Справа № 214/1452/26
2/214/2994/26
про прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі
26 лютого 2026 року суддя Саксаганського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області Ткаченко А.В., розглядаючи позовну заяву ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Українська залізниця» про стягнення недоплаченого розміру матеріальної допомоги на оздоровлення,
Позивач ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) звернулася до суду з позовом до відповідача АТ «Українська залізниця» (м. Київ, вул. Єжи Гедройця, буд. 5) та просить суд стягнути з відповідача на свою користь 8 773,00 грн. недоплаченої матеріальної допомоги на оздоровлення, посилаючись на її виплату в неповному обсязі.
Позовна заява відповідає вимогам статей 175-177 ЦПК України. Підстави для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження у справі згідно статей 185-186 ЦПК України, відсутні.
За відомостями з Єдиного державного демографічного реєстру, згідно частини першої статті 28 ЦПК України, справа підсудна даному суду.
Тому її слід прийняти до розгляду та відкрити провадження у справі.
При цьому ураховуючи положення пункту 2 частини першої статті 274 ЦПК України, оскільки спір виник з трудових правовідносин, суд приходить до висновку про розгляд справи в порядку спрощеного позовного провадження.
З огляду на предмет позову, суд вважає можливим на підставі частини п'ятої статті 279 ЦПК України розгляд справи проводити в судовому засіданні без повідомлення (виклику) сторін.
Керуючись статями 19, 175-177, 185-187, 274, 277, 279 ЦПК України, суд
Прийняти позовну заяву до розгляду та відкрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 до Акціонерного товариства «Українська залізниця» про стягнення недоплаченого розміру матеріальної допомоги на оздоровлення.
Розгляд справи проводити в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін.
На підставі частин п'ятої, сьомої статті 279 ЦПК України, суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення сторін за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої зі сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін. Клопотання про розгляд справи у судовому засіданні з повідомленням сторін відповідач має подати в строк для подання відзиву, а позивач - разом з позовом або не пізніше п'яти днів з дня отримання відзиву.
Визначити відповідачу п'ятнадцятиденний строк з дня вручення даної ухвали для подання відзиву на позовну заяву. У зазначений строк відповідач має право надіслати суду відзив на позовну заяву, який повинен відповідати вимогам статті 178 ЦПК України, і всі письмові та електронні докази (які можливо доставити до суду), висновки експертів і заяви свідків, що підтверджують заперечення проти позову. Відповідно до вимог частини четвертої статті 178 ЦПК України, одночасно з надісланням (наданням) відзиву до суду, копія відзиву та доданих до нього документів відповідач зобов'язаний надіслати іншим учасникам справи. У разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами (частина восьма статті 178 ЦПК України).
Відповідно до частини першої статті 193 ЦПК України у строк для подання відзиву відповідач має право пред'явити зустрічний позов.
Установити позивачу п'ятиденний строк з дня отримання відзиву для подання відповіді на відзив, яка має відповідати вимогам частин третьої, п'ятої статті 178 ЦПК України, копія якої одночасно з поданням до суду повинна бути надіслана іншим учасникам.
Учасники справи можуть отримати інформацію щодо справи за веб-адресою: https://sk.dp.court.gov.ua.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя А.В. Ткаченко