Ухвала від 26.02.2026 по справі 129/666/26

Справа № 129/666/26

Провадження по справі № 1-кп/129/504/2026

УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

26.02.2026 року Гайсинський районний суд Вінницької області

в складі: головуючого судді ОСОБА_1 ,

розглянувши у відсутність сторін та їх представників у м. Гайсині клопотання підозрюваного ОСОБА_2 , про забезпечення його участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції у кримінальному провадженні № 62026240040000490 із клопотанням прокурора Вінницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону ОСОБА_3 , про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_2 , який підозрюється у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 407 КК України, -

Встановив:

25.02.2026 р. підозрюваний ОСОБА_2 надіслав до суду клопотання, в якому просив забезпечити його участь в призначеному судовому засіданні у кримінальному провадженні № 62026240040000490 із клопотанням прокурора Вінницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону ОСОБА_3 , про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_2 , який підозрюється у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 407 КК України, в режимі відеоконференціїпоза межами приміщення суду, посилаючись на наявні у нього труднощів явки до Гайсинського районного суду Вінницької області та просить проводити в режимі відеоконференції за допомогою відеозв'язку EasyCon між Гайсинським районним судом та ID користувачем.

Відповідно до п.п.1), 4), 5) ч.1 ст.336 КПК України судове провадження може здійснюватися у режимі відеоконференції під час трансляції з іншого приміщення, у тому числі яке знаходиться поза межами приміщення суду (дистанційне судове провадження), у разі:

1) неможливості безпосередньої участі учасника кримінального провадження в судовому провадженні за станом здоров'я або з інших поважних причин;

4) необхідності вжиття таких заходів для забезпечення оперативності судового провадження;

5) наявності інших підстав, визначених судом достатніми.

Відповідно до ч.2 ст.336 КПК України суд ухвалює рішення про здійснення дистанційного судового провадження за власною ініціативою або за клопотанням сторони чи інших учасників кримінального провадження. У разі якщо сторона кримінального провадження чи потерпілий заперечує проти здійснення дистанційного судового провадження, суд може ухвалити рішення про його здійснення лише вмотивованою ухвалою, обґрунтувавши в ній прийняте рішення. Суд не має права прийняти рішення про здійснення дистанційного судового провадження, в якому поза межами приміщення суду перебуває обвинувачений, якщо він проти цього заперечує.

Оскільки у підозрюваного ОСОБА_2 існують труднощі у явці його до Гайсинського районного суду Вінницької області, і він наполягає в участі у судовому засіданні у кримінальному провадженні № 62026240040000490 із клопотанням прокурора Вінницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону ОСОБА_3 , про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_2 , який підозрюється у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 407 КК України, в режимі відеоконференції, то суд визнає, що для повного, всебічного та об'єктивного розгляду справи; з'ясування усіх обставин по справі та постановлення законного, обґрунтованого рішення у справі, виконання вимог ст. 6 Європейської Конвенції «Про захист прав людини і основоположних свобод», яка гарантує кожному право на справедливий розгляд справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, для забезпечення оперативності судового провадження клопотання підозрюваного ОСОБА_2 є обґрунтованим та на підставі ст.336 КПК України підлягає задоволенню, а тому необхідно судове засідання у цій справі проводити в режимі відеоконференції за допомогою відеозв'язку EasyCon між Гайсинським районним судом Вінницької області та ID користувачем.

На підставі викладеного, керуючись ст.336 КПК України, суд -

Ухвалив:

Клопотання підозрюваного ОСОБА_2 про забезпечення його участі у судовому засіданні в режимі відеоконференції, задовільнити.

Судове засідання у справі за кримінальним провадженням № 62026240040000490 із клопотанням прокурора Вінницької спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Південного регіону ОСОБА_3 , про звільнення від кримінальної відповідальності ОСОБА_2 , який підозрюється у скоєнні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 407 КК України, яке призначене на 31.03.2026 р. о 12:40 год., проводити в режимі відеоконференції за допомогою відеозв'язку EasyCon між Гайсинським районним судом Вінницької області (23700, м. Гайсин Вінницька область, вул. Соборна-47) та ID користувачем.

Хід і результати процесуальних дій, проведених у режимі відеоконференції, фіксувати за допомогою технічних засобів відеозапису відповідно до вимог ч.7 ст.336 КПК України.

Копію ухвали направити підозрюваному, для її виконання і організації проведення відеоконференції.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя:

Попередній документ
134384238
Наступний документ
134384240
Інформація про рішення:
№ рішення: 134384239
№ справи: 129/666/26
Дата рішення: 26.02.2026
Дата публікації: 27.02.2026
Форма документу: Ухвала
Форма судочинства: Кримінальне
Суд: Гайсинський районний суд Вінницької області
Категорія справи: Кримінальні справи (з 01.01.2019); Кримінальні правопорушення проти встановленого порядку несення військової служби (військові кримінальні правопорушення); Самовільне залишення військової частини або місця служби
Стан розгляду справи:
Стадія розгляду: Закрито проваджененя: рішення набрало законної сили (31.03.2026)
Дата надходження: 23.02.2026
Розклад засідань:
31.03.2026 12:40 Гайсинський районний суд Вінницької області
Учасники справи:
головуючий суддя:
ДЄДОВ СЕРГІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
суддя-доповідач:
ДЄДОВ СЕРГІЙ МИКОЛАЙОВИЧ
обвинувачений:
Слободяник Віталій Юрійович