Літинський районний суд Вінницької області
Справа № 137/251/26
"26" лютого 2026 р.
Літинський районний суд Вінницької області
в складі головуючого судді ОСОБА_1
секретаря судових засідань ОСОБА_2
особи, відносної якої встановлюється адміністративний нагляд ОСОБА_3
представника колонії ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні у режимі відеоконференцзв'язку в с-щі Літин подання ДУ "Літинська ВК №123" про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та мешканця АДРЕСА_1 , громадянин України, з середньо-спеціальною освітою, не одруженого, раніше судимого, засудженого 14.11.2024 Вінницьким апеляційним судом за ст. 185 ч. 1. ст. 185 ч. 2., ст. 309 ч. 1, ст. 70, ст. 70 ч. 4, ст. 72 ч. 5, ст. 72 ч. 7 КК України до 6 років 6 місяців позбавлення волі,
До Літинського районного суду Вінницької області надійшло подання ДУ "Літинська ВК №123", в якому порушується питання про встановлення адміністративного нагляду відносно засудженого ОСОБА_3 з огляду на те, що останній підпадає під п. "г" ст. 3 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі".
Представник Державної установи «Літинська виправна колонія №123» ОСОБА_4 подання підтримав та просив його задовольнити, встановивши відносно ОСОБА_3 адміністративний нагляд строком на 1 рік.
Засуджений ОСОБА_3 в судовому засіданні проти встановлення адміністративного нагляду не заперечив.
Згідно п «г» ч.1 ст.3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі адміністративний нагляд» встановлюється щодо повнолітніх осіб: засуджених до позбавлення волі за один із злочинів, пов'язаних з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів. Із характеристики ДУ "Літинська ВК №123" від 17.02.2026 відносно засудженого ОСОБА_3 вбачається, що за час відбування покарання в установі останній характеризується негативно, має 6 стягнень, заохочень не має (а.с. 3-4). Поведінку засудженого за час відбування покарання у Літинській ВК-123 можна відмітити і з довідки по особовій справі відносно засудженого ОСОБА_3 (а.с.5). Із вироку Вінницького апеляційного суду від 14.11.2024 (а.с.8-9) ОСОБА_3 засуджено за ст. 309 ч. 1, ст. 307 ч. 2 ст. 72, 70, 69 до 3 років позбавлення волі з конфіскацією майна.
Відповідно до ст.2 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі" адміністративний нагляд встановлюється з метою запобігання вчиненню злочинів окремими особами, звільненими з місць позбавлення волі, і здійснення виховного впливу на них. Відповідно до положень ст. 6 вказаного Закону адміністративний нагляд встановлюється у визначеному статтею 5 цього Закону порядку терміном від одного року до двох років і не може перевищувати термінів, передбачених законом для погашення або зняття судимості. Згідно зі ст.158 КВК України адміністративний нагляд встановлюється щодо осіб, зазначених у статті 3 ЗУ від 01.12.1994 року "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі" за постановою судді в порядку, передбаченому статтею 5 вищезазначеного Закону. Статтею 1 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» визначено, що адміністративний нагляд - це система тимчасових примусових профілактичних заходів спостереження і контролю за поведінкою окремих осіб, звільнених з місць позбавлення волі, що здійснюються органами Національної поліції. Відповідно до ч. 2 ст. 5 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі, у поданні мають бути визначені обмеження, які пропонує встановити на підставі статті 10 цього Закону відповідно начальник установи виконання покарань чи начальник органу Національної поліції щодо поведінки піднаглядного, та обгрунтування доцільності таких заходів. Згідно ч.2 ст.10 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами звільненими з місць позбавлення волі» під час здійснення адміністративного нагляду суд за поданням начальника органу Національної поліції з урахуванням особи піднаглядного, його способу життя і поведінки може змінювати (зменшувати або збільшувати) обсяг обмежень, передбачених цією статтею. Викладене вище дає підстави суду для встановлення адміністративного нагляду щодо ОСОБА_3 з метою здійснення виховного впливу й запобігання вчинення ним нових злочинів, оскільки він відбуває покарання за вчинення злочину, пов'язаного з незаконним обігом наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів, за яким його було засуджено до позбавлення волі, тобто підпадає під дію п. «г» ч. 1 ст. 3 Закону України «Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі». Керуючись ст.158 КВК України, ст.ст. 3, 5,10 Закону України "Про адміністративний нагляд за особами, звільненими з місць позбавлення волі",
Подання задовільнити. Встановити відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , жителя АДРЕСА_2 , адміністративний нагляд строком на 1 рік з наступними обмеженнями: - заборона виходу з будинку, у визначений час, який не може перевищувати восьми годин на добу, з 23:00 год. до 06:00 год.; - заборона виїзду чи обмеження часу виїзду в особистих справах за межі міста; - реєстрація в органах поліції за місцем проживання один раз на місяць (остання п'ятниця кожного місяця). Ухвала може бути оскаржена до Вінницького апеляційного суду на протязі семи днів з дня її проголошення.
С Суддя: ОСОБА_1