Справа №135/302/26
Провадження №3/135/111/26
іменем України
26.02.2026 м. Ладижин
Суддя Ладижинського міського суду Вінницької області Нікандрова С.О., розглянувши матеріали, що надійшли від Головного управління ДПС у Вінницькій області Державної податкової служби України, про притягнення до адміністративної відповідальності ОСОБА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , ліквідатора ТОВ «МХП Солар ЕНЕРДЖИ», місце проживання: АДРЕСА_1 ,
за ч. 1 ст. 163-1 Кодексу України про адміністративні правопорушення
Згідно протоколу про адміністративне правопорушення №127 від 16.02.2026, складеного головним державним інспектором Гайсинського відділу перевірок платників Білан В., ОСОБА_1 ліквідатор ТОВ «МХП Солар ЕНЕРДЖИ» (ЄДРПОУ 42275166, місцезнаходження: Вінницька область, Гайсинський район, с. Василівка, вул. Лісова, 25А) вчинила порушення ведення податкового обліку, а саме п. 44.1, п.44.2 ст.44, п.134.1.1 п.134.1 ст.134 Податкового кодексу України, ПСБО 16 «Витрати» завищено від'ємне значення по податку на прибуток на 6573 грн, в т.ч. 2025 - 6573 грн; п.198.5 ст.198, п.199.1 ст.199, п.201.1 ст.201 Податкового кодексу України не зареєстрована податкова накладна на суму 153511 грн.
Відповідно до п. 1 ч. 1ст. 278 КУпАП орган (посадова особа) при підготовці до розгляду справи про адміністративне правопорушення вирішує питання: чи належить до його компетенції розгляд даної справи.
Відповідно ст. 276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення розглядається за місцем його вчинення. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 80, 81, 121 - 126, 127-1 - 129 і статтею 139 (коли правопорушення вчинено водієм) цього Кодексу, можуть також розглядатися за місцем обліку транспортних засобів або за місцем проживання порушників. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 177 і 178 цього Кодексу, розглядаються за місцем їх вчинення або за місцем проживання порушника. Справи про адміністративні правопорушення у сфері забезпечення безпеки дорожнього руху, зафіксовані в автоматичному режимі, розглядаються за місцем оброблення та обліку таких правопорушень. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені частиною другою статті 122-2, частинами другою, третьою статті 132-1 цього Кодексу, зафіксовані за допомогою засобів фото- і кінозйомки, відеозапису, у тому числі в автоматичному режимі, розглядаються за місцем оброблення таких правопорушень. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтею 132-2 цього Кодексу, розглядаються за місцем їх виявлення. Справи про адміністративні правопорушення, передбачені статтями 203, 203-1, 204-1, 204-2 і 204-4 цього Кодексу, розглядаються за місцем їх виявлення. Адміністративними комісіями справи про адміністративні правопорушення розглядаються за місцем проживання порушника. Законами України може бути передбачено й інше місце розгляду справи про адміністративне правопорушення.
Отже, у даному випадку, у відповідності до ст. 276 КУпАП, справа про адміністративне правопорушення, передбачене ч. 1 ст. 163-1 КУпАП, розглядається виключно за місцем його вчинення.
Відповідно до протоколу про адміністративне правопорушення №127 від 16.02.2026 вбачається, що місцем вчинення адміністративного правопорушення є с. Василівка Гайсинського району Вінницької області, яка входила до Тульчинського району Вінницької області, де знаходиться ТОВ «МХП Солар ЕНЕРДЖИ».
Відповідно до п.3 розділу ХІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів України» районні, міжрайонні, районні у містах, міські, міськрайонні суди продовжують здійснювати свої повноваження до утворення та початку діяльності місцевого окружного суду, юрисдикція якого розповсюджується на відповідну територію.
Згідно п.3-1 розділу ХІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів України», до набрання чинності законом України щодо зміни системи місцевих судів на території України у зв'язку з утворенням (ліквідацією) районів відповідні місцеві суди продовжують здійснювати свої повноваження у межах територіальної юрисдикції, визначеної до набрання чинності Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17.07.2020 №807-IX, але не довше ніж один рік з дня припинення чи скасування воєнного стану на території України, введеного Указом Президента України від 24.02.2022 №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженого Законом України «Про затвердження Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» від 24.02.2022 №2102-IX.
Постановою Верховної Ради України «Про утворення та ліквідацію районів» від 17.07.2020 №807-IX, яка набрала чинності 19.07.2020, ліквідовано у Вінницькій області: Барський, Бершадський, Вінницький, Гайсинський, Жмеринський, Іллінецький, Калинівський, Козятинський, Крижопільський, Липовецький, Літинський, Могилів-Подільський, Мурованокуриловецький, Немирівський, Оратівський, Піщанський, Погребищенський, Теплицький, Тиврівський, Томашпільський, Тростянецький, Тульчинський, Хмільницький, Чернівецький, Чечельницький, Шаргородський, Ямпільський райони;. Утворено у Вінницькій області: Гайсинський район (з адміністративним центром у місті Гайсин) у складі територій Бершадської міської, Гайсинської міської, Дашівської селищної, Джулинської сільської, Краснопільської сільської, Кунківської сільської, Ладижинської міської, Ободівської сільської, Ольгопільської сільської, Райгородської сільської, Соболівської сільської, Теплицької селищної, Тростянецької селищної, Чечельницької селищної територіальних громад, затверджених Кабінетом Міністрів України.
Розпорядженням Кабінету Міністрів України від 12.06.2020 №707-р «Про визначення адміністративних центрів та затвердження територій територіальних громад Вінницької області» Ладижинська міська громада утворена шляхом об'єднання Ладижинської міської ради обласного значення та Заозерненської сільської ради Тульчинського району (у складі населених пунктів с.Заозерне, с. Василівка).
Одночасно з цим, зміна адміністративно-територіального устрою не означає автоматичної зміни системи судоустрою, та потребує внесення змін до існуючої мережі судів.
До зміни системи судоустрою та приведення її у відповідність до нового адміністративно-територіального устрою шляхом утворення, реорганізації чи ліквідації судів, місцеві загальні суди продовжують здійснювати розгляд справ у межах раніше утворених районів та раніше визначеного адміністративно-територіального устрою.
Отже, оскільки місцем вчинення адміністративного правопорушення є с. Василівка, яке до прийняття постанови Верховної Ради України від 17.07.2020 №807-ІХ «Про утворення та ліквідацію районів» територіально належало до Тульчинського районного суду Вінницької області, дана справа згідно п.3-1 розділу ХІІ Прикінцевих та перехідних положень Закону України «Про судоустрій і статус суддів України» належить до територіальної підсудності (юрисдикції) Тульчинського районного суду Вінницької області.
За таких обставин справа про адміністративне правопорушення не підсудна Ладижинському міському суду, та матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 КУпАП підлягають поверненню до Головного управління ДПС у Вінницькій області Державної податкової служби України для подачі до належного суду за місцем вчинення адміністративного правопорушення.
На підставі наведеного, керуючись ст. 276, 278, 283 КУпАП, суддя, -
Матеріали справи про притягнення ОСОБА_1 до адміністративної відповідальності за ч.1 ст.163-1 КУпАП повернути Головному управлінню ДПС в Вінницькій області для подальшого їх спрямування за місцем вчинення адміністративного правопорушення.
Постанова оскарженню не підлягає.
Суддя Ладижинського міського суду
Вінницької області С.О. Нікандрова