 731,25 грн. за штрафними санкціями.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0151950703 від 21.03.2025 року, згідно з яким Товариству з обмеженою відповідальністю “ОХОРОНА-ДНІПРО» збільшено суму грошового зобов'язання за платежем податок на додану вартість із вироблених в Україні товарів, на суму 405 327,50 грн., з яких 324 262 грн. за податковими зобов'язаннями та 81 065,50 грн. за штрафними санкціями.

Визнати протиправним та скасувати податкове повідомлення-рішення № 0154622409 від 21.03.2025 року, згідно з яким до Товариству з обмеженою відповідальністю “ОХОРОНА- ДНІПРО» застосовано штрафні санкції за донарахування податковим органом своєчасно не нарахованого єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування в сумі 83 132,43 грн.

Визнати протиправною та скасувати вимогу про сплату боргу № Ю-0154602409 від 21.03.2025 року.

Постанова набирає законної сили з дати ухвалення та може бути оскаржена в касаційному порядку у випадках та строки, визначені ст.ст.328, 329 КАС України.

Вступну та резолютивну частину проголошено 25.02.2026

Повне судове рішення складено 26.02.2026

Головуючий - суддя Я.В. Семененко

суддя І.Ю. Добродняк

суддя А.В. Суховаров